Про надання індивідуальної податкової консультації

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 22.02.2021 №696/ІПК/99-00-09-03-02-06
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 22.02.2021

Номер 696/ІПК/99-00-09-03-02-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.02.2021 N 696/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство запитує:
1. Чи можливо здійснювати продаж, зберігання та транспортування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, виготовлених до 2021 року, без акцизних марок на підставі норм міжнародного права та положень Конституції України як норм прямої дії? Законом України від 16 січня 2020 року N 466-ІХ внесено зміни, зокрема до статей 226 та 227 Податкового кодексу (далі - Кодекс), які набрали чинності з 01.01.2021 р. Цими змінами передбачено:
маркування марками акцизного податку рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
встановлено нові види марок (РІ - "рідина імпортна", РВ - "рідина вітчизняна");
визначено, що кожна марка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п. 226.9 ст. 226 Кодексу рідини, що використовуються в електронних сигаретах, вироблені до 1 січня 2021 року вважаються такими, що немарковані.
Перехідний період для маркування залишків рідин, які використовуються в електронних сигаретах що були виготовлені до 01.01.2021 р. діючим законодавством не передбачено.
Додатково повідомляємо, що Законом України від 16 січня 2020 року N 465-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (із змінами, які набирають чинності з 01 січня 2021 року) внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481), зокрема щодо ліцензування рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Виробництво рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форми власності за умови одержання ліцензії (ст. 2 Закону N 481).
Статтею 15 Закону N 481 встановлено:
роздрібна торгівля, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю;
імпорт, експорт, зокрема рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії;
оптова торгівля на території України, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
До суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості виробленої продукції, але не менше 20 000 гривень;
оптової і роздрібної торгівлі, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривень; (ст. 17 Закону N 481).
Оптова торгівля на території України рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Роздрібна торгівля, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становить 780 гривень на кожне місце торгівлі. Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становить 780 гривень на кожне місце торгівлі. Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, видаються органами виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України, в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля рідинами, що використовуються в електронних сигаретах).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах (ст. 15 Закону N 481).
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.02.2021 N 696/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство запитує:
1. Чи можливо здійснювати продаж, зберігання та транспортування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, виготовлених до 2021 року, без акцизних марок на підставі норм міжнародного права та положень Конституції України як норм прямої дії? Законом України від 16 січня 2020 року N 466-ІХ внесено зміни, зокрема до статей 226 та 227 Податкового кодексу (далі - Кодекс), які набрали чинності з 01.01.2021 р. Цими змінами передбачено:
маркування марками акцизного податку рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
встановлено нові види марок (РІ - "рідина імпортна", РВ - "рідина вітчизняна");
визначено, що кожна марка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п. 226.9 ст. 226 Кодексу рідини, що використовуються в електронних сигаретах, вироблені до 1 січня 2021 року вважаються такими, що немарковані.
Перехідний період для маркування залишків рідин, які використовуються в електронних сигаретах що були виготовлені до 01.01.2021 р. діючим законодавством не передбачено.

30 днiв передплати безкоштовно!