• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про доцільність підготовки спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)"

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України | Наказ, Рекомендації від 16.04.2015 № 377
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 16.04.2015
  • Номер: 377
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 16.04.2015
  • Номер: 377
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.04.2015 № 377
Про доцільність підготовки спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)"
Відповідно до пункту 10 Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1027, та за результатами експертизи проектної пропозиції щодо ініціювання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)", проведеної Міністерством фінансів України та Державною регуляторною службою України,
НАКАЗУЮ:
1. Визначити доцільною підготовку спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)".
2. Визначити АТ "Укрексімбанк" відповідальним виконавцем зазначеного проекту.
3. Надати відповідальному виконавцеві рекомендації щодо заходів, яких пропонується вжити під час підготовки та реалізації проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)", згідно з додатком.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
МіністрА. Абромавичус
Додаток
до наказу Міністерства економічного
розвитку і торгівлі України
16.04.2015 № 377
РЕКОМЕНДАЦІЇ,
що надаються відповідальному виконавцеві щодо заходів, яких пропонується вжити під час підготовки та реалізації проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)"
1. Здійснити в межах чинного законодавства України заходи для забезпечення контролю за цільовим та ефективним використанням кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (далі - МБРР) під час реалізації проекту "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)" (далі - проект).
2. Під час розроблення техніко-економічного обґрунтування (далі - ТЕО) проекту та проектно-кошторисної документації:
визначити вичерпний перелік критеріїв (вимог), за якими банкам - учасникам проекту і прийнятним підприємствам будуть надаватися позики та визначатися пріоритетність надання коштів тим чи іншим банкам - учасникам проекту і прийнятним підприємствам;
визначити терміни надання та погашення короткострокових та довгострокових позик;
визначити граничний розмір відсоткової ставки залучення кредитних коштів для банків - учасників проекту і прийнятних підприємств, що базуватиметься на вхідних параметрах ставки МБРР (плаваюча або фіксована плюс маржа та/або спред тощо);
визначити критерії та принципи, за якими АТ "Укрексімбанк" відбиратиме банки - учасники проекту і прийнятні підприємства та за якими буде відбуватися між ними розподіл кредитних коштів;
визначити граничний розмір винагороди, яку отримуватимуть банки - учасники проекту і прийнятні підприємства;
визначити показники результативності проекту, у тому числі щодо кількості збережених та створених нових робочих місць, що дадуть змогу досягти цілей, визначених у проекті, з урахуванням положень Закону України від 22.03.2012 № 4618-VI "Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва в Україні" та Концепції Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014 - 2024 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 641;
визначити терміни проведення аудиту проекту;
надати обґрунтування розрахунків вартості робіт та оціночної вартості проекту.
3. У рамках проекту провести масштабну інформаційну кампанію, орієнтовану на відповідну цільову аудиторію.
4. Розробити механізм використання різних кредитних інструментів, які будуть запроваджені в рамках позик МБРР "Позика на фінансування малого та середнього підприємництва (МСП)" та ЄІБ "Основний кредит для МСП та установ з середньою капіталізацією - Україна" з метою досягнення синергічного ефекту від їх залучення.
5. Пропонуємо до проведення відбору банків - учасників проекту та прийнятних підприємств залучати в межах компетенції Мінекономрозвитку, Мінфін, ДРС та інші заінтересовані органи виконавчої влади для врахування економічних, інституційних та фінансових аспектів упровадження проекту.
6. З метою усунення інституційних ризиків забезпечити підвищення рівня знань працівників, які братимуть участь у підготовці та реалізації проекту, шляхом проведення навчальних семінарів і тренінгів, а також забезпечити підготовку проектної та тендерної документації за рахунок кредиту та/або технічної допомоги без використання послуг іноземних консультантів.
7. До початку проведення переговорів:
розробити план мінімізації ризиків, що можуть виникнути під час підготовки та реалізації проекту;
визначити вид та прийнятний розмір забезпечення гарантійних зобов'язань АТ "Укрексімбанк" перед державою відповідно до пункту 5 статті 17 Бюджетного кодексу України та пункту 2 статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" .
8. До початку реалізації проекту розробити механізм фінансування заходів, передбачених у рамках компонентів проекту, у тому числі на місцевому рівні.
9. Здійснити заходи для забезпечення контролю за цільовим та ефективним використанням кредитних коштів МБРР під час реалізації проекту.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
Відсутність чітких критеріїв вибору субпроектів / банків - учасників проекту і прийнятних підприємств, а також орієнтованих показників, що дадуть змогу оцінити результати реалізації проекту, створює ризики неефективного управління проектом та неможливість забезпечення умов, за яких може бути досягнуто позитивний економічний ефект від реалізації проекту.
Директор департаменту
взаємодії з міжнародними
фінансовими організаціями
та залучення міжнародної
технічної допомоги
М. Дацишин