• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо затвердження Примірного Положення про структурний підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства, установи та організації

Міністерство промислової політики  | Наказ, Положення від 27.09.2007 № 548
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.09.2007
  • Номер: 548
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.09.2007
  • Номер: 548
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.09.2007 N 548
Щодо затвердження Примірного Положення про структурний підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства, установи та організації
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації Закону України "Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій" від 1 серпня 2007 р. N 995, з метою виконання функцій, пов'язаних з розробленням технологій та їх складових частин, набуттям, ліцензуванням і захистом прав інтелектуальної власності на них, трансфером і використаним нових технологій,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне Положення про структурний підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства, установи та організації (далі - підприємства), що додається.
2. Керівникам підприємств усіх форм власності, які відносяться до сфери управління Міністерства промислової політики, у разі потреби, передбачити в своїй структурі підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства.
3. Керівникам структурних підрозділів Міністерства 1-5, 2-1, 2-2, 2-4, 3-1, 3-2, 4-1, 4-2, 4-3, 5-1, 7-1, 7-2, 7-3 Челобітченко В.А., Сиротюку С.В., Кіріченку І.А., Ноговіцину О.В., Луханіну М.І., Сіренку В.С., Козирєву В.О., Мєшкову В.В., Саченку В.І., Кондрашову М.М., Кошкіну В.А., Кончицю М.В., Медведєву Ю.С. довести наказ до відома підпорядкованих підприємств.
4. Начальнику управління N 1-1 Юмашеву П.В. забезпечити розміщення тексту наказу на веб-сайті Міністерства.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Колєснікова Д.В.
Міністр А.І.Головко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
України
27.09.2007 N 548
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про структурний підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства, установи та організації (далі - підприємства)
1. Загальні положення
1.1. Підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства (бюро, відділ, управління) (далі - Підрозділ) є структурним підрозділом промислового підприємства.
1.2. Підрозділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства промислової політики України, статутом та іншими актами підприємства, цим Положенням та іншими нормативними актами України.
1.3. Підрозділ здійснює свою діяльність в єдиному комплексі наукової, науково-технічної, науково-дослідної діяльності, взаємодіє з виробничими та іншими підрозділами підприємства.
1.4. За дорученням керівника підприємства Підрозділ співпрацює з органами виконавчої влади, українськими та іноземними інноваційними інфраструктурами, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, діяльність яких пов'язана із сферою інтелектуальної власності, інноваційною діяльністю та трансфером технологій.
1.5. На посаду керівника Підрозділу призначається фахівець, що має базову (галузеву) вищу освіту та вищу освіту з питань інтелектуальної власності, стаж роботи у сфері трансферу технологій, інноваційної діяльності чи інтелектуальної власності не менше як три роки.
1.6. Інші вимоги до керівника та до спеціалістів Підрозділу у посадових інструкціях встановлює керівник підприємства згідно з законодавством України.
2. Основні завдання та функції Підрозділу
2.1. Основними завданнями Підрозділу є:
2.1.1. Забезпечення виконання функцій, пов'язаних з розробленням технологій та їх складових частин, набуттям, ліцензуванням і захистом прав інтелектуальної власності на них, трансфером і використанням нових технологій.
2.1.2. Участь у межах своєї компетенції в реалізації державної політики у сфері інноваційної діяльності, охорони прав інтелектуальної власності, трансферу технологій.
2.1.3. Організація та забезпечення управління інтелектуальною власністю.
2.1.4. Організація розробки інноваційних продуктів та підготовки інноваційних проектів.
2.1.5. Проведення моніторингу процесу застосування та додержання вимог законодавства з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.
2.2. Для вирішення покладених завдань підрозділ виконує такі функції:
2.2.1. Опрацьовує нормативну-правову базу у сфері інтелектуальної власності, трансферу технологій та інноваційної діяльності та здійснює підготовку методичних та інших документів підприємства на реалізацію нормативно-правових актів.
2.2.2. Здійснює збір інформації з питань, які відносяться до його компетенції.
2.2.3. Досліджує потреби ринку в об'єктах права інтелектуальної власності, майнові права яких належать підприємству, для пошуку потенційних партнерів.
2.2.4. Проводить разом з іншими підрозділами підприємства моніторинг і аналіз результатів діяльності підприємства в зазначеній сфері для своєчасного виявлення об'єктів права інтелектуальної власності та інноваційних розробок, які мають комерційний потенціал.
2.2.5. Бере участь у розробленні та виконанні програм технічного переоснащення підприємства.
2.2.6. Проводить моніторинг стану використання технологій на підприємстві та готує пропозиції щодо поліпшення використання технологій.
2.2.7. Бере участь у підготовці та наданні до Мінпромполітики України щоквартальних та щорічних звітів про проведення патентно-кон'юнктурних, прикладних наукових досліджень, проектних, конструкторських та випробувальних робіт, пов'язаних з розробленням і використанням технологій, набуттям, ліцензуванням і захистом прав інтелектуальної власності на них.
2.2.8. Бере участь у формуванні баз даних та фондів науково-технічної інформації про технології, розроблені на підприємстві.
2.2.9. Вживає у межах своїх повноважень заходи для забезпечення розроблення технологій, що відповідають сучасному світовому науково-технологічному рівню та міжнародним, зокрема європейським стандартам, а також для виробництва і реалізації конкурентоспроможної продукції з урахуванням потреб економіки.
2.2.10. Веде облік інтелектуальних складових частин технологій як нематеріальних активів, що розроблені підприємством або придбані підприємством згідно з укладеними договорами про трансфер технологій підприємства, а також проводить інвентаризацію цих складових частин та забезпечує вартісну оцінку майнових прав на них.
2.2.11. Бере участь у нарахуванні виплати винагороди авторам технологій і особам, яким належать виключні майнові права на них, таких як частка ліцензійних платежів (паушальних, роялті або комбінованих) від доходів, одержаних в результаті реалізації продукції, виготовленої з використання цих технологій.
2.2.12. Вживає відповідних заходів щодо збереження інформації з обмеженим доступом про технології на підприємстві.
2.2.13. Здійснює спільно з відповідними підрозділами підприємства аналіз науково-технічної документації з метою виявлення патентоздатних об'єктів інтелектуальної власності, доцільності їх правової охорони в Україні та в інших державах.
2.2.14. Виконує разом з іншими підрозділами підприємства патентні та маркетингові дослідження при проведенні науково-технічних робіт, підготовці пропозицій щодо доцільності патентування їх результатів та передачі прав на них, підготовці інноваційних та інвестиційних проектів, бізнес-планів.
2.2.15. Готує пропозиції щодо віднесення певної інформації до комерційної таємниці.
2.2.16. Вживає заходи для запобігання порушення майнових прав на об'єкти права інтелектуальної власності підприємства іншими особами та запобігання порушенню підприємством аналогічних прав третіх осіб.
2.2.17. Проводить аналіз результатів науково-технічної, науково-дослідної діяльності щодо можливості їх відкритого опублікування, використання, експонування, передачі третім особам і в інформаційні центри, включення до відкритих баз даних, бере участь у контролі за забезпеченням захисту секретів виробництва та комерційної таємниці, формування іміджу підприємства.
2.2.18. Бере участь у заходах з питань підготовки до комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності, майнові права яких належать підприємству, включаючи: рекламу продукції підприємства, налагодження контактів із підприємствами, аналіз комерційних пропозицій потенційних ліцензіатів та інвесторів, укладання договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності та ін.
2.2.19. Розробляє проекти договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності, які належать підприємству, бере участь у переговорах щодо укладання таких договорів, здійснює контроль за їх виконанням.
2.2.20. Бере участь у підготовці та поданні документів (заявок) на об'єкти права інтелектуальної власності у визначені законодавством органи для патентування в Україні та іноземних державах відповідно до національних і міжнародних процедур, веде їх облік.
2.2.21. Сприяє підготовці об'єктів інтелектуальної власності, технологічних процесів до проведення трансферу технологій.
2.2.22. Бере участь у розробленні та здійсненні комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного й правового характеру щодо забезпечення розвитку підприємства в сфері інтелектуальної власності, інноваційної діяльності та трансферу технологій.
2.2.23. Готує пропозиції щодо вдосконалення системи управління інтелектуальною власністю, інноваціями та трансфером технологій підприємства.
2.2.24. Координує роботу з інформаційного забезпечення підприємства у сфері інтелектуальної власності, інноваційної діяльності та трансферу технологій.
2.2.25. Сприяє підготовці та оформленню інноваційних проектів.
2.1.26. Сприяє узгодженню інноваційних проектів з відповідними органами.
2.1.27. Сприяє розвиткові інноваційної інфраструктури.
2.2.28. Здійснює презентацію результатів інтелектуальної та інноваційної діяльності підприємства в мережі Інтернет.
2.2.29. Бере участь у підготовці та забезпеченні укладання передбачених чинним законодавством договорів з авторами об'єктів грана інтелектуальної власності та здійснює контроль за їх виконанням.
2.2.30. В межах компетенції приймає участь у підготовці, укладанні та контролі за виконанням трудових договорів та договорів цивільно-правового характеру, передбачених законодавством України у сфері інтелектуальної власності, з винахідниками (авторами) об'єктів права інтелектуальної власності, сприяє реалізації особистих немайнових та майнових прав авторів, в тому числі щодо виплати винагороди.
2.2.31. В межах компетенції приймає участь у підготовці та проведенні конференцій, семінарів та виставок.
2.2.32. Щорічно готує пропозиції щодо кошторису витрат на забезпечення діяльності підрозділу з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства.
2.2.33. Вживає заходи з організації навчання та підвищення кваліфікації працівників підприємства у сфері інтелектуальної власності, інноваційної діяльності та трансферу технологій.
3. Права та відповідальність Підрозділу
3.1. Підрозділ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності промислового підприємства створюється, реорганізується і ліквідується наказом керівника підприємства.
3.2. Підрозділ має право:
3.2.1. Одержувати в установленому порядку всі необхідні для роботи Підрозділу документи підприємства та його структурних підрозділів.
3.2.2. Залучати працівників підприємства до виконання робіт відповідно до компетенції Підрозділу.
3.2.3. Надавати на розгляд керівнику підприємства пропозиції щодо вдосконалення інноваційної діяльності, а також діяльності, пов'язаної зі створенням, охороною і комерціалізацією об'єктів права інтелектуальної власності та трансферу технологій.
3.2.4. Приймати участь у роботі семінарів, нарад, конференцій стосовно питань інтелектуальної власності, інноваційної діяльності та трансферу технологій.
3.2.5. Вносити пропозиції щодо покрашення умов праці за рахунок підвищення ефективності та зниження затрат при проведенні робіт на підприємстві.
3.3. Підрозділ несе відповідальність за:
3.3.1. Надану інформацію.
3.3.2. Правильність нарахування виплати винагороди авторам технологій і особам, яким належать виключні майнові права на них, у вигляді частки ліцензійних платежів (паушальних, роялті або комбінованих) від доходів, одержаних в результаті реалізації продукції, виготовленої з використання цих технологій.
3.3.3. Збереження підрозділом інформації з обмеженим доступом про технології.
3.3.4. Забезпечення високого правового і технічного рівня, якості патентних робіт.
3.3.5. Забезпечення захисту об'єктів права інтелектуальної власності підприємства, розвиток інноваційної діяльності та трансферу технологій на підприємстві з постійним проведенням моніторингу.
3.3.6. Ведення звітності, своєчасне оформлення матеріалів заявок на об'єкти інтелектуальної власності, інноваційних проектів.
3.3.7. Дотримання вимог діючих нормативно-технічних документів.
3.3.8. Дотримання комерційної таємниці.
3.3.9. Інші вимоги, визначені керівником підприємства.
Директор департаменту
науково-технічного
та інноваційно-інвестиційного
забезпечення



О.В.Ноговіцин