Про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 19.02.2021 №626/ІПК/99-00-07-05-01-06
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 19.02.2021

Номер 626/ІПК/99-00-07-05-01-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.02.2021 N 626/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення від 29.01.2021 р. (вх. ДПС N 381/ІПК/6 від 29.01.2021 р.) про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням фізична особа підприємець - платник єдиного податку планує здійснювати торгівлю та ремонт вживаних кавових апаратів та запасних частин до них.
Чи відносяться кавові апарати до технічно складних побутових товарів?
Чи зобов'язаний ФОП застосовувати РРО у разі продажу вживаних та неробочих кавових апаратів?
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексомУкраїни (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
Основним нормативно-правовим актом, що встановлює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій, є Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), заборонено. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року N 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік).
Однак, у Переліку не зазначено назву товару "Кавові апарати" та коду УКТ ЗЕД.
Враховуючи викладене, на думку ДПС, фізичній особі - підприємцю при продажу кавових апаратів не потрібно використовувати РРО.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Разом з цим повідомляємо, що розробником Переліку було Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, тому, з метою уточнення Вашого питання пропонуємо звернутись до розробника.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.02.2021 N 626/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення від 29.01.2021 р. (вх. ДПС N 381/ІПК/6 від 29.01.2021 р.) про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням фізична особа підприємець - платник єдиного податку планує здійснювати торгівлю та ремонт вживаних кавових апаратів та запасних частин до них.
Чи відносяться кавові апарати до технічно складних побутових товарів?
Чи зобов'язаний ФОП застосовувати РРО у разі продажу вживаних та неробочих кавових апаратів?
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексомУкраїни (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

30 днiв передплати безкоштовно!