• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення експерименту з контролю за переміщенням товарів за процедурою МДП

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 12.05.2008 № 487 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 12.05.2008
  • Номер: 487
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 12.05.2008
  • Номер: 487
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
12.05.2008 N 487
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 858 від 06.08.2008 )
Про проведення експерименту з контролю за переміщенням товарів за процедурою МДП
З метою відпрацювання механізмів прискорення обігу товарів, які переміщуються на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року, враховуючи принципи функціонування міжнародної системи гарантій, передбаченої Конвенцією МДП,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок митного оформлення товарів, що ввозяться за процедурою МДП (далі - Порядок), що додається.
2. Провести з 20 травня до 20 липня 2008 року відповідно до Порядку в пунктах пропуску для автомобільного сполучення "Ягодин - Дорохуськ" Ягодинської митниці, "Краковець - Корчова" Львівської митниці, "Ужгород - Вишнє-Нємецьке" Ужгородської митниці експеримент з митного оформлення:
окремих видів товарів, перелік яких установлюється Держмитслужбою України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.02 N 390 (крім підакцизних) та які ввозяться на митну територію України на умовах Конвенції МДП;
товарів, щодо яких чинними нормативно-правовими актами не передбачено обов'язкового застосування заходів гарантування доставки товарів, визначених статтею 161 Митного кодексу України, та які ввозяться на митну територію України на умовах Конвенції МДП;
3. Якщо одержувачем товарів до або на момент митного оформлення зазначених у пункті 1 цього наказу товарів надано митним органам попередню митну декларацію (ПД) або попереднє повідомлення про намір увезти товари на митну територію України (ПП), то митне оформлення здійснювати в загальному порядку.
4. У ході експерименту здійснювати оформлення автомобільних транспортних засобів, якими ввозяться зазначені товари, з накладенням на їх вантажні відділення номерних запірно-пломбувальних пристроїв "Варта-М" та відображенням цього у книжках МДП.
5. Начальникам Ягодинської, Львівської та Ужгородської митниць:
вжити заходів для забезпечення проведення експерименту;
до 15.05.08 одержати зі складу Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури номерні запірно-пломбувальні пристрої "Варта-М" у кількості 10 000, 2 000 та 2 278, відповідно, серії ДМСУ ДС;
забезпечити накладення даних номерних запірно-пломбувальних пристроїв на вантажні відсіки транспортних засобів в яких переміщуються через митний кордон України окремі види товарів, перелік яких установлюється Держмитслужбою України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.02 N 390.
6. Начальнику служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головному бухгалтеру Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури забезпечити відображення операцій з передання номерних запірно-пломбувальних пристроїв "Варта-М" у відповідних регістрах бухгалтерського обліку та фінансовій звітності в установленому порядку та забезпечити своєчасне надання відповідних змін кошторису до Держмитслужби України.
7. Начальникам служб фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головному бухгалтеру Ягодинської, Львівської та Ужгородської митниць забезпечити відображення операцій з прийняття номерних запірно-пломбувальних пристроїв "Варта-М" у відповідних регістрах бухгалтерського обліку та фінансовій звітності в установленому порядку та забезпечити своєчасне надання відповідних змін кошторису до Держмитслужби України.
8. Доповнити розділ 1 "Митні документи" Класифікатора документів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.12.2007 N 1048, таким кодом і найменуванням документа:
------------------------------------------------------------------
|1806|Повідомлення МДП |
------------------------------------------------------------------
9. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) доопрацювати відповідні програмно-інформаційні комплекси ЄАІС Держмитслужби та забезпечити технічне супроводження проведення експерименту.
10. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома особового складу та інформувати суб'єктів підприємницької діяльності шляхом розміщення його на стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів і в пунктах пропуску через державний кордон України.
11. Начальнику Управління контролю за переміщенням вантажів Луговцю В.А. у двотижневий строк після завершення експерименту подати звіт Голові Держмитслужби України за результатами його проведення.
12. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби України Федорова О.О.
Голова Служби В.І.Хорошковський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.05.2008 N 487
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
митного оформлення товарів, що ввозяться за процедурою МДП
1. Загальні положення
1.1. Терміни вживаються в цьому Тимчасовому порядку в такому значенні:
митниця відправлення - Ягодинська, Львівська та Ужгородська митниці, з яких починається переміщення товарів на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення 1975 року (далі - Конвенція МДП);
митниця призначення - будь-який митний орган України, в якому закінчується переміщення на умовах Конвенції МДП;
товари - будь-яке рухоме майно, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України;
товаросупровідні документи - міжнародна автомобільна накладна (CMR), рахунок-фактура (invoice) або інший документ, в якому зазначено вартість товару; пакувальний лист (специфікація); книжка міжнародного дорожнього перевезення (далі - книжка МДП).
1.2. Інші терміни в цьому Тимчасовому порядку вживаються у значеннях, наведених у Митному кодексі України від 11.07.02 N 92-IV, Порядку реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, затвердженому наказом Державної митної служби України від 21.11.01 N 755 (зі змінами й доповненнями), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.01 за N 1036/6227 (далі - Порядок реалізації положень Конвенції).
1.3. Дія цього Тимчасового порядку поширюється на товари, які ввозяться на митну територію України та перевозяться нею під митним контролем на умовах Конвенції МДП і на які одержувачем (уповноваженою ним особою) не подано попередньої митної декларації (ПД) або попереднього повідомлення (ПП) згідно із загальним установленим порядком.
1.4. Дія цього Тимчасового порядку не поширюється на:
товари, на які законодавством установлено акцизний збір;
товари, що ввозяться з метою прохідного транзиту;
міжнародні поштові відправлення;
багаж;
зброю, наркотичні засоби, психотропні речовин, небезпечні й шкідливі відходи, продукцію подвійного призначення;
інші товари, якщо умови Конвенції МДП не виконуються та або книжка МДП не може бути прийнята до оформлення митницею відправлення.
2. Порядок митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах Конвенції МДП ( 995_012 )
2.1. Оформлення книжки МДП митними органами здійснюється відповідно до Порядку реалізації положень Конвенції.
2.2. При направленні товарів, які переміщуються на умовах Конвенції МДП у митницю призначення, посадова особа митниці відправлення, використовуючи персональну електронну обчислювальну машину, розміщену в приміщенні структурного підрозділу митниці (далі - ПЕОМ), формує Повідомлення про ввезення товарів на умовах Конвенції МДП (далі - Повідомлення МДП).
2.3. Повідомлення МДП має містити такі дані про переміщувані товари:
серію та номер книжки МДП;
назву й адресу місця розташування (знаходження) одержувача товарів відповідно до реєстру суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, який ведеться митними органами у відповідному ПІК ЄАІС Держмитслужби, а також: для фізичних осіб (у тому числі підприємців без створення юридичної особи) - 10-значний код за Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; для юридичних осіб - 8-значний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
назву та місцезнаходження відправника (країна та за наявності адреса);
чотиризначний код товару згідно з УКТЗЕД, назву товару (якщо в складі однієї партії товарів переміщуються різнорідні товари, то Повідомлення МДП формується окремо за кожною їх групою на рівні 4-значного коду згідно з УКТЗЕД);
місце прибуття автотранспорту із числа місць прибуття, визначених наказом Держмитслужби України від 21.11.05 N 1136 "Про місця прибуття автотранспорту" (зі змінами й доповненнями), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.05 за N 1474/11754;
реквізити товаросупровідних документів (крім книжки МДП);
вартість товарів відповідно до рахунків-фактур у заявленій валюті, вагу товарів брутто, кількість пакувальних місць;
реєстраційний номер транспортного засобу, яким переміщуються товари;
найменування та місцезнаходження підприємства-перевізника;
прізвище, ініціали водія, його паспортні дані;
номер особистої номерної печатки посадової особи, яка оформила Повідомлення МДП;
строки доставки кожної партії товарів (з урахуванням обраного перевізником маршруту перевезення).
2.4. При формуванні Повідомлення МДП посадова особа митниці призначення перевіряє наявність фактів застосування до українського суб'єкта підприємницької діяльності або його іноземного партнера спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України від 16.04.91 N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" (далі - санкції).
У разі виявлення факту застосування до суб'єкта підприємницької діяльності або його іноземного партнера індивідуального режиму ліцензування Повідомлення МДП формується тільки за наявності разової (індивідуальної) ліцензії на право здійснення зовнішньоекономічної операції, виданої Міністерством економіки України або вповноваженим ним органом відповідно до Положення про порядок видачі разових (індивідуальних) ліцензій, затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 17.04.00 N 47 (зі змінами й доповненнями), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.05.00 за N 259/4480.
2.5. Після формування Повідомлення МДП йому присвоюється номер відповідно до електронного Журналу та його електронна копія вноситься до відповідного ПІК ЄАІС Держмитслужби, після чого посадовою особою митниці відправлення з ПЕОМ роздруковуються три примірники з цієї електронної копії.
Номер Повідомлення МДП має таку структуру:
хх ххххххх,
1 2
де 1 - серія книжки МДП;
2 - номер книжки МДП.
Особа, яка приймає заявлені товари до перевезення, бере зобов'язання перед митними органами щодо доставки товарів у митницю призначення в строк, установлений митницею відправлення, про що на всіх примірниках Повідомлення МДП учиняє запис:
"Я, _______________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові; номер і серія паспорта)
ознайомлений зі змістом статей 330, 331, 332, 336, 337, 338
Митного кодексу України ( 92-15 ) й зобов'язуюся доставити
заявлені товари в митницю призначення в установлений строк", який
завіряє особистим підписом.
Посадова особи митниці відправлення проставляє на всіх примірниках Повідомлення МДП штамп "Під митним контролем" та відбиток особистої номерної печатки. На всіх примірниках товаротранспортних і товаросупровідних документів також проставляється штамп "Під митним контролем".
Виключно після цього посадовою особою митниці відправлення може бути надано дозвіл на ввезення товарів на митну територію України.
Один з примірників Повідомлення МДП разом з примірниками товаросупровідних документів або їх завіреними копіями залишається у митниці відправлення, другий наприкінці зміни передається за реєстром до відділу контролю за переміщенням товарів цієї митниці, третій - особі, яка прийняла заявлені товари до перевезення, як довідковий документ, в якому зазначено місце прибуття та строк доставки товарів у митницю призначення.
2.6. При надходженні товарів у митницю призначення у визначений митницею відправлення строк (або раніше) посадова особа митниці призначення у місці прибуття перевіряє відповідність відомостей, зазначених у товаросупровідних документах, відомостям, унесеним митницею відправлення до ЄАІС Держмитслужби, та за відсутності зауважень проставляє у товаросупровідних документах штамп "Під митним контролем" і вносить до ЄАІС Держмитслужби відмітку про надходження товарів.
2.7. Товари перебувають під митним контролем митниці призначення до завершення митного оформлення відповідно до заявленого митного режиму.
2.8. Інформація про митне оформлення товарів ("завершення переміщення") вноситься до ЄАІС Держмитслужби щонайбільше протягом одного робочого дня після завершення митного оформлення.
До графи 44 вантажної митної декларації, на підставі якої проведено митне оформлення товарів, обов'язково мають бути внесені серія та номер книжки МДП (2950) і номер Повідомлення МДП (1806), за якими вони надійшли в митницю призначення.
3. Прикінцеві положення
3.1. Якщо в опломбованій частині транспортного засобу (зчеплення транспортних засобів), яким переміщуються товари на умовах Конвенції МДП, міститься партія товарів, не зазначена в книжці МДП, то пропуск усієї партії товарів через митний кордон України здійснюється відповідно до Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Державної митної служби України від 28.02.03 N 129 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за N 424/7745, або Порядку заповнення й використання попереднього повідомлення митного органу про намір увезти товари на митну територію України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 03.07.06 N 551 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.06 за N 854/12728.
3.2. Процедури продовження строку доставки товарів у митницю призначення; заміни транспортного засобу; унесення інформації про втрату товарів, переміщуваних на умовах Конвенції МДП, тощо виконуються відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335, та Порядку реалізації положень Конвенції.
3.3. Контроль за виконанням перевізником зобов'язання щодо доставки товарів у митницю призначення здійснюється митницею відправлення.
3.4. При не підтвердженні митницею призначення факту доставки товарів протягом п'яти днів з моменту закінчення строку їх доставки митниця відправлення направляє засобами електронного зв'язку запит до митниці призначення для з'ясування факту доставки/недоставки товарів. Цей запит опрацьовується невідкладно.
3.5. Якщо товари, що перевозилися на умовах Конвенції МДП, не доставлено в митницю призначення, то підготовка та подання держателю книжки МДП або гарантійному об'єднанню фінансових претензій щодо сплати передбачених законодавством України сум податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюються відповідно до Порядку реалізації положень Конвенції.
Начальник Управління контролю
за переміщенням вантажів

В.Луговець
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua