• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Концепції розвитку вищої медичної освіти в Україні

Міністерство охорони здоровя України , Національна академія медичних наук України | Наказ, Заходи, План, Концепція від 12.09.2008 № 522/51
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Національна академія медичних наук України
  • Тип: Наказ, Заходи, План, Концепція
  • Дата: 12.09.2008
  • Номер: 522/51
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Національна академія медичних наук України
  • Тип: Наказ, Заходи, План, Концепція
  • Дата: 12.09.2008
  • Номер: 522/51
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Н А К А З
12.09.2008 N 522/51
Про затвердження Концепції розвитку вищої медичної освіти в Україні
Відповідно до Національного плану розвитку системи охорони здоров'я на період до 2010 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2007 N 815 "Про затвердження Національного плану розвитку системи охорони здоров'я на період до 2010 року", п.5.3 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 19.09.2007 "Про заходи щодо подолання демографічної кризи та розвитку трудоресурсного потенціалу України", затвердженого Указом Президента України від 19.09.2007 N 895/2007 та з метою забезпечення якісної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців для галузі охорони здоров'я, покращання якості медичної допомоги населенню, поступального розвитку вищої медичної освіти на засадах євроінтеграції та її реформування відповідно до потреб галузі
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Концепцію розвитку вищої медичної освіти (додається).
2. Затвердити План заходів МОЗ України на виконання Концепції розвитку вищої медичної освіти на період до 2010 року (далі - План заходів, що додається).
3. Керівникам структурних підрозділів МОЗ України, керівникам структурних підрозділів АМН України, ректорам та директорам вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, начальникам Головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Луганської, Тернопільської, Київської, Львівської, Луганської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити реалізацію вищезазначеної Концепції та щорічно до 1 вересня надавати звіт до Департаменту кадрової політики, освіти і науки МОЗ України щодо виконання Плану заходів, передбачених Концепцією.
4. Директору Департаменту кадрової політики, освіти і науки М.В. Банчуку здійснювати постійний моніторинг впровадження Плану заходів і звітувати про хід його виконання на апаратних нарадах у Міністра.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України В.В. Лазоришинця та Віце-президента АМН України Розенфельда Л.Г.
Міністр охорони
здоров'я України
Президент Академії
медичних наук України

В.М.Князевич

О.Ф.Возіанов
ПОГОДЖЕНО
Міністерство освіти
і науки України
"___" _____________ 2008 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України,
Академії медичних
наук України
12.09.2008 N 522/51
КОНЦЕПЦІЯ
розвитку вищої медичної освіти
Визначення проблеми
Розвиток та реформування національної системи охорони здоров'я потребує підготовки нового покоління висококваліфікованих медичних працівників, впровадження інноваційної діяльності в ринкових умовах.
Концепція розвитку вищої медичної освіти (надалі - Концепція) спрямована на підвищення якості підготовки медичних фахівців, інтеграції медичної освіти і науки, вирішення кадрових проблем галузі, покращання медичної допомоги населенню, забезпечення конкурентоспроможності випускників вищих навчальних закладів на вітчизняному та міжнародному ринках праці.
Актуальність Концепції обумовлена сучасними вимогами до рівня якості у сфері вищої медичної освіти; динамічними змінами у вітчизняній охороні здоров'я та соціальними, економічними, етичними, правовими особливостями діяльності суб'єктів системи охорони здоров'я в Україні; розвитком медичної науки та доказової медицини; інтенсифікацією міжнародного співробітництва в сфері медичної та фармацевтичної освіти.
Міністерство охорони здоров'я України здійснило ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня підготовки медичних сестер, лікарів і провізорів: збільшений перелік лікарських спеціальностей в інтернатурі, запроваджені незалежна від вищих навчальних закладів система оцінки професійної компетентності студентів та лікарів (провізорів)-інтернів та практично-орієнтовані іспити, подовжені терміни післядипломного навчання лікарів, запроваджені нові навчальні плани, що базуються на кредитно-модульних засадах.
Проте, на сьогодні в країні ще не досягнуто рівня клінічної підготовки молодших спеціалістів з медичною освітою та лікарів відповідно до міжнародних стандартів, повільно запроваджуються у навчальний процес сучасні наукові розробки та засади доказової медицини, спостерігається постаріння науково-педагогічних працівників, у галузі наростає кадровий дефіцит медичних працівників, перш за все у первинній ланці та закладах охорони здоров'я, розташованих у сільській місцевості.
В зв'язку із запровадженням кредитно-модульної системи організації навчального процесу визначились протиріччя між збільшенням завантаженості викладачів, значним обсягом витрат навчального часу на оцінювання, якістю самостійної роботи студентів і недостатнім фінансуванням вищої медичної школи та, як наслідок, проблемами у матеріально-технічному оснащенні вищих навчальних закладів і недостатнім рівнем оплати праці викладачів.
Актуальність питань забезпечення якості підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки медичних працівників особливо зростає в період реформування галузі охорони здоров'я.
Інновації в системі медичної освіти тісно пов'язані із впровадженням сучасних галузевих стандартів вищої медичної та фармацевтичної освіти, запровадженням системи ліцензування та сертифікації фахівців. Все це спонукало до перегляду змісту медичної освіти та розробки нових науково-педагогічних підходів та інновацій у підготовці фахівців з напряму "медицина".
Оптимальним шляхом, який допоможе розв'язати комплекс причин, що гальмують розвиток вищої медичної школи, є реалізація Концепції розвитку медичної освіти.
Мета Концепції та строки її виконання
Метою Концепції, реалізація якої здійснюватиметься протягом 2009-2010 років, є створення правових, економічних і організаційних умов для підвищення якості вищої медичної освіти шляхом приведення її стандартів до міжнародних вимог та ефективного використання матеріально-технічного і наукового потенціалу галузі.
Завданнями реалізації Концепції є:
приведення вищої медичної освіти - структури, змісту, термінів підготовки - у відповідність до міжнародних освітніх стандартів з урахуванням потреб охорони здоров'я країни;
розширення співпраці вищих навчальних закладів з науковими установами Академії медичних наук України та розвиток міжнародного співробітництва;
забезпечення необхідних для держави обсягів підготовки висококваліфікованих фахівців та виконання конкурентоспроможних навчальних і наукових розробок у вищих медичних навчальних закладах та закладах післядипломної освіти (далі - вищі навчальні заклади);
удосконалення системи безперервного професійного розвитку фахівців та становлення інституту резидентури на післядипломному етапі підготовки лікарів;
підвищення ефективності використання фінансових і матеріально-технічних ресурсів для забезпечення розвитку вищої медичної і фармацевтичної освіти.
Визначення оптимального варіанту розв'язання проблеми на основі порівняльного аналізу можливих варіантів
Перший варіант. Збереження традиційної моделі вищої медичної освіти на базі екстенсивного її розвитку без необхідної інтеграції медичної освіти, науки та практики. Як показує 17-річний досвід нашої країни та досвід провідних країн світу, це не дасть позитивного результату і ще більше загострить питання якості підготовки фахівців та надання медичної допомоги населенню.
Другий варіант (оптимальний). Формування сучасної моделі підготовки медичних працівників на основі скоординованих міжгалузевих заходів з Академією медичних наук України, Міністерством освіти та науки України щодо впровадження у навчальний процес сучасних педагогічних та наукових інновацій відповідно до світових стандартів з об'єднанням ресурсів держави, місцевих громад, громадських організацій та приватних структур.
Шляхи і засоби розв'язання проблеми
Основні напрями реалізації:
- удосконалення нормативно-правової бази для:
удосконалення державних освітніх стандартів підготовки медичних кадрів задля підвищення якості підготовки фахівців із вищою освітою;
стандартизації всіх складових системи вищої медичної освіти (структура, навчальний процес, результат);
впровадження в післядипломну освіту інституту резидентури;
удосконалення системи атестації лікарів через впровадження системи набору кредитів лікарями за усі види їх професійної діяльності у міжатестаційний період;
створення мережі університетських лікарень МОЗ України та клінік при вищих навчальних закладах;
- ліквідація кадрового дефіциту в галузі шляхом збільшення обсягів державного замовлення та пріоритетної підготовки медичних кадрів відповідно до потреб первинної ланки охорони здоров'я;
- поглиблення взаємозв'язку навчального процесу з науковою та лікувальною діяльністю вищих навчальних закладів;
- розширення практики створення науково-навчальних центрів, спільних факультетів, кафедр та дослідницьких лабораторій, наукових установ спільно з Академією медичних наук України;
- здійснення заходів щодо підготовки спеціалістів в галузі громадського здоров'я та менеджменту в охороні здоров'я;
- впровадження у навчальний процес доказової медицини та стандартів надання медичної допомоги населенню;
- визначення особливостей запровадження засад Болонського процесу щодо ступеневості вищої медичної освіти з обов'язковим урахуванням національного досвіду вищої медичної школи та потреб галузі охорони здоров'я;
- залучення працівників наукових установ Академій медичних наук України до науково-педагогічної діяльності у вищих медичних навчальних закладах та закладах післядипломної освіти;
- удосконалення системи незалежного оцінювання рівня компетентності студентів та лікарів (провізорів)-інтернів шляхом проведення ліцензійних інтегрованих іспитів;
- створення програм безперервного професійного розвитку медичних працівників, в тому числі із дистанційною підготовкою;
- надання підтримки вищим навчальним закладам у частині включення до загального фонду державного бюджету коштів для забезпечення ефективного навчального процесу та проведення сучасних наукових розробок, модернізації матеріально-технічної бази та придбання навчальних і наукових видань, розвитку інформаційно-телекомунікаційного середовища та накопичення електронних інформаційних ресурсів;
- створення у вищих навчальних закладах умов для залучення талановитої молоді до наукової та педагогічної діяльності з використанням можливостей наукових установ Академії медичних наук України для спільної підготовки лікарів-інтернів, магістрів, клінічних ординаторів, аспірантів та докторантів;
- підтримка участі студентів та молодих учених у міжнародних конференціях, семінарах і симпозіумах, створення умов для досконалого володіння ними однією або двома іноземними мовами;
- подальший розвиток співпраці з міжнародними, міжурядовими і неурядовими організаціями, фондами і програмами (ЄС, ВООЗ);
- розширення прийому іноземних громадян до вищих навчальних закладів та створення каналів інформаційного обміну з іноземними державами.
Очікувані результати
Реалізація Концепції забезпечить перехід до принципово нової якості вищої медичної освіти, потенціал якої буде спрямовано на вирішення пріоритетних питань вітчизняної охорони здоров'я, зокрема:
1) впровадження інноваційної системи підготовки медичних і фармацевтичних кадрів на засадах інтеграції медичної освіти, науки та належної клінічної практики, яка забезпечить підвищення їх професіонального рівня, якості надання профілактичної та медичної допомоги населенню;
2) забезпечення ефективної взаємодії вищих навчальних закладів та наукових установ АМН України з метою підвищення якості підготовки медичних кадрів та їх конкурентоспроможності на вітчизняному, європейському й світовому ринках праці;
3) нарощування наукового та педагогічного потенціалу вищих навчальних закладів та його ефективне використання;
4) забезпечення ступеневої підготовки фахівців на додипломному та післядипломному етапах підготовки у відповідності до стандартів Всесвітньої Федерації медичної освіти з урахуванням національних особливостей;
5) сприяння входженню України до європейського медичного науково-освітнього простору;
6) приведення до міжнародних стандартів навчально-методичного забезпечення всіх ланок вищої медичної та фармацевтичної освіти на базі результатів фундаментальних і прикладних наукових, методичних досліджень з урахуванням принципів доказової медицини, вітчизняного досвіду організації вищої медичної та фармацевтичної освіти;
7) узгодження термінів навчання, переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців, з вимогами світового ринку праці та Директивами Європейського Союзу з урахуванням національних особливостей;
8) запровадження у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації та закладах післядипломної освіти визначеного чинним законодавством співвідношення викладач - студент (слухач, лікар-інтерн) 1 до 6 (4,5; 5), що зменшить навантаження на викладачів та поліпшить доступність освіти;
9) узгодження ринку освітніх послуг, які надаються у сфері медичної освіти, з потребами галузі охорони здоров'я, шляхом збільшення обсягів державного замовлення на підготовку лікарів до 6,8 тисяч осіб у зв'язку зі значним кадровим дефіцитом медичних кадрів у первинній ланці охорони здоров'я, який поступово зростає, й наближає рівень забезпеченості населення лікарями, особливо за спеціальностями "педіатрія" та "медико-профілактична справа", до критичного рівня;
10) розширення мережі університетських лікарень МОЗ України та клінік, навчально-наукових центрів при вищих навчальних закладах, що сприятиме підвищенню рівня практичної підготовки лікарів (провізорів) та покращанню якості надання медичної допомоги населенню;
11) забезпечення ефективного механізму залучення та використання ресурсів держави на потреби медичної та фармацевтичної освіти;
12) поліпшення організації, матеріально-технічного забезпечення та комп'ютеризації та інформатизації навчального процесу;
13) реалізація системи безперервного професійного розвитку медичних і фармацевтичних кадрів та підтвердження їх професійної компетентності;
14) розвиток міжнародного співробітництва вищих навчальних закладів з провідними науковими центрами та університетами світу;
Обсяг фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів та джерела фінансування
Для державної підтримки реалізації Концепції розвитку вищої медичної освіти є необхідними забезпечення комплексного міжсекторального підходу до питань реформування вищої медичної освіти, який ґрунтується на національних інтересах, та організація ефективної міжвідомчої співпраці щодо вирішення проблем медичної освіти з урахуванням потреб охорони здоров'я та суспільства.
Фінансування заходів, спрямованих на реалізацію Концепції, передбачається здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Необхідний обсяг фінансування заходів Концепції, зокрема з державного бюджету, визначається щороку виходячи з наявності коштів, з урахуванням пріоритетів галузі та з інших джерел фінансування.
Органи місцевого самоврядування самостійно визначають обсяг коштів, що можуть бути виділені з місцевих бюджетів для здійснення зазначених заходів.
Додаткове фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій, благодійних організацій, фізичних осіб та інших джерел.
В.о. Директора
Департаменту кадрової
політики, освіти і науки


І.І.Фещенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України,
Академії медичних
наук України
12.09.2008 N 522/51
ПЛАН ЗАХОДІВ
на виконання Концепції розвитку вищої медичної освіти в Україні на період до 2010 року
NNНазва заходуВиконавціТерміни
виконання
1.Забезпечення створення
нормативно-правової
підтримки впровадження
заходів Концепції,
а саме:
1.1. Сформувати
постійно діючу робочу
групу з перегляду
стандартів вищої
медичної і
фармацевтичної освіти
та створення
відповідної
нормативно-правової
бази.
1.2. Створення мережі
університетських
лікарень МОЗ України та
клінік при вищих
навчальних закладах.
1.3. Впровадження в
післядипломну освіту
інституту резидентури.
1.4. Удосконалення
системи атестації
лікарів через
впровадження системи
набору кредитів
лікарями за усі види їх
професійної діяльності
у міжатестаційний
період.
1.5. Запровадження
системи підготовки
фахівців громадського
здоров'я.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центр тестування
МОЗ України;
Департамент організації
медичної допомоги;
Департамент державного
санітарно-
епідеміологічного
нагляду;
Управління материнства,
дитинства;
Відділ правового
забезпечення;
Національний медичний
університет
ім. О.О. Богомольця;
Донецький національний
медичний університет
ім. М. Горького;
Львівський національний
медичний університет
ім. Данила Галицького
Національна медична
академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика;
Національний
фармацевтичний
університет.
2008-2009 рр.
2.Забезпечення подальшого
впровадження
інноваційних технологій
навчання та форм
організації навчального
процесу з урахуванням
традицій вітчизняної
вищої медичної і
фармацевтичної школи та
процесу інтеграції
національної вищої
освіти до європейського
освітнього простору.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центр тестування
МОЗ України;
Відділ правового
забезпечення;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2008-2010 рр.
3.Внесення змін до
організації навчального
процесу на клінічних
кафедрах (відділеннях)
вищих медичних
навчальних закладів на
засадах
кредитно-модульної
системи із збільшенням
складової практичної
підготовки фахівців та
розробки методів оцінки
якості самостійної
роботи студентів.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центральний методичний
кабінет підготовки
молодших спеціалістів
МОЗ України;
Центр тестування
МОЗ України.
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2008-2009 рр.
4.Розширення практики
створення
науково-навчальних
центрів, спільних
факультетів, кафедр та
дослідницьких
лабораторій, наукових
установ спільно з
Академією медичних наук
України.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Відділ правового
забезпечення.
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2008-2010 рр.
5.Забезпечення створення
мережі університетських
лікарень МОЗ України та
клінік при вищих
навчальних закладах
IV рівня акредитації
на базі комунальних та
відомчих лікувально-
профілактичних
закладів.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Департамент організації
медичної допомоги;
Управління материнства,
дитинства;
Департамент контролю
якості медичних і
фармацевтичних послуг;
МОЗ АР Крим, управління
охорони здоров'я
обласних (міських)
державних
адміністрацій.
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2008-2010 рр.
6.Залучення працівників
наукових установ
Академій медичних наук
України до
науково-педагогічної
діяльності у вищих
медичних навчальних
закладах та закладах
післядипломної освіти.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України.
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
Директори
науково-дослідних
установ АМН України.
2008-2009 рр.
7.Впровадження у
навчальний процес засад
доказової медицини та
стандартів надання
медичної допомоги
населенню.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Департамент контролю
якості медичних і
фармацевтичних послуг;
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2008-2009 рр.
8.Інтенсифікація
фундаментальних та
прикладних наукових
досліджень на засадах
доказової медицини у
вищих навчальних
закладах.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Департамент контролю
якості медичних і
фармацевтичних послуг;
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2008-2010 рр.
9.Удосконалення системи
незалежного оцінювання
рівня компетентності
студентів та лікарів
(провізорів)-інтернів
шляхом проведення
ліцензійних
інтегрованих іспитів.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центр тестування
МОЗ України;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2008-2009 рр.
10.Створення програм
безперервного
професійного розвитку
медичних та
фармацевтичних
працівників, в тому
числі із дистанційною
формою підготовкою.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центральний методичний
кабінет підготовки
молодших спеціалістів
МОЗ України;
Центр тестування
МОЗ України;
Національна медична
академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика;
Національний
фармацевтичний
університет.
2008-2010 рр.
11.Збільшення обсягів
підготовки та
перепідготовки
молодших спеціалістів з
медичною освітою та
лікарів відповідно до
потреб регіонів,
першочергово для
первинної ланки охорони
здоров'я.
Департамент економіки і
фінансової політики;
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим, управління
охорони здоров'я
обласних (міських)
державних
адміністрацій.
2008-2010 рр.
12.Запровадження у вищих
навчальних закладах IV
рівня акредитації та
закладах післядипломної
освіти визначеного
чинним законодавством
співвідношення
викладач - студент
(слухач, лікар-інтерн)
1 до 6 (4,5; 5).
Департамент економіки і
фінансової політики;
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій.
2009 рік
13.Завершення створення
системи ступеневої
освіти медичних сестер
та лікарів
(провізорів).
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центральний методичний
кабінет підготовки
молодших спеціалістів
МОЗ України;
Центр тестування
МОЗ України;
Національний медичний
університет
ім. О.О. Богомольця;
Національна медична
академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика;
Національний
фармацевтичний
університет;
Житомирський Інститут
медсестринства;
Інститут медсестринства
Тернопільського
державного медичного
університету
ім. І.Я. Горбачевського
2008-2010 рр.
14.Забезпечення виконання
планів цільового
прийому сільської
молоді до вищих
навчальних закладів
I-IV рівнів
акредитації.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
Постійно
15.Забезпечення надання
випускникам вищих
навчальних закладів
I-IV рівнів
акредитації, які
навчались за державним
замовленням, першого
робочого місця, виплати
їм одноразової адресної
грошової допомоги,
створення належних умов
праці та проживання.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Департамент економіки
і фінансової політики;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
Постійно
16.Посилення ролі органів
студентського та
громадського
самоврядування,
активізація участі
працедавців, асоціацій
медичних працівників,
громадських організацій
у навчально-виховній,
науково-методичній
діяльності вищих
навчальних закладів та
працевлаштуванні і
атестації медичних і
фармацевтичних кадрів.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2008-2010 рр.
17.Забезпечення участі
студентів та молодих
учених у міжнародних
конференціях, семінарах
і симпозіумах,
створення умов для
досконалого володіння
ними однією або двома
іноземними мовами.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центральний
методичний кабінет
підготовки молодших
спеціалістів
МОЗ України;
Вищі навчальні
заклади I-IV рівнів
акредитації.
2008-2010 рр.
18.Створення у вищих
навчальних закладах
IV рівня акредитації
умов для залучення
талановитої молоді до
наукової та
педагогічної діяльності
з використанням
можливостей наукових
установ Академії
медичних наук України
для спільної підготовки
лікарів-інтернів,
магістрів, клінічних
ординаторів, аспірантів
та докторантів
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації;
Директори
науково-дослідних
установ АМН України.
2008-2010 рр.
19.Забезпечення належних
обсягів фінансування
вищих навчальних
закладів з державного
та місцевих бюджетів на
капітальні та
комунальні видатки
відповідно до потреб.
Департамент економіки і
фінансової політики;
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій.
2008-2010 рр.
20.Спрямування бюджетних
ресурсів на здійснення
першорядних соціальних
видатків (заробітна
плата працівників
освіти, стипендії,
соціальна підтримка
педагогічних та
науково-педагогічних
працівників і
студентів) та
модернізацію і
комп'ютеризацію
навчально-лабораторної
бази і розвиток
соціальної
інфраструктури вищих
медичних та
фармацевтичних
навчальних закладів.
Департамент економіки
і фінансової політики;
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2008-2010 рр.
21.Запровадження системи
набору лікарями
кредитів за усі види
професійної діяльності
з метою допуску до
іспитів щодо присвоєння
певної лікарської
категорії в рамках
введення системи
безперервного
професійного розвитку.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України
Центр тестування МОЗ
України;
Департамент організації
медичної допомоги;
Департамент державного
санітарно-
епідеміологічного
нагляду;
Управління материнства,
дитинства;
Відділ правового
забезпечення;
Департамент контролю
якості медичних і
фармацевтичних послуг.
2009-2010 рр.
22.Запровадження інституту
резидентури на
післядипломному етапі
підготовки фахівців.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Центр тестування МОЗ
України;
Департамент організації
медичної допомоги;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
IV рівня акредитації.
2009-2010 рр.
23.Удосконалення системи
підготовки і
перепідготовки
педагогічних і
науково-педагогічних
кадрів вищих навчальних
закладів, їх атестації
та професійного
удосконалення.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центральний методичний
кабінет з вищої
медичної освіти
МОЗ України;
Центральний методичний
кабінет підготовки
молодших спеціалістів
МОЗ України;
МОЗ АР Крим,
управління
охорони здоров'я
обласних (міських)
державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2009-2010 рр.
24.Забезпечення подальшого
розвитку співпраці з
міжнародними,
міжурядовими і
неурядовими
організаціями, фондами
і програмами (ЄС,
ВООЗ).
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центр міжнародних
програм МОЗ України;
Відділ міжнародної
діяльності
та євроінтеграції.
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2009-2010 рр.
25.Розвиток міжнародного
співробітництва вищих
навчальних закладів з
провідними науковими
центрами та
університетами світу.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Науково-координаційне
управління АМН України;
Центр міжнародних
програм МОЗ України;
Відділ міжнародної
діяльності та
євроінтеграції.
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2009-2010 рр.
26.Розширення прийому
іноземних громадян до
вищих навчальних
закладів I-IV рівнів
акредитації, залучення
додаткових джерел для
підтримки реформування
медичної і
фармацевтичної освіти в
Україні та створення
каналів інформаційного
обміну з іноземними
державами.
Департамент кадрової
політики, освіти та
науки;
Центр міжнародних
програм МОЗ України;
МОЗ АР Крим,
управління охорони
здоров'я обласних
(міських) державних
адміністрацій;
Вищі навчальні заклади
I-IV рівнів
акредитації.
2008-2010 рр.
В.о. Директора
Департаменту кадрової
політики, освіти і науки


І.І.Фещенко