Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки та включення її до обсягів оподаткування єдиним податком

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 03.02.2020 №428/ІПК/24-13-04-03
Остання редакція від 03.02.2020. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 03.02.2020

Номер 428/ІПК/24-13-04-03

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
03.02.2020 N 428/ІПК/24-13-04-03
Головне управління ДПС у Чернівецькій області на звернення Підприємства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки (далі - Податок на нерухоме майно) та включення її до обсягів оподаткування єдиним податком, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування третьої групи, сплачує єдиний податок за ставкою 5 відсотків та здає в оперативну оренду основні засоби (будівлі), які являються її власністю та запитує:
1. Чи можливе здійснення орендарем Підприємства сплати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника (орендар використовує майно у своїй господарській діяльності)?
2. Чи потрібно Підприємству, в разі здійснення орендарем платежів держказначейству з податку на нерухоме майно, включаючи їх до її обсягів оподаткування єдиним податком?
Питання 1. Звернення щодо можливого здійснення орендарем Підприємства сплати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника.
Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.
Крім того, відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексомта законами з питань митної справи.
Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку (п. 38.2 ст. 38 Кодексу).
Крім цього, згідно з п. 87.7 ст. 87 Кодексу забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам.
Враховуючи вищезазначене, сплата податку або збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку.
Орендар Підприємства не відповідає ознакам платника Податку на нерухоме майно, визначеним пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу, тому сплата до Державної казначейської служби грошового зобов'язання по Податку на нерухоме майно повинна проводитися безпосередньо Підприємством, а не орендарем Підприємства.
Питання 2. Звернення щодо необхідності Підприємству, в разі здійснення орендарем платежів держказначейству з податку на нерухоме майно, включаючи їх до її обсягів оподаткування єдиним податком.
Згідно з п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу; на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Визначення доходу платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу: доходом для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 Кодексу.
Таким чином, сума платежів, яка згідно договору оренди відшкодовується орендарем, включається до доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи (орендодавця).
У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
03.02.2020 N 428/ІПК/24-13-04-03
Головне управління ДПС у Чернівецькій області на звернення Підприємства щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки (далі - Податок на нерухоме майно) та включення її до обсягів оподаткування єдиним податком, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування третьої групи, сплачує єдиний податок за ставкою 5 відсотків та здає в оперативну оренду основні засоби (будівлі), які являються її власністю та запитує:
1. Чи можливе здійснення орендарем Підприємства сплати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника (орендар використовує майно у своїй господарській діяльності)?
2. Чи потрібно Підприємству, в разі здійснення орендарем платежів держказначейству з податку на нерухоме майно, включаючи їх до її обсягів оподаткування єдиним податком?
Питання 1. Звернення щодо можливого здійснення орендарем Підприємства сплати держказначейству податку на нерухоме майно замість власника.
Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.
Крім того, відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексомта законами з питань митної справи.
Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку (п. 38.2 ст. 38 Кодексу).
Крім цього, згідно з п. 87.7 ст. 87 Кодексу забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам.