• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Класифікації індивідуального споживання за цілями (КІСЦ)

Державний комітет статистики України  | Наказ, Заходи, План, Класифікація від 29.12.2007 № 480
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Заходи, План, Класифікація
  • Дата: 29.12.2007
  • Номер: 480
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Заходи, План, Класифікація
  • Дата: 29.12.2007
  • Номер: 480
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.12.2007 N 480
Про затвердження Класифікації індивідуального споживання за цілями (КІСЦ)
З метою подальшого вдосконалення системи національних статистичних класифікацій, які використовуються для проведення державних статистичних спостережень, відповідно до ст. 12 Закону України "Про державну статистику"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 січня 2008 року, схвалену Методичною комісією Держкомстату, Класифікацію індивідуального споживання за цілями (КІСЦ), що додається, яка є гармонізованою з модельною Класифікацією індивідуального споживання за цілями Європейського Союзу - Classification of Individual Consumption by Purpose (COICOP-HBS), 2003.
2. Затвердити План заходів щодо впровадження в державну статистичну діяльність Класифікації індивідуального споживання за цілями (КІСЦ), затвердженої цим наказом (далі - План заходів), що додається.
3. Департаменту планування та організації статистичних спостережень (Остапчук О.Е.) здійснювати методологічне й організаційне керівництво застосуванням Класифікації індивідуального споживання за цілями (КІСЦ), затвердженої цим наказом, у державній статистичній діяльності.
4. Самостійним структурним підрозділам Держкомстату - відповідальним виконавцям - забезпечити виконання Плану заходів, затвердженого цим наказом.
5. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування заходів щодо впровадження в державну статистичну діяльність Класифікації індивідуального споживання за цілями (КІСЦ), затвердженої цим наказом, у межах бюджетних призначень за відповідними бюджетними програмами.
6. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О.К.) довести цей наказ до відома керівників самостійних структурних підрозділів Держкомстату, НТК статистичних досліджень, начальників Головного міжрегіонального управління статистики у м. Києві, головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови згідно з розподілом функціональних повноважень.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
29.12.2007 N 480
НАЦІОНАЛЬНА СТАТИСТИЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ
КЛАСИФІКАЦІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ ЗА ЦІЛЯМИ (КІСЦ)
(Введена в дію з 1 січня 2008 року )
1 Загальні відомості
Класифікація індивідуального споживання за цілями (КІСЦ) є складовою системи національних статистичних класифікацій. КІСЦ розроблена на виконання наказу Держкомстату від 12.05.2006 N 205 "Про заходи щодо удосконалення організації спостереження за змінами цін та методології розрахунків індексів споживчих цін" з метою гармонізації з основними статистичними класифікаціями Європейського Союзу для застосування в національній статистичній практиці.
КІСЦ гармонізована з модельною Класифікацією індивідуального споживання за цілями Європейського Союзу - Classification of Individual Consumption by Purpose (COICOP-HBS), 2003. При розробленні європейської класифікації за основу було прийнято структуру та опис однієї з чотирьох класифікацій витрат за цілями системи національних рахунків 1993 року - Classification of Individual Consumption According to Purpose (COICOP), яка була затверджена Статистичною Комісією Організації Об'єднаних Націй на її тридцятій сесії у березні 1999 року.
Для створення національної класифікації, відповідно до рекомендацій Євростату, було використано європейську класифікацію COICOP-HBS-2003 у незмінному вигляді. З метою адаптації європейської класифікації до національних особливостей споживання був використаний кодифікатор товарів та послуг, який є складовою частиною програми обстеження умов життя домогосподарств.
КІСЦ призначена для застосування в обстеженні умов життя домогосподарств, розрахунку індексу споживчих цін, розрахунку кінцевих споживчих витрат інституційного сектору домашніх господарств згідно з методологією системи національних рахунків (СНР), зокрема, міжнародних зіставлень валового внутрішнього продукту (ВВП) за категоріями витрат.
КІСЦ забезпечує зіставлення національних статистичних даних, зокрема даних щодо кінцевих споживчих витрат сектору домашніх господарств з відповідними даними країн Європейського Союзу та статистичних служб решти країн світу.
Ведення КІСЦ здійснюється департаментом планування та організації статистичних спостережень разом з департаментами обстежень домогосподарств та статистики цін Держкомстату України.
Підставою для змін є відповідні зміни у базовій міжнародній статистичній класифікації COICOP-HBS або обґрунтована потреба у внесенні змін на національному рівні у зв'язку із появою нових товарів і послуг у структурі споживання населення.
2 Основні терміни та визначення
Споживання - це процес, при якому товари або послуги використовуються споживачами для задоволення власних потреб та бажань. Споживання вимірюється, виходячи з вартості товарів та послуг, використаних повністю або частково за певний період часу, чи з вартості товарів та послуг, куплених або придбаних будь-яким іншим шляхом для цілей споживання.
Споживчі товари (послуги) - товари (послуги), що використовуються населенням для особистого або загальносімейного споживання. У КІСЦ витрати домогосподарств згруповано за цілями споживання, а саме: на товари короткострокового користування, товари довгострокового користування, товари середньострокового користування та послуги.
Товари короткострокового користування - це товари одноразового використання. До товарів короткострокового користування, в першу чергу, належать продукти харчування та напої, фармацевтична продукція, товари для підтримки чистоти - мило, пральний порошок, а також інші побутові товари - фільтри, паперові скатертини, серветки, кухонні рушники тощо. Крім того, у КІСЦ до товарів короткострокового користування віднесені мазут, вугілля тощо, які можуть зберігатися нескінченно довго й у фізичному розумінні є товарами довгострокового зберігання, але для цілей споживання можуть бути використані тільки один раз.
Товари довгострокового користування - це товари багаторазового або безперервного використання, які мають досить високу вартість. До товарів довгострокового користування належать такі категорії товарів:
- меблі, предмети обстановки та килими;
- велика побутова техніка, інструменти та обладнання;
- медичні прилади та обладнання;
- автомобілі, мотоцикли;
- обладнання для прийому, запису та відтворення звуку і зображення, оптичні прилади, телефонне обладнання;
- предмети довготривалого користування для відпочинку поза домом та для відпочинку в приміщенні, музичні інструменти.
Витрати на придбання житла не відносяться до споживчих витрат і розглядаються як накопичення капіталу. Водночас плата за комунальні послуги класифікується в КІСЦ разом з платою за житло в багатоквартирних будинках, яку сплачують як його власники за своє житло, так і орендарі за орендоване житло.
Товари середньострокового користування - це товари, термін служби яких значно коротший за товари довгострокового користування (хоча може перевищувати один рік), а їхня вартість - значно нижча. До товарів середньострокового користування належать такі категорії товарів:
- одяг, взуття та домашній текстиль;
- невеликі електричні побутові прилади;
- вироби зі скла, столовий посуд і предмети домашнього вжитку;
- невеликі інструменти та різне приладдя;
- запасні частини до транспортних засобів;
- носії для запису зображення і звуку;
- ігри, іграшки та товари для хобі;
- товари для подорожей та інші особисті речі;
- знаряддя для спорту, туризму і відпочинку на відкритому повітрі;
- книжки.
3 Об'єкти класифікації
Об'єктами КІСЦ є витрати населення на товари та послуги з метою задоволення споживчих потреб.
Дванадцять розділів КІСЦ показують витрати на кінцеве споживання домогосподарств і деталізовані у 47 групах, 115 класах та 197 категоріях. Категорії КІСЦ деталізовано позиціями Номенклатури споживчих товарів та послуг для обстеження умов життя домогосподарств.
Структура Класифікації індивідуального споживання за цілями
N роз-
ділу
Назва розділуКількість
груп
ХХ.Х
класів
ХХ.Х.Х
категорій
ХХ.Х.Х.Х
01Продукти харчування та
безалкогольні напої
21162
02Алкогольні напої, тютюнові вироби
та наркотики
358
03Одяг і взуття2610
04Житло, вода, електроенергія, газ
та інші види палива
51516
05Предмети домашнього вжитку,
побутова техніка та поточне
утримання житла
61223
06Охорона здоров'я379
07Транспорт31415
08Зв'язок333
09Відпочинок і культура62127
10Освіта555
11Ресторани та готелі234
12Різні товари та послуги71315
Усього 47115197
Класи групуються за типами товарів або послуг і позначаються відповідними літерами:
ND (К) - товари короткострокового користування
D (Д) - товари довгострокового користування
SD (С) - товари середньострокового користування
S (П) - послуги
Категорії товарів і послуг у класах КІСЦ однозначно розподіляються співвідносно з тією або іншою метою їх придбання. Деякі класи КІСЦ містять одночасно товари та послуги, товари короткострокового користування і товари середньострокового користування або товари середньострокового і довгострокового користування. В КІСЦ такі класи позначаються літерами відповідно до домінуючої категорії товару або послуги.
Товари або послуги багатоцільового призначення, такі як паливо та моторні мастила, які використовуються не тільки для заправки та догляду за автомобілем, але й для великих інструментів та обладнання, класифікуються в розділі "Транспорт".
Окремі категорії включають ряд товарів і послуг змішаного призначення, для яких важко провести розмежування за цілями витрат. Такі товари і послуги відносяться до певної категорії відповідно до домінуючої цілі призначення. Так, витрати на навчання й утримання в спеціалізованих школах-інтернатах віднесені до витрат на освіту, хоча ці витрати включають також і витрати на проживання та харчування. Інший приклад послуг змішаного призначення - туристичні послуги, які передбачають витрати на проїзд, харчування, проживання та екскурсії, однак класифікуються в розділі "Відпочинок і культура". Аналогічно класифікуються витрати на послуги лікарень. Перебування в лікарні включає витрати на лікування, проживання та харчування, які важко розділити, тому вони віднесені до витрат на лікування в розділі "Охорона здоров'я".
4 Структура коду класифікації
Кодове позначення об'єктів КІСЦ має таку структуру:
ХХ- розділ
ХХ.Х- група
ХХ.Х.Х- клас
ХХ.Х.Х.Х- категорія
Структура КІСЦ на рівні ХХ.Х.Х (клас) відповідає класу міжнародної класифікації Classification of Individual Consumption According to Purpose (COICOP), 1999.
Структура КІСЦ на рівні ХХ.Х.Х.Х (категорія) відповідає категорії європейської класифікації Classification of Individual Consumption by Purpose (COICOP-HBS), 2003.
Код КІСЦ містить крапки після другого, третього та четвертого розрядів, які відокремлюють відповідні рівні класифікації - міжнародний та європейський.
Номенклатура споживчих товарів та послуг для обстеження умов життя домогосподарств, яка включена до програми, узгоджується зі споживчим набором товарів (послуг) - представників для розрахунку індексу споживчих цін та з переліком продуктів, визначених для потреб національних рахунків.
5 Зв'язок з іншими класифікаціями
При розробленні національного рівня КІСЦ забезпечена зіставність позицій Номенклатури споживчих товарів та послуг для обстеження умов життя домогосподарств із позиціями Статистичної класифікації продукції, затвердженої наказом Держкомстату від 26.12.2006 р. N 630, яка, в свою чергу, гармонізована з Класифікацією продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу (Statistical Classification of Products according to their Activities of the European Community - CPA, 2002).
6 КЛАСИФІКАЦІЯ
індивідуального споживання за цілями
КодНазва
00Загальні споживчі витрати
01ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ ТА БЕЗАЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ
01.1Продукти харчування
У цій групі класифікуються продукти харчування, які
зазвичай купують для споживання вдома.
Ця група не включає:
- харчові продукти, які споживаються в готелях,
ресторанах, кафе, барах та інших закладах ресторанного
господарства (11.1.1)
- готові страви "на винос", продукти від постачальників
готової їжі, навіть якщо вони доставлені для споживання
вдома (11.1.1)
- корм для домашніх тварин-улюбленців, включаючи
спеціальні консерви (09.3.4)
01.1.1Хліб і хлібопродукти (ND)
01.1.1.1Рис
- рис (крупи рисові) усіх видів, включаючи рис,
приготовлений з м'ясом, рибою, морепродуктами чи овочами
(d = kilo)
01.1.1.2Хліб
- хліб та інші хлібобулочні вироби: хрусткі хлібці,
сухарі, підсмажений хліб, галети, тости
(d = kilo)
01.1.1.3Макаронні вироби
- макаронні вироби всіх видів, включаючи макаронні вироби
з начинкою із м'яса, риби, рибопродуктів, сиру чи овочів
(d = kilo)
01.1.1.4Кондитерські вироби з борошна
- торти, пироги з начинкою з фруктів, ягід, пироги із
заварним кремом, солодкі пиріжки, пряники, вафлі, здоба,
тістечка, а також піца
01.1.1.5Інші продукти
- кукурудза, пшениця, ячмінь, овес, жито та інші зернові
у вигляді борошна чи готової страви
- інші продукти: солод, солодове борошно, солодовий
екстракт, картопляний крохмаль, тапіока, саго, інший
крохмаль, круп'яні вироби (кукурудзяні, вівсяні пластівці
тощо), а також дієтичні продукти та кулінарні інгредієнти
на основі борошна, крохмалю чи солодового екстракту
Цей клас включає: кускус і подібні борошняні вироби, виготовлені з
м'ясом, рибою, морепродуктами чи овочами (01.1.1.5); суміші та тісто
для приготування хлібобулочних чи кондитерських виробів (01.1.1.5)
Цей клас не включає: пироги з м'ясом (01.1.2); пироги з рибою
(01.1.3); солодку кукурудзу (01.1.7)
01.1.2М'ясо та м'ясопродукти (ND)
01.1.2.1Свіжа, охолоджена, заморожена яловичина і телятина
- м'ясо яловичини та телятини
- натуральні напівфабрикати з яловичини та телятини,
набори для супів та рагу (d = kilo)
01.1.2.2Свіжа, охолоджена, заморожена свинина
- м'ясо свинини
- натуральні напівфабрикати із свинини, набори для супів
та рагу (d = kilo)
01.1.2.3Свіжа, охолоджена, заморожена баранина і козлятина
01.1.2.4Свіже, охолоджене, заморожене м'ясо свійської птиці
- тушки курей, качок, гусей, індичок, цесарок тощо
- окремі порційні частини та натуральні напівфабрикати
з м'яса птиці (d = kilo)
01.1.2.5Сушене, солене, копчене м'ясо та їстівні субпродукти
- ковбаси, салямі, бекон, шинка тощо
- субпродукти яловичі, свинячі, пташині (серце, печінка,
язик, шийки тощо) (d = kilo)
01.1.2.6Інші консервовані та перероблені види м'яса та продукти з
нього
- консервоване м'ясо, м'ясні екстракти, м'ясні соуси,
пироги з м'ясом тощо
- м'ясний фарш, голубці, паштети, холодці тощо (d = kilo)
01.1.2.7Інші види свіжого, охолодженого, замороженого їстівного
м'яса
- м'ясо зайців, кроликів, дичина (антилоп, оленя,
кабана, фазана, куріпки, рябчика, голуба, перепелиці
тощо)
- м'ясо коней, мулів, віслюків, верблюдів тощо
(d = kilo)
Цей клас включає: м'ясо і їстівні субпродукти морських ссавців
(тюленів, моржів, китів тощо (01.1.2.7) та екзотичних тварин
(кенгуру, страусів, крокодилів тощо), тварин і домашньої птиці,
придбаних у живому вигляді для споживання у якості продуктів
харчування
Цей клас не включає: борошняні вироби з м'яса (01.1.1);
жаб, сухопутних і морських равликів (01.1.3); супи з вмістом м'яса
(01.1.9); сало та інші їстівні тваринні жири (01.1.5)
01.1.3Риба та продукти з риби (ND)
01.1.3.1Свіжа, охолоджена та заморожена риба
- риба прісноводна, морська, філе риби тощо (d = kilo)
01.1.3.2Свіжі, охолоджені та заморожені морепродукти
- ракоподібні (включаючи краби, молюски), сухопутні і
морські равлики, жаби тощо (d = kilo)
01.1.3.3Сушена, копчена, солона риба та морепродукти
- риба сушена, в'ялена
- оселедці, кілька, мойва, скумбрія, горбуша, ставрида
та інші види риби солоної чи копченої (d = kilo)
- морепродукти сушені, солоні чи в розсолі
01.1.3.4Інші консервовані чи перероблені види риби та
морепродуктів і продукти з них
- консервована риба і морепродукти
- молоки, ікра чорна, червона та інші види ікри
- рибні напівфабрикати, рибний фарш
- риба смажена, ковбаси, паштети, пиріжки з рибою та
інші страви з рибою (d = kilo)
Цей клас включає: рибу і морепродукти, куплені живими для споживання
в якості продуктів харчування
Цей клас не включає: вироби з борошна з вмістом риби (01.1.1);
рибні супи (01.1.9)
01.1.4Молоко, сир та яйця (ND)
01.1.4.1Молоко
- сире, пастеризоване чи стерилізоване з вмістом жиру
1,5% і більше (d = litre)
01.1.4.2Молоко з низьким вмістом жиру
- сире, пастеризоване чи стерилізоване з вмістом жиру
до 1,5% (d = litre)
01.1.4.3Консервоване молоко
- молоко концентроване, згущене чи сухе (d = kilo)
01.1.4.4Кисломолочна продукція
- кефір, ряжанка, йогурт, сироватка, кисле молоко й інша
кисломолочна продукція (d = kilo)
01.1.4.5Сир і м'який сир (творог)
- творог жирний, знежирений
- сири плавлені, тверді, ковбасні
- сирки та сиркова маса (d = kilo)
01.1.4.6Інші молочні продукти
- сметана, вершки, десерти на молочній основі, напої на
молочній основі та інші продукти на молочній основі
(d = kilo)
01.1.4.7Яйця
- яйця домашньої птиці, яєчний порошок та інші продукти,
повністю виготовлені з яєць (d = unit)
Цей клас включає: молоко, сметану, вершки та йогурт із вмістом
цукру, какао, фруктів або ароматизаторів; молочні продукти, які не
вміщують молоко, наприклад, соєве молоко
Цей клас не включає: масло і маслопродукти (01.1.5)
01.1.5Олія та жири (ND)
01.1.5.1Масло
- вершкове масло, включаючи топлене
- масло з наповнювачами (з кавою, какао, цикорієм,
креветкове, ікорне, оселедцеве й інше)
- суміші жирові (спреди), частка молочного жиру в яких
становить не менше 25% (d = kilo)
01.1.5.2Маргарин та інші рослинні жири
- маргарин столовий, молочний, вершковий, включаючи
"дієтичний" маргарин і горіхове масло (d = kilo)
01.1.5.3Оливкова олія (d = litre)
01.1.5.4Їстівна олія (окрім оливкової)
- кукурудзяна, соняшникова, бавовняна, соєва, арахісова;
олія з волоського горіха тощо (d = litre)
01.1.5.5Інші їстівні тваринні жири
- сало (шпик)
- жири тваринні харчові топлені чи сирі (d = kilo)
Цей клас не включає: риб'ячий жир (06.1.1)
01.1.6Фрукти (ND)
01.1.6.1Цитрусові (свіжі, охолоджені)
- апельсини, лимони, мандарини, грейпфрути тощо (d = kilo)
01.1.6.2Банани (свіжі, охолоджені) (d = kilo)
01.1.6.3Яблука (свіжі, охолоджені) (d = kilo)
01.1.6.4.Груші (свіжі, охолоджені) (d = kilo)
01.1.6.5Кісточкові (свіжі, охолоджені)
- абрикоси, сливи, персики, авокадо, вишні тощо (d = kilo)
01.1.6.6Ягоди (свіжі, охолоджені, морожені)
- виноград, суниця і полуниця тощо
- малина, смородина, аґрус, глід, журавлина, барбарис,
калина, обліпиха, шовковиця (d = kilo)
01.1.6.7Інші види свіжих, охолоджених, заморожених фруктів
- інші види тропічних фруктів, диня, кавун тощо (d = kilo)
01.1.6.8Сухофрукти
- сухофрукти, включаючи фруктову цедру, фруктові зерна,
горіхи (волоський, фундук, кедрові, фісташки, арахіс тощо)
та їстівне насіння (d = kilo)
01.1.6.9Консервовані фрукти та продукти на фруктовій основі
- дієтичні напівфабрикати та кулінарні інгредієнти,
вироблені винятково з фруктів
- фруктово-ягідні консерви;
- кавуни та інші фрукти солоні тощо (d = kilo)
Цей клас не включає: овочі, вирощені як плоди: помідори, огірки та
баклажани тощо (01.1.7); джеми, мармелад, компоти, желе, фруктові
пюре і пасти (01.1.8); частини рослин, консервовані в цукрі
(01.1.8); фруктові соки (01.2.2); фруктові концентрати та сиропи для
приготування їжі (01.1.9) чи напоїв (01.2.2)
01.1.7.Овочі (ND)
01.1.7.1Листяні та стеблові овочі (свіжі, охолоджені,
заморожені)
- салат-латук, цикорій, цикорій-ендивій, селера (крім
селери коренеплідної), крес-салат, шпинат, петрушка,
фенхель (солодкий кріп) тощо
01.1.7.2Капуста (свіжа, охолоджена, заморожена)
- брокколі, цвітна капуста тощо (d = kilo)
01.1.7.3Овочі, вирощені з їхнього насіння (свіжі, охолоджені,
заморожені)
- огірки, помідори, баклажани, кабачки, солодка кукурудза,
бобові, солодкий перець, гарбузи тощо (d = kilo)
01.1.7.4Коренеплоди, цибуля та гриби (свіжі, охолоджені,
заморожені)
- морква, буряк, редис, ріпа, топінамбур, цибуля, цибуля
порей, пастернак, спаржа, артишоки, гриби культуровані
та дикорослі тощо (d = kilo)
01.1.7.5Сушені овочі та гриби (d = kilo)
- гриби сушені, морква, цибуля, інші сушені овочі
(d = kilo)
01.1.7.6Консервовані та перероблені овочі
- продукти на овочевій основі, дієтичні напівфабрикати
та кулінарні інгредієнти на суто овочевій основі
(d = kilo)
01.1.7.7Картопля
- картопля свіжа, заморожена, консервована (d = kilo)
01.1.7.8Продукти з картоплі
- маніок, солодка картопля з вмістом крохмалю
- борошно, готові блюда, пластівці, пюре, чіпси та хлібці,
включаючи заморожені напівфабрикати, такі як смажена
картопля (d = kilo)
Цей клас включає: морський фенхель (солодкий кріп) та інші їстівні
морські водорості, інші їстівні гриби
Цей клас не включає: картопляний крохмаль, тапіоку, саго та інший
крохмаль (01.1.1); супи, бульйони й концентрати (01.1.9); імбир,
червоний (стручковий) перець та інші прянощі та приправи, кулінарні
трави (петрушка, розмарин, чабрець тощо) (01.1.9);
овочеві соки (01.2.2)
01.1.8Цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби (ND)
01.1.8.1Цукор і штучні замінники цукру
- тростинний чи буряковий цукор, нерафінований чи
рафінований, у вигляді пудри, кристалів чи у брусочках
(d = kilo)
01.1.8.2Джеми, повидло, мед
- включаючи компоти, желе, фруктові пюре й пасти,
натуральний і штучний мед (d = kilo)
01.1.8.3Шоколад
- у брусках чи плитках (d = kilo)
01.1.8.4Кондитерські вироби з цукру
- жувальна гумка, цукерки, іриски, пастилки, халва,
зефір, цукерки соєві та інші
01.1.8.5Харчовий лід і морозиво
- включаючи фруктове морозиво, торти з морозива
(d = litre)
01.1.8.6Інші продукти з цукру
- сиропи і патока, включаючи частини рослин, консервовані
в цукрі
- харчові продукти на основі какао і десерти на основі
какао
Цей клас включає: штучні замінники цукру (фруктоза, глюкоза тощо)
(01.1.8.1)
Цей клас не включає: какао-порошок і порошковий шоколад
(01.2.1); сиропи для приготування напоїв (01.2.2)
01.1.9Інші продукти харчування (ND)
01.1.9.1Соуси, приправи
- приправи, гірчиця, майонез, кетчуп, соєвий соус тощо,
оцет
01.1.9.2Сіль, прянощі та кулінарні трави
- сухі кулінарні трави (петрушка, розмарин, чабрець тощо)
- сіль, прянощі, (імбир, стручковий (червоний) перець),
тощо
01.1.9.3Бакалійні товари, десерти, супи
- гомогенізоване дитяче харчування та дієтичні страви
незалежно від складу
- готові порошки для випікання (пекарські порошки),
кулінарні дріжджі, напівфабрикати для приготування
десертів, супів, бульйони, концентрати тощо
01.1.9.4Інші харчові продукти
- сода харчова, барвники харчові, желатин, мак, лимонна
кислота й інші харчові продукти
Цей клас не включає: десерти на молочній основі (01.1.4); соєве
молоко (01.1.4); штучні замінники цукру та десертні страви на основі
какао (01.1.8)
01.2Безалкогольні напої
Ця група включає безалкогольні напої, які зазвичай купують
для споживання вдома, крім безалкогольних напоїв, які
споживаються у готелях, ресторанах, кафе, барах інших
закладів ресторанного господарства (11.1.1)
01.2.1Кава, чай і какао (ND)
01.2.1.1Кава
- з кофеїном чи без нього, смажена або мелена, включаючи
розчинну каву, кавові екстракти і есенції, а також
замінники кави (d = kilo)
01.2.1.2Чай
- чорний, зелений, фруктовий
- мате та інші рослинні продукти для приготування настоїв
- трав'яні чаї (d = kilo)
01.2.1.3Какао та порошковий шоколад
- какао з цукром чи без нього (d = kilo)
Цей клас включає: препарати для виготовлення напоїв із вмістом
какао, молока, солоду тощо; замінники кави та чаю; кавові та чайні
екстракти й есенції
01.2.2Мінеральні води, безалкогольні напої, фруктові та овочеві
соки (ND)
01.2.2.1Мінеральні та джерельні води
- мінеральна, столова та питна вода (d = litre)
01.2.2.2Безалкогольні напої
- содова вода, лимонади, кола, квас та екстракти квасу
(d = litre)
01.2.2.3Фруктові соки
- соки фруктово-ягідні
- сиропи та концентрати для приготування напоїв
(d = litre)
01.2.2.4Овочеві соки
- соки з овочів, томатний, гарбузовий сік тощо (d = litre)
Цей клас включає: усі види питної води, що продається у тарі
Цей клас не включає: безалкогольні спирти, лікери тощо (02.1.1);
безалкогольне вино, сидр тощо (02.1.2), безалкогольне пиво (02.1.3)
02АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ, ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ ТА НАРКОТИКИ
02.1Алкогольні напої
Ця група включає алкогольні напої, які зазвичай купуються
для споживання вдома. Також сюди належать різні види
напоїв з низьким вмістом алкоголю, безалкогольне пиво
Ця група не включає алкогольні напої, які купуються для
споживання на місці у готелях, ресторанах, кафе, барах
та інших закладах ресторанного господарства (11.1.1)
02.1.1Спирти (ND)
02.1.1.1Спирти та лікери
- медовуха; аперитиви не на основі вина; безалкогольні
спирти; лікери, горілка тощо (d = litre)
02.1.2Вино (ND)
02.1.2.1Вино з винограду чи інших фруктів
- сидр і грушевий сидр, столове, кріплене вино (d = litre)
02.1.2.2Інші види алкогольних напоїв
- аперитиви на основі вина, шампанське й інші ігристі
вина, саке тощо (d = litre)
Цей клас включає: безалкогольне вино та шампанське
02.1.3Пиво (ND)
02.1.3.1Пиво
- всі види пива, включаючи безалкогольне пиво
02.2Тютюнові вироби
02.2.1Тютюнові вироби (ND)
02.2.1.1Сигарети
- сигарети з фільтром, папіроси (цигарки) (d = unit)
02.2.1.2Сигари
(d = unit)
02.2.1.3Інші види тютюнових виробів
- тютюн для люльок, жувальний чи нюхальний тютюн
- махорка і папір для виготовлення сигарет
Цей клас включає: купівлю тютюнових виробів у кафе, барах,
ресторанах, закладах, у вуличних продавців тощо
Цей клас не включає: інші предмети для куріння (12.3.2)
02.3Наркотичні вироби
02.3.1Наркотичні вироби (ND)
02.3.1.1Наркотичні вироби
- маріхуана, опіум, кокаїн тощо
- інші наркотики рослинного походження: горіхи коли,
бетель та горіхи бетелю
- інші наркотики, включаючи хімічні та штучні препарати
03ОДЯГ І ВЗУТТЯ
03.1Одяг
03.1.1Тканини для виготовлення одягу (SD)
03.1.1.1Тканини для виготовлення одягу
- тканини з натуральних, штучних та із суміші натуральних
і штучних волокон
Цей клас не включає: оздоблювальні тканини (05.2.1)
03.1.2Одяг (SD)
03.1.2.1Одяг для чоловіків
Одяг з усіх видів матеріалу готовий і виготовлений на
замовлення (в тому числі зі шкіри, хутра, нейлону чи гуми)
повсякденний, спортивний або робочий:
- накидки з капюшоном, пальта, плащі, анорак (куртки з
капюшоном), парки (довга куртка з капюшоном), легкі куртки
без підкладки тощо
- піджаки, брюки, жилети, костюми готові та виготовлені на
замовлення тощо
- сорочки, пуловери, светри, кофти на ґудзиках тощо
- шорти, спортивні костюми, тренувальні костюми, бавовняні
трикотажні сорочки, трико тощо;
- футболки, майки, труси, шкарпетки, спортивні труси,
пояси, плавки тощо
03.1.2.2Одяг для жінок
Одяг з усіх видів матеріалу готовий та виготовлений
на замовлення (в тому числі зі шкіри, хутра, нейлону чи
гуми) повсякденний, спортивний або робочий (так само, як
у 03.1.2.1):
- сукні, сукні-костюми, спідниці
- бюстгальтери; купальники
- нічні сорочки, домашні халати, банні халати
- панчохи, колготки
03.1.2.3Одяг для хлопчиків і дівчаток (3-13 років) і немовлят
(0-2 роки)
Одяг з усіх видів матеріалу готовий та виготовлений на
замовлення (в тому числі зі шкіри, хутра, нейлону чи гуми)
повсякденний чи спортивний (так само, як у 03.1.2.2):
- предмети одягу для немовлят, включаючи підгузки
(пелюшки) та взуття для немовлят, виготовлене з тканини
Цей клас не включає: предмети лікувального призначення, наприклад,
еластичні панчохи (06.1.2); підгузки (пелюшки) для немовлят, які
виготовлені не з тканини (12.1.3)
03.1.3Інші предмети одягу та аксесуари (SD)
03.1.3.1Інші предмети одягу та аксесуари
- краватки, носові хустинки, шарфи, косинки, рукавички,
рукавиці, муфти, ремені, підтяжки, фартухи, робочі халати,
дитячі нагрудники, нарукавники, капелюхи, шапки, берети,
жіночі капелюхи
- нитки для шиття, пряжа для в'язання і аксесуари для
виготовлення одягу: пряжки, ґудзики, кнопки, блискавки,
стрічки, мереживо, різні види оздоблення тощо
Цей клас включає: садові рукавички та робочі рукавиці з тканини
Цей клас не включає: рукавички й інші предмети, виготовлені з гуми
(05.6.1); шпильки, голки/спиці для шиття/в'язання, наперстки
(05.6.1); захисні головні убори для занять спортом (які
використовуються у хокеї на льоду, американському футболі, бейсболі,
крикеті, велоспорті, боксі тощо) (09.3.2); інші види захисного одягу
для занять спортом: рятувальні жилети, боксерські рукавиці,
наколінники, захисні окуляри, пояси тощо (09.3.2); паперові носові
хустинки (12.1.3); наручні годинники, ювелірні вироби, запонки для
манжетів, шпильки для краваток (12.3.1); ціпки та тростини для
ходьби, парасольки, віяла, кільця для ключів (12.3.2)
03.1.4Чищення, ремонт і прокат одягу (S)
03.1.4.1Чищення, ремонт і прокат одягу
- хімчистка, прання та фарбування предметів одягу
- штопання, лагодження, ремонт і перероблення предметів
одягу
- прокат одягу
Цей клас включає: повну вартість ремонтних послуг (тобто витрати на
оплату послуг і витрати на матеріали)
Цей клас не включає: тканини, нитки, аксесуари тощо, куплені
домогосподарствами з наміром зробити ремонт одягу самостійно
(03.1.1) чи (03.1.3); лагодження домашньої білизни й інших домашніх
текстильних виробів (05.2.1); хімчистку, прання та фарбування
постільної білизни та домашніх текстильних виробів (05.6.2); прокат
постільної білизни (05.6.2)
03.2Взуття
03.2.1Черевики та інше взуття (SD)
03.2.1.1Взуття для чоловіків
- включаючи спортивне взуття, придатне для повсякденного
носіння або для відпочинку (черевики для ходьби пішки,
кросу, тенісу, баскетболу, заняття човнярськими видами
спорту тощо)
- частини взуття (підбори, підметки тощо)
03.2.1.2Взуття для жінок
- те ж саме, що в 03.2.1.1
03.2.1.3Взуття для дітей (3-13 років) і немовлят (0-2 роки)
- те ж саме, що в 03.2.1.1
- взуття для немовлят, виготовлене не з тканини
Цей клас включає: гетри, гамаші та подібні предмети; аксесуари для
взуття: шнурки, лопатки, розпірки для взуття та пристосування для
розтягування взуття
Цей клас не включає: взуття для немовлят, виготовлене з тканини
(03.1.2); ортопедичне взуття (06.1.3); спеціальне спортивне взуття
(туфлі для боулінгу, футбольні бутси, туфлі для гольфа, взуття на
шипах для бігу, лижні черевики, взуття з кріпленням для ковзанів
чи роликами тощо) (09.3.2); футбольні та крикетні щитки й інший
спортивний одяг захисного призначення (09.3.2)
03.2.2Ремонт і прокат взуття (S)
03.2.2.1Ремонт і прокат взуття
- ремонт взуття, включаючи послуги з чищення взуття
- прокат взуття, крім спеціального спортивного
Цей клас включає: загальну вартість послуг з ремонту (тобто витрати
на оплату послуг і витрати на матеріали)
Цей клас не включає: частини взуття: підбори, підметки тощо,
куплені домогосподарствами з наміром зробити ремонт самостійно
(03.2.1); мазі, креми й інші засоби для чищення взуття (05.6.1);
ремонт (09.3.2) чи прокат (09.4.1) спеціального спортивного взуття
(лижних черевиків, футбольних бутсів, взуття для гольфа та інших
подібних видів взуття для ковзанів, роликів, взуття з шипами, зі
шпорами тощо)
04ЖИТЛО, ВОДА, ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ, ГАЗ ТА ІНШІ ВИДИ ПАЛИВА
04.1Фактична плата за житло
Ця група включає плату за користування землею, на якій
знаходиться власний будинок або дача, за наймане житлове
приміщення, за прилади й устаткування для опалення,
водопостачання, освітлення тощо, а також за меблі, якщо
житло ними обладнане
Ця група включає також плату за постійне користуванням
гаражем, що забезпечує паркування поряд з житлом на
постійній основі. Гараж необов'язково повинен бути
прилеглим до житла і необов'язково повинен найматися у
того ж самого домовласника
Ця група не включає плату за користування гаражами чи
паркувальними майданчиками, які не забезпечують постійного
паркування поряд з житлом (07.2.4). До плати за житло не
включаються рахунки за водопостачання (04.4.1), збирання
сміття (04.4.2) і каналізацію (04.4.3); плату співвласника
за догляд будинку, озеленення, прибирання сходів, опалення
і освітлення, обслуговування ліфтів, контейнерів для
сміття тощо у багатоквартирних будинках (04.4.4); плату за
електроенергію (04.5.1) і газ (04.5.2); плату за опалення
і гарячу воду, що постачаються мережами тепло- та
водопостачання (04.5.5)
04.1.1Плата за орендоване житло (S)
04.1.1.1Плата за орендоване житло
- плата, що фактично сплачується за житло його орендарями
чи суборендарями, які займають немебльовані чи мебльовані
приміщення в якості постійного місця проживання
Цей клас включає: плату за користування меблями у випадку, якщо
здається мебльоване приміщення; плату, яка сплачується
домогосподарствами, за кімнату в готелі, пансіонаті чи гуртожитку в
якості постійного місця проживання
Цей клас не включає: плату за гаражі чи паркувальні майданчики,
які не використовуються на постійній основі, а забезпечують
тимчасове зберігання автомобіля (07.2.4); житлові послуги, які
надаються гуртожитками університетів та інших навчальних закладів
(11.2.1), а також будинками для осіб похилого віку (12.4.1)
04.1.2Плата за інше орендоване житло (S)
04.1.2.1Плата за інше орендоване житло (S)
- плата, що фактично сплачується за додаткове житло, дачу
тощо (крім плати за оренду будинку, кімнати або дачі під
час відпочинку)
Цей клас включає: плату за користування меблями у випадку, якщо
здається мебльоване приміщення
Цей клас не включає: плату за проживання під час відпочинку в селі
або в закладах відпочинку (11.2.1)
04.2Плата за власне житло
- для охоплення, див. (04.1)
04.2.1Плата за власне основне житло (S)
04.2.1.1Плата за власне основне житло в багатоквартирних
будинках
- плата власників житлового приміщення, які займають його
в якості постійного місця проживання (плата за житло в
багатоквартирних будинках)
04.2.2Інші види плати за житло (S)
04.2.2.1Умовно нарахована плата за житло для домогосподарств, які
мешкають у ньому безплатно
- ця позиція відрізняється від першої версії COICOP, яка
включала неповну плату домогосподарствами за житло, і
вона не застосовується в програмі обстеження умов життя
домогосподарств, а містить лише умовно нараховану плату
для домогосподарств, які не сплачують за житло
04.2.2.2. (Умовно нарахована плата за інше житло і не
застосовується в HBS)
04.3Утримання та ремонт житла
Утримання та ремонт житла має дві особливості: по-перше,
це тип діяльності з утримання житла, що має виконуватися
регулярно для підтримки житла у належному стані; по-друге,
ця діяльність не змінює експлуатаційні параметри житла,
площу чи запланований строк служби. За типами утримання
та ремонт житла поділяється на:
- поточний ремонт, який зазвичай виконується як самими
мешканцями-орендарями, так і мешканцями-власниками житла,
і який включає внутрішнє оздоблення та косметичний ремонт
- капітальний ремонт, який виконують лише
мешканці-власники житла та який включає штукатурення стін
чи ремонт даху тощо
До індивідуальних споживчих витрат домогосподарств
включаються лише ті кошти, які власники житла або
орендарі, що в ньому проживають, витрачають на матеріали
та послуги на поточний ремонт і утримання житла. Ті кошти,
які власники житла витрачають на матеріали та послуги для
капітального ремонту, не входять до індивідуальних
споживчих витрат домогосподарств.
Матеріали, які купуються власниками житла або орендарями
з метою самостійного обслуговування чи проведення ремонту,
відображаються в (04.3.1). Але якщо власники житла або
орендарі сплачують кошти за проведення ремонту житла, то
загальна вартість такої послуги, включаючи витрати на
купівлю матеріалів, відображається в (04.3.2)
04.3.1Матеріали для утримання і ремонту житла (ND)
04.3.1.1Матеріали для утримання і ремонту житла
- фарби і лаки, шпаклівка, шпалери, шибки, штукатурка,
цемент, замазка, шпалерні клеї тощо, куплені для
косметичного ремонту й обслуговування житла
Цей клас включає: дрібні сантехнічні пристрої (трубки, крани, муфти
тощо), матеріали для покриття поверхні, керамічну плитку тощо
Цей клас не включає: килимові покриття та лінолеум (05.1.2); ручні
інструменти, дверну арматуру, електричні розетки, електричний провід
та електричні лампочки (05.5.2); віники, щітки для витирання пилу, а
також засоби для миття та чищення (05.6.1); товари, які
використовуються для капітального ремонту (проміжне споживання) або
для розширення та перепланування житла (накопичення капіталу)
04.3.2Послуги з утримання та ремонту житла (S)
04.3.2.1Послуги з утримання та ремонту житла
- послуги сантехніків, електриків, теслярів, склярів,
малярів, оздоблювачів, натиральників підлоги тощо, які
займаються регулярним обслуговуванням і ремонтом житла.
Включає загальну вартість обслуговування, тобто як витрати
на оплату послуг, так і витрати на матеріали
Цей клас не включає: купівлю домогосподарствами окремих матеріалів з
наміром зробити ремонт самостійно (04.3.1), послуги, пов'язані з
капітальним ремонтом (проміжне споживання) або з розширенням і
переплануванням житла (накопичення капіталу)
04.4Водопостачання та різні послуги, які відносяться до
утримання житла
04.4.1Водопостачання (S)
04.4.1.1Водопостачання
Цей клас включає: постійну плату за воду та суміжні витрати,
наприклад, прокат лічильників, облік показань лічильників
Цей клас не включає: питну воду, яка продається у пляшках або в
іншій тарі (01.2.2); гарячу воду і пару, які постачаються мережами
теплопостачання та водопровідними мережами (04.5.5)
04.4.2Прибирання сміття (S)
04.4.2.1Прибирання сміття
- прибирання та вивезення сміття
04.4.3Каналізація (S)
04.4.3.1Каналізація
- збирання й утилізація каналізаційних відходів різними
засобами (включаючи асенізаційні машини)
Якщо важко провести розмежування за цілями витрат між
04.4.2.1 і 04.4.3.1, то для потреб збирання даних,
згідно з програмою обстеження умов життя домогосподарств,
сукупна сума включається до 04.4.2.1
04.4.4Інші послуги, пов'язані з утриманням житла (S)
04.4.4.1Інші послуги, пов'язані з утриманням житла
- догляд за будинком, озеленення, прибирання сходів,
обслуговування ліфтів і сміттєпроводів у багатоквартирних
будинках
- послуги консьєржів
- прибирання снігу та чищення димоходу
Цей клас не включає: домашні послуги, наприклад, миття вікон,
дезинфекцію, знезаражування та знищення паразитів (05.6.2), а також
послуги особистих охоронців (12.7.1)
04.5Електроенергія, газ та інші види палива
04.5.1Електроенергія (ND)
04.5.1.1Електроенергія
Цей клас включає: суміжні витрати, наприклад, прокат лічильників,
облік показань лічильників тощо
04.5.2Газ (ND)
04.5.2.1Природний газ
04.5.2.2Скраплений газ (бутан, пропан тощо)
Цей клас включає: суміжні витрати, наприклад, прокат лічильників,
облік показань лічильників, за газові балони тощо
04.5.3Рідке паливо (ND)
04.5.3.1Рідке паливо
- нафтопродукти для опалення й освітлення житла
04.5.4Тверде паливо (ND)
04.5.4.1Тверде паливо
- кам'яне вугілля, брикети, дрова, деревне вугілля,
торф тощо
04.5.5Гаряча вода, опалення (ND)
04.5.5.1Гаряча вода, опалення та лід
- гаряча вода і пара, які постачаються мережами
теплопостачання та водопровідними мережами
- лід, який використовується для охолодження та
заморожування
Цей клас включає: суміжні витрати, наприклад, прокат лічильників,
облік показань лічильників тощо, а також постійну плату
05ПРЕДМЕТИ ДОМАШНЬОГО ВЖИТКУ, ПОБУТОВА ТЕХНІКА ТА ПОТОЧНЕ
УТРИМАННЯ ЖИТЛА
05.1Меблі та предмети обстановки, килими та інші види
покриттів для підлоги
05.1.1Меблі та предмети обстановки (D)
05.1.1.1Меблі та предмети обстановки
- ліжка, дивани, кушетки, столи, стільці, буфети, комоди
та полички для книг
- люстри, торшери, світильники та нічники
- картини, скульптури, гравюри, гобелени й інші предмети
мистецтва, включаючи репродукції витворів мистецтв й інші
прикраси
- ширми, розсувні перегородки, інші меблі та предмети
обстановки
Цей клас включає: доставку і встановлення; матраци, циновки-татамі;
меблі для ванної кімнати, дитячі меблі, наприклад, колиски, високі
стільці та манежі; жалюзі, за винятком жалюзі з тканини (05.2.1);
меблі для кемпінгів, садові меблі, за винятком тентів (05.2.1);
дзеркала, канделябри та підсвічники
Цей клас не включає: сейфи (05.3.1); декоративне скло та керамічні
предмети (05.4.1), годинники (12.3.1); настінні термометри та
барометри, переносні дитячі ліжка та дитячі складні стільці на
колесах (12.3.2); витвори мистецтва та антикварні меблі, придбані
насамперед для здійснення грошових інвестицій (накопичення капіталу)
05.1.2Килими й інші види покриттів для підлоги (D)
05.1.2.1Килими й інші види покриттів для підлоги (D)
- килими, килимові покриття, лінолеум та інші покриття
для підлоги
Цей клас включає: настилання покриття на підлогу
Цей клас не включає: килимки для ванної кімнати, тростинні килимки
та килимки біля вхідних дверей (05.2.1) антикварні підлогові
покриття, придбані насамперед для здійснення грошових інвестицій
(накопичення капіталу)
05.1.3Ремонт меблів, предметів обстановки та покриття для
підлоги (S)
05.1.3.1Ремонт меблів, предметів обстановки та покриття для
підлоги
Цей клас включає: загальну вартість послуг (тобто як витрати на
оплату послуг, так і витрати на матеріали) з реставрації витворів
мистецтва, антикварних меблів і антикварних покриттів для підлоги,
придбаних не з метою здійснення грошових інвестицій (накопичення
капіталу)
Цей клас не включає: встановлення меблів (05.1.1) або (05.1.2),
хімічну чистку килимів (05.6.2)
05.2Домашній текстиль
05.2.1Домашній текстиль (SD)
05.2.1.1Домашній текстиль
- оздоблювальні тканини, штори, подвійні штори, фіранки
та жалюзі з тканини
- постільні речі: матраци, перини, валики та гамаки
- постільна білизна: простирадла, наволочки, ковдри,
дорожні пледи, пухові стьобані ковдри, стьобані покривала
на ліжка та сітки проти комарів (москітів)
- білизна для столових та ванних кімнат: скатертини,
серветки, рушники для рук та обличчя;
- інший домашній текстиль: господарчі сумки, сумки для
білизни, сумки для взуття, чохли для одягу та меблів,
прапори, тенти тощо
- ремонт домашнього текстилю
Цей клас включає: куплені відрізи тканини, клейонку (церату);
килимки для ванної кімнати, тростинні килимки та килимки біля
дверей
Цей клас не включає: покриття для стін із тканини (04.3.1); гобелени
(05.1.1); килими та килимові покриття (05.1.2); електричні ковдри
(05.3.2); прокат домашнього текстилю (05.6.2); чохли для
автомобілів, мотоциклів (05.1.2) тощо; надувні матраци та спальні
мішки (09.3.2)
05.3Побутова техніка
05.3.1Велика побутова техніка електрична та неелектрична (D)
05.3.1.1Холодильники, морозильники та морозильні камери
- холодильники, морозильники та морозильні камери
включаючи їх встановлення
05.3.1.2Пральні, сушильні та посудомийні машини
- включаючи прасувальні та пресувальні машини
05.3.1.3Плити
- включаючи жаровні, конфорочні, варочні поверхні,
кухонні плити, духовки та мікрохвильові печі
05.3.1.4Обігрівачі, кондиціонери повітря
- кондиціонери повітря, зволожувачі повітря, кімнатні
електрообігрівачі, нагрівачі води, вентилятори та витяжки
05.3.1.5Прилади для прибирання
- пилососи, машини для чищення паром, машини для миття
килимів, машини для циклювання, натирання та полірування
підлоги
05.3.1.6Швейні та в'язальні машини
05.3.1.7Інша велика побутова техніка
- прилади для пом'якшення води та сушильні камери
Цей клас включає: доставку і встановлення приладів
Цей клас не включає: вбудовані прилади (накопичення капіталу)
05.3.2Невеликі електричні побутові прилади (SD)
05.3.2.1Невеликі електричні побутові прилади
- кавомолки, кавоварки, соковижималки, міксери,
сковорідки-жаровні, грилі, ножі, тостери, прилади для
приготування морозива та фруктового морозива (сорбету),
йогурту, невеликі електричні плитки, праски, чайники,
вентилятори, електричні ковдри тощо
Цей клас не включає: невеликі неелектричні побутові прилади та
посуд, побутові ваги (05.4.1); ваги для визначення особистої ваги і
ваги немовлят (12.1.3)
05.3.3Ремонт побутової техніки (S)
05.3.3.1Ремонт побутової техніки
- ремонт холодильників, пральних, посудомийних, швейних
машин тощо
- ремонт плит, обігрівачів, кондиціонерів та інших
побутових приладів
Цей клас включає: загальну вартість послуги (тобто як витрати на
оплату послуг, так і витрати на матеріали); плату за прокат основних
побутових приладів
Цей клас не включає: встановлення великогабаритних побутових
приладів (05.3.1)
05.4Вироби зі скла, столовий посуд і предмети домашнього
вжитку
05.4.1Вироби зі скла, столовий посуд і предмети домашнього
вжитку (SD)
05.4.1.1Вироби зі скла та кришталю, столовий посуд
- вироби для дому, офісу, керамічні предмети та скло
декоративне
- побутові та туалетні предмети з порцеляни, кераміки,
глини, теракоту
05.4.1.2Ножі, столові прибори та столове срібло
05.4.1.3Кухонний посуд і предмети домашнього вжитку
- неелектричні кухонні речі, виготовлені з
різноманітних матеріалів: каструлі, сотейники,
скороварки, сковорідки, грилі, кавомолки, міксери,
м'ясорубки, побутові ваги та інші подібні механічні
прилади
- ящики для зберігання харчових продуктів
- хлібниці, ємності для кави, спецій тощо, відра та
корзини для сміття, корзини для білизни, скарбнички,
вішалки для рушників, підставки для пляшок, праски і
прасувальні дошки, поштові скриньки, пляшечки для дитячого
харчування, термоси та форми для льоду
05.4.1.4Ремонт скляних предметів, столового посуду та предметів
домашнього вжитку
- ремонт виробів зі скла, столового посуду, кухонних речей
та інших побутових предметів
Цей клас не включає: освітлювальне обладнання (05.1.1); електричні
побутові прилади (05.3.1) чи (05.3.2); одноразовий столовий посуд
(05.6.1); прилади для визначення особистої ваги і ваги для немовлят
(12.1.3)
05.5Інструменти й обладнання для дому та саду
05.5.1Великі інструменти й обладнання (D)
05.5.1.1Великі інструменти й обладнання
- моторизовані інструменти та обладнання: електродрилі,
пили, стрічково-шліфувальні машини та машини для
підрізання "живої" огорожі, садові трактори, газонокосарки
з механічним приводом, культиватори, бензопили та водяні
насоси
- ремонт цього обладнання
Цей клас включає: плату за прокат приладів і обладнання для
самостійної роботи з ними
05.5.2Невеликі інструменти та різні аксесуари (SD)
05.5.2.1Невеликі інструменти та різні аксесуари
- ручні інструменти: пили, молотки, викрутки, гайкові
ключі, плоскогубці, рашпілі та напилки
- садові інструменти: ручні газонокосарки, тачки, лійки
та шланги для поливу, лопати, совки, граблі, вила, коси,
серпи та садові ножиці
- сходи та драбини
- дверна фурнітура (завіси, ручки та замки), арматура для
радіаторів і камінів, а також для інших металевих
предметів для дому (карнизи для фіранок, стрижні для
килимів, гачки тощо) або для саду (ланцюги, решітки,
стовпи та сегменти огорожі)
- дрібні електроаксесуари: електричні розетки, вимикачі,
електричний провід, електричні лампи, флуоресцентні
освітлювальні лампи, свічки, кишенькові та ручні
електричні ліхтарі, ручні лампи, батарейки, дзвінки та
сигнальні пристрої
- ремонт цих предметів
05.6Товари та послуги для щоденної підтримки будинку
05.6.1.Побутові товари короткострокового користування (ND)
05.6.1.1Товари для підтримки чистоти
- мило, пральний порошок, рідина для прання, порошок
для чищення, мийні та відбілюючі засоби, засоби для
пом'якшення води та кондиціонування повітря, засоби для
миття вікон, віск, мастики, фарби, засоби для прочищення
труб, засоби для дезінфекції, інсектициди, фунгіциди та
дистильована вода
05.6.1.2Інші побутові товари
- паперові вироби: фільтри, скатертини, серветки,
кухонні рушники, пакети для пилососів і одноразовий
столовий посуд, включаючи алюмінієву фольгу та пакети
для сміття
- предмети для прибирання: віники, щітки, губки та щітки
для витирання пилу, ганчірки, рушники для посуду, ганчірки
для миття підлоги, кухонні губки, металеві мочалки для
миття посуду та замша для протирання
- інші побутові предмети короткострокового користування:
сірники, свічки, ґноти для ламп, метилові спирти, вішалки
для одягу, гачки, голки для шиття і спиці для в'язання,
наперстки, англійські булавки, цвяхи, гвинти, гайки і
болти, кнопки, шурупи, шайби, клеї та стрічки на клею для
побутового призначення, мотузки, шнурки та гумові рукавиці
Цей клас включає: лаки, креми та інші засоби для чищення взуття
Цей клас не включає: предмети для догляду за декоративними рослинами
(09.3.3); паперові носові хустки, туалетний папір, туалетне мило й
інші предмети особистої гігієни (12.1.3)
05.6.2Послуги з ведення домашнього господарства (S)
05.6.2.1Послуги з ведення домашнього господарства
- оплата найманим працівникам, що надають приватні
послуги, наприклад, сторожів, кухарок, покоївок, нянь,
гувернанток, прибиральниць, водіїв, садівників,
секретарів, а також домашня прислуга з числа іноземних
студентів
- домашні послуги, включаючи послуги домашньої робітниці,
що надаються через агентства чи самозайнятими особами
05.6.2.2Побутові послуги
- хімчистка, прання та фарбування домашньої білизни,
домашнього текстилю та килимів
- прокат меблів, предметів обстановки, килимів, побутового
обладнання і домашнього текстилю
- інші послуги по догляду за домом: миття вікон,
дезінфекція, знищення грибків і паразитів
Цей клас не включає: хімчистку, прання та фарбування одягу (03.1.4);
плату за користування меблями (04.1.1) чи (04.1.2); прибирання та
вивезення сміття (04.4.2); каналізаційні послуги (04.4.3); догляд за
будинком, озеленення, прибирання й освітлення сходів, обслуговування
ліфтів і сміттєпроводів у багатоквартирних будинках (04.4.4);
послуги охорони (04.4.4); прибирання снігу і чищення димоходів
(04.4.4); ремонт і встановлення меблів, ремонт і настилання
покриттів для підлоги (05.1); ремонт і встановлення побутових
приладів (05.3); послуги з перевезення та зберігання (07.3.6);
послуги нянь, дитячих садків та інших закладів по догляду за дітьми
з розумовими вадами (12.4.1); послуги особистих охоронців (12.7.1)
06ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Цей розділ включає медичні послуги, що надаються різними
службами охорони здоров'я та іншими медичними центрами
06.1Фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання
Ця група включає: медикаменти, протези, медичні прилади й
обладнання, та інші види медичної продукції, яка купується
особисто, за рецептом чи без нього, зазвичай в аптеках,
фармацевтичних фірмах чи в постачальників медичного
обладнання. Ця продукція призначена для споживання або
використання за межами лікувального закладу
06.1.1Фармацевтична продукція (ND)
06.1.1.1Фармацевтична продукція
- медичні, лікувальні препарати, готові ліки, сироватки та
вакцини, вітаміни та мінерали, риб'ячий жир з печінки
тріски або печінки палтуса, оральні контрацептиви
Цей клас не включає: ветеринарні препарати (09.3.4); предмети
особистої гігієни, наприклад, медичне мило (12.1.3)
06.1.2Інші медичні товари (ND)
06.1.2.1Інші медичні товари
- медичні термометри, лейкопластирі та інші матеріали для
перев'язки, шприци, аптечки першої допомоги, грілки й
пакети для льоду, медичний трикотаж, такий як: еластичні
панчохи і наколінники; тести на вагітність, презервативи
та інші засоби механічної контрацепції
06.1.3Медичні прилади та обладнання (D)
06.1.3.1Медичні прилади та обладнання
- коригувальні окуляри й контактні лінзи, слухові апарати,
очні протези, штучні кінцівки й інші протези, ортопедичні
пластини і опори, ортопедичне взуття, хірургічні пояси,
грижові бандажі та підтримувачі, шийні пластини,
обладнання для лікувального масажу й оздоровчі лампи,
механічні та немеханічні крісла-каталки та інвалідні
коляски, "спеціальні" ліжка, милиці, електронні й інші
прилади для контролювання кров'яного тиску
- ремонт медичних приладів і обладнання
Цей клас включає: зубні протези
Цей клас не включає: витрати на протезування (06.2.2), прокат
терапевтичного обладнання (06.2.3); захисні окуляри, спортивні пояси
й наколінники (09.3.2); сонцезахисні окуляри без коригувальних лінз
(12.3.2)
06.2Амбулаторні послуги
Ця група включає: лікувальні, стоматологічні й парамедичні
послуги, які надають амбулаторним хворим лікарі,
стоматологи, парамедики, а також допоміжний медичний
персонал. Послуги можуть надаватися вдома або шляхом
індивідуальних чи групових консультацій у диспансерах або
в поліклініках, при лікарнях і подібних закладах
Ця група включає також: медикаменти, протези, медичні
прилади й обладнання й інші види медичної продукції, якими
вище зазначені фахівці та медичний персонал забезпечують
амбулаторних хворих.
У цьому розділі класифікації розмежовано послуги медичних
лабораторій та рентгенологічних кабінетів від послуг
лікарів і стоматологів. Зазвичай перші проводять аналізи й
роблять рентген, а останні визначають діагноз. Плата за
проведення медичних аналізів і рентгену включається до
(06.2.3); а плата за консультацію лікарів включається у
(06.2.1) і (06.2.2). Плата за медичне обстеження, таке як
кардіологічне чи ехографічне обстеження, а також плата за
рентген, яке здійснюють самі лікарі і стоматологи
(наприклад рентген зубів) також включається до (06.2.1) чи
(06.2.2).
Медичні, стоматологічні та парамедичні послуги, надані
диспансерним хворим у лікарнях і подібних закладах,
включаються до (06.3)
06.2.1Медичні послуги (S)
06.2.1.1Медичні послуги
- консультації лікарів загального профілю чи спеціалістів
Цей клас не включає: послуги медичних лабораторій і рентгенологічних
кабінетів (06.2.3); нетрадиційну медицину (06.2.3)
06.2.2Стоматологічні послуги (S)
06.2.2.1Стоматологічні послуги
- послуги стоматологів, фахівців з гігієни ротової
порожнини та іншого допоміжного персоналу з лікування
зубів
Цей клас включає: витрати на протезування, послуги
лікарів-ортодонтів
Цей клас не включає: вартість зубних протезів (06.1.3); послуги
медичних лабораторій і рентгенологічних кабінетів (06.2.3)
06.2.3Парамедичні послуги (S)
06.2.3.1Послуги медичних лабораторій і рентгенологічних центрів
06.2.3.2Послуги допоміжного медичного персоналу
- послуги приватних медсестер і акушерок
- послуги приватних голкотерапевтів, спеціалістів з
педикюру, хіропрактиків, оптиків, фізіотерапевтів,
логопедів тощо
- лікувально-реабілітаційна гімнастична терапія за
призначенням лікаря
- амбулаторне лікування термальними або морськими ваннами
06.2.3.3Інші амбулаторні послуги
- інші амбулаторні послуги, що надаються поза лікарнями;
- прокат терапевтичного обладнання
Цей клас включає: нетрадиційну медицину
06.3Послуги лікарень
Поняття госпіталізації застосовується у випадку, коли
пацієнт перебуває в лікарні для тривалого лікування.
Включається денний стаціонар, госпіталізація вдома,
хоспіси для невиліковно хворих осіб.
Ця група включає: всі види лікарень, а також медичні
та пологові будинки, реабілітаційні центри, що надають
медичні послуги.
Ця група включає також: послуги будинків для осіб похилого
віку, в яких суттєвим елементом є медичний догляд; послуги
реабілітаційних центрів, що пов'язані з підтримуванням
здоров'я і реабілітаційною терапією госпіталізованих
пацієнтів, та спрямовані у першу чергу на лікування
пацієнтів, ніж на їх довготривале утримання.
Лікарні - це заклади, які забезпечують стаціонарне
лікування під безпосереднім наглядом кваліфікованих
лікарів. Медичні центри, пологові будинки, санаторії та
реабілітаційні центри також забезпечують стаціонарне
лікування, де послуги надаються персоналом, який має нижчу
кваліфікацію, ніж лікарі
Ця група не включає: матеріально-технічну базу, таку як:
медичні пункти, клініки і аптеки, які забезпечують лише
амбулаторне лікування (06.2), будинки для осіб похилого
віку, заклади для непрацездатних осіб (інвалідів) і
реабілітаційні центри, які насамперед спрямовані на
довготривале утримання (допомогу) (12.4)
06.3.1Послуги лікарень (S)
06.3.1.1Послуги лікарень
- базові послуги: адміністративні; розміщення; продукти
харчування і напої; догляд середнім медичним персоналом;
перша медична допомога та реанімація; амбулаторний
транспорт; забезпечення ліками й іншими фармацевтичними
засобами; забезпечення лікувальними приладами й
обладнанням
- медичні послуги: послуги лікарів загального профілю і
спеціалістів, логопедів, хірургів; медичні аналізи та
рентген; послуги середнього медичного персоналу,
наприклад: медсестер, акушерок, спеціалістів з педикюру,
хіропрактиків, оптиків, фізіотерапевтів, тощо
07ТРАНСПОРТ
07.1Купівля транспортних засобів
Ця група не включає: купівлю транспортних засобів
призначених для відпочинку, наприклад, туристичні
мікроавтобуси, каравани, трейлери, літаки і човни (09.2.1)
07.1.1Автомобілі (D)
07.1.1.1Купівля нових автомобілів
- автомобілі, пасажирські мікроавтобуси, пікапи,
автомобілі з кузовом "універсал" тощо, з дво- чи
чотириколісним приводом
07.1.1.2Купівля уживаних автомобілів
- автомобілі, пасажирські мікроавтобуси, пікапи,
автомобілі з кузовом "універсал" тощо, з двох чи
чотириколісним приводом
Цей клас не включає: купівлю інвалідних колясок (06.1.3);
туристичних мікроавтобусів (09.2.1); автомобілів для
картингу (09.2.1)
07.1.2Мотоцикли (D)
07.1.2.1Мотоцикли
- мотоцикли всіх видів, моторолери, скутери та мопеди
Цей клас включає: мотоциклетні коляски; снігоходи (сноумобілі)
Цей клас не включає: купівлю інвалідних колясок (06.1.3);
автомобілів для картингу (09.2.1)
07.1.3Велосипеди (D)
07.1.3.1Велосипеди
- велосипеди всіх видів, крім дитячих дво- і триколісних
велосипедів (09.3.1)
07.1.4Гужовий транспорт (D)
07.1.4.1Гужовий транспорт
- тяглові тварини та відповідне спорядження (ярма, хомути,
упряж, вуздечки, віжки тощо)
Цей клас не включає: поні та відповідне спорядження, придбане для
відпочинку (09.2.1)
07.2Експлуатація власних транспортних засобів
Купівля домогосподарствами запасних частин, аксесуарів чи
мастил для транспортних засобів з метою самостійного
ремонту чи технічного обслуговування (07.2.1) чи (07.2.2).
Якщо домогосподарства платять за послуги з ремонту чи
технічного обслуговування, та загальна вартість цих
послуг, включаючи вартість використаних матеріалів,
відноситься до 07.2.3
07.2.1Запасні частини й аксесуари (SD)
07.2.1.1Запасні частини й аксесуари
- шини (нові або уживані чи відновлені), патрубки, свічки,
акумулятори, амортизатори, фільтри, насоси, скло
безосколкове й інші запасні частини
- аксесуари для власних транспортних засобів
Цей клас включає: спеціалізовані товари, призначені для чищення й
обслуговування транспортних засобів: фарби, засоби для чищення
хромованих деталей, герметики й лаки для полірування корпусу; чохли
для автомобілів, мотоциклів тощо
Цей клас не включає: звичайні предмети для чищення й підтримки
чистоти, наприклад, дистильована вода, господарчі губки, замша для
протирання, мийні засоби тощо (05.6.1); плату за встановлення
запасних частин і аксесуарів, а також за фарбування, миття і
полірування корпусів транспортних засобів (07.2.3); радіотелефони
(08.2); автомобільні радіоприймачі (09.1.1); дитячі сидіння
для автомобіля (12.3.2)
07.2.2Паливо та мастила (ND)
07.2.2.1Паливо та мастила
- бензин й інші види палива: дизельне паливо, скраплений
газ, спирт і паливні суміші для двотактних двигунів
- мастила, гальмівні та трансмісійні рідини,
охолоджувальні рідини й добавки
Цей клас включає: паливо для великогабаритних інструментів і
обладнання підгрупи (05.5.1), а також для транспортних засобів для
відпочинку підгрупи (09.2.1)
Цей клас не включає: плату за заміну мастила та змащування (07.2.3)
07.2.3Обслуговування та ремонт власних транспортних засобів (S)
07.2.3.1Обслуговування та ремонт
- плата за ремонт та технічне обслуговування транспортних
засобів: встановлення запасних частин і аксесуарів,
балансування коліс, ремонт гальм, заміна мастила,
змащування, а також фарбування, миття, полірування
корпусів транспортних засобів. Загальна вартість цих
послуг включає вартість використаних матеріалів
Цей клас не включає: купівлю домогосподарствами запасних частин,
аксесуарів чи мастил з метою самостійного ремонту (07.2.1) чи
(07.2.2); технічного обслуговування автомобіля (07.2.4)
07.2.4Інші послуги, пов'язані з обслуговуванням власних
транспортних засобів (S)
07.2.4.1Інші послуги, пов'язані з обслуговуванням власних
транспортних засобів (S)
- оренда гаражів чи паркувальних майданчиків, які не
забезпечують постійного паркування поряд з житлом
- плата за послуги інфраструктури (мости, тунелі, пороми,
автомагістралі) і плата по лічильниках на ділянках для
паркування
- курси водіїв, іспити для отримання прав водіїв тощо
- технічній обслуговування автомобіля
- прокат власних автомобілів без водія
Цей клас не включає: прокат автомобіля з водієм (07.3.2); плату за
послуги зі страхування власних транспортних засобів (12.5.4)
07.3Транспортні послуги
Плата за транспортні послуги класифікується за видами
транспорту. Якщо квиток придбано на два чи більше видів
транспорту, наприклад, на міський автобус і метро чи на
приміський потяг і пором, і важко провести розмежування
за цілями витрат між ними, такі послуги відносяться до
(07.3.5)
Витрати на їжу, закуски, прохолоджувальні напої чи ночівлю
необхідно включати, якщо вони входять у вартість квитка, а
не сплачуються окремо. Якщо вони сплачуються окремо, їх
необхідно врахувати у розділі 11
Ця група включає плату за послуги шкільного транспорту,
але не включає послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3)
07.3.1Залізничний пасажирський транспорт (S)
07.3.1.1Залізничний пасажирський транспорт
- проїзд окремих осіб та груп осіб, а також перевезення
багажу на коротку і далеку відстань потягами, трамваями
і метро
Цей клас включає: перевезення власних транспортних засобів
Цей клас не включає: фунікулер (07.3.6)
07.3.2Автодорожній пасажирський транспорт (S)
07.3.2.1Автодорожній пасажирський транспорт
- проїзд окремих осіб і груп осіб, а також перевезення
багажу на коротку й далеку відстань автобусами,
туристичними автобусами, таксі, а також орендованими
автомобілями з водієм
Цей клас не включає: послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3) чи
(06.3.1)
07.3.3Авіаційний пасажирський транспорт (S)
07.3.3.1Авіаційний пасажирський транспорт
- проїзд окремих осіб і груп осіб, а також перевезення
багажу на літаку або гелікоптері
Цей клас не включає: послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3) чи
(06.3.1)
07.3.4Морський і річковий пасажирський транспорт (S)
07.3.4.1Морський і річковий пасажирський транспорт
- проїзд окремих осіб та груп осіб, а також перевезення
багажу на суднах, човнах, поромах, суднах на повітряній
подушці і суднах на повітряних крилах
Цей клас включає: перевезення власних транспортних засобів; послуги
з проживання
Цей клас не включає: послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3)
чи (06.3.1)
07.3.5Комбінований пасажирський транспорт (S)
07.3.5.1Комбінований пасажирський транспорт
- проїзд окремих осіб та груп осіб, а також перевезення
багажу двома чи більше видами транспорту, якщо важко
провести розмежування за цілями витрат між ними
Цей клас включає: перевезення власних транспортних засобів
Цей клас не включає: послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3) чи
(06.3.1); транспортні послуги як складову відпочинку (09.6.1)
07.3.6Інші транспортні послуги (S)
07.3.6.1Інші транспортні послуги
- фунікулер, канатний і підйомний транспорт (крім
перевезення під час відпочинку)
- послуги з перевезення і зберігання
- послуги носильників, камер схову і багажних відділень
- комісійні туристичним агенціям, якщо вони сплачуються
окремо
Цей клас не включає: послуги швидкої медичної допомоги (06.2.3) чи
(06.3.1); перевезення канатним і підйомним транспортом на лижних
курортах і будинках відпочинку (09.4.1)
08ЗВ'ЯЗОК
08.1Поштові послуги
08.1.1Поштові послуги (S)
08.1.1.1Поштові послуги
- плата за доставку листів, поштових листівок і посилок
Цей клас включає: покупки нових поштових марок, поштових листівок з
поштовою маркою та конвертів авіапошти; приватну доставку
кореспонденції
Цей клас не включає: покупку використаних чи погашених поштових
марок (09.3.1); фінансові послуги поштових відділень (12.6.2)
08.2Телефонне й телефаксове обладнання
08.2.1Телефонне й телефаксове обладнання (D)
08.2.1.1Телефонне й телефаксове обладнання
- придбання телефонів, радіотелефонів, факсимільних
апаратів, телефонних автовідповідачів і телефонних
гучномовців
- ремонт цього обладнання
Цей клас не включає: факсимільні апарати і телефонні
автовідповідачі, вмонтовані в персональні комп'ютери (09.1.3)
08.3Телефонні і телефаксові послуги
08.3.1Телефонні і телефаксові послуги (S)
08.3.1.1Телефонні та телефаксові послуги
- встановлення телефонного обладнання для особистого
користування й абонентська плата за нього
- телефонні розмови по приватній лінії чи по лінії
загального користування
- телеграфні послуги, послуги телексу та телефаксу
- послуги з передавання інформації
Цей клас включає: послуги радіотелефонного, радіотелеграфного і
радіотелексного зв'язку; телефонні розмови в готелях, кафе чи
ресторанах; прокат телефонних і факсимільних апаратів, телефонних
автовідповідачів і телефонних гучномовців; послуги зв'язку через
Інтернет
Цей клас не включає: покупку телефонних і факсимільних апаратів,
телефонних автовідповідачів і телефонних гучномовців (08.2.1)
09ВІДПОЧИНОК І КУЛЬТУРА
09.1Аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки
інформації
09.1.1Обладнання для прийому, запису та відтворення звуку і
зображення (D)
09.1.1.1Обладнання для прийому, запису та відтворення звуку
- радіоприймачі, включаючи автомобільні радіоприймачі,
радіоприймачі з годинником, пристрої для прийому й
передачі радіосигналів, аматорські радіоприймачі й
радіопередавачі
- грамофони, плеєри й магнітофони котушкові та касетні,
програвачі компакт-дисків, персональні стерео,
стереосистеми та їхні компоненти (програвачі, тюнери,
підсилювачі, колонки тощо), мікрофони і навушники
09.1.1.2Телевізори, відеоплеєри та відеомагнітофони
- телевізійні антени всіх видів
Цей клас не включає: телекамери, портативні відеокамери й камери для
звукозапису (09.1.2); ремонт цього обладнання (09.1.5); прокат цього
обладнання, плату за дозвіл на право користування і податки на
аудіовізуальне обладнання, абонентську плату за користування
приватними телевізійними мережами (09.4.2)
09.1.2Фото- та кінематографічне обладнання, оптичні прилади (D)
09.1.2.1Фото- та кінематографічне обладнання
- стаціонарні камери, кінокамери й камери для звукозапису,
телекамери, портативні відеокамери, кінопроектори й
проектори для слайдів, збільшувачі й обладнання для
оброблення плівки, а також такі аксесуари: екрани, прилади
для перегляду, лінзи, спалахи, фільтри й експонометри
09.1.2.2Оптичні прилади
- біноклі, мікроскопи, телескопи та компаси
09.1.3Обладнання для обробки інформації (D)
09.1.3.1Обладнання для обробки інформації
- персональні комп'ютери та дисплеї, принтери,
різноманітні аксесуари до них і комп'ютерне програмне
забезпечення
- калькулятори, у тому числі кишенькові
- друкарські машинки і текстові процесори
Цей клас включає: факсимільні апарати і телефонні автовідповідачі,
вмонтовані у персональні комп'ютери.
Цей клас не включає: комп'ютерні ігрові приставки, касети з
відеоіграми (09.3.1); стрічки до друкарських машинок (09.5.4); рамки
для слайдів (09.5.4)
09.1.4Засоби запису відео- та аудіоінформації (SD)
09.1.4.1Засоби для запису зображення і звуку
- грамплатівки і компакт-диски
- магнітні стрічки, касети, відеокасети, дискети та
компакт-диски з записами для котушкових магнітофонів,
касетних магнітофонів, відеомагнітофонів і персональних
комп'ютерів - чисті магнітні стрічки, касети, відеокасети,
дискети та компакт-диски для котушкових магнітофонів,
касетних магнітофонів, відеомагнітофонів і персональних
комп'ютерів
- непроявлені плівки, картриджі та диски для фотографії
та кінематографії
Цей клас включає: аксесуари для фотографування, наприклад, спалах,
не проявлену плівку
Цей клас не включає: батарейки (05.5.2); програми для відеоігор,
касети та компакт-диски (09.3.1); витрати на проявлення плівки та
друк фотографій (09.4.2)
09.1.5Ремонт аудіотехніки, фотоапаратури й обладнання для
обробки інформації (S)
09.1.5.1Ремонт аудіотехніки, фотоапаратури й обладнання для
обробки інформації
- ремонт аудіовізуального обладнання, фотоапаратури та
кіноапаратури, оптичних пристроїв і обладнання для
обробки інформації
Цей клас включає: загальну вартість послуг (тобто вартість послуг і
вартість використаних матеріалів)
Цей клас не включає: вартість окремих матеріалів з наміром зробити
ремонт самостійно (09.1.1) (09.1.2) або (09.1.3)
09.2Інші великі прилади довгострокового користування для
відпочинку та культурних заходів
09.2.1Великі прилади довгострокового користування для відпочинку
поза домом (D)
09.2.1.1Великі прилади довгострокового користування для відпочинку
поза домом
- туристичні мікроавтобуси, фургони та трейлери
- літаки, легкі літаки та планери, дельтаплани й аеростати
- човни, підвісні мотори, паруси, такелаж і палубні
механізми
- поні та відповідне спорядження (упряж, вуздечки, віжки,
сідла тощо)
- великогабаритні предмети для ігор і спорту: каное,
байдарки, дошки для віндсерфінгу, тренажери, спорядження
для морського підводного плавання і автомобілі для
картингу
Цей клас включає: оснащення човнів, туристичних мікроавтобусів,
фургонів тощо
Цей клас не включає: коней, придбаних як особистий гужовий
транспорт, та відповідне спорядження до них, (07.1.4); надувні
човни, плоти та плавальні басейни для відпочинку (09.3.2)
09.2.2Музичні інструменти та великі предмети довгострокового
користування для відпочинку в приміщенні (D)
09.2.2.1Музичні інструменти
- музичні інструменти всіх розмірів, у тому числі
електронні музичні інструменти: піаніно, органи, скрипки,
гітари, барабани, труби, кларнети, флейти, акордеони тощо
09.2.2.2Великі предмети довгострокового користування для
відпочинку в приміщенні
- більярдні столи, столи для настільного тенісу, автомати
для пінболу, гральні автомати тощо
Цей клас не включає: іграшки (09.3.1)
09.2.3Обслуговування та ремонт інших великих предметів для
відпочинку та культурних заходів (S)
09.2.3.1Обслуговування та ремонт інших великих предметів для
відпочинку та культурних заходів
- ремонт мікроавтобусів, літаків, човнів, каное, музичних
інструментів тощо
Цей клас включає: загальну вартість послуги (тобто витрати як на
оплату послуг, так і на матеріали); зберігання на зиму човнів,
мікроавтобусів, фургонів тощо; ангарне обслуговування приватних
літаків; обслуговування човнів на пристанях
Цей клас не включає: паливо для транспортних засобів, призначених
для відпочинку (07.2.2); вартість окремих матеріалів з наміром
зробити ремонт самостійно (09.2.1) чи (09.2.2); ветеринарні послуги
(09.3.5)
09.3Інші предмети для відпочинку, садівництво та домашні
тварини-улюбленці