• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради про офіційне тлумачення положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 07.10.2004 № 63-у/2004
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 07.10.2004
  • Номер: 63-у/2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 07.10.2004
  • Номер: 63-у/2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради про офіційне тлумачення положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту"
м. Київ
7 жовтня 2004 року
N 63-у/2004
Справа N 2-55/2004

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Шаповала Володимира Миколайовича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Пшеничного Валерія Григоровича - суддя-доповідач,
Савенка Миколи Дмитровича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Станік Сюзанни Романівни,
Тихого Володимира Павловича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
розглянув на засіданні питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради про офіційне тлумачення положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту" в редакції від 23 березня 1996 року N 100/96-ВР (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 21, ст. 84).
Заслухавши суддю-доповідача Пшеничного В.Г. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
установив:
1. Суб'єкт права на конституційне звернення - управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту" в редакції від 23 березня 1996 року N 100/96-ВР (далі - Закон) щодо обґрунтованості виплат педагогічним працівникам освіти надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення за період з 1997 по 2000 рік включно.
Абзац восьмий, десятий частини першої статті 57 Закону передбачає гарантію виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи та допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.
Управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради обґрунтовує своє клопотання тим, що існує неоднозначне застосування положень зазначених абзаців частини першої статті 57 Закону судами України, зокрема Верховним Судом України.
Суб'єкт права на конституційне звернення стверджує, що право на отримання виплат за вислугу років та допомоги на оздоровлення виникло у педагогічних працівників закладів освіти тільки з того часу, коли Верховна Рада України передбачила фінансування витрат на виконання вимог абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону, тобто з 2001 року (з моменту набрання чинності частини другої статті 60 Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України відповідно до статті 48 Закону України "Про Конституційний Суд України" розглянула питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі, але рішення не було прийнято.
3. Конституційний Суд України, вивчивши конституційне звернення та з'ясувавши обставини, виходить з такого.
У процесі підготовки матеріалів до розгляду на засіданні Конституційного Суду України щодо відкриття конституційного провадження у справі встановлено, що 9 вересня 2004 року прийнято Закон України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів", який набрав чинності з дня його опублікування (Урядовий кур'єр, 2004 р., 2 жовтня). Цим Законом виплати, встановлені статтею 57 Закону, визнаються кредиторською заборгованістю Державного бюджету України, а саме: абзацами восьмим, десятим частини першої - у повному обсязі, що не були нараховані або не були виплачені.
Кредиторська заборгованість визнається за весь період, коли фінансування виплат зупинялося законом про державний бюджет на відповідний рік (частина друга статті 1 Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів").
Враховуючи, що питання погашення заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів врегульоване на законодавчому рівні шляхом визнання цих виплат кредиторською заборгованістю Державного бюджету України, необхідність в офіційному тлумаченні положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону відпала. Підстав для відкриття конституційного провадження немає.
Враховуючи наведене та керуючись пунктом 2 статті 45, статтею 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням управління освіти виконавчого комітету Хмельницької міської ради про офіційне тлумачення положень абзаців восьмого, десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту" в редакції від 23 березня 1996 року N 100/96-ВР на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Законом України "Про Конституційний Суд України".
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ