• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи експериментального загальноосвітнього навчального закладу - гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області за 2003-2004 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Звіт, Протокол, Програма, Витяг від 03.09.2004 № 697
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Звіт, Протокол, Програма, Витяг
  • Дата: 03.09.2004
  • Номер: 697
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Звіт, Протокол, Програма, Витяг
  • Дата: 03.09.2004
  • Номер: 697
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
03.09.2004 N 697
Про підсумки роботи експериментального загальноосвітнього навчального закладу - гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області за 2003-2004 навчальний рік
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.09.2003 р. N 643 на базі гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області проводилась науково-дослідна та експериментальна робота за темою "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу".
Протягом звітного періоду забезпечено інформаційну підтримку проведення експерименту - устатковано сучасний комп'ютерний клас, створено інтернет-клуб, розширено фонд бібліотеки - медіатеки. Педагогами гімназії опрацьовано філософські та психолого-педагогічні підходи до впровадження особистісно зорієнтованих технологій у навчально-виховний процес; підвищено професійну майстерність вчителів шляхом активної їх участі у різних формах навчально-методичної роботи: науково-практичних та психолого-педагогічних семінарах, науково-теоретичних конференціях; здійснено практичне ознайомлення з досвідом роботи загальноосвітніх навчальних закладів м. Запоріжжя, м. Києва, м. Хмельницького щодо організації виховного процесу. Створено динамічні творчі групи вчителів, класних керівників з розробки моделей особистісно зорієнтованих виховних заходів; скоординовано роботу педагогів і психологічної служби щодо організації психолого-педагогічного супроводу розвитку особистості гімназиста.
З метою продовження науково-дослідної та експериментальної роботи у 2004-2005 навчальному році
НАКАЗУЮ:
1. Схвалити діяльність педагогічного колективу гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області (директор Дзевульська О.О.) щодо виконання Програми науково-дослідної та експериментальної роботи за темою "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" за 2003-2004 навчальний рік.
2. Відповідно до висновків Комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти (додаток 1) затвердити Науковий звіт (додаток 2), Програму науково-дослідної та експериментальної роботи за вищезазначеною темою на 2004-2005 навчальний рік (додаток 3).
3. Науково-методичному центру середньої освіти (Завалевський Ю.І.):
3.1. Надавати організаційну та науково-методичну допомогу педагогічному колективу експериментального загальноосвітнього навчального закладу всеукраїнського рівня - гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області.
3.2. Заслухати звіт про роботу експериментального загальноосвітнього навчального закладу у червні 2005 року.
4. Управлінню освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (Богославець Г.І.) надавати допомогу у забезпеченні необхідних умов в організації і проведенні науково-дослідної та експериментальної роботи гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області.
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора Науково-методичного центру середньої освіти Завалевського Ю.І.
Міністр В.Г.Кремень
Додаток 1
до наказу МОН України
03.09.2004 N 697
ВИТЯГ
з протоколу N 12 засідання Комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України
від 29-30 червня 2004 року
Слухали: звіт про виконання Програми науково-дослідної та експериментальної роботи за темою "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" на базі гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області за 2003-2004 навчальний рік (директор - Дзевульська О.О.): науковий керівник - Бех І.Д., академік АПН України, доктор психологічних наук, директор Інституту проблем виховання АПН України:
науковий консультант - Чепурна Н.М.. директор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників:
консультанти - Кириленко С.В., завідувачка відділу виховної роботи та захисту прав дитини Науково-методичного центру середньої освіти МОН України: Волошенко О.В., кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри психології Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.
Ухвалили: затвердити звіт про виконання Програми науково-дослідної та експериментальної роботи за темою "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" та відмітити високу ефективність роботи педагогічного колективу гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області у виконанні Програми експерименту. Рекомендувати МОН України затвердити Програму науково-дослідної та експериментальної роботи на 2004-2005 навчальний рік відповідно до планових завдань експерименту згідно з наказом МОН України від 24.09. 2003 р. N 643.
Голова комісії,
академік АПН України
Секретар комісії

І.Д.Бех
С.В.Кириленко
Додаток 2
до наказу МОН України
03.09.2004 N 697
НАУКОВИЙ ЗВІТ
про проведення науково-дослідної та експериментальної роботи за темою: "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" на базі гімназії ім. В.Т.Сенатора м. Сміли Черкаської області за 2003-2004 навчальний рік
У звітному періоді дослідження проводилось згідно з Програмою науково-дослідної та експериментальної роботи за темою "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" на 2003-2008 роки, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 24.09.2003 р. N 643, та відповідної програми на 2003-2004 н.р.
На першому етапі (підготовчому) до участі у науково-дослідній та експериментальній роботі залучено усіх учасників навчально-виховного процесу, уточнено функціональні обов'язки членів педагогічного колективу, забезпечено інформаційну підтримку проведення експерименту - устатковано сучасний комп'ютерний клас, створено інтернет-клуб, розширено фонд бібліотеки-медіатеки. Педагогами гімназії опрацьовано філософські та психолого-педагогічні підходи до впровадження Особистісно зорієнтованих технологій; здійснено практичне ознайомлення з досвідом роботи загальноосвітніх навчальних закладів м. Запоріжжя, м. Києва, м. Хмельницького щодо організації виховного процесу. Проведено діагностику готовності педагогів до впровадження особистісно зорієнтованих технологій. Затверджено план поступового впровадження вищезазначених технологій у навчально-виховний процес гімназії.
Підвищено професійну майстерність педагогів шляхом активної їх участі в різних формах навчально-методичної роботи, а саме:
- науково-практичних семінарах за темами: "Теоретичні аспекти особистісно зорієнтованого виховання та навчання", "Вихідні принципи функціонування особистісно зорієнтованих виховних технологій", "Технологія особистісно зорієнтованого уроку", "Форми і методи проведення особистісно зорієнтованих уроків та виховних заходів", "Орієнтація потенціалу вчителя на реалізацію особистісно зорієнтованого процесу виховання і навчання";
- науково-практичних конференціях за темами: "Сутність і рушійні сили особистісно зорієнтованого навчального процесу", "Реалізація особистісного потенціалу учня в навчально-виховному процесі";
- психолого-педагогічному семінарі "Психолого-педагогічні основи індивідуальності учня, як активного носія суб'єктивного досвіду".
Підсумком роботи гімназії в умовах експерименту за 2003-2004 н.р. став обласний науково-методичний семінар-презентація гімназії ім. В.Т.Сенатора як експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня "Організація експериментально-дослідної роботи в закладах освіти".
У семінарі взяли участь представники НМЦ середньої роботи МОН України, члени науково-методичної ради, керівники та науковці Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, директори експериментальних навчальних закладів (всеукраїнського та обласного рівнів) Черкаської області. Присутні ознайомилися з системою особистісно орієнтованого виховання і навчання в гімназії В.Т. Сенатора, роботою творчих груп з впровадження особистісно орієнтованих технологій, взяли участь у психологічному тренінгу "Читати дитину як книгу" та ділової гри "Ефективний учитель", глядачами міні-параду гімназійних зірок.
Протягом року підготовлено до друку статті: "Особистісно зорієнтоване виховання і навчання. Крок перший", "Особливості проектної діяльності учнів в умовах школи нового типу" (Дзевульська О.О., Якушева Л.В., Бойчук Л.М.)
Індивідуальне та групове консультування педагогів здійснювалось науковим керівником, академіком АПН України, директором Інституту проблем виховання АПН України І.Д. Бехом, консультантом, завідувачкою відділу виховної роботи та захисту прав дитини НМЦ середньої освіти МОН України Кириленко С.В., науковим консультантом, директором Черкаського ОІПОПП Чепурною Н.М.
Протягом звітного періоду створено динамічні творчі групи вчителів, класних керівників з розробки особистісно зорієнтованих форм навчально-виховного процесу, у тому числі моделей особистісно орієнтованих виховних заходів. Скоординовано роботу педагогів і психологічної служби щодо організації психолого-педагогічного супроводу розвитку особистості гімназиста, про що заслухано на засіданні науково-методичної ради навчального закладу у червні 2004 р.
З метою створення умов реалізації навчально-виховного процесу в рамках суб'єкт-суб'єктних відносин в умовах реальної організації навчання та виховання школярів було проведено психологічне дослідження. На основі діагностування, тестування, анкетування, спостереження визначено творчо обдарованих дітей. Проведено діагностику адаптації учнів до навчально-виховного процесу, дослідження особистісних якостей учнів та вчителів за психогеометричним тестом С.Делінгер, діагностику розподілу учнів за яскраво вираженими здібностями та діяльністю школярів в художньо-естетичній, кінестетичній та академічній сферах.
Створено психолого-педагогічний портрет кожного учня гімназії та класу, який ведеться за розділами: досягнення в академічній сфері; досягнення в особистісній сфері; творчі здібності; моніторинг стану здоров'я; рівень вихованості; психологічні особливості учня; особиста освітня траєкторія; картка учнівського рейтингу (загального); малюнки учня "Моя сім'я", "Неіснуюча істота"; а психолого-педагогічний портрет класу включав наступні зведені дані:
- результати анкетування індивідуальних досягнень учнів за 2003-2004 н.р.;
- психологічні особливості учнів класу;
- зведений лист вивчення розвитку колективу класу;
- результати соціометричного дослідження міжособистісних стосунків;
- діаграму розвитку колективу;
- тест самооцінки учнів класу;
- діаграму вивчення рівня вихованості;
- зведений лист вивчення рівня вихованості учнів класу за 2003-2004н.р.;
- стан здоров'я учнів;
- психологічну характеристику класу.
За 2003-2004 навчальний рік соціально-психологічною службою гімназії проведено: діагностику зрілості та психологічної готовності до шкільного навчання майбутніх першокласників; вивчення стану адаптації першокласників та новоприбулих учнів до навчально-виховного процесу за методикою САН;
дослідження індивідуальних досягнень гімназистів 5-11 класів; діагностику навчальних інтересів учнів 5-11 класів; діагностику рівня розвитку окремих психічних процесів (пам'яті, уяви, уваги тощо); діагностику самооцінки учнів 2-11 класів; діагностику здібностей та схильностей учнів; вивчення рівня комунікативних здібностей та лідерських якостей.
На кінець навчального 2003-2004 року проаналізовано рівень сформованості навчальної діяльності та готовність переходу з початкової школи в основну ланку;
стан психологічного клімату в класних колективах.
Класними керівниками, соціальним педагогом та практичними психологами вивчено стан родинного виховання, родинних установок та стереотипів.
Соціально-педагогічний напрямок програми науково-дослідної та експериментальної роботи реалізовано через коригування навчальних планів, забезпечення профілізації навчання на основі врахування інтересів, потреб вихованців. До варіативної частини навчального плану гімназії введено обрані учнями предмети для забезпечення багатопрофільності навчання: "Права людини", "Основи економіки", "Основи психології", "Основи педагогіки", "Естетика", "Риторика", "Етика і психологія сімейного життя". Продовжується розробка програм інтегрованих курсів "Психологія і українська література"; "Хімія, біологія". Системою стало проведення інтелектуальних ігор в урочній та позаурочній роботі.
Методи особистісно зорієнтованого виховання, які використовувалися педагогічним колективом, спрямовані на становлення особистісно значущих способів пізнання, стимулювали розвиток самостійності, творчості, формували конструктивний соціальний досвід. На сьогоднішній день таким методом ми вважаємо проектну технологію виховання. У ході роботи учнів над проектом формуються полікультурні, комунікативні, соціальні та інформаційні компетенції. Педагог за такої технології виступає як консультант і фасилітатор.
На даний час учні гімназії працюють над реалізацією 4 проектів: "Право і гімназисти" (Дзевульська О.О.), "Братські могили Смілянщини" (Громило С.В.), "Шкільна телестудія" (Жигір Е.Л.), "Хочеш бути здоровим? Будь!" (Прохорчук Т.П., Чумак Н.І.). За 2003-2004 н.р. було розроблено 2 індивідуальних учнівських відеопроекти та 2 групових короткострокових пошукових проекти.
Велике значення у виховній діяльності гімназії мають традиції та ритуали шкільного життя. Традиційними напрямками діяльності є героїко-патріотичне, історико-краєзнавче та культурологічне виховання (кодекс честі гімназиста, вивчення історії гімназії, посвята в гімназисти, парад гімназійних зірок, батьківські дні (уроки ведуть батьки), відзначення Днів пам'яті героїв-випускників, урок для першокласників у шкільному історико-краєзнавчому музеї). Шкільні ритуали дають можливість відчути свою приналежність до колективу та усвідомити свою індивідуальність і самоцінність. До ритуалів належить виконання гімну та підняття прапора навчального закладу, вітання з днем народження, передача ковша знань, клятва випускників біля пам'ятного знаку юним, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Особливість виховної діяльності гімназії відзначається комфортним положенням вихованців в дитячому колективі; стосунками взаємної довіри, поваги, взаємозбагачення; створенням умов для вільного розвитку дитини; озброєнням гімназистів знаннями про себе; вмінням нестандартно вирішувати завдання; фізичним самовдосконаленням.
Основними принципами виховання в гімназії є:
- колектив формує яскраву особистість;
- творчість - основа діяльності;
- природовідповідність, гуманізація та демократизація діяльності вихователя та вихованця;
- самовиховання та рефлексія.
Діалогове спілкування "вчитель-учень" стало основою організації навчально-виховного процесу, побудованого на гуманістичних засадах, про що свідчать результати діагностики:
- комунікативних здібностей вчителів гімназії: 72% вчителів - гарні співрозмовники, 28% - відмінні співрозмовники;
- графік дослідження "Ставлення учнів до вчителів за методикою "Обери обличчя" - 82,3% учнів підтвердили позитивне ставлення до вчителів, 14,7% - нейтральне ставлення;
- особистісної спрямованості вчителів гімназії: спрямованість на справу 76%, спрямованість на спілкування 20%, спрямованість на себе - 4%;
- рівня емоційної стабільності вчителів гімназії: високий - 84%, низький -16%;
- адаптації учнів гімназії до навчально-виховного процесу у 2003-2004 н.р. (методика САН);
- ставлення учнів до вчителів за тестом Люшера (за допомогою кольорів).
Позитивне ставлення превалює - 95,7%.
Проаналізовано вступ гімназистів до ВНЗ. За наслідками 2003 року 85% вступили до ВНЗ III-IV рівня акредитації, 10% до I-II рівня акредитації, не навчається за станом здоров'я 1 учениця.
Розроблено учнівські проекти "Куди піти вчитися", "Моя родина - моя гордість", "Культурна спадщина мого краю", створено соціально-психологічний театр. Вивчено рівень вихованості учнів (високий - 56,6%, середній - 34,3%, низький - 8,5%), розвиток класного колективу, сформованість громадянських якостей.
Відомо, що виховання у дитини любові до іншої людини, до колективу, зрештою, до суспільства неможливе, якщо вона не любить себе. У зв'язку з цим, враховуючи механізм наслідування як один з важливих факторів виховання та як один з шляхів формування особистості, ми поцікавились, як ставляться до себе наші вчителі. Пропонувалось дати відповіді на 3 питання:
1) За що я люблю себе? (82% відповіли, що люблять себе за доброту, чуйність, людяність, працелюбність, порядність).
2) За що я люблю інших? (40% - за інтелігентність, людяність, 55% - професіоналізм).
3) За що інші люблять мене? (65% - за готовність допомогти, 25% - комунікабельність).
Як бачимо - превалюють чисто людські якості.
Як висновок: в гімназії створено належні умови для впровадження особистісно зорієнтованих технологій виховання і навчання, визначено конкретні шляхи реалізації експерименту.
На другому етапі дослідження планується:
перебудувати структуру навчального процесу з метою профілізації та забезпечення інтересів та нахилів учнів;
розробити програму активізації особистісного потенціалу учнів;
проводити постійний моніторинг навчально-виховного процесу в гімназії;
організувати психолого-педагогічний супровід розвитку особистості;
забезпечити роботу учнівського самоврядування з використанням методу проектів;
сприяти гармонійному розвитку особистості учня шляхом вдосконалення психолого-педагогічних впливів, що базуються на результатах психологічної діагностики;
запровадити в систему роботи:
програму ефективної психологічної підтримки вчителів "Енергія життя";
програму ефективності батьківського впливу;
розробити моделі особистісно-зорієнтованих виховних заходів;
підготувати пакет діагностичних матеріалів для моніторингу навчально-виховного процесу;
продовжити діагностичну роботу, розпочату на I етапі.
за наведеними матеріалами підготувати публікації у фахові педагогічні журнали: "Позакласний час", "Директор школи", "Завуч", "Психолог".
Директор гімназії
ім. В.Т.Сенатора

О.О.Дзевульська
Додаток З
до наказу МОН України
03.09.2004 N 697
ПРОГРАМА
науково-дослідної та експериментальної роботи за темою: "Особистісно зорієнтоване виховання та навчання в умовах школи нового типу" на базі гімназії ім. В.Т.Сенатора м.Сміли Черкаської області на 2004-2005 навчальний рік
N
п/п
ЗаходиТермін
виконання
ВиконавецьОчікувані
результати
При-
мітка
II. Формуючий етап
1.Організаційне забезпечення
1.1. Забезпечити
фінансування дослідження
за програмою експерименту
у 2005 році згідно з
кошторисом.
до 01.01.2005
року
директор гімназії
Дзевульська О.О.
фінансове
забезпечення
1.2. Організувати введення
допрофільного і
профільного навчання у
8-9, 10-11 класах.
до 01.09.2004
року
директор гімназії,
заступники
допрофільне та
профільне
навчання учнів
1.3. Забезпечити
висвітлення ходу
експерименту у фаховій
пресі.
протягом рокузаступник директора
з НМР Якушева Л.В.
публікації про
роботу
гімназії у
фаховій пресі
2.Науково-методичне та
кадрове забезпечення
2.1. Продовжити
навчально-методичну роботу
щодо підвищення
професійної майстерності
педагогів гімназії з метою
впровадження в
навчально-виховний процес
особистісно зорієнтованих
технологій:
підвищення
рівня
професійної
компетентності
педагогів
гімназії,
поінформова-
ність
2.1.1. Підготувати та
провести науково-практичну
конференцію "Реалізація
особистісного потенціалу
учня в навчально-виховному
процесі".
жовтень 2004
року
директор гімназії
Дзевульська О.О.,
заступник директора
з НМР Якушева Л.В.
педколективу
щодо
експерименту
2.1.2. Провести
психолого-педагогічний
семінар "Особливості
особистісно зорієнтованих
технологій та їх
функціонування у виховному
процесі".
грудень 2004
року
заступник директора
з виховної роботи
Бойчук Л.М.
підвищення
фахової
майстерності
педагогів
відповідно до
завдань
експерименту
2.2. Продовжити
психолого-педагогічний
супровід розвитку
особистості гімназиста.
протягом рокупрактичні
психологи, класні
керівники
результати
впливу
експерименту
на особистість
учня
2.3. Розпочати поступове
впровадження особистісно
зорієнтованих технологій в
навчально-виховний процес
гімназії згідно з окремим
планом.
протягом рокузавідувачі
відділенням
впровадження
особистісно
зорієнтованої
технології
уроку та
виховного
заходу
Соціально-педагогічний
напрямок:
2.4. Проводити постійний
моніторинг
навчально-виховного
процесу в гімназії.
вересень-
грудень
2004 року
директор гімназії
Дзевульська О.О.,
заступники
директора
Бондар Л.І.,
Бойчук Л.М.
Якушева Л.В.
результат
впливу
особистісно
зорієнтованих
технологій на
особистість
учня
2.5. Перебудувати
структуру
навчально-виховного
процесу з метою
профілізації щодо
забезпечення інтересів та
нахилів учнів.
вересень 2004
року
директор гімназії
Дзевульська О.О.,
заступники
директора
Бондар Л.І.,
Бойчук Л.М.
Якушева Л.В.
контроль і
корекція
задоволення
запитів учнів
2.6. Розробити програму
активізації особистісного
потенціалу учня:
- запровадити різноманітні
форми особистісно
зорієнтованого
навчально-виховного
процесу: "Захист знань",
"Комплексне тестування",
"Інститут учнівського
консультування ",
"Занурення в епоху" з
урахуванням рівня
вихованості;
- розробити індивідуальні
навчальні програми
для обдарованих учнів.
грудень 2004
року

листопад
2004 року









вересень 2004
року
практичні психологи
Пирог М.А.,
Мостинська Т.В.
зав. відділеннями,
вчителі-
предметники








заступники дирек-
тора Бондар Л.І,
Якушева Л.В.
конструювання
суб'єкт-
суб'єктних
стосунків
розробка
методичних
рекомендацій
щодо
підвищення
рівня
вихованості
учнів,
підвищення
рівня
навчальних
досягнень
учнів
2.7. Забезпечити роботу
учнівського самоврядування
з використанням методу
проектів.
листопад 2004
року
заступник
директора з
виховної роботи
Бойчук Л.М.
сформованість
морально-етичн
их цінностей
Робота відділень наук:
2.8. Ознайомитися з планом
поступового впровадження
особистісно зорієнтованих
технологій у
навчально-виховний процес
гімназії.
вересень 2004
року
зав. відділеннями
Зозуля Н.В.,
Шпильова Н.М.,
Жигір Е.Л.
корекція
роботи
2.9. Відпрацювання етапів
орієнтації та визначення
мети особистісно
зорієнтованого уроку.
протягом рокувчителі -
предметники
підвищення
ефективності
уроку
2.10. Провести засідання
відділень наук на тему:
"Наслідки апробації етапів
орієнтації та визначення
мети особистісно
зорієнтованого уроку".
травень 2005
року
зав. відділеннями
Зозуля Н.В.,
Шпильова Н.М.,
заступник
директора з НМР
Якушева Л.В.
аналіз
впровадження
окремих етапів
особистісно
зорієнтованого
уроку
Психологічний напрямок:
2.11. Продовжити роботу
підготовчої школи "Знайко"
для майбутніх
першокласників.
жовтень-
квітень
2004-2005
року
заступник
директора по
початковій школі
Мигуш О.М.
сформованість
готовності до
шкільного
навчання
2.12. Розробити програми
психологічної підтримки та
особистісного розвитку для
учнів 5-8 класів, 9-11
класів.
протягом рокусоціально-психоло-
гічна служба
забезпечення
психологічного
комфорту
2.13. Продовжити роботу
декадних динамічних груп
спілкування та
особистісного росту.
протягом рокупрактичні
психологи
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.
активізація
особистісного
ресурсу дітей
2.14. Запровадити в
систему роботи: програму
ефективної психологічної
підтримки вчителів
"Енергія життя"; програму
ефективності батьківського
впливу.
протягом рокусоціально-психоло-
гічна служба:
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.,
Богуславська В.Л.
забезпечення
корекції
стосунків
"дорослий -
дитина",
психолого-
педагогічна
просвіта
2.15. Створити єдину
цілісну систему
корекційних занять для
учнів 1-11 класів.
протягом рокупрактичні
психологи
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.
реалізація
внутрішньо
особистісного
потенціалу
учня
2.16. Реалізація шкільної
програми "Обдарована
дитина".
протягом рокузаступник
директора з НМР
Якушева Л.В.
забезпечення
розвитку
здібностей
учнів
2.17. Продовжити роботу:
- батьківського клубу
"Родина";
- психолого-педагогічного
консультпункту для
вчителів, батьків, учнів.
протягом року
за планом
соціально-психоло-
гічна служба:
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.,
Богуславська В.Л.
заступник
директора з
виховної роботи
Бойчук Л.М.
психолого-
педагогічна
просвіта
батьків
задоволення
запитів
учасників
педпроцесу
2.18. Забезпечити роботу
груп активного
соціально-психологічного
навчання для учнів 5-11
класів, батьків, вчителів.
протягом рокусоціально-психоло-
гічна служба:
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.,
Богуславська В.Л.
соціальна
адаптованість
учасників
педпроцесу
2.19. Розробити моделі
особистісно зорієнтованих
виховних заходів.
протягом рокукерівники творчих
груп
модель
підготовки та
проведення
виховного
заходу
2.20. Підготувати пакет
діагностичних матеріалів
(анкети, опитувальники
тощо) для моніторингу
навчально-виховного
процесу.
протягом рокусоціально-психоло-
гічна служба:
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.,
Богуславська В.Л.
розробка
моніторингу
навчально-
виховного
процесу
2.21. Продовжити
діагностичну роботу,
розпочату на першому
етапі:
- особливості
індивідуального розвитку;
- інтелектуального
розвитку;
- емоційної сфери;
- інтереси, запити;
- стан родинного
виховання;
- родинні установки,
рівень спілкування.
протягом рокусоціально-психоло-
гічна служба:
Мостинська Т.В.,
Пирог М.А.,
Богуславська В.Л.
підвищення
діагностичних
показників
3.Матеріально-технічне
забезпечення
3.1. Забезпечення
комп'ютерною технікою
навчальних кабінетів 3.2.
Придбати відеоапаратуру
для центру виховної
роботи.
2004-2005
навчальний
рік
грудень 2004
року
директор гімназії
Дзевульська О.О.
директор гімназії
Дзевульська О.О.
покращення
умов
навчально-
виховного
процесу
Директор гімназії
ім. В.Т.Сенатора
Науковий керівник
академік АПН України,
директор Інституту проблем
виховання АПН України

О.О.Дзевульська



І.Д.Бех