ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.08.2009 N 453 |
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів позапланових перевірок окремих видів діяльності суб'єктів господарювання
З метою удосконалення державного контролю за організацією і проведенням контрольно-перевірочної роботи Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України (далі - Департамент) та його регіональними управліннями, за дотриманням суб'єктами господарювання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового та забезпечення єдиного порядку оформлення матеріалів таких позапланових перевірок на підставі частини 1 ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007 N 71,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо оформлення матеріалів позапланових перевірок діяльності суб'єктів господарювання у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Директору Департаменту масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Косарчуку В.П. довести цей наказ до відома платників податків через засоби масової інформації та розмістити його на офіційному веб-сайті ДПА України.
3. Директору Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Зальотіну М.В., начальникам регіональних управлінь Департаменту САТ ДПА України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити дотримання вимог Методичних рекомендацій.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ДПА України від 14.08.2002 N 388/дск "Про затвердження Порядку оформлення матеріалів перевірок додержання суб'єктами підприємницької діяльності вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Буханевича О.М.
В.о. Голови | В.О.Кайзерман |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПА України
21.08.2009 N 453
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо оформлення матеріалів позапланових перевірок діяльності суб'єктів господарювання у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового
Методичні рекомендації та додатки до них розроблено на підставі статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Законів України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", від 15 вересня 1995 року N 329/95-ВР "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 року N 567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відповідно до Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007 N 71, та інших нормативно-правових актів, які регулюють виробництво, зберігання та обіг спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Україні, з метою удосконалення форм і методів при організації проведення контрольно-перевірочної роботи, поліпшення якості проведення перевірок суб'єктів господарювання.
Норми цих Методичних рекомендацій при організації та оформленні матеріалів позапланових перевірок з питань дотримання суб'єктами господарювання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового є спеціальними по відношенню до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355, та мають пріоритет у застосуванні.
Зразки форм актів (довідок) перевірки розроблено з метою їх використання посадовими (службовими) особами Департаменту САТ ДПА України та його регіональних управлінь при оформленні матеріалів позапланових перевірок суб'єктів господарювання та застосовуються при складанні актів (довідок) позапланових перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового. У матеріалах перевірок можливе викладення більш розширеної інформації щодо перевірених даних.
За результатами проведення позапланових виїзних перевірок у разі встановлення порушень законодавства оформляється акт перевірки, а в разі відсутності порушень - довідка.
У цих Методичних рекомендаціях терміни вживаються у такому значенні:
акт - службовий документ, який стверджує факт проведення виїзної позапланової перевірки господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства, яке регулює виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів з використанням спирту етилового;
довідка - службовий документ, який стверджує факт проведення виїзної позапланової перевірки господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог законодавства, яке регулює виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів з використанням спирту етилового.
Акт перевірки (разом із додатками) повинен містити інформацію щодо діяльності суб'єкта господарювання із посиланням на фактично перевірені відповідні первинні документи, ліцензії, документи бухгалтерського обліку тощо.
Акт перевірки та довідка складаються державною мовою.
Щодо оформлення розпорядчого документа на проведення перевірки
З метою проведення перевірки керівником Департаменту (регіонального управління Департаменту) видається наказ про здійснення посадовими особами (у складі не менше двох осіб) перевірки визначеного суб'єкта господарювання.
На підставі наказу про здійснення перевірки Департаментом (регіональним управлінням Департаменту) видається направлення на проведення перевірки суб'єкта господарювання (додаток 3), яке підписується керівником Департаменту (регіонального управління Департаменту) і скріплюється гербовою печаткою.
У направленні на перевірку зазначаються дата видачі, назва Департаменту (регіонального управління Департаменту), мета, вид перевірки, підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання, прізвища та ініціали посадових осіб Департаменту (регіонального управління Департаменту), які проводитимуть перевірку.
Направлення на проведення позапланової виїзної перевірки реєструється в Департаменті або регіональному управлінні Департаменту, що його виписав, у спеціально заведеному для цих цілей Журналі обліку видачі направлень на перевірку посадовим особам, який ведеться структурним підрозділом, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції Департаменту (регіонального управління Департаменту), за формою згідно з додатком 8.
У журналі обліку видачі направлень, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою, в обов'язковому порядку вказуються вид перевірки, підстави для її проведення (частина або пункт статті закону), дата початку та дата закінчення.
Перший примірник направлення (при проведенні позапланових виїзних перевірок - разом з копією наказу) вручається суб'єкту господарювання під розписку. Якщо позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі рішення суду, копія зазначеного рішення надається суб'єкту господарювання разом із направленням на перевірку та копією наказу керівника Департаменту (регіонального управління Департаменту) про проведення такої виїзної позапланової перевірки. Другий примірник направлення після закінчення перевірки долучається до матеріалів перевірки.
До складу перевіряючих, крім представників Департаменту, регіональних управлінь Департаменту, можуть залучатися фахівці органів державної податкової служби (за рішенням керівників ОДПС відповідного рівня за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами ДПА України), інших контролюючих органів і організацій (за згодою).
У разі залучення до перевірки працівників органів державної податкової служби, інших контролюючих органів і організацій, вони також включаються до направлення на проведення перевірки (додаток 3).
У разі зміни термінів, визначених у наказі на проведення перевірки, видається новий наказ та направлення із зазначенням дати початку і закінчення проведення перевірки з дотриманням тривалості її проведення, визначеної попереднім наказом. При цьому у наказі вказуються причини зміни термінів проведення перевірки.
Підставою для прийняття рішення (оформлення наказу) про продовження терміну проведення позапланової виїзної перевірки є доповідна записка керівника структурного підрозділу Департаменту (регіонального управління Департаменту), який організував (очолив) таку перевірку, на ім'я керівника Департаменту (регіонального управління Департаменту) з викладенням об'єктивних причин необхідності такого продовження (факти зволікання суб'єктом господарювання у наданні документів на перевірку, значні обсяги операцій, проведених суб'єктом господарювання у періоді, що перевіряється, відсутність обліку або ведення його з порушенням встановленого порядку, значний період, що перевіряється, а також необхідність залучення до перевірки інших працівників або зміна за об'єктивних причин складу перевіряючих тощо).
Щодо оформлення акта (довідки) про результати позапланової виїзної перевірки
Оформлення результатів позапланових виїзних перевірок суб'єктів господарювання стосовно організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового, контроль за виконанням якого покладено на Департамент та його регіональні управління, здійснюється згідно з додатками 1 і 2 до Методичних рекомендацій та з урахуванням особливостей діяльності суб'єкта господарювання та питань, що підлягають перевірці.
Акт перевірки (довідки) складається у двох примірниках. Перша сторінка першого примірника акта (довідки) складається на номерному бланку органу, який здійснює перевірку (Департаменту або регіонального управління Департаменту). Усі інші сторінки акта перевірки (довідки), у тому числі перша сторінка другого примірника акта (довідки), - складаються на аркушах паперу, що нумеруються і підписуються перевіряючими та іншими учасниками перевірки (представниками суб'єкта господарювання, свідками).
Номер на зворотньому боці першої сторінки другого примірника акта (довідки) повинен відповідати номеру, зазначеному на зворотньому боці номерного бланка Департаменту (регіонального управління Департаменту) та проставляється власноручно представником органу (Департаменту або регіонального управління Департаменту), який здійснює перевірку.
Один перший примірник акта перевірки (довідки) надається під розпис керівнику суб'єкта господарювання або його уповноваженому представнику, другий примірник - зберігається в органі, який проводив перевірку (Департамент або регіональне управління Департаменту).
У разі коли при організації виїзної позапланової перевірки встановлено відсутність суб'єкта господарювання за місцезнаходженням, у той же день складається акт (довільної форми) щодо невстановлення місцезнаходження суб'єкта господарювання, який реєструється в Журналі реєстрації актів (додаток 7) відповідно до встановленого порядку оформлення та реалізації матеріалів перевірок. Не пізніше наступного робочого дня після складання цього акта підрозділу податкової міліції органу державної податкової служби, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, передається окремий запит на встановлення місцезнаходження суб'єкта господарювання. Копія акта щодо невстановлення місцезнаходження суб'єкта господарювання надається підрозділу обліку платників податків та підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб органу державної податкової служби, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, для зміни стану платника податків.
У разі коли представники суб'єкта господарювання відмовляються від підписання акта перевірки, складається акт відмови від підписання акта перевірки, який підписується не менш як двома працівниками органу, який здійснює перевірку (додаток 4).
У разі коли представники суб'єкта господарювання відмовляються від отримання акта перевірки, складається акт відмови від отримання акта перевірки, який підписується не менш як двома працівниками органу, який здійснює перевірку (додаток 5).
При недопуску до перевірки, за наявності визначених законами України підстав для її проведення, умисному створенні неналежних умов для проведення перевірки, ігнорування законних вимог працівників Департаменту (регіонального управління Департаменту), які здійснюють перевірку, працівником підрозділу, який здійснює (очолює) перевірку, у той же день складається акт відмови від допуску до перевірки, який підписується не менш як двома працівниками органу, який здійснює перевірку (додаток 6).
Одночасно підрозділ Департаменту (регіонального управління Департаменту), який здійснює (очолює) перевірку, забезпечує вжиття заходів для забезпечення проведення перевірки та не пізніше наступного робочого дня надає до підрозділу податкової міліції письмове повідомлення про викладені факти, а також відповідні матеріали для оперативного реагування.
Структура акта перевірки (довідки)
Акт перевірки (довідка) складається з чотирьох розділів: розділу I - "Вступна частина"; розділу II - "Загальні положення"; розділу III - "Результати перевірки"; розділу IV - "Висновок"; інформативні додатки.
При складанні акта перевірки (довідки) у верхній його частині зазначається дата та номер акта перевірки (довідки) і фактичне місцезнаходження суб'єкта господарювання або місце розташування об'єкта права власності, щодо якого проводиться перевірка.
Датою акта перевірки (довідки) є дата реєстрації акта перевірки (довідки) в єдиному журналі реєстрації актів, який ведеться структурним підрозділом, до функцій якого входить реєстрація перевірок суб'єктів господарювання.
Номер акта складається через дріб із порядкового номера журналу реєстрації актів, коду структурного підрозділу, відповідального за проведення перевірки, та коду суб'єкта господарювання за ЄДРПОУ/ДРФО.
1. Рекомендації щодо розділу I "Вступна частина"
У вступній частині акта перевірки в обов'язковому порядку зазначаються назва Департаменту (регіонального управління Департаменту), який видав направлення на проведення позапланової виїзної перевірки, назви структурних підрозділів, посади, прізвища імена, по батькові посадових (службових) осіб, що проводили перевірку. У разі продовження термінів перевірки та виписки нового направлення зазначаються його реквізити.
Вказується правова підстава для проведення перевірки (відповідний пункт (частина), стаття Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пункти та статті інших законодавчих актів), тип перевірки, з яких питань та період, за який проведено перевірку.
Також вказується інформація про посадових осіб суб'єкта господарювання, з відома та/або у присутності яких проведено перевірку, та про вчинення запису в журналі реєстрації перевірок суб'єкта господарювання.
Ненадання суб'єктом господарювання журналу реєстрації перевірок фіксується в акті перевірки.
2. Рекомендації щодо розділу II "Загальні положення"
У розділі 2 "Загальні положення" зазначаються такі дані:
2.1. Термін проведення перевірки (дата початку і закінчення перевірки).
Якщо термін проведення перевірки продовжувався, вказується термін такого продовження, а також дата та номер наказу Департаменту (регіонального управління Департаменту) про продовження перевірки та/або назви суду, що прийняв рішення про продовження терміну проведення перевірки, дата та номер рішення (постанови тощо).
2.2. Дані про реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта господарювання в органах виконавчої влади (назва органу, яким видано свідоцтво, дата і реєстраційний номер). Для державних підприємств також зазначається центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство).
2.3. Код суб'єкта господарювання за ЄДРПОУ/ДРФО.
2.3.1. Місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію.
Якщо фактичне місцезнаходження суб'єкта господарювання та місцезнаходження відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію не співпадають, в акті перевірки вказується також фактично встановлене місцезнаходження суб'єкта господарювання (адреса, на яку у разі необхідності буде направлено акт перевірки, та прийняті рішення про застосування фінансових санкцій) та документи, відповідно до яких суб'єкт господарювання знаходиться за встановленою адресою.
2.3.2. Інформація про попередні позапланові виїзні перевірки суб'єкта господарювання, проведені Департаментом або його регіональними управліннями, усунення виявлених недоліків (у разі необхідності).
У випадку якщо результати будь-яких інших попередніх перевірок суб'єкта господарювання впливають на висновки та результати перевірки, що проводиться, необхідно також зазначити їх результати.
3. Рекомендації щодо розділу III "Результати перевірки"
Перевіряються та описуються питання, які наведені в додатку 9 до Методичних рекомендацій, з урахуванням виду перевірки і специфіки діяльності суб'єкта господарювання. При цьому перелік наведених у додатку 9 питань не є виключним. У разі необхідності Департамент (регіональне управління Департаменту) у межах компетенції може визначити також інші питання, які необхідно з'ясувати при проведенні перевірки певного суб'єкта господарювання.
При описі встановленого(их) порушення(нь) в обов'язковому порядку зазначаються:
пункти та статті Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а також інших законодавчих і нормативно-правових актів, якими встановлено відповідні норми, що були порушені;
період, у якому дане порушення здійснено;
зміст встановленого порушення;
первинні та (або) інші документи (їх відсутність), які зафіксовані (повинні бути зафіксовані) в бухгалтерському і податковому обліку та підтверджують наявність встановлених фактів;
у разі необхідності - перелік контрольних заходів, завдяки яким виявлено порушення (за результатами інвентаризації, проведеної перевірки відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з суб'єктом господарювання тощо);
запис про відібрання та опечатування зразків продукції відповідними компетентними органами;
посадові особи суб'єкта господарювання, що були відповідальними за додержання законодавства у періоді вчинення порушення.
У разі надання посадовими особами суб'єкта господарювання письмових пояснень щодо встановлених фактів порушень та (або) причин ненадання документів, в акті здійснюється запис про їх отримання та короткий зміст таких пояснень. При цьому письмові пояснення посадових осіб щодо встановлених порушень додаються до акта.
Факт відмови посадових осіб суб'єкта господарювання надати перевіряючим письмові пояснення щодо встановлених фактів порушень та (або) причини ненадання документів також відображаються в акті.
4. Рекомендації щодо розділу IV "Висновок"
Зазначається узагальнений перелік виявлених перевіркою порушень законодавства суб'єктами господарювання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового.
Будь-який висновок акта перевірки щодо дотримання (недотримання) суб'єктом господарювання вимог нормативно-правових актів, які регулюють відповідну сферу діяльності, має ґрунтуватись на відповідних доказах, отриманих у ході перевірки.
Останній абзац акта виїзної позапланової перевірки повинен містити інформацію про права суб'єкта господарювання на подання заперечень (зауважень) до акта перевірки у випадку незгоди з його висновками.
Після підписів посадових осіб, які здійснювали перевірку, вчиняється запис, що первинні документи, використані при проведенні перевірки, є достовірними, надані в повному обсязі, додаткових (інших) документів, які свідчать про діяльність суб'єкта господарювання (спростовують викладені в акті перевірки факти) за період, що перевірявся, немає, а також зазначаються посади, ініціали, прізвища посадових осіб суб'єкта господарювання.
Вказується кількість примірників складеного акта (акт складається у двох примірниках).
У разі відмови суб'єкта господарювання від підписання акта перевірки такий факт фіксується в акті за підписом перевіряючих органу, який проводив перевірку. При цьому зазначаються посадові особи, які відмовились від його підписання.
У разі наявності заперечень (зауважень) до акта перевірки такий факт зазначається в акті за підписом посадових осіб суб'єкта господарювання. При цьому надані у встановленому порядку суб'єктом господарювання заперечення (зауваження) додаються до акта перевірки (матеріалів перевірки) та є його невід'ємною частиною.
При відмові посадової особи суб'єкта господарювання від отримання одного примірника акта перевірки з відповідними додатками робиться запис на останній сторінці обох примірників, складається акт відмови від отримання (додаток 5) та один примірник акта перевірки з відповідними додатками направляється не пізніше наступного робочого дня після проведення перевірки суб'єкту господарювання поштою з повідомленням про вручення.
При цьому до примірника акта, який зберігається в органі, який очолював перевірку (Департаменті, регіональному управлінні Департаменту), додаються документи, що підтверджують факт поштового відправлення та вручення акта адресату.
Інформативні додатки
До акта перевірки (довідки) додаються:
пояснення представників суб'єкта господарювання (за наявності);
матеріали (описи, відомості, протоколи, інвентаризаційний опис) про результати проведених у ході перевірки обстежень;
чеки РРО, розрахункові квитанції, копії накладних;
інші матеріали, що підтверджують наявність фактів порушень нормативно-правових актів.
Усі додатки, які містять інформацію про діяльність суб'єкта господарювання, підписуються представниками суб'єкта господарювання.
Про наявність додатків у обов'язковому порядку зазначається в акті перевірки (довідці) та вказується їх перелік.
5. Прийняття рішення за результатами перевірки
5.1. У разі виявлення порушень вимог Закону, щодо встановлених ним організаційних, технологічних, технічних та інших умов провадження відповідного виду господарської діяльності, керівник органу (Департаменту або регіонального управління Департаменту), що здійснив перевірку, приймає рішення про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафів.
5.2. У разі незгоди суб'єкта господарювання з висновками, фактами і даними акта перевірки та надання ним заперечень до акта перевірки, такі заперечення розглядаються у порядку та строки, визначені відповідними нормативно-правовими актами.
За результатами розгляду складається обґрунтований висновок, який підписується посадовими особами Департаменту (регіонального управління Департаменту), що проводили перевірку, їх безпосередніми керівниками та затверджується керівником (заступником керівника) Департаменту або регіонального управління Департаменту, працівники якого проводили (очолювали) перевірку.
Висновок в обов'язковому порядку враховується при прийнятті рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
5.3. Рішення про застосування фінансових санкцій приймаються у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року N 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", та відповідно до Інструкції про порядок застосування фінансових санкцій, затвердженої наказом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України від 08.07.2003 N 80.
5.4. Якщо у ході перевірки суб'єкта господарювання встановлено обставини, які містять ознаки складу злочинів підслідних підрозділам податкової міліції, матеріали перевірки в установленому порядку протягом 10 днів від дати складання акта перевірки передаються до оперативного підрозділу податкової міліції для вжиття відповідних заходів.
5.5. Акт перевірки знімається з контролю після одержання інформації про фактичне надходження сум фінансових санкцій до бюджету та письмового підтвердження про усунення виявлених порушень.
Директор Департаменту САТ ДПА України | М.В.Зальотін |
Додаток 1
до Методичних рекомендацій
щодо оформлення матеріалів
позапланових перевірок
діяльності суб'єктів
господарювання у сфері
виробництва та обігу спирту,
алкогольних напоїв
та тютюнових виробів,
парфумерно-косметичної
продукції та лікарських
засобів із використанням
спирту етилового
ЗРАЗОК
форми Акта (довідки) про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із використанням спирту етилового
__.__.____ N ___/___/____ __________________________________
(дата) (місцезнаходження суб'єкта
господарювання або місце
розташування об'єкта права
власності, щодо якого проводиться
перевірка)
Про результати позапланової виїзної перевірки
__________________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання, код ЄДРПОУ/ДРФО)
з питань дотримання організаційних, технічних та
технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо
виробництва та обігу спирту алкогольних напоїв та тютюнових
виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із
використанням спирту етилового за період з __.__.__ по __.__.__.
1. Вступна частина
Відповідно до наказу від ___.___.___ N ______ та на підставі
направлення(нь) від ___.___.___ N ______, виданого(них) __________
__________________________________________________________________
(назва Департаменту або регіонального управління Департаменту)
_________________________________________________________________,
(прізвища, імена та по батькові, посади перевіряючих,
повні назви структурних підрозділів)
згідно із частиною 1 ст. 16 Закону України від 19 грудня
1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і
обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв
та тютюнових виробів" та відповідно до наказу ____________________
____________________________________________ від __.__.__ N ______
(назва Департаменту або регіонального
управління Департаменту)
та/або рішення ___________________________________________________
(назва суду)
суду від __.__.__ N ____ - при проведенні позапланової перевірки,
проведена позапланова виїзна перевірка ___________________________
__________________________________________________________________
(повне найменування суб'єкта господарювання
відповідно до установчих документів)
з питань дотримання організаційних, технічних та
технологічних вимог провадження господарської діяльності щодо
виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових
виробів, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів із
використанням спирту етилового за період з __.__.__ по __.__.__.
Направлення та копія наказу Департаменту (регіонального
управління Департаменту) вручені __.__.__ під розписку ___________
__________________________________________________________________
(П.І.Б. посадової особи суб'єкта господарювання, посада)
_________________________________________________________________.
Перевірку проведено з відома (в присутності) ________________
__________________________________________________________________
______________________________________, роб.тел.: ________________
(посада керівника (в.о. керівника)
суб'єкта господарювання, його П.І.Б.)
та головного бухгалтера _________________________________________,
(П.І.Б.)
роб.тел.: _________________.
У разі, якщо головний бухгалтер відсутній (посада вакантна, знаходиться на лікарняному не передбачена, інше) робиться відповідний запис.
При складанні акта перевірки зазначені далі по тексту слова "суб'єкт господарювання" заміняти скороченою назвою підприємства (установи, організації), яке перевіряється.
У журналі реєстрації перевірок суб'єкта господарювання вчинено запис __.__.__ під N _______ (в разі ненадання журналу реєстрації зазначити про його ненадання).
2. Загальні положення
2.1. Перевірка проводилась з __.__.__ по __.__.__.
У разі продовження строків проведення перевірки зазначити
таке:
Термін проведення перевірки продовжувався з __.__.__
по __.__.__ на підставі наказу ___________________________________
(назва Департаменту або
регіонального управління
Департаменту)
від __.__.__ року N __ та/або рішення ____________________________
(назва суду)
від __.__.__ N ____________.
2.2. У періоді, за який проводилась перевірка,
відповідальними за фінансово-господарську діяльність суб'єкта
господарювання були (є): керівник/головний бухгалтер _____________
_________________________________________________________________,
(посада, П.І.Б.)
__________________________________________________________________
2.3. Суб'єкт господарювання зареєстрований(не) __.__.__ в ___
_________________________________________________________________,
(повна назва органу державної реєстрації)
свідоцтво про державну реєстрацію від __.__.__ N _____ (для
державних підприємств - суб'єкт господарювання належить до сфери
управління _____________________________________________________).
(центральний чи місцевий орган виконавчої влади)
2.3.1. Місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до
свідоцтва про державну реєстрацію:
_________________________________________________________________.
Перевіркою встановлено, що фактично суб'єкт господарювання
знаходиться за адресою:
_________________________________________________________________.
2.4. Взято на податковий облік в органах державної податкової
служби __.__.__ за N _____, станом на __.__.__ (дату підписання
акта) перебуває на обліку в _____________________________________.
(назва органу ДПС)
2.4.1. У періоді, який перевірявся, суб'єкт господарювання
був платником:
_________________________________________________________________.
(акцизного збору)
2.5. Загальна інформація про суб'єкта господарювання та
результати його діяльності за період, що підлягав перевірці.
2.6. Перелік документів, які було використано при проведенні
перевірки.
3. Результати перевірки дотримання вимог законодавства щодо організаційних, технічних та технологічних вимог провадження господарської діяльності при виробництві та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, парфумерно-косметичної продукції
3.1. Виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
3.1.1. Ліцензування господарської діяльності.
За період з __.__.__ по __.__.__ суб'єкт господарювання
здійснював діяльність на підставі ліцензії на виробництво та/або
оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими
виробами)
_________________________________________________________________
(вказується номер ліцензій, дата видачі, термін дії,
інформація про внесення щорічної плати;
інформація про найменування продукції, зазначеної
у додатках до ліцензії для підприємств-виробників;
інформація щодо додатків до ліцензії на право роздрібної
торгівлі; випадки призупинення ліцензії;
інші вимоги, визначені нормативно-правовими актами)
У разі невстановлення порушень вказати таке:
Перевіркою дотримання вимог законодавства з питань ліцензування господарської діяльності порушень з виробництва та/або оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) не встановлено.
У разі встановлення порушень зазначається таке:
а) Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__ по __.__.__ згідно з документами для перевірки суб'єкт господарювання здійснював діяльність з __.__.__ (КВЕД та назва виду діяльності), що підлягає ліцензуванню, без фактичного отримання відповідної ліцензії або під час призупинення відповідної ліцензії.
На порушення ____________________________________________________
(пункти та статті нормативно-правових актів)
Згідно з наданими _______________________________________________
(первинні та/або інші документи, які
зафіксовані в бухгалтерському (податковому)
обліку, що підтверджують наявність здійснення
діяльності без отримання ліцензії
або під час її призупинення дії)
б) Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__ по __.__.__ згідно з документами для перевірки суб'єкт господарювання здійснював діяльність без належних умов або підстав використання приміщень та обладнання.
На порушення ____________________________________________________
(пункти та статті нормативно-правових актів)
Згідно з наданими _______________________________________________
(вказується документи, які підтверджують
відсутність умов або підстав використання
приміщень та обладнання, що забезпечують
повний цикл виробництва або передачу
їх іншому суб'єкту господарювання
у власність та/або користування)
в) Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__
по __.__.__ згідно з документами, наданими для перевірки, суб'єкт
господарювання здійснював виробництво
__________________________________________________________________
(вказується найменування алкогольної продукції
або знаки для товарів та послуг, що не внесені
у додаток до ліцензії; обсяги такої продукції, її ціна)
На порушення ____________________________________________________
(пункти та статті нормативно-правових актів)
Під час перевірки не були надані ________________________________
(вказати документи, які не були
надані на вимогу посадових осіб)
У разі надання письмових пояснень посадовими особами суб'єкта господарювання щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують ці порушення, коротко викласти зміст таких пояснень:
Згідно з письмовим поясненням ______________________ від __.__.__
(П.І.Б., посада)
______________________________. Пояснення додаються (додаток ___).
(короткий зміст пояснення)
У разі відмови посадових осіб суб'єкта господарювання надати перевіряючим письмові пояснення щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують ці порушення, відобразити такі факти відмови.
3.1.2. Повний технологічний цикл виробництва. Ведення технологічного процесу виробництва.
Опис стадій технологічного процесу виробництва, основного технологічного обладнання, дотримання технологічних параметрів при виробництві продукції діючим вимогам, наявність технологічних журналів та нормативної документації, необхідної при виробництві продукції.
У разі невстановлення порушень вказується таке:
Перевіркою наявності повного технологічного циклу виробництва та відповідності ведення технологічного процесу діючим вимогам не встановлено відсутності певних приміщень, обладнання та порушень технологічних процесів і параметрів, що необхідні при виробництві або яких необхідно дотримуватися у процесі виробництва продукції. У разі встановлення порушень вказується таке:
Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__ по
__.__.__ суб'єктом господарювання при здійсненні виробничої
діяльності допущені порушення
__________________________________________________________________
(викласти зміст порушення із зазначенням пунктів статей
нормативно-правових актів або нормативно-технологічних
документів, які порушено)
Під час перевірки не були надані ________________________________
(вказати документи, які не були
надані на вимогу посадових осіб)
У разі надання письмових пояснень посадовими особами суб'єкта господарювання щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують встановлені порушення, коротко викласти зміст таких пояснень:
Згідно з письмовим поясненням ______________________ від __.__.__
(П.І.Б., посада)
______________________________. Пояснення додаються (додаток ___).
(короткий зміст пояснення)
У разі відмови посадових осіб суб'єкта господарювання надати перевіряючим письмові пояснення щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують встановлені порушення, відобразити такі факти відмови.
3.1.3. Атестація виробництва, якість продукції.
Перевіркою встановлено, що під час її проведення на підприємстві у наявності:
Атестат виробництва _____________________________________________
(номер, дата, чинність, перелік продукції,
на яку виданий атестат)
Атестат акредитації лабораторії _________________________________
(номер, дата, чинність,
галузь акредитації)
Сертифікати відповідності (свідоцтва про визнання
відповідності) ___________________________________________________
(зазначається найменування продукції, партія,
термін дії тощо, на яку виданий
сертифікат (свідоцтво))
Продукція виробляється відповідно до ____________________________
__________________________________________________________________
(вказати наявність на підприємстві стандартів,
технологічних регламентів, технологічних інструкцій,
рецептур, згідно з якими виробляється продукція,
та їх чинність, відповідність продукції
нормативно-технологічній документації)
У разі невстановлення порушень вказується:
Продукція, що виробляється, відповідає вимогам стандартів, технологічних регламентів, технологічних інструкцій, рецептур. Атестати виробництва чинні на момент проведення перевірки. Продукція сертифікована. Лабораторія акредитована на проведення вимірювань, що забезпечує достатній контроль за веденням технологічного процесу виробництва та якістю продукції.
У разі встановлення порушень вказується:
Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__
по __.__.__ суб'єктом господарювання при здійсненні виробничої
діяльності допущені порушення ____________________________________
__________________________________________________________________
(викласти зміст порушення із зазначенням пунктів статей
нормативно-правових актів або нормативно-технологічних
документів, які порушено)
Під час перевірки не були надані ________________________________
(вказати документи, які не були
надані на вимогу посадових осіб)
У разі надання письмових пояснень посадовими особами суб'єкта господарювання щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують встановлені порушення, коротко викласти зміст таких пояснень:
Згідно з письмовим поясненням ______________________ від __.__.__
(П.І.Б., посада)
_____________________________. Пояснення додаються (додаток ____).
(короткий зміст пояснення)
У разі відмови посадових осіб суб'єкта господарювання надати перевіряючим письмові пояснення щодо встановлених порушень та/або причин ненадання документів, що підтверджують встановлені порушення, відобразити такі факти відмови.
3.1.4. Використання спирту для виробництва, обсяги виробленої продукції та нормування втрат.
Перевіркою встановлено, що фактично у період з __.__.__
по __.__.__ згідно з документами для перевірки суб'єктом
господарювання для виробництва алкогольної продукції отримано ____
__________________________________________________________________
(зазначається кількість спирту, отриманого підприємством;
виробник спирту; обсяги виробленої продукції за видами
та відповідність її кількості спирту, що використано
у виробництві цієї продукції; відповідність кількості
переробленої сировини обсягам вироблених виноматеріалів
без додавання спирту та з додаванням спирту; інформація
про джерела надходження сировини; відповідність залишків
спирту у спиртосховищі даним бухгалтерського обліку;
норми втрат спирту)
У разі невстановлення порушень вказується:
Не встановлено нецільового використання спирту. Фактичні
норми втрат спирту при виробництві алкогольної продукції не
перевищують граничнодопустимих норм втрат, затверджених __________
_________________________________________________________________.