• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року

Конституційний Суд України  | Ухвала від 29.11.2000 № 60-у/2000
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 29.11.2000
  • Номер: 60-у/2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 29.11.2000
  • Номер: 60-у/2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року
м. Київ
29 листопада 2000 року
N 60-у/2000
Справа N 2-57/2000

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Євграфова Павла Борисовича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Тимченка Івана Артемовича - суддя-доповідач,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98.
Заслухавши суддю-доповідача Тимченка І.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - 45 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути на пленарному засіданні Конституційного Суду України питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 ("Офіційний вісник України", 1998, N 38, ст. 1388).
У конституційному поданні народних депутатів України стверджується, що основний зміст Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" зводиться до створення на базі державних організацій і підприємств нових господарських структур - Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення", Державної акціонерної компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", Державного агентства інформатизації України. На думку суб'єкта права на конституційне подання, подібні реорганізації в державному управлінні інформаційною сферою на підставі Указу Президента України є неконституційними.
У клопотанні стверджується, що зазначений Указ Президента України суперечить статтям 6, 92 Конституції України, ряду положень законів України в інформаційній сфері, а саме: Законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про інформаційні агентства", "Про видавничу справу", "Про Національну програму інформатизації" тощо.
2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань та звернень своєю Ухвалою від 16 жовтня 2000 року відмовила у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Колегія суддів виходила з того, що 3 червня 1999 року Президент України видав Указ "Про Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України" N 601/99, згідно з яким втратили чинність: стаття 1 та абзац другий статті 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98. А Указом Президента України "Про визнання такими, що втратили чинність, статей 2 і 3 Указу Президента України від 16 вересня 1998 року N 1033" від 9 березня 2000 року N 400/2000 статті 2, 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 визнані такими, що втратили чинність у частині створення Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення". Таким чином, правові основи для оспорювання положень зазначеного Указу щодо їх конституційності відпали, а тому немає підстав для відкриття конституційного провадження у даній справі.
Виходячи з викладеного та керуючись статтею 150 Конституції України, статтями 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)