ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
10.08.2009 N 468 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 259 від 07.06.2010 )
Про регулювання грошово-кредитного ринку
(Витяг)
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у січні - липні 2009 року, прогнозні показники економічного та соціального розвитку України та грошово-кредитного ринку, Правління Національного банку України звертає увагу на продовження в липні 2009 року окремих позитивних тенденцій у розвитку монетарної сфери.
Заходи, які були вжиті Національним банком України для стабілізації грошової одиниці, мали позитивний вплив на стан грошово-кредитної сфери, свідченням чому є зниження інфляційного тиску (у липні вперше в поточному році була зафіксована дефляція споживчих цін), поступове зростання вкладів населення в банківській системі.
Водночас поліпшення ситуації в фінансовому секторі все ще є нестійким, а ситуація в реальному секторі економіки все ще залишається досить напруженою. Унаслідок відносно високих ставок за кредитами підприємства поки що не можуть отримати від банківської системи належну кредитну підтримку для відновлення виробництва.
Ураховуючи вищезазначене, з метою сприяння закріпленню позитивних тенденцій на грошово-кредитному ринку та створення стимулів для покращення ситуації в реальному секторі економіки, відповідно до статті 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 N 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.09.2004 за N 1092/9691, зі змінами, Правління Національного банку України прийняло рішення:
1. Установити з 12 серпня 2009 року облікову ставку в розмірі 10,25% річних.
2. Департаменту монетарної політики (Н.І.Гребеник) оперативно реагувати на зміни ситуації на грошово-кредитному ринку через установлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.