• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Статуту Українського центру спортивної медицини МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 23.12.2004 № 637
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 23.12.2004
  • Номер: 637
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 23.12.2004
  • Номер: 637
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
23.12.2004 N 637
Про затвердження нової редакції Статуту Українського центру спортивної медицини МОЗ України
З метою приведення у відповідність до чинного законодавства Статуту Українського центру спортивної медицини МОЗ України (далі - УЦСМ),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту УЦСМ МОЗ України (далі - Статут).
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 16.06.2000 р. N 139 "Про затвердження Статуту Українського центру спортивної медицини".
3. Директору УЦСМ Дехтярьову Ю.П. забезпечити подання до державної реєстрації нової редакції Статуту;
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я Орду О.М.
В.о. Міністра В.В.Загородній
ЗАТВЕРДЖЕНО
Міністерство охорони
здоров'я України
23.12.2004 N 637
СТАТУТ
Українського центру спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Український центр спортивної медицини МОЗ України (далі - Центр) є багатопрофільним лікувально-профілактичним закладом, заснованим на державній власності і підпорядкованим Міністерству охорони здоров'я України (далі - Міністерство). Центр створено згідно з наказом МОЗ України від 14.02.97 р. N 48 "Про реорганізацію Київського державного центру спортивної медицини в Український центр спортивної медицини".
1.2. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства, цим Статутом.
1.3. Центр є юридичною особою, має відокремлене майно, має право укладати угоди, може від свого імені набувати майнових прав, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді.
1.4. Центр має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.
1.5. Центр є неприбутковою організацією.
1.6. Центр несе відповідальність за зобов'язаннями, що виникли при здійсненні ним своїх повноважень, в межах належних йому коштів відповідно до чинного законодавства.
1.7. Повне найменування Центру українською мовою:
- Український центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я України.
Скорочене найменування Центру українською мовою:
- УЦСМ МОЗ України.
Повне найменування Центру англійською мовою:
- Ukrainian Center of Sport Medicine, Ministry of Health of Ukraine.
Скорочене найменування Центру англійською мовою:
- Ukrainian Center of Sport Medicine.
1.8. Місцезнаходження Центру:
01033, м. Київ, вул. Тарасівська, 6.
2. Мета та основні завдання Центру
2.1. Метою діяльності Центру є організація надання лікувально-профілактичної, діагностичної, консультативної медичної допомоги (далі - Медична допомога) членам збірних команд України, учням дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності, ветеранам спорту та особам, які займаються фізичною культурою та спортом (далі - Спортсмени), надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури та здійснення медичної практики.
2.2. Основними завданнями Центру є:
- організація надання Медичної допомоги Спортсменам на території України;
- здійснення моніторингу за станом здоров'я Спортсменів на території України;
- проведення експертної оцінки стану надання Медичної допомоги Спортсменам у лікувально-профілактичних закладах з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури на території України;
- підготовка пропозицій щодо поліпшення стану надання Медичної допомоги Спортсменам, поширення масового спорту, загартування серед населення, підвищення фізичної активності різних вікових груп населення, зниження розвитку факторів ризику захворювань, формування здорового способу життя, поліпшення фізичної підготовленості молоді до служби у збройних силах України;
- санітарно-просвітницька діяльність;
- організаційно-методична діяльність;
- аналітично-інформаційна діяльність;
- участь у виданні матеріалів інформаційно-просвітницького та пропагандистського характеру;
- участь у розробці нормативно-правових актів;
- надання платних медичних послуг у порядку та межах, визначених чинним законодавством.
3. Центр відповідно до покладених завдань
3.1. Визначає стан здоров'я, фізичний розвиток і функціональний стан організму Спортсменів, а також здійснює профілактику, діагностику і лікування захворювань та пошкоджень, пов'язаних із зайняттями фізкультурою та спортом, надає Спортсменам рекомендації з питань продовження занять певними видами спорту чи взагалі їх припинення
3.2. Надає Медичну допомогу Спортсменам шляхом проведення систематичних диспансерних оглядів, кінцевою метою яких є виявлення різних форм захворювань, відбір на стаціонарне лікування в спеціалізовані медичні заклади та науково-дослідні Інститути МОЗ України та АМН України, санаторно-курортне лікування, визначення та прогноз рівня та резерву здоров'я, адаптаційного потенціалу організму, придатності для участі у змаганнях різного рівня, профілактика та зниження рівня захворюваності та інвалідності, запобігання травматизму та здійснення реабілітаційних заходів.
3.3. Проводить медичне забезпечення на навчально-тренувальних зборах та спортивно-масових заходах міжнародного, державного та регіонального рівнів.
3.4. Складає, проводить та аналізує ефективність індивідуальних оздоровчих програм Спортсменів.
3.5. Проводить антидопінгову пропаганду.
3.6. Укладає угоди зі спеціалізованими медичними закладами та науково-дослідними інститутами МОЗ України та АМН України для виконання своїх статутних завдань.
3.7. Розробляє і впроваджує нові організаційні форми надання Медичної допомоги Спортсменам, сприяє розвитку наукових досліджень у галузі медичних проблем фізичної культури та спорту (спортивної травматології, реабілітації, антидопінгового контролю, тощо).
3.8. Здійснює моніторинг стану здоров'я та якості надання Медичної допомоги Спортсменам на території України.
3.9. Отримує та аналізує оперативну та статистичну інформацію про діяльність лікувально-профілактичних закладів з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури на території України.
3.10. Здійснює експертну оцінку стану надання Медичної допомоги Спортсменам у лікувально-профілактичних закладах з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури на території України.
3.11. Здійснює методичне керівництво закладами та відділеннями закладів охорони здоров'я з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури.
3.12. Готує проект плану основних організаційних заходів спеціалізованих закладів з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури, та після затвердження Міністерством контролює їх виконання.
3.13. Здійснює організацію і проведення з'їздів, науково-практичних конференцій, тематичних семінарів, стажувань з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури.
3.14. Бере участь у виданні матеріалів інформаційно-просвітницького та пропагандистського характеру.
3.15. Виступає з пропозиціями щодо розробки нормативних актів з питань спортивної медицини та лікувальної фізкультури.
3.16. Готує пропозиції з питань організаційно-методичного керівництва діяльності закладів охорони здоров'я щодо поліпшення стану надання Медичної допомоги Спортсменам, поширення масового спорту, загартування серед населення, підвищення фізичної активності різних вікових груп населення, зниження розвитку факторів ризику захворювань, формування здорового способу життя, поліпшення фізичної підготовленості молоді до служби у збройних силах України.
3.17. Готує пропозиції з питань, пов'язаних зі спортивною медициною та лікувальною фізкультурою для прийняття відповідних рішень Міністерством.
4. Майно та кошти Центру
4.1. Майно Центру становить основні фонди, оборотні кошти та інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
4.2. Джерелом формування майна Центру є:
- кошти Державного бюджету України;
- основні фонди, передані Центру Міністерством;
- благодійні (добровільні) внески, пожертвування від юридичних та фізичних осіб отримані згідно з чинним законодавством;
- майно передане (отримане) Центру у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- інші джерела не заборонені чинним законодавством.
4.3. Майно Центру є державною власністю і закріплене за ним на засадах оперативного управління. Цим майном Центр керується і розпоряджається в межах, визначених чинним законодавством.
4.4. Центр має право, за погодженням Міністерства, здавати в оренду устаткування і прилади, списувати їх з балансу в установленому порядку, а також продавати морально застаріле обладнання, прилади та апаратуру використовуючи отримані від реалізації кошти на зміцнення своєї матеріально-технічної бази.
4.5. Центр розробляє та подає на затвердження до Міністерства кошторис доходів та видатків.
4.6. Центр веде оперативний бухгалтерський і статистичний облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність.
4.7. Відповідальність за стан обліку, своєчасність здачі бухгалтерської та іншої звітної документації покладається на бухгалтера та директора Центру.
4.8. Контроль за фінансово-господарською діяльністю та ефективним використанням бюджетних коштів здійснює Міністерство.
5. Управління Центром
5.1. Управління Центром здійснює директор Центру (далі - Директор), який призначається на посаду і звільняється з посади наказом Міністра охорони здоров'я України.
5.2. Директор:
- вирішує питання діяльності Центру за винятком тих, що віднесені до компетенції Міністерства і трудового колективу Центру;
- несе відповідальність за діяльність Центру;
- діє без довіреності від імені Центру, представляє його в усіх установах та організаціях;
- розпоряджається коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства;
- укладає угоди, видає довіреності, відкриває в установах органів Держказначейства розрахункові та інші рахунки;
- має право першого підпису на фінансових, банківських та інших документах;
- призначає та звільняє з посад працівників Центру відповідно до чинного законодавства;
- вживає заходи щодо дисциплінарного стягнення та заохочення працівників Центру;
- в межах своєї компетенції видає накази, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Центру;
- укладає колективний договір з профспілковим комітетом Центру відповідно до чинного законодавства;
- розробляє та погоджує з профспілковим комітетом правила внутрішнього трудового розпорядку;
- розробляє відповідно до покладених на Центр завдань структуру і штатний розпис, який подає на затвердження Міністру охорони здоров'я України;
- несе відповідальність за стан обліку військовозобов'язаних та призовників, що працюють в Центрі, сповіщає про виклики їх до військових комісаріатів.
6. Трудовий колектив Центру
6.1. Трудовий колектив Центру становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Центром.
6.2. Повноваження трудового колективу Центру реалізуються загальними виборами (конференцією) через їх виборні органи.
Для представництва своїх інтересів трудовий колектив на загальних зборах (конференції) може обирати органи колективного самоврядування строком на 2-3 роки, до складу яких не може обиратися Директор Центру. Вибори здійснюються таємним голосуванням не менше ніж 2/3 голосів. Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи адміністрації Центру без згоди відповідного органу цього колективу.
6.3. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Центру, приймаються його органами управління за участю трудового колективу та уповноважених ним органів і відображаються в колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Центру.
6.4. Право укладання колективного договору від імені Органу управління майном надається Директору Центру, а від імені трудового колективу - уповноваженому органу.
7. Інша діяльність Центру
7.1. Центр може брати, у межах своєї компетенції, участь у роботі українських і міжнародних організацій, конференцій, симпозіумів тощо.
7.2. Взаємодіє з медичними закладами інших відомств, країн, науково-дослідними інститутами, міжнародними та громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на надання Медичної допомоги Спортсменам.
7.3. Бере участь у заходах міжнародних організацій, наукових центрів, мета яких відповідає предмету діяльності Центру.
7.4. Проводить підготовку та перепідготовку спеціалістів Центру в зарубіжних країнах, а також зарубіжних спеціалістів на базі Центру в межах його діяльності.
8. Ліквідація та реорганізація Центру
8.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Центру здійснюються за рішенням Міністерства, суду або господарського суду згідно з чинним законодавством України.
8.2. Ліквідація Центру здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Міністерством. До складу ліквідаційної комісії входять представники Міністерства та Центру в особі його органу управління.
8.3. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторів встановлюється Міністерством, яке прийняло рішення про ліквідацію Центру.
8.4. Під час реорганізації та ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
8.5. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Центром. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Центру і подає його до органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредитори та інші юридичні особи, що перебувають у договірних відносинах із Центром, який ліквідується, повідомляються про його ліквідацію в письмовій формі.
8.6. Центр вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з Державного реєстру.