м. Київ 29 листопада 2000 року N 60-у/2000 | Справа N 2-57/2000 |
Документ підготовлено в системі iplex
Конституційний Суд України | Ухвала від 29.11.2000 № 60-у/2000
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Євграфова Павла Борисовича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Тимченка Івана Артемовича - суддя-доповідач,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98.
Заслухавши суддю-доповідача Тимченка І.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - 45 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути на пленарному засіданні Конституційного Суду України питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 ("Офіційний вісник України", 1998, N 38, ст. 1388).
У конституційному поданні народних депутатів України стверджується, що основний зміст Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" зводиться до створення на базі державних організацій і підприємств нових господарських структур - Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення", Державної акціонерної компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", Державного агентства інформатизації України. На думку суб'єкта права на конституційне подання, подібні реорганізації в державному управлінні інформаційною сферою на підставі Указу Президента України є неконституційними.
У клопотанні стверджується, що зазначений Указ Президента України суперечить статтям 6, 92 Конституції України, ряду положень законів України в інформаційній сфері, а саме: Законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про інформаційні агентства", "Про видавничу справу", "Про Національну програму інформатизації" тощо.
2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань та звернень своєю Ухвалою від 16 жовтня 2000 року відмовила у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Колегія суддів виходила з того, що 3 червня 1999 року Президент України видав Указ "Про Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України" N 601/99, згідно з яким втратили чинність: стаття 1 та абзац другий статті 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98. А Указом Президента України "Про визнання такими, що втратили чинність, статей 2 і 3 Указу Президента України від 16 вересня 1998 року N 1033" від 9 березня 2000 року N 400/2000 статті 2, 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 визнані такими, що втратили чинність у частині створення Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення". Таким чином, правові основи для оспорювання положень зазначеного Указу щодо їх конституційності відпали, а тому немає підстав для відкриття конституційного провадження у даній справі.
Виходячи з викладеного та керуючись статтею 150 Конституції України, статтями 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)