• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про окремі питання діяльності Васильківської районної виборчої комісії Київської області

Центральна виборча комісія | Постанова від 15.12.2015 № 601
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.12.2015
  • Номер: 601
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.12.2015
  • Номер: 601
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 15 грудня 2015 року № 601
Про окремі питання діяльності Васильківської районної виборчої комісії Київської області
До Центральної виборчої комісії надійшли постанови та протоколи Васильківської районної виборчої комісії Київської області (далі - Васильківська районна виборча комісія) щодо дострокового припинення повноважень Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області (далі - Саливонківська сільська виборча комісія), формування її нового складу та внесення до нього змін, а також розгляду скарг.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори, виборчих прав громадян України з проведених нею перевірок, засобів масової інформації чи з інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення в установленому законом порядку.
Вивчивши наявні в Центральній виборчій комісії матеріали, Комісія встановила.
Частиною першою статті 20 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) визначено, що виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
До повноважень районної виборчої комісії частиною шостою статті 22 Закону віднесено формування складу сільських територіальних виборчих комісій у відповідному районі.
Питання дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії та усього її складу врегульовано статтею 29 Закону та Роз'ясненням щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 7 вересня 2015 року № 236 (із змінами) (далі - Роз'яснення).
2 листопада 2015 року Васильківська районна виборча комісія на підставі частини третьої статті 29 Закону своєю постановою достроково припинила повноваження усього складу Саливонківської сільської виборчої комісії у зв'язку із встановленням факту одноразового грубого порушення цією виборчою комісією вимог Конституції України та Закону.
За змістом частини шостої статті 29 Закону, пункту 1.12 Роз'яснення в разі дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії новий склад відповідної територіальної виборчої комісії формується у порядку, встановленому статтею 22 Закону. Суб'єкти, визначені частиною другою статті 22 Закону, вправі не пізніше ніж на другий день з дня дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії внести подання з новими кандидатурами до складу виборчої комісії. Відповідна виборча комісія затверджує новий склад виборчої комісії у порядку, встановленому Законом, не пізніш як на третій день з дня припинення повноважень комісії, але не пізніш останнього дня перед днем голосування.
Відтак строк внесення відповідними місцевими організаціями політичних партій подань щодо кандидатур до складу Саливонківської сільської виборчої комісії сплинув о 24 годині 4 листопада 2015 року, а строк затвердження нового складу цієї виборчої комісії - о 24 годині 5 листопада 2015 року.
Натомість новий склад Саливонківської сільської виборчої комісії сформовано Васильківською районною виборчою комісією лише 7 листопада 2015 року, тобто з порушенням установленого Законом строку.
Згідно з додатком 1 до постанови Васильківської районної виборчої комісії від 7 листопада 2015 року "Про утворення нового складу Саливонківської сільської виборчої комісії та формування її складу у зв'язку з достроковим припиненням повноважень усього попереднього складу Саливонківської виборчої комісії" до складу цієї виборчої комісії увійшли 15 осіб: голова комісії Чорношкур Василь Давидович, заступник голови комісії Сіденко Володимир Миколайович, секретар комісії Заразовський Микола Петрович, а також інші 12 членів комісії.
З указаної постанови Васильківської районної виборчої комісії також вбачається, що до складу Саливонківської сільської виборчої комісії включено не лише кандидатури за поданнями місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, та зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, а й кандидатури за поданням голови Васильківської районної виборчої комісії.
Разом з тим, кандидатури до складу територіальної виборчої комісії за поданням голови відповідної територіальної виборчої комісії вносяться лише у тому випадку, якщо у строк, установлений частиною шостою статті 29 Закону (не пізніше ніж на другий день з дня дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії) не надійшли подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії або якщо кількість запропонованих до складу територіальної виборчої комісії осіб не дає змоги сформувати її склад у мінімальній кількості, встановленій частиною першою статті 22 Закону (9 осіб). При цьому територіальна виборча комісія формується відповідною виборчою комісією за поданням її голови за пропозиціями членів цієї комісії з тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості (був не меншим), з обов'язковим урахуванням поданих кандидатур до її складу (частина сімнадцята статті 22 Закону, пункт 2.1 Роз'яснення).
Згідно з додатком 1 до постанови Васильківської районної виборчої комісії від 7 листопада 2015 року за поданнями суб'єктів - місцевих організацій політичних партій до складу Саливонківської сільської виборчої комісії включено 11 осіб, а отже, включення до складу цієї виборчої комісії кандидатур за поданням голови Васильківської районної виборчої комісії є безпідставним та порушує встановлені Законом та Роз'ясненням вимоги.
13 листопада 2015 року Васильківська районна виборча комісія внесла зміни до складу Саливонківської сільської виборчої комісії, виключивши з її складу трьох членів комісії у зв'язку з відмовою скласти присягу - заступника голови комісії Сіденка В.М., секретаря комісії Заразовського М.П. та члена комісії Крука В.П. "з збереженням квотних місць партій", а також включила до складу цієї сільської виборчої комісії двох нових членів за поданням Васильківської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка (протокол засідання виборчої комісії № 23).
Відповідно до частини другої статті 28 Закону член територіальної виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, складає присягу члена комісії, після чого ставить свій підпис під текстом присяги.
Відмова особи скласти присягу означає її відмову бути членом комісії, внаслідок чого повноваження такого члена виборчої комісії припиняються достроково (підпункт 12 пункту 1.5 Роз'яснення).
Згідно з пунктом 1.10 Роз'яснення повноваження члена виборчої комісії у зв'язку з відмовою скласти присягу члена комісії (частина друга статті 28 Закону, підпункт 12 пункту 1.5 Роз'яснення) припиняються у разі відмови особи поставити свій підпис під текстом присяги на засіданні виборчої комісії або неприбуття такої особи на перші два засідання виборчої комісії після його включення до складу цієї комісії, про які його належним чином повідомлено (листом, телеграмою, телефонограмою, факсограмою тощо).
У випадку неприбуття без поважних причин такої особи на перші два засідання виборчої комісії після її включення до складу цієї комісії рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії приймається виборчою комісією, яка утворила таку комісію (сформувала її склад), після отримання витягів із протоколів засідань виборчої комісії, на яких розглядалося питання про складення присяги члена виборчої комісії та було встановлено відповідний факт.
Як свідчить протокол засідання Васильківської районної виборчої комісії від 13 листопада 2015 року № 23, рішення про припинення повноважень заступника голови Саливонківської сільської виборчої комісії Сіденка В.М., секретаря виборчої комісії Заразовського М.П., члена виборчої комісії Крука В.П. у зв'язку з відмовою скласти присягу було прийнято на підставі протоколу засідання Саливонківської сільської виборчої комісії від 9 листопада 2015 року № 18, який, на думку виборчої комісії, підтверджує вказаний факт.
Водночас зазначений протокол Саливонківської сільської виборчої комісії свідчить, що Сіденко В.М., Заразовський М.П. та Крук В.П. не були присутні лише на одному засіданні цієї виборчої комісії - 9 листопада 2015 року. Крім того, доказів належного повідомлення цих членів виборчої комісії про проведення засідання Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківською районною виборчою комісією Центральній виборчій комісії не надано.
Таким чином, у Васильківської районної виборчої комісії на момент прийняття рішення про припинення повноважень трьох членів Саливонківської сільської виборчої комісії у зв'язку з відмовою скласти присягу були відсутні належні документи, передбачені пунктом 1.10 Роз'яснення, а відтак виборча комісія порушила встановлену Законом та Роз'ясненням процедуру розгляду та прийняття відповідних рішень, унаслідок чого вказане рішення є необґрунтованим і таким, що суперечить Закону.
Центральна виборча комісія звертає увагу, що відповідно до частини шостої статті 29 Закону, пункту 1.11 Роз'яснення виборча комісія, яка достроково припинила повноваження, зокрема, окремого члена територіальної виборчої комісії з підстав, визначених у частині тринадцятій статті 22, частині другій статті 28, пунктах 3 - 11 частини четвертої статті 29 Закону (підпункти 3 - 12 пункту 1.5, пункт 1.6 Роз'яснення), не пізніше наступного дня повідомляє про це суб'єктів, за поданням яких до складу комісії включено осіб, повноваження яких достроково припинено.
Суб'єкти, за поданням яких до складу комісії включено осіб, повноваження яких достроково припинено, вправі не пізніше ніж на другий день з дня отримання вказаного повідомлення внести подання з новими кандидатурами до складу відповідної виборчої комісії в порядку, встановленому Законом та розділом 2 Роз'яснення.
За змістом пунктів 2.3, 2.4 Роз'яснення у разі дострокового припинення повноважень члена територіальної або дільничної виборчої комісії з підстав, зазначених, зокрема, у частині другій статті 28 (підпункт 12 пункту 1.5 Роз'яснення), відповідна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня припинення повноважень члена виборчої комісії, але не пізніш останнього дня перед днем голосування (повторного голосування), приймає рішення про включення до складу відповідної виборчої комісії іншої особи у разі надходження відповідного подання в установлений частиною шостою статті 29 Закону (пунктом 1.11 Роз'яснення) строк, із призначенням цієї особи на відповідну посаду в комісії, яку займав член комісії, повноваження якого достроково припинені.
Якщо в установлений строк не надійшло подання про включення до складу виборчої комісії нового члена виборчої комісії на посаду голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії, та за наявності у складі виборчої комісії іншого члена комісії від того самого суб'єкта подання виборча комісія приймає рішення про призначення на відповідну посаду у виборчій комісії іншої особи від того самого суб'єкта подання.
За відсутності у складі виборчої комісії іншого члена комісії від того самого суб'єкта подання на посаду голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії призначається інша особа зі складу цієї комісії з урахуванням досвіду роботи у виборчих комісіях, комісіях референдуму.
Проте Васильківською районною виборчою комісією не надано Центральній виборчій комісії доказів повідомлення місцевих організацій політичних партій - суб'єктів подання кандидатур до складу Саливонківської сільської виборчої комісії про дострокове припинення включених за їх поданнями членів цієї виборчої комісії, що свідчить про порушення нею вимог частини шостої статті 29 Закону, пункту 1.11 Роз'яснення.
Більш того, як свідчить пояснення голови Саливонківської сільської виборчої комісії, станом на 1 грудня 2015 року інших осіб на посади заступника голови та секретаря Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківською районною виборчою комісією взагалі не призначено.
Стосовно включення 13 листопада 2015 року Васильківською районною виборчою комісією до складу Саливонківської сільської виборчої комісії Марченко Н.В. та Даценко Л.І. за поданням Васильківської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка Центральна виборча комісія зазначає.
Як уже було вказано, відповідно до частини шостої статті 29 Закону, пункту 1.12 Роз'яснення останнім днем внесення до Васильківської районної виборчої комісії подань з кандидатурами до складу Саливонківської сільської виборчої комісії було 4 листопада 2015 року.
Водночас наявні в Центральній виборчій комісії документи свідчать, що Васильківська районна організація Радикальної партії Олега Ляшка внесла подання щодо включення кандидатур Марченко Н.В. та Даценко Л.І. до складу Саливонківської сільської виборчої комісії 13 листопада 2015 року.
Подання щодо кандидатур до складу виборчої комісії, внесене з порушенням строків, установлених частиною шостою статті 29 Закону (пунктами 1.11, 1.12 Роз'яснення), залишається без розгляду, про що суб'єкт його внесення інформується листом за підписом, зокрема, голови чи заступника голови територіальної виборчої комісії (пункт 1.13 Роз'яснення).
Відтак включення Васильківською районною виборчою комісією до складу Саливонківської сільської виборчої комісії кандидатур від Васильківської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка після закінчення встановленого Законом строку для внесення відповідних подань є безпідставним і суперечить вимогам Закону та Роз'яснення.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 24 Закону Центральна виборча комісія може з власної ініціативи в разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та/або прийняти відповідне рішення.
Рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом (частина дев'ятнадцята статті 27 Закону).
Враховуючи викладені обставини, Центральна виборча комісія вважає за необхідне скасувати постанову Васильківської районної виборчої комісії від 7 листопада 2015 року "Про утворення нового складу Саливонківської сільської виборчої комісії та формування її складу у зв'язку з достроковим припиненням повноважень усього попереднього складу Саливонківської виборчої комісії" у частині включення до її складу кандидатур за поданням голови Васильківської районної виборчої комісії - Шлапак Н.С., Терещенко С.А., Москаленко Н.А., Сироти В.К., а також протокольні рішення цієї виборчої комісії від 13 листопада 2015 року, зміст яких занесено до протоколу засідання виборчої комісії № 23, про виключення зі складу Саливонківської сільської виборчої комісії членів цієї комісії Сіденка В.М., Заразовського М.П. та Крука В.П. у зв'язку з відмовою скласти присягу та про заміну членів Саливонківської сільської виборчої комісії в частині включення до її складу кандидатур за поданням Васильківської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка - Марченко Н.В. та Даценко Л.І.
Також до Центральної виборчої комісії надійшов протокол Васильківської районної виборчої комісії від 18 листопада 2015 року № 24 разом з доданими до нього скаргами кандидатів на посаду Саливонківського сільського голови Богомол Л.І., Чорнощокової І.П., кандидата в депутати Саливонківської сільської ради Васильківського району Київської області Брязгуна П.В., а також членів Саливонківської сільської виборчої комісії Сіденка В.М., Заразовського М.П. та Крука В.П.
Відповідно до частини другої статті 97 Закону та пункту 6.7 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів , затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, скарга, оформлена без дотримання вимог Закону та цього Порядку, повертається, зокрема, головою або заступником голови територіальної виборчої комісії суб'єкту звернення зі скаргою без розгляду не пізніше наступного дня після дня надходження скарги, а скарга, подана напередодні дня голосування, у день голосування чи наступного дня після дня голосування, - невідкладно.
Надані Центральній виборчій комісії матеріали свідчать, що зазначені скарги оформлено без дотримання встановлених Законом та вказаним Порядком вимог, а отже, не пізніше наступного дня після дня їх надходження до Васильківської районної виборчої комісії вони мали бути повернуті відповідним суб'єктам звернення.
Натомість на порушення наведених вимог Закону та зазначеного Порядку питання про розгляд скарг кандидатів на посаду Саливонківського сільського голови Богомол Л.І., Чорнощокової І.П., кандидата в депутати Саливонківської сільської ради Васильківського району Київської області Брязгуна П.В., а також членів Саливонківської сільської виборчої комісії Сіденка В.М., Заразовського М.П. та Крука В.П. було включено до порядку денного та розглянуто на засіданні Васильківської районної виборчої комісії.
При цьому в протоколі від 18 листопада 2015 року № 24 не відображено, яке саме рішення, підтримане 10 голосами, ухвалила Васильківська районна виборча комісія за результатом розгляду вказаних скарг.
Окремо Центральна виборча комісія зазначає про неналежний стан організації роботи та ведення діловодства у Васильківській районній виборчій комісії, вимоги до яких встановлено статтею 27 Закону та Порядком організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 228 (далі - Порядок).
Пунктом 9.6 Порядку встановлено, що рішення виборчої комісії з питання порядку денного ухвалюється у формі постанови, яка оформлюється відповідно до пункту 9.7 та розділу 10 Порядку.
Постанова виборчої комісії повинна містити, зокрема, час та місце її прийняття, порядковий номер, а також мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні виборчої комісії, встановлені факти та підстави для ухвалення рішення (частина п'ятнадцята статті 27 Закону, пункт 9.7 Порядку).
На порушення вказаних вимог постанови Васильківської районної виборчої комісії від 2 та 7 листопада 2015 року не містять часу та місця їх прийняття, а також порядкового номера.
За змістом частин чотирнадцятої, п'ятнадцятої статті 27 Закону, пункту 9.1 Порядку за результатами розгляду питання на засіданні виборчої комісії приймається рішення.
Пунктом 9.6 Порядку встановлено, що рішення виборчої комісії з питання порядку денного ухвалюється у формі постанови, яка оформлюється відповідно до пункту 9.7 та розділу 10 Порядку.
З питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення, зміст яких заноситься до протоколу виборчої комісії та не оформлюється окремим рішенням (частина дванадцята статті 27 Закону, пункт 9.8 Порядку).
Разом з тим, Васильківською районною виборчою комісією не надано Центральній виборчій комісії оформлених відповідно до вимог Закону та Порядку постанов з питань, розглянутих на засіданні 13 листопада 2015 року, - про виключення членів Саливонківської сільської виборчої комісії у зв'язку з відмовою скласти присягу та про заміну членів Саливонківської сільської виборчої комісії, а також 18 листопада 2015 року - про результати розгляду скарг кандидатів на посаду Саливонківського сільського голови Богомол Л.І., Чорнощокової І.П., кандидата в депутати Саливонківської сільської ради Васильківського району Київської області Брязгуна П.В. та членів Саливонківської сільської виборчої комісії Сіденка В.М., Заразовського М.П., Крука В.П.
Вимоги до оформлення протоколу засідання виборчої комісії визначено розділом 12 Порядку, пунктом 12.2 якого передбачено, що текст протоколу засідання виборчої комісії з розгляду кожного питання складається з трьох частин, що починаються словами: "Слухали", "Виступили", "Вирішили" ("Постановили"). При цьому щодо кожного питання зазначається його зміст, посада, прізвище, ініціали доповідача, короткий зміст його виступу та виступів інших осіб, а також зміст ухваленого рішення. Складання додатків до протоколів Законом та Порядком не передбачено.
Натомість наявні в Центральній виборчій комісії протоколи засідань Васильківської районної виборчої комісії свідчать про порушення зазначених вимог Порядку, оскільки до протоколу від 13 листопада 2015 року № 23 додано документ під назвою "Додаток 1 До протоколу від 13.11.2015", а протокол від 18 листопада 2015 року № 24 не містить змісту рішення, ухваленого виборчою комісією за результатами розгляду першого питання порядку денного.
У зв'язку із цим Центральна виборча комісія зазначає, що неодноразове прийняття Васильківською районною виборчою комісією безпідставних та необґрунтованих рішень, невиконання встановлених Законом та актами Центральної виборчої комісії вимог щодо організації роботи та ведення діловодства виборчої комісії свідчить про систематичне порушення нею вимог Закону.
Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія в межах своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.
Рішення Центральної виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для виконання всіма суб'єктами відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму, в тому числі відповідними виборчими комісіями нижчого рівня, а також органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами України. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також державні підприємства, установи і організації зобов'язані сприяти Комісії та її членам у здійсненні ними своїх повноважень (частини перша, п'ята статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" ).
Пунктом 1 частини першої статті 19 Закону передбачено, що Центральна виборча комісія є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів.
Центральна виборча комісія здійснює контроль за додержанням законодавства про місцеві вибори на всій території України (пункт 1 частини першої статті 24 Закону).
Частиною третьою статті 29 Закону встановлено, що повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, Закону та інших законів України.
У порядку здійснення контролю за дотриманням та однаковим застосування законів України, принципів виборчого процесу, керуючись частиною третьою статті 29 Закону, Центральна виборча комісія вважає за необхідне достроково припинити повноваження усього складу Васильківської районної виборчої комісії у зв'язку із систематичним порушенням нею Закону.
Враховуючи викладене, відповідно до частини третьої статті 19, пункту 5 частини першої статті 24, частини дев'ятнадцятої статті 27, частини третьої статті 29 Закону України "Про місцеві вибори" , керуючись частиною першою статті 2, статтями 11 - 13, частиною першою статті 16, пунктами 1, 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Скасувати постанову Васильківської районної виборчої комісії Київської області від 7 листопада 2015 року "Про утворення нового складу Саливонківської сільської виборчої комісії та формування її складу у зв'язку з достроковим припиненням повноважень усього попереднього складу Саливонківської виборчої комісії" в частині включення до її складу кандидатур за поданням голови Васильківської районної виборчої комісії Київської області - Шлапак Н.С., Терещенко С.А., Москаленко Н.А., Сироти В.К.
2. Скасувати протокольне рішення Васильківської районної виборчої комісії Київської області від 13 листопада 2015 року, зміст якого занесено до протоколу засідання виборчої комісії № 23, про виключення зі складу Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області членів цієї комісії Сіденка В.М., Заразовського М.П. та Крука В.П. у зв'язку з відмовою скласти присягу.
3. Скасувати протокольне рішення Васильківської районної виборчої комісії Київської області від 13 листопада 2015 року, зміст якого занесено до протоколу засідання виборчої комісії № 23, про заміну членів Саливонківської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області в частині включення до її складу кандидатур за поданням Васильківської районної організації Радикальної партії Олега Ляшка - Марченко Н.В. та Даценко Л.І.
4. Встановити факт систематичного порушення Васильківською районною виборчою комісією Київської області вимог Закону України "Про місцеві вибори" .
5. Достроково припинити повноваження усього складу Васильківської районної виборчої комісії Київської області у зв'язку із систематичним порушенням нею Закону України "Про місцеві вибори" .
6. Встановити, що місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстровані в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу Васильківської районної виборчої комісії Київської області, можуть не пізніше 24 години 17 грудня 2015 року подати до Центральної виборчої комісії кандидатури для включення до складу зазначеної комісії.
7. Звернути увагу нового складу Васильківської районної виборчої комісії Київської області на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав суб'єктів виборчого процесу під час підготовки і проведення місцевих виборів.
8. Копію цієї постанови надіслати Васильківській районній виборчій комісії Київської області.
9. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії
М.ОХЕНДОВСЬКИЙ