• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Статуту Українського науково-дослідного інституту промислової медицини МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 18.10.2007 № 643
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 18.10.2007
  • Номер: 643
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 18.10.2007
  • Номер: 643
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
18.10.2007 N 643
Про затвердження нової редакції Статуту Українського науково-дослідного інституту промислової медицини МОЗ України
З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства України установчих документів Українського науково-дослідного інституту промислової медицини МОЗ України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту Українського науково-дослідного інституту промислової медицини МОЗ України (додається).
2. Директору Українського науково-дослідного інституту промислової медицини МОЗ України Карнауху М.Г. забезпечити реєстрацію нової редакції Статуту у встановленому чинним законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням Наказу покласти на Першого Заступника Міністра Біловола О.М.
Міністр Ю.О.Гайдаєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
18.10.2007 N 643
Міністр Ю.О. Гайдаєв
СТАТУТ
Державного підприємства Український науково-дослідний інститут промислової медицини (нова редакція)
РОЗДІЛ 1. Загальні положення
1.1. Державне підприємство Український науково-дослідний інститут промислової медицини (далі Інститут) є державним підприємством, яке знаходиться у сфері управління Міністерства охорони здоров'я України (далі МОЗ), засновано на державній власності, закріплений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1997 р. N 302 "Про переведення деяких науково-дослідних установ, підпорядкований Міністерству охорони здоров'я, на госпрозрахунок".
1.2. Витрати на утримання клініки інституту згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.1998 р. N 312 "Про часткову зміну постанов Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 р. N 1068 та від 03.04.1997 р. N 302, здійснюються за рахунок загальних асигнувань на охорону здоров'я, передбачених МОЗ України.
1.3. Повне найменування Державне підприємство Український науково-дослідний інститут промислової медицини.
1.4. Скорочене найменування УкрНДІпроммед.
1.5. Повне найменування англійською мовою Ukrainian scientific research institute of industrial medicine.
1.6. Місцезнаходження 50096, м. Кривий Ріг, вул. Виноградова, буд. 40.
1.7. Інститут є юридичною особою.
1.8. Інститут у своїй діяльності керується Конституцією та чинним Законодавством України, а також цим Статутом.
1.9. До складу Інституту на правах структурного підрозділу входить клініка, яка надає лікувально-профілактичну та медичну допомогу населенню за кошти, отримані з державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
1.10. Інститут має право самостійно укладати угоди, набувати майнові та немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідати у суді, арбітражному суді та третейському суді.
1.11. Структура, чисельність і штатний розпис госпрозрахункової частини затверджується керівником Інституту.
1.12. Структура, штатний розпис, кошторис доходів і видатків клініки, що фінансується з держбюджету, затверджується МОЗ України.
РОЗДІЛ 2. Основні завдання і напрямки діяльності інституту
2.1. Проведення комплексних наукових досліджень по вивченню впливу та розробці захисту людини від потенційно шкідливих для здоров'я фізичних, хімічних, біологічних факторів виробничого і навколишнього середовища та характеру трудового процесу.
2.2. Розробка наукових основ нормативно-методичної бази по гігієні, фізіології і медицині праці, практична реалізація профілактики, лікування і реабілітації професійних та загальних захворювань у людини.
2.3. Наукове обґрунтування та практичне забезпечення медичної та судової експертизи професійних захворювань, токсикологічної, гігієнічної експертизи документації і продукції та сертифікації.
2.4. Визначення та підготовка пропозицій для МОЗ України зі стратегії і тактики національної політики з питань поліпшення умов праці, профілактики професійних, обумовлених працею і загальних захворювань, спрямованих на збереження здоров'я працюючого населення.
2.5. Комплексна розробка наукових основ законодавчої, нормативної та методичної бази з гігієни, фізіології, медицини та охорони праці.
2.6. Проведення комплексу наукових, практичних гігієнічних і епідеміологічних досліджень з оцінки впливу факторів виробничого, побутового і природного середовища при їх ізольованій і комбінованій дії на організм, їх моніторинг.
2.7. Розробка та наукове обґрунтування проектів нормативів хімічних речовин в повітрі робочої зони, атмосферному повітрі населених місць, у воді; факторів хімічної, біологічної та фізичної природи виробничого і навколишнього середовища: шуму, вібрації, електромагнітних випромінювань, параметрів мікроклімату, ультразвуку, інфразвуку; шумових та вібраційних характеристик, продукції машинобудування; характеру важкості та напруженості праці.
2.8. Розробка та впровадження хімічних, біологічних, фізичних та фізіологічних методів дослідження та контролю гігієнічних нормативів.
2.9. Розробка медичних технологій, діагностики, лікування та профілактики професійних захворювань; наукове обґрунтування теоретичних основ санітарно-гігієнічних технологій попередження впливу небезпечних факторів оточуючого середовища.
2.10. Вивчення екзогенних та ендогенних факторів ризику виникнення захворювань та закономірностей стану здоров'я працюючого населення, жінок і дітей.
2.11. Вивчення механізму впливу потенційно небезпечних фізичних, хімічних, радіаційних та біологічних факторів на організм. Прогнозування їх небезпечної дії з урахуванням мутагенного, онкогенного, тератогенного та іншого впливу на репродуктивну функцію та інші віддалені наслідки.
2.12. Токсиколого-гігієнічні дослідження хімічних і біологічних речовин, які застосовуються у виробництві і сфері побуту з наступною розробкою, оформленням та затвердженням токсиколого-гігієнічного паспорту.
2.13. Санітарно-гігієнічні дослідження речовин у повітрі робочої зони, у воді, у атмосферному повітрі населених місць по оцінці викидів промислових підприємств; рівнів шуму, вібрації, освітлення, ультразвуку, інфразвуку, електромагнітних випромінювань; параметрів мікроклімату, спецодягу, спецвзуття; засобів захисту рук, індивідуальних засобів захисту від шуму; продукції машинобудування, радіологічні дослідження у виробничому та навколишньому середовищі, фізіологічні дослідження важкості та напруженості праці, дослідження трудового процесу з метою атестації робочих місць.
2.14. Розробка гігієнічних та медико-профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення умов праці, раннє виявлення професійних захворювань, проведення професійного відбору, попередніх та періодичних медичних оглядів, диспансерного нагляду, медичної реабілітації хворих та інвалідів, а також обов'язкових медичних оглядів працівників певних категорій.
2.15. Надання послуг промисловим підприємствам та іншим організаціям по вивченню умов праці, важкості та напруженості трудового процесу, профілактиці професійних та професійно обумовлених захворювань.
2.16. Розробка методів і рекомендацій та проведення гігієнічної, фізіологічної та ергономічної оцінки шумових і вібраційних характеристик устаткування, машин та обладнання на стадіях їх розробки, промислового виробництва, впровадження та експлуатації.
2.17. Розробка нових та удосконалення існуючих критеріїв по здійсненню професійного відбору, спрямованого на профілактику професійних захворювань, а також психофізіологічної експертизи працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки та таких, що потребують професійного відбору.
2.18. Проведення експертизи нормативно-технічної документації, дослідження імпортованої та вітчизняної продукції. Складання проектів висновків на імпортовану та вітчизняну продукцію, нормативно-технічну документацію та затвердження Висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи в МОЗ України, а також медичної, науково-медичної експертизи професійних та професійно обумовлених захворювань. Підготовка експертних висновків у відповідності до судових рішень щодо умов праці та професійних захворювань.
2.19. Проведення досліджень, оцінка та впровадження засобів індивідуального захисту від шкідливої дії виробничих факторів.
2.20. Надання стаціонарної та консультативної медичної допомоги робітникам з професійними, професійно обумовленими та загальними захворюваннями.
2.21. Здійснення Медичної практики (акушерство і гінекологія, анестезіологія, бактеріологія, гастроентерологія, гігієна праці, дерматовенерологія, ендоскопія, епідеміологія, загальна гігієна, імунологія, кардіологія, клінічна біохімія, клінічна лабораторна діагностика, комунальна гігієна, лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища, лабораторні дослідження хімічних факторів навколишнього середовища, лікувальна фізкультура, народна та нетрадиційна медицина, неврологія, організація і управління охороною здоров'я, отоларингологія, офтальмологія, паталогічна анатомія, професійна патологія, психофізіологія, пульмонологія, радіаційна гігієна, рентгенологія, рефлексотерапія, судово-медична експертиза, терапевтична стоматологія, терапія, токсикологія, ультразвукова діагностика, фізіотерапія, фтизіатрія, функціональна діагностика, лабораторні дослідження фізичних та хімічних факторів навколишнього середовища).
2.22. Здійснення клінічних, функціональних, рентгенологічних, ендоскопічних, гематологічних, цитологічних, бактеріологічних, біохімічних, серологічних, імунологічних та інших видів обстежень робітників з професійними та професійно обумовленими захворюваннями та населення.
2.23. Проведення спеціальної підготовки для атестації лікарів, середнього медичного персоналу, а також спеціалістів промислових підприємств та інших організацій з питань гігієни та охорони праці, профпатології на курсах інформації та стажування.
2.24. Підготовка кадрів вищої кваліфікації (докторів, кандидатів наук) за науковими спеціальностями, що відповідають основним науковим напрямам діяльності Інституту.
2.25. Надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам охорони здоров'я з питань проведення медичних оглядів робітників зі шкідливими умовами праці, діагностики, лікування та профілактики професійних захворювань.
2.26. Підготовка експертних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо професійної та екологічно зумовленої та екологічно залежної патології.
2.27. Встановлення зв'язку захворювання з умовами праці для вирішення питання професійного характеру захворювання.
2.28. Видання наукових праць, методичних та інформаційних матеріалів.
2.29. Співробітництво із зарубіжними закладами і міжнародними організаціями: проведення наукових досліджень, симпозіумів, з'їздів, конференцій, виставок.
2.30. Інститут також може здійснювати інші види діяльності, які не суперечать чинному законодавству України.
Основними завданнями клініки є:
2.31. Надання висококваліфікованої допомоги при гострих та хронічних професійних захворюваннях, та працівникам підприємств, які мають високі фактори ризику розвитку професійних захворювань.
2.32. Визначення ролі умов праці у розвитку захворювань та встановлення професійності етіології захворювання (зв'язок захворювання з умовами праці).
2.33. Удосконалення методик діагностики професійних захворювань за рахунок підвищення ефективності та якості наукових досліджень.
2.34. Апробація та впровадження нових методів профілактики. діагностики, лікування професійних захворювань.
2.35. Проведення комплексних медичних оглядів працюючих в шкідливих умовах в умовах клініки та безпосередньо на підприємстві.
2.36. Організаційно-методична допомога ЛПУ міста та підлеглих областей проведенню якісних попередніх та періодичних медоглядів працюючих у шкідливих умовах. Оцінка якості проведених медоглядів у ЛПУ.
2.37. Організаційно-методичне керівництво з питань профпатології в регіоні, розробка і впровадження методичних рекомендацій з профілактики, діагностики, лікування професійних захворювань, реабілітації хворих і інвалідів на підставі сучасних досягнень науки з урахуванням передового досвіду.
2.38. Розробка комплексу заходів, спрямованих на зниження професійної захворюваності і поліпшення здоров'я працюючого населення.
2.39. Підготовка фахівців з профпатології для лікувально-профілактичних закладів регіону.
2.40. Організація та проведення науково-практичних конференцій, семінарів для лікарів, науковців регіону.
2.41. Підвищення інформаційного забезпечення служби охорони здоров'я за рахунок публікацій методичних та наукових робіт, а також матеріалів науково-практичних конференцій.
2.42. Оптимізація планово-фінансової та господарчої діяльності.
2.43. Розвиток матеріально-технічної бази.
2.44. Соціальний розвиток колективу.
РОЗДІЛ 3. Майно та майнові відносини, фінансова діяльність
3.1. Майно Інституту становлять основні фонди і оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображена в балансах по госпрозрахунковій діяльності і бюджетній окремо.
3.2. Майно Інституту є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання, яке не суперечить чинному законодавству та цьому Статуту.
3.3. Майно та кошти формуються за рахунок:
- основних фондів та оборотних коштів, а також інших матеріальних цінностей та грошових коштів;
- коштів, а також іншого майна, набутого внаслідок господарської діяльності;
- коштів загального фонду державного бюджету, згідно із затвердженим кошторисом;
- благодійних внесків, пожертвувань фізичних та юридичних осіб;
- інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
3.4. Кошти та майно використовуються на виконання статутної діяльності.
3.5. Передача майна в оренду здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.
3.6. Списання з балансу споруд, устаткування, транспортних засобів Інститут здійснює у встановленому законодавством порядку.
3.7. Перевірка та ревізія наявності, використання майна, фінансової діяльності здійснюється відповідно з чинним законодавством України.
3.8. Інститут веде оперативний, бухгалтерський, медичний та статистичний облік та звітність згідно з чинним законодавством.
3.9. Фінансові плани та фінансова звітність надсилаються до МОЗ України згідно з чинним законодавством України.
Інститут має право
3.10. Визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку.
3.11. Реалізовувати свою продукцію, послуги за вільними цінами.
3.12. Скликати і проводити наради, семінари, конференції, симпозіуми з питань, що належать до компетенції Інституту;
3.13. Самостійно встановлювати зв'язки з іноземними організаціями, підприємствами, установами, направляти до зарубіжних країн за рахунок власних коштів співробітників для стажування, вивчення досвіду роботи, участі в роботі конференцій та семінарів тощо;
3.14. Одержувати кредити у банківських установах.
Обов'язки Інституту:
3.15. Якісне виконання робіт на сучасному рівні.
3.16. Своєчасно сплачувати податки та інші відрахування згідно з чинним законодавством.
3.17. Своєчасно та оперативно виконувати роботу щодо матеріально-технічного забезпечення своєї діяльності.
3.18. Створювати належні умови для продуктивної праці, додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
3.19. Здійснювати бухгалтерський облік окремо з госпрозрахункової діяльності і окремо з бюджетної діяльності, а також податковий облік.
3.20. Вести статистичну звітність згідно з чинним законодавством.
3.21. Відносини інституту з іншими особами в сфері господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
3.22. Інститут самостійно встановлює форми, системи оплати праці, доплати і надбавки, а також інші види матеріального заохочення працівників госпрозрахункової частини згідно чинного законодавства.
3.23. Інститут має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством.
3.24. Інститут веде 2 окремих самостійних баланси бюджетний по клініці та госпрозрахунковий по науці.
3.25. Інститут може мати розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, казначействі, а також печатки, штампи.
РОЗДІЛ 4. Управління підприємством
4.1. Інститут очолює Директор, який призначається МОЗ України шляхом укладання з ним контракту.
4.2. Директор самостійно вирішує питання діяльності Інституту, за винятком тих, що віднесені до компетенції Міністерства охорони здоров'я та трудового колективу.
4.3. Директор Інституту має обов'язки і користується правами, наданими керівникам законодавством України, а саме:
- затверджує посадові інструкції, положення про структурні підрозділи, план роботи Вченої ради;
- укладає договори, угоди, контракти, підписує документи, пов'язані з діяльністю Інституту;
- має право першого підпису бухгалтерських документів;
- призначає на посади та звільняє з посад працівників Інституту згідно із законодавством України;
- готує у встановленому порядку проекти змін та доповнень до цього Статуту;
- розпоряджається бюджетними коштами відповідно до затвердженого кошторису та згідно із законодавством України;
- разом з головним бухгалтером персонально відповідає за дотримання порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності;
- забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно із законодавством України;
- від імені Інституту розпоряджається майном у межах, визначених законодавством України та цим Статутом;
- підписує (укладає) колективний договір згідно із законодавством України та цим Статутом;
- здійснює на основі єдиноначальності керівництво діяльністю Інституту;
- подає на затвердження кошторис та штатний розпис клініки Інституту у порядку, встановленому законодавством України;
- звітує з питань діяльності Інституту у порядку, встановленому законодавством України;
- відкриває реєстраційні рахунки в органах ДКУ, здійснює касові і розрахункові операції, видає доручення від імені Інституту;
- забезпечує подання у встановленому порядку фінансової та статистичної звітності;
- без довіреності діє від імені Інституту в усіх органах державної влади місцевого самоврядування, в установах, організаціях, на підприємствах, а також здійснює інші дії в межах повноважень, передбачених законодавством України;
- видає накази, дає розпорядження, що є обов'язковими для працівників Інституту, у тому числі по заохоченню і накладенню дисциплінарних стягнень;
- затверджує рішення Вченої ради Інституту.
4.4. Директор призначає заступника директора з наукової роботи за узгодженням з МОЗ України.
РОЗДІЛ 5. Повноваження трудового колективу
5.1. Трудовий колектив Інституту складається з громадян, які приймають участь в його діяльності.
5.2. Основною формою здійснень повноважень трудового колективу є загальні збори, які скликаються при необхідності. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів. Загальні збори визначаються правомочними, якщо в них беруть участь не менше, ніж 3/4 кількості працівників Інституту.
Трудовий колектив Інституту:
- за поданням адміністрації та профспілкового комітету Інституту затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку;
- розглядає і затверджує проект колективного договору;
- бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні праці, порушує клопотання про представлення працівників дол. Державних нагород.
5.3. Виробничі, трудові та економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Інституту регулюються колективним договором, який укладається між адміністрацією Інституту та трудовим колективом Інституту.
РОЗДІЛ 6. Вчена рада
6.1. В інституті формується Вчена рада, яка є колегіальним дорадчим органом управління наукової і науково-медичної діяльності Інституту. Компетенція Вченої ради визначається Положеннями про Вчену раду Інституту, розробленого відповідно до цього Статуту і затвердженого директором Інституту.
6.2. Склад членів Вченої ради Інституту визначається в кількості 15 чоловік.
6.3. Не менш, як три чверті складу Вченої ради обирається таємним голосуванням колективу наукових співробітників, а решта її членів призначається наказом директором Інституту.
6.4. Директор Інституту, його заступники і вчений секретар є членами Вченою ради за посадою.
6.5. З метою представництва інтересів трудового колективу до складу Вченої ради може входити голова профспілкового комітету Інституту.
Вчена рада:
6.6. Визначає перспективні напрями наукової і науково-медичної діяльності.
6.7. Здійснює наукову і науково-медичну оцінку тематики та результатів науково-дослідних робіт.
6.8. Розглядає та затверджує поточні плани наукових досліджень.
6.9. Затверджує теми дисертацій здобувачів та аспірантів, їх наукових керівників (консультантів).
6.10. Затверджує результати атестації наукових співробітників.
6.11. Обирає за конкурсом на вакантні посади наукових співробітників.
6.12. В межах своєї компетенції розглядає питання про присвоєння вчених звань.
6.13. Вирішує інші питання діяльності Інституту, визначені цим Статутом.
РОЗДІЛ 7. Реорганізація і ліквідація та внесення змін до статуту Інституту
7.1. Реорганізація і ліквідація Інституту (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) здійснюється у встановленому законодавством порядку.
7.2. Ліквідація і реорганізація здійснюється ліквідаційною комісією.
7.3. При реорганізації та ліквідації Інституту працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
7.4. Інститут вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з Єдиного державного реєстру підприємств, організацій України.
7.5. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами визначається у відповідності до чинного законодавства.
7.6. Доповнення і зміни до Статуту вносяться згідно з встановленим чинним законодавством порядку.
7.7. Ініціаторами внесення змін і доповнень до Статуту можуть бути працівники Інституту, МОЗ України.