• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про кваліфікацію порушень митних правил

Державна митна служба України  | Лист від 03.02.2004 № 10-22/0475-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.2004
  • Номер: 10-22/0475-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.2004
  • Номер: 10-22/0475-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
03.02.2004 N 10-22/0475-ЕП
Начальникам регіональних
митниць та митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/1.2-12.2/13540-ЕП від 01.12.2012 )
Про кваліфікацію порушень митних правил
Держмитслужбою отримано лист <...> з питанням щодо правомірності заведення справи про порушення митних правил у зв'язку з виявленням факту передачі товарів, оформлених в режимі тимчасового ввезення, у користування іншим особам.
Встановлено, що товари, про які йдеться у запиті митниці, є музичним обладнанням, ввезеним в Україну з метою здійснення культурної діяльності. У межах строку тимчасового ввезення на підставі договору музичне обладнання було безоплатно передано третій особі.
Роз'яснюємо, що згідно з підпунктом 7.11 Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби від 28.03.00 N 173, митне оформлення товарів, призначених для використання при проведенні наукових, культурних, освітніх та інших подібних заходів, здійснюється в порядку, передбаченому в підпунктах 7.1-7.10 для виставкових товарів.
Згідно з п. 14 ст. 1 Митного кодексу України митне оформлення - це виконання митним органом дій (процедур), які пов'язані із закріпленням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів.
Відповідно до підпункту 7.9 Порядку протягом усього строку тимчасового ввезення виставкові товари не можуть бути передані в користування.
Однак, оскільки зазначене обмеження не відноситься до процедури митного оформлення, воно стосується саме виставкових товарів.
У той же час згідно з підпунктом 6.5 Порядку, при виявленні митним органом фактів використання тимчасово ввезених (вивезених) товарів з будь-якою іншою метою, крім тієї, що була заявлена митному органу, а також у разі невиконання особою, що надала зобов'язання про зворотне вивезення (увезення) цих товарів, такого зобов'язання в установлений строк, митний орган розглядає питання наявності в діях цієї особи порушення митних правил.
З урахуванням викладеного при здійсненні контролю за дотриманням митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), в якому переміщені товари, що не відносяться до категорії виставкових, перевірці підлягають два питання: використання цих товарів з метою, заявленою під час їх митного оформлення, й дотримання строків виконання зобов'язання про їх зворотне вивезення (ввезення).
Якщо під час перевірки будуть виявлені факти недотримання митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), вивченню підлягатиме питання щодо наявності в діях особи, на яку покладено зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення) товарів, складу порушення митних правил, що в залежності від обставин вчинення може бути кваліфіковано за статтями 336, 348, 355 Митного кодексу України.
Таким чином у випадку, з яким пов'язаний запит <...>, заведення справи про порушення митних правил може бути правомірним лише за наявності доказів використання тимчасово ввезеного музичного обладнання при здійсненні діяльності, що не є культурною.
Відповідно до статті 3 Додатку В.5 до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990) товари, які ввозяться для культурних цілей, повинні належати особі, зареєстрованій за межами території тимчасового ввезення і ввозитись уповноваженими для цього установами та в розумних кількостях з урахуванням мети ввезення. Вони не повинні використовуватись у комерційних цілях.
Одночасно вважаємо за доцільне звернути увагу, що обмеження, яке стосується передачі у володіння або користування іншим особам тимчасово ввезених товарів, встановлено також щодо тимчасово ввезених громадянами транспортних засобів (Закон України від 13.09.01 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України").
Т.в.о. директора
Департаменту боротьби
з митними правопорушеннями


Й.Й.Штробля
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua