• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо зниження аварійності на підприємствах Мінвуглепрому

Міністерство вугільної промисловості України | Наказ, Акт, Форма, Порядок від 22.09.2010 № 369
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Акт, Форма, Порядок
  • Дата: 22.09.2010
  • Номер: 369
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Акт, Форма, Порядок
  • Дата: 22.09.2010
  • Номер: 369
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
22.09.2010 N 369
Про заходи щодо зниження аварійності на підприємствах Мінвуглепрому
За 8 місяців поточного року на підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери управління Мінвуглепрому чи підприємств щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами держави (далі - підприємства Мінвуглепрому) зафіксовано 23896 випадків аварій, втрати робітничого часу склали 148981 годин, втрати вуглевидобутку склали 3884 тис. тонн.
Все це стало наслідком незадовільного ведення гірничих робіт, недотримання технологічних процесів, незадовільного рівня технічного обслуговування та проведення планово-попереджувальних ремонтів гірничошахтного обладнання, порушення трудової дисципліни, відсутністю належного контролю та обліку за станом аварійності, відсутністю відповідальності виконавців і ряду інших факторів.
З метою зниження простоїв підприємств Мінвуглепрому та їх технологічних ланок через аварійність
НАКАЗУЮ:
1. Генеральним директорам вугледобувних підприємств:
1.1. Забезпечити дію системи обліку аварійності в розрізі ділянок шахт і виробничих об'єднань в цілому з фіксацією всіх аварій за добу та помісячним узагальненням даних із розробленням заходів по їх недопущенню.
1.2. Відповідно до форми, розробленої відокремленим підрозділом "Галузевий інформаційно-розрахунковий центр" державного підприємства "Вугілля України" (далі - ВП "ГІРЦ"), інформацію про аварійність щодоби надавати з 7.30 до 7.40 у ВП "ГІРЦ".
1.3. Створити у державних підприємствах із видобутку вугілля і на шахтах комісії з розгляду аварійності (на шахтах щотижнево, у виробничих об'єднаннях 2 рази на місяць) з оформленням протоколів та притягнення винних до адміністративної та матеріальної відповідальності і розробкою заходів щодо недопущення аварій.
1.4. Ввести порядок передачі до Департаменту виробничих програм Мінвуглепрому (протягом наступної доби) актів розслідування аварій та копій наказів із визначенням винних осіб у випадку простою вуглевидобувної дільниці більше 1 зміни. Розслідування аварій проводити згідно з порядком, зазначеним у додатку 1.
1.5. Щомісяця при розгляді програми та режимів роботи, надавати Мінвуглепрому інформацію про стан аварійності та заходи щодо її скорочення.
1.6. Вжити додаткових організаційно-технічних заходів щодо поліпшення організації проведення планово-попереджувальних ремонтних робіт гірничошахтного обладнання, а саме:
1.6.1. Видачу загально-шахтного наряду на першу ремонтно-підготовчу зміну здійснювати заступнику директора шахти з виробництва разом із головним механіком або заступником головного механіка шахти.
1.6.2. Прийом звіту про виконання наряду першої зміни здійснювати заступнику директора шахти з виробництва та головному механіку або заступнику головного механіка шахти.
1.6.3. Після закінчення ремонтних робіт у першу зміну, випробування машин і механізмів проводити з навантаженням до 10% від добового завдання видобутку вугілля у присутності механіка дільниці або його заступника.
1.6.4. Планування ремонтних робіт на наступний день проводити після закінчення ремонтно-підготовчої зміни з корегуванням та доповненнями на основі аналізу роботи підприємства за добу.
1.6.5. Укомплектувати ремонтні ланки комплексно-механізованих лав необхідною чисельністю кваліфікованих фахівців, забезпечити їх необхідними запасними частинами, інструментами та оснащенням.
1.6.6. Створити оптимальний резерв вузлів, запчастин, комплектуючих виробів і матеріалів, необхідних для проведення планово-попереджувальних ремонтних робіт.
1.6.7. Забезпечити виконання технічним персоналом встановлених режимів експлуатації гірничошахтного обладнання, його своєчасного технічного обслуговування з дотриманням режимів змащення та відповідності застосування мастильних, охолоджуючих і робочих рідин.
1.6.8. Забезпечити ведення технічної документації по кожній одиниці обладнання у відповідності з інструкцією по технічному обслуговуванню машини з дотриманням встановлених циклів та періодичності технічного обслуговування.
1.6.9. Забезпечити вхідний контроль якості обладнання, що надходить на шахту, його вузлів, комплектуючих, матеріалів і робочих рідин.
1.6.10. Вжити заходів щодо поліпшення договірної та претензійної роботи з виконавцями робіт та постачальниками обладнання, запчастин і матеріалів.
1.7. Підвищити ефективність виконання великих ремонтних робіт, що проводяться на стаціонарному та загальношахтному обладнанні у святкові та вихідні дні за рахунок ретельної підготовки, вдосконалення проектів та технологічних паспортів, своєчасного забезпечення необхідними матеріалами.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Поповича І.М.
Міністр Ю.Ященко
Додаток
до наказу Мінвуглепрому
"Про заходи щодо зниження
аварійності на підприємствах
Мінвуглепрому"
ПОРЯДОК
розслідування аварій
N п/пМісце аваріїТривалість аваріїГолова комісії з розслідування аваріїЧлени комісії з розслідування аварії
1.При місцевих обвалах у лавах, на сполученнях виробок або виробках очисної або підготовчої ділянки. Пориви скребкового ланцюга (стрічки) конвеєра в лавах очисної ділянки та її виробках, а також підготовчих і допоміжних ділянках.Від 3 до 6 годинНачальник зміни1.1. Начальник дільниці, дільничний нормувальник і маркшейдер, гірничий майстер, у зміні якого сталася аварія. Крім того, можуть залучатися інші посадові особи, визначені головним інженером або директором шахти.
Від 6 до 12 годинЗаступник директора з виробництва (заст. головного інженера з виробництва)1.2. Начальник відділу нормування і заробітної плати, головний маркшейдер або головний геолог, головний технолог і посадові особи, визначені п. 1.1.
Від 12 до 24 годинГоловний інженер шахти1.3. Посадові особи, встановлені пп. 1.1 і 1.2.
Понад 24 годинЗаступник директора з виробництва, заст. технічного директора ДП1.4. Головний інженер або заст. директора з виробництва. Працівники апарату ДП визначені вказівкою генерального або технічного директора та посадові особи, визначені пп. 1.1 і 1.2.
2.Аварії на машинах і механізмах, з електрообладнанням і кабельними лініями в лавах та прилеглих до них гірничих виробках, а також на підготовчих дільницях.Від 3 до 6 годинНачальник зміни2.1. Механік дільниці, гірничий майстер зміни в якій відбулася аварія, інші працівники шахти і дільниць, необхідні для з'ясування причин аварії та для організації робіт з її усунення.
Від 6 до 12 годинГоловний механік (головний енергетик) шахти2.2. Начальник ділянки, старший механік або начальник дільниці ЕМС, начальник нормування та посадові особи, визначені п. 2.1.
Від 12 до 24 годинГоловний інженер шахти2.3. Посадові особи, встановлені пп. 2.1 і 2.2, а також головний механік шахти.
Понад 24 годинЗаст. головного механіка ДП2.4. Працівники апарату ДП, визначені вказівкою генерального або технічного директора та посадові особи визначені пп. 2.1, 2.2 та 2.3.
Примітка 1. При аваріях в лавах з навантаженням 1000 і більше
т/добу, а також в підготовчих вибоях, що проводяться
швидкісним методом, при простоях понад 12 годин, комісію
очолює працівник ДП і комісія призначається відповідно
до пп. 1.4 або 2.4
Аварії, що сталися на загальношахтних виробках і об'єктах
3.Місцеві обвали в головних підземних виробках.Від 2 до 4 годинЗаступник директора з виробництва (заст. головного інженера з виробництва)3.1. Начальник дільниці, відповідальний за цю виробку, дільничний маркшейдер і нормувальник, гірничий майстер зміни в якій відбувся обвал та інші працівники шахти, визначені заст. директора з виробництва.
Від 4 до 6 годинГоловний інженер шахти3.2. Посадові особи, встановлені п. 3.1.
Понад 6 годинЗаступник директора з виробництва ДП3.3. Головний інженер або заст. директора з виробництва шахти. Працівники апарату ДП, визначені вказівкою генерального або технічного директора і посадові особи, визначені п. 3.1.
4.Аварії на машинах і механізмах загальношахтного призначення.Від 2 до 4 годинГоловний механік шахти4.1. Заст. головного механіка або старший механік, механік дільниці (служби), гірничий майстер зміни в якій відбулася аварія, працівники шахти і дільниць, необхідні для з'ясування аварії та її ліквідації.
Від 4 до 6 годинГоловний інженер шахти4.2. Посадові особи, встановлені п. 4.1, а також головний механік шахти.
Від 6 до 24 годинЗаст. головного механіка ДП4.3. Працівники апарату ДП, встановлені вказівкою генерального або технічного директора і посадові особи, визначені п. 4.1.
Понад 24 годинГоловний механік ДП4.4. Заст. головного механіка ДП і посадові особи, визначені п. 4.3.
5.Аварії на підземному транспорті і технологічному комплексі поверхні.Від 2 до 4 годинЗаступник директора з виробництва (заст. головного інженера)5.1. Начальник ШТ (дільниці конвеєрного транспорту), технологічного комплексу, помічник головного механіка (старший механік), дільничний нормувальник гірничий майстер (майстер технологічного комплексу) зміни, в якій відбулася аварія, працівники шахт, визначені заст. директора з виробництва.
Від 4 до 6 годинГоловний інженер шахти5.2. Посадові особи, встановлені п. 5.1.
Понад 6 годинЗаступник директора з виробництва ДП5.3. Головний інженер або заст. директора з виробництва. Працівники апарату ДП, визначені вказівкою генерального або технічного директора і посадові особи, визначені п. 5.1.
Аварії, які можуть бути віднесені до I та II категорії, визначені
Положенням про порядок розслідування та ведення обліку нещасних
випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві,
затвердженого постановою КМУ від 21.08.2001 р. N 1094
, не спричинили нещасних випадків
на підконтрольних Держнаглядохоронпраці України підприємствах,
об'єктах розслідуються комісіями у складі:
6.Завали головних відкаточних, вентиляційних, підготовчих виробок.Технічний або директор з виробництва ДПГоловний маркшейдер (головний геолог), директор (головний інженер) шахти та всі посадові особи, визначені п. 1.1.
7.При спалахах і горінні газу метану в підземних виробках, не викликавших вибуху або пожежі; гірничі удари і викиди; прорив води.Технічний директор або заст. генерального директора по ОП або НС ДПСпеціаліст з вентиляції дирекції з охорони праці, головний інженер і заступник директора з ТБ, начальник ВТБ, ПРТБ, начальник ВТіЗ шахти, гірничий майстер дільниці ВТБ, який чергував у зміні.
8.Аварії на стаціонарних установках (вентилятори головного провітрювання, підйомні і водовідливні установки).Головний механік ДПГоловний інженер, головний механік, заст. директора з ТБ, старший механік зі стаціонарних установок, начальник ВТіЗ, начальник ВТБ шахти.
9.Загорання кабелів, підстанцій, іншого електрообладнання.Головний механік ДП або головний енергетикГоловний інженер, головний енергетик, заст. директора з ТБ, начальник ВТБ, начальник ВТіЗ шахти.
Примітка. При розслідуванні аварій: перерахованих в пунктах 6; 7;
8; 9 до складу комісій повинні входити представники районних
інспекцій Держнаглядохоронпраці. Результати
розслідування аварій оформлюються актом:
в строк не більш: 10 днів - аварії I і II категорії;
3 днів - інші аварії.
ФОРМА АКТА
з розслідування аварій
Акт затверджено в залежності від складу комісії
генеральним директором ДП
або директором шахти, шахтоуправління.
ЗАТВЕРДЖУЮ:
АКТ
розслідування аварії на _____________________________
шахта _______________________________________________
"___" _____________ 20__ року
Склад комісії:
Голова:
Члени комісії:
1.
2.
3.
Характеристика об'єкта
Кваліфікація обслуговуючого персоналу
Категорія і характер аварії
Обставини аварії
Статистичні відомості:
а). Загальна тривалість простою (час)
б). Втрати видобутку (тонн)
в). Матеріальний збиток, заподіяний аварією (грн.)
Чи були раніше на даному підприємстві (ділянці, цеху,
встановлення аналогічні аварії, розроблялися чи заходи
з попередження аварії (ким, коли, які) і виконання цих заходів.
Висновок комісії:
а). Причини аварії.
б). Винні в аварії та їх покарання (заходи стягнення).
в). Пропозиції комісії, технічні та організаційні заходи
із зазначенням терміну виконання.
Члени комісії: підписи