• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо зменшення правонаступником податкового зобов’язання з податку на прибуток на суму авансових внесків при виплаті дивідендів, що обліковуються у платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання

Державна фіскальна служба України | Лист від 16.05.2016 № 10576/6/99-99-15-02-02-15
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.05.2016
  • Номер: 10576/6/99-99-15-02-02-15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.05.2016
  • Номер: 10576/6/99-99-15-02-02-15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДФС
Лист
16.05.2016 № 10576/6/99-99-15-02-02-15
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо зменшення правонаступником податкового зобов’язання з податку на прибуток на суму авансових внесків при виплаті дивідендів, що обліковуються у платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підпунктом 137.4.3 п. 137.4 ст. 137 Кодексу встановлено, якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) року), останнім податковим (звітним) роком вважається період, на який припадає дата ліквідації.
Отже, підприємство, що припиняється у процесі реорганізації шляхом приєднання, повинне скласти податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, на який припадає дата його приєднання.
Крім того, таке підприємство повинне самостійно здійснити розрахунки з бюджетом.
Щодо включення підприємства як правонаступника в декларацію з податку на прибуток у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток залишку авансових внесків при виплаті дивідендів, сплаченого підприємством, що приєднується
Відповідно до п.п. 57.1 -1.2 п. 57.1 ст. 57 Кодексу крім випадків, передбачених п.п. 57.1 -1.3 п. 57.1 ст. 57 Кодексу, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів).
У разі якщо сума надміру сплачених грошових зобов’язань або невідшкодованих податків та зборів платника податків перевищує суму грошових зобов’язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення перераховується в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно його частці в майні, що розподіляється, згідно з розподільним балансом або передаточним актом, а у разі отримання цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію сума перевищення перераховується в розпорядження платника податків – орендаря чи концесіонера згідно з передаточним балансом або актом (п. 98.9 ст. 98 Кодексу).
Враховуючи, що сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не призводить до виникнення надміру сплаченої суми грошового зобов’язання, податкове зобов’язання з податку на прибуток правонаступника не зменшується на суму авансових внесків при виплаті дивідендів, які не враховані у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток платником податку, який припиняється у процесі реорганізації шляхом приєднання.