• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Номенклатури продукції будівництва

Державна служба статистики України | Наказ від 29.12.2017 № 356
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.12.2017
  • Номер: 356
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.12.2017
  • Номер: 356
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.12.2017 № 356
Про затвердження Номенклатури продукції будівництва
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики № 356 від 23.12.2022 )
Відповідно до статті 17 Закону України "Про офіційну статистику" та пунктів 4, 9 Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року № 481 (зі змінами), з метою вдосконалення державних статистичних спостережень НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики № 356 від 23.12.2022 - вводяться в дію з 01 січня 2023 року )
1. Затвердити схвалену Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Державної служби статистики України Номенклатуру продукції будівництва (далі - НПБ), що додається.
2. Увести в дію НПБ, затверджену цим наказом, з 01 липня 2018 року для проведення державних статистичних спостережень щодо будівництва.
3. Департаменту статистики виробництва (Петренко І.С.):
1) направити до 01 липня 2018 року електронну версію НПБ, затверджену цим наказом, головним управлінням статистики в областях та м. Києві;
2) здійснювати методологічне й організаційне керівництво щодо використання НПБ, затвердженої цим наказом, при проведенні державних статистичних спостережень щодо будівництва;
3) надати протягом трьох робочих днів департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) електронну версію НПБ, затверджену цим наказом, для оприлюднення на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.
4. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України електронної версії НПБ, затвердженої цим наказом.
5. Визнати таким, що втратив чинність, з 01 липня 2018 року наказ Державного комітету статистики України від 30 серпня 2002 року № 321 "Про затвердження Номенклатури продукції будівництва".
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жук І.М.

Голова

І.Є. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
29.12.2017 № 356
НОМЕНКЛАТУРА
продукції будівництва
ПЕРЕДМОВА
1. РОЗРОБЛЕНО: департамент статистики виробництва Державної служби статистики України.
2. РОЗРОБНИКИ: Г. Оверченко, Л. Жданова, Л. Нагнибіда, І. Петренко (керівник розробки).
3. ЗАТВЕРДЖЕНО: наказ Держстату від 29.12.2017 № 356, дата введення в дію 01 липня 2018 року.
Ця Номенклатура продукції будівництва схвалена на засіданні Комісії з питань удосконалення методології та звітної документації Державної служби статистики України (протокол від 28.12.2017 № 26).
I. ВСТУП
1. Загальні положення
Номенклатура продукції будівництва (НПБ, номенклатура) розроблена на основі Статистичної класифікації типів споруд Європейського Союзу (Classification of Types of Constructions - CC 1998), яка у свою чергу створена на основі Центральної класифікації продукції (СРС).
НПБ зіставна зі Статистичною класифікацією продукції (СКП), що є аналогом Класифікації продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу (Statistical Classification of Products according to their Activities of the European Community - СРА). Ступінь відповідності з СРА - ідентична на рівні підкатегорій. Також НПБ є зіставною з Державним класифікатором будівель та споруд (ДК БС) на рівні класу.
НПБ розроблена з метою систематизації та представлення у стандартному вигляді статистичної інформації щодо будівель та інженерних споруд і призначена переважно для потреб короткострокової статистики будівництва (діяльності будівельних підприємств і дозволів на будівництво). Також НПБ використовують для цілей національних рахунків, статистики цін, житлового фонду та ін.
Будь-яке використання НПБ не для статистичних потреб (адміністративних або нормативних) можуть здійснювати самі користувачі за власним бажанням, відповідаючи за це та належно пояснюючи таке використання.
Підставами для внесення змін до НПБ є відповідні зміни в СС, а також зміни в СКП (СРА).
Ведення НПБ здійснює департамент статистики виробництва Держстату.
Структурно НПБ побудована за ієрархічною системою кодування із застосуванням чотиризначного цифрового коду.
Загальна структура кодового позначення НПБ має такий вигляд:

Х

- секція

ХХ

- розділ

ХХХ

- група

ХХХХ

- клас
де Х - цифрове значення.
Ступінь відповідності Статистичній класифікації типів споруд Європейського Союзу (СС, 1998) - ідентичність на рівні класу (ХХХХ) НПБ.
НПБ складається із трьох розділів:
I. Вступ
II. Структура
III. Пояснення
2. Принципи побудови
Об'єктом у НПБ є окремі споруди.
У цій номенклатурі споруди розподілені між двома основними групами - "Будівлі" та "Інженерні споруди". Усередині цих груп НПБ поділяється у відповідності до технічних характеристик і сфери застосування споруди (наприклад: будівлі офісні, транспортні споруди, гідротехнічні споруди, трубопроводи), також, зокрема для будівель, розподіл здійснюється за основним їх призначенням (наприклад, житлова, нежитлова). Місце розташування споруди, її форма власності, установа, якій вона підпорядкована, зазвичай не є важливими критеріями і не враховуються, за винятком окремих випадків.
Інженерні споруди розподілені головним чином відповідно до їх технічної конструкції, яка визначена призначенням споруди.
3. Визначення
Для цілей цієї номенклатури визначення вживаються у значеннях, що відповідають рекомендаціям ООН для статистики житла та будівництва (Статистичні стандарти та дослідження, № 43, Організація Об'єднаних Націй, Нью-Йорк, 1994).
Споруди є конструкціями, виробленими із будівельних матеріалів та компонентів, що контактують із землею, і/або для спорудження яких здійснюються будівельні роботи. Ураховуючи це, підготовка ґрунту, посадка або посів для сільськогосподарських цілей не вважаються будівельною діяльністю.
Будівлі є критими спорудами, що можуть бути використані окремо, побудовані для постійних цілей, до яких можуть заходити люди, та придатні або призначені для захисту людей і тварин.
Будівлі необов'язково потребують наявності стін. Для них є важливим наявність даху, але в такому випадку має бути розмежування, яке враховує індивідуальний характер будівлі, що може використовуватись окремо.
Окрема будівля - це будівля, розташована в будь-якому місці; у випадку взаємопов'язаних між собою будівель (наприклад, двоквартирних або зблокованих будинків) будь-який блок, відділений від інших за допомогою протипожежної стінки, що проходить від даху до підвалу, вважається індивідуальним будинком. Якщо ж між будівлями немає розмежування за допомогою протипожежної стінки, вони вважаються окремими будівлями за умови наявності власного виходу (входу), власних комунікацій, а також самостійного функціонування.
З певних підстав до будівель відносяться підземні споруди, призначені для перебування людей і які також можуть бути використані для захисту людей, тварин (наприклад: підземні сховища, підземні лікарні, підземні торгові центри і майстерні, підземні гаражі).
Будівлі розподіляються на житлові та нежитлові.
Житлові будівлі - це споруди, більша половина площі яких використовується для житлових цілей. Якщо для житлових цілей використовується менше половини загальної площі будівлі, то будівля належить до нежитлової відповідно до її цільового призначення.
Нежитлові будівлі - це споруди, які здебільшого використовуються або призначені для нежитлових цілей. Якщо принаймні половина загальної площі будівлі використовується як житло, то будівля належить до житлової.
Загальна площа будівлі не включає:
конструктивні елементи для будівництва (наприклад, опори, колони, стовпи, димоходи);
функціональні зони для допоміжного використання (наприклад, зони для устаткування, опалення та кондиціонування повітря або генераторів);
вертикальні комунікації (наприклад, площа сходових кліток, ліфти, ескалатори).
Інженерні споруди - це споруди, що не віднесені до будівель: залізниці, мости, дороги, злітно-посадкові смуги, греблі і т. ін.
4. Принципи систематизації об'єктів
Систематизації підлягають окремі споруди (наприклад, будівлі, дороги, трубопроводи тощо). У певних випадках потрібно визначати як окрему одиницю майно (нерухомість) у цілому.
Для комплексних будівель, що складаються з декількох будівель, кожна будівля повинна бути визначена як самостійна одиниця. Якщо, наприклад, школа складається зі шкільної будівлі та будівлі гуртожитку, то шкільна будівля буде віднесена до класу 1263, у той же час будівлю гуртожитку буде віднесено до класу 1130. Хоча якщо додаткової інформації немає, то вся ця комплексна будівля буде віднесена до класу 1263.
Споруди, як зазначено у пункті 3, визначають відповідно до їх використання (призначення).
Будівлі, що використовуються або призначені для багатьох цілей (наприклад, комбінована будівля: житло, готель та офіси) мають бути віднесені до одного з угруповань відповідно до основного використання в такий спосіб:
обчислюються частки загальної площі за кожною складовою відповідно до цільового використання/призначення;
для споруд використовується метод "top-down": спочатку визначається секція, 1-й знак (будівля чи інженерна споруда); наступний крок - 2-й знак (житлова будівля, нежитлова будівля, транспортна споруда тощо) із найбільшою часткою загальної площі в розділі; на наступному етапі здійснюється визначення 3-го знака, з найбільшою часткою у групі; нарешті визначається 4-й знак з найбільшою часткою загальної площі в межах класу.
Це правило може бути проілюстроване на такому теоретичному прикладі:
Загальна площа будівлі розподілена так:
Тип використання Відсоток від загальної площі Клас НПБ
Офіс фінансової установи 20 % 1220
Аптека та магазин 20 % 1230
Бібліотека 50 % 1262
Стоматологічний кабінет 10 % 1264
У цьому випадку будівля визначається так:
на 2 знаках (розділ) - 12 "Будівлі нежитлові", тому що повністю покриває загальну корисну площу (100 %);
на 3 знаках (група) - 126 "Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення", тому що покриває основну частку (60 %) розділу 12 (включає бібліотеку та стоматологічний кабінет);
нарешті на 4 знаках (клас) 1262 "Музеї та бібліотеки", тому що цей клас охоплює основну частку (50 %) у групі 126.
II. СТРУКТУРА НОМЕНКЛАТУРИ ПРОДУКЦІЇ БУДІВНИЦТВА
Код Назва продукції
Секція Розділ Група Клас
1 2
1 БУДІВЛІ
11 Будівлі житлові
111 Будинки одноквартирні
1110 Будинки одноквартирні
112 Будинки з двома та більше квартирами
1121 Будинки з двома квартирами
1122 Будинки з трьома та більше квартирами
113 Гуртожитки
1130 Гуртожитки
12 Будівлі нежитлові
121 Готелі, ресторани та подібні будівлі
1211 Будівлі готельні
1212 Інші будівлі для тимчасового проживання
122 Будівлі офісні
1220 Будівлі офісні
123 Будівлі торговельні
1230 Будівлі торговельні
124 Будівлі транспорту та засобів зв'язку
1241 Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі
1242 Гаражі
125 Будівлі промислові та склади
1251 Будівлі промислові
1252 Резервуари, силоси та склади
126 Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення
1261 Будівлі для публічних виступів
1262 Музеї та бібліотеки
1263 Будівлі навчальних та дослідних закладів
1264 Будівлі лікарень та оздоровчих закладів
1265 Зали спортивні
127 Будівлі нежитлові інші
1271 Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства
1272 Будівлі для культової та релігійної діяльності
1273 Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою
1274 Будівлі інші, не класифіковані раніше
2 ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ
21 Транспортні споруди
211 Автостради, вулиці та дороги
2111 Автостради
2112 Вулиці та дороги
212 Залізниці
2121 Залізниці магістральні
2122 Залізниці місцеві
213 Злітно-посадкові смуги
2130 Злітно-посадкові смуги
214 Мости, естакади, тунелі та метро
2141 Мости та естакади
2142 Тунелі та метро
215 Порти, канали, греблі та інші водні споруди
2151 Порти та судноплавні канали
2152 Дамби
2153 Акведуки, зрошувальні та осушувальні споруди
22 Трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі
221 Магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі
2211 Магістральні нафтопроводи та газопроводи
2212 Магістральні водопроводи
2213 Магістральні телекомунікаційні лінії
2214 Магістральні лінії електропередачі
222 Місцеві трубопроводи та комунікації
2221 Місцеві газорозподільні системи
2222 Місцеві трубопровідні системи для води та інших продуктів
2223 Місцеві каналізаційні системи
2224 Місцеві електро- та телекомунікаційні системи
23 Комплексні промислові споруди
230 Комплексні промислові споруди
2301 Споруди гірничопромислових та добувних підприємств
2302 Споруди підприємств електроенергетики
2303 Споруди підприємств хімічної промисловості
2304 Споруди підприємств металургійної промисловості, не класифіковані раніше
24 Інші інженерні споруди
241 Споруди спортивного та розважального призначення
2411 Стадіони, спортивні поля та майданчики
2412 Інші споруди спортивного та розважального призначення
242 Інші інженерні споруди, не класифіковані раніше
2420 Інші інженерні споруди, не класифіковані раніше
III. ПОЯСНЕННЯ ДО НОМЕНКЛАТУРИ ПРОДУКЦІЇ БУДІВНИЦТВА
Код Назва продукції
Секція Розділ Група Клас
1 2
1 БУДІВЛІ
11 Будівлі житлові
111 Будинки одноквартирні
1110 Будинки одноквартирні
Цей клас включає:
відокремлені житлові будинки садибного типу, вілли, дачі, будинки для персоналу лісового господарства, літні будинки для тимчасового проживання, садові будинки тощо
Цей клас включає також:
спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають власний дах та вхід з вулиці
Цей клас не включає:
сільськогосподарські будинки нежитлові (1271)
112 Будинки з двома та більше квартирами
1122 Будинки з двома квартирами
Цей клас включає:
відокремлені, спарені або зблоковані будинки з двома квартирами
Цей клас не включає:
спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, які мають свій власний дах та вхід із вулиці (1110)
1122 Будинки з трьома та більше квартирами
Цей клас включає:
інші будинки житлові з трьома та більше квартирами
Цей клас не включає:
гуртожитки (1130)
готелі (1211)
туристичні бази, табори та будинки відпочинку (1212)
113 Гуртожитки
1130 Гуртожитки
Цей клас включає:
будинки житлові для колективного проживання, у т. ч. будинки для літніх людей, студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад, будинки для осіб похилого віку, гуртожитки для робітників та службовців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, дитячі будинки, притулки тощо
Цей клас не включає:
лікарні, клініки (1264)
будівлі відомчі для надання сестринської чи медичної допомоги (1264)
в'язниці, казарми (1274)
12 Будівлі нежитлові
121 Готелі, ресторани та подібні будівлі
1211 Будівлі готельні
Цей клас включає:
готелі, мотелі, пансіонати та подібні заклади для тимчасового розміщування з ресторанами або без них
Цей клас включає також:
окремі ресторани та бари
Цей клас не включає:
ресторани в житлових будинках (1122)
туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку (1212)
ресторани в торгових центрах (1230)
1212 Інші будівлі для тимчасового проживання
Цей клас включає:
туристичні бази, гірські притулки, дитячі та сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші будівлі для тимчасового розміщування інші, не віднесені до інших угрупувань
Цей клас не включає:
готелі та подібні заклади з надання житла (1211)
парки для дозвілля та розваг (2412)
122 Будівлі офісні
1220 Будівлі офісні
Цей клас включає:
будівлі, які використовуються як приміщення для бізнесу, конторських та адміністративних цілей, наприклад, будівлі банків, поштових відділень, органів місцевого самоврядування, урядових департаментів, органів тощо
Цей клас включає також:
центри для конгресів та конференцій, будівлі органів правосуддя, парламентські будівлі
Цей клас не включає:
офіси в будівлях, що призначені (використовуються) головним
чином для інших цілей
123 Будівлі торговельні
1230 Будівлі торговельні
Цей клас включає:
торгові центри, пасажі, універсальні магазини, спеціалізовані магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів, виставок, криті ринки, станції технічного обслуговування автомобілів тощо
Цей клас включає також:
підприємства та установи громадського харчування
приміщення складські та бази підприємств торгівлі й громадського харчування
підприємства побутового обслуговування
Цей клас не включає:
невеликі магазини в будівлях, що призначені (використовуються) головним чином для інших цілей
ресторани та бари, розміщені у готелях або окремо (1211)
лазні та пральні (1274)
124 Будівлі транспорту та засобів зв'язку
1241 Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі
Цей клас включає:
будівлі аеропортів цивільних та військових, вокзалів залізничних, станцій автобусних, вокзалів морських та річкових, фунікулерних та підіймальних станцій канатних доріг
будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, станцій телефонних, центрів телекомунікаційних тощо
Цей клас включає також:
ангари для літаків, будівлі залізничних блок-постів, локомотивні та вагонні депо, трамвайні та тролейбусні депо
кабіни телефонні
будівлі маяків
диспетчерські будівлі повітряного транспорту
Цей клас не включає:
станції технічного обслуговування автомобілів (1230)
резервуари, силоси та склади (1252)
колії залізничні (2121, 2122)
злітно-посадочні смуги аеродромів (2130)
телекомунікаційні лінії та щогли (2213, 2224)
нафтотермінали (2303)
1242 Гаражі
Цей клас включає:
гаражі (наземні або підземні) та автомобільні стоянки криті
Цей клас включає також:
навіси для велосипедів
Цей клас не включає:
автостоянки в будівлях, що використовуються головним чином для інших цілей
станції технічного обслуговування автомобілів (1230)
125 Будівлі промислові та склади
1251 Будівлі промислові
Цей клас включає:
будівлі промислового призначення криті, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства тощо
Цей клас не включає:
резервуари, силоси та склади (1252)
будівлі сільськогосподарського призначення нежитлові(1271)
споруди промислові комплексні (електростанції, нафтопереробні заводи тощо), які не мають характеристик будівель (230)
1252 Резервуари, силоси та склади
Цей клас включає:
сховища та резервуари
резервуари для нафти та газу
силоси для зерна, цементу та інших сипучих мас
склади холодильні та спеціалізовані.
Цей клас включає також:
майданчики складські
Цей клас не включає:
будівлі силосів та складів сільськогосподарських (1271)
башти водонапірні (2222)
нафтотермінали (2303)
126 Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення
1261 Будівлі для публічних виступів
Цей клас включає:
кінотеатри, концертні будівлі, театри тощо
конференц-зали та зали багатоцільові, що використовуються головним чином для публічних виступів
казино, цирки, зали музичні, зали танцювальні та дискотеки, естради тощо
Цей клас не включає:
музеї, художні галереї (1262)
спортивні зали (1265)
парки для відпочинку та розваг (2412)
1262 Музеї та бібліотеки
Цей клас включає:
музеї, художні галереї, бібліотеки та інформаційно-ресурсні центри
Цей клас включає також:
будівлі архівів
Цей клас не включає:
пам'ятки історії (1273)
1263 Будівлі навчальних та дослідних закладів
Цей клас включає:
будівлі для дошкільного та початкового навчання, отримання середньої освіти (дитячі ясла та сади, школи, коледжі, ліцеї, гімназії тощо), спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічні навчальні заклади
будівлі для вищих навчальних закладів, науково-дослідних закладів, лабораторій
Цей клас включає також:
спеціальні школи для дітей з фізичними або розумовими вадами
заклади для фахової перепідготовки
метеорологічні станції, обсерваторії
Цей клас не включає:
гуртожитки, які є окремими будівлями шкіл-інтернатів (1130)
гуртожитки для студентів та учнів (1130)
бібліотеки (1262)
лікарні навчальних закладів (1264)
1264 Будівлі лікарень та оздоровчих закладів
Цей клас включає:
заклади з надання медичної допомоги хворим та постраждалим
санаторії, профілакторії, спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери, пологові будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри
Цей клас включає також:
лікарні навчальних закладів, лікарні виправних закладів, в'язниць і збройних сил
будівлі, що використовуються для термального та соляного лікування (таласотерапія), функціональної реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів донорського грудного молока, ветеринарного лікування тощо
спеціалізовані заклади постійного проживання з лікуванням для осіб похилого віку, інвалідів тощо
Цей клас не включає:
помешкання для людей похилого віку та інвалідів (1130)
1265 Зали спортивні
Цей клас включає:
будівлі для проведення спортивних заходів у закритих приміщеннях (баскетбольних і тенісних кортів, плавальних басейнів, гімнастичних залів, майданчиків для катання на ковзанах або для хокею тощо), у яких передбачені улаштування для глядачів (місця для сидіння, балкони тощо), а також для учасників (кабіни душові, роздягальні тощо)
Цей клас не включає:
багатоцільові зали, що використовуються головним чином для публічних виступів (1261)
спортивні площадки для занять спортом на відкритому повітрі, наприклад, тенісні корти, відкриті плавальні басейни тощо (2411)
127 Будівлі нежитлові інші
1271 Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства
Цей клас включає:
будівлі фермерські та складські сільськогосподарські, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, заводи кінні, розплідники собачі, птахофабрики, зерносховища, склади та будівлі надвірні, погреби винні, заводи виноробні, чани виноробні, теплиці, силоси сільськогосподарські тощо
Цей клас не включає:
споруди зоологічних та ботанічних садів (2412)
1272 Будівлі для культової та релігійної діяльності
Цей клас включає:
церкви, каплиці, мечеті, синагоги тощо
Цей клас включає також:
цвинтарі та пов'язані з ними споруди, зали ритуальні, крематорії
Цей клас не включає:
будівлі релігійні, що використовуються як музеї (1262)
пам'ятки історичні (1273)
1273 Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою
Цей клас включає:
будівлі історичні та такі, що знаходяться під охороною і не використовуються для інших цілей
Цей клас включає також:
старовинні руїни, що знаходяться під охороною, археологічні розкопки, доісторичні пам'ятки
статуї і пам'ятки художнього та декоративного призначення
Цей клас не включає:
музеї (1262)
релігійні будівлі (1273)
1274 Будівлі інші, не класифіковані раніше
Цей клас включає:
виправні заклади, в'язниці, слідчі ізолятори, армійські казарми, будівлі поліцейських та пожежних служб
Цей клас включає також:
будівлі, такі як автобусні зупинки, громадські туалети, пральні, лазні тощо
Цей клас не включає:
кабіни телефонні (1241)
лікарні виправних закладів, в'язниць, збройних сил (1264)
споруди інженерні військові (2420)
2 ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ
21 Транспортні споруди
211 Автостради, вулиці та дороги
2111 Автостради
Цей клас включає:
шляхи автомобільні та дороги магістральні, включаючи перехрестя
та транспортні розв'язки в різних рівнях
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки та стоянок
Цей клас не включає:
станції технічного обслуговування автомобілів (1230)
мости та естакади (2141)
тунелі та метро (2142)
2112 Вулиці та дороги
Цей клас включає:
вулиці міст та сіл, позаміські дороги та будь-які шляхи (включаючи відкриті транспортні розв'язки, стоянки, перехрестя, об'їзні та окружні дороги), наприклад, проспекти, алеї, провулки, обхідні дороги, під'їзні дороги, польові та лісові дороги, доріжки для верхової та велосипедної їзди, майдани, тротуари та пішохідні зони
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки та стоянок
212 Залізниці
2121 Залізниці магістральні
Цей клас включає:
залізничні колії магістральні, під'їзні, стрілки, залізничні
переїзди, станційні путі та сортувальні лінії
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки та електрифікації
Цей клас не включає:
залізничні вокзали (1241)
залізничні мости (2141)
залізничні тунелі (2142)
2122 Залізниці місцеві
Цей клас включає:
залізничні колії метрополітенів (підземні, наземні, надземні); залізниці підвісні та на естакадах, міські системи доріг для громадського рейкового транспорту, наприклад, трамвайні колії
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки та електрифікації
213 Злітно-посадкові смуги
2130 Злітно-посадкові смуги
Цей клас включає:
злітно-посадкові смуги для злету, посадки або маневрування та стоянки літальних апаратів
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки та електрифікації
Цей клас не включає:
будівлі аеродромів (1241)
214 Мости, естакади, тунелі та метро
2141 Мости та естакади
Цей клас включає:
автодорожні та залізничні мости з металу, бетону або інших матеріалів, включаючи естакади
Цей клас включає також:
пересувні мости, віадуки, мости польових та лісових доріг, пішохідні мости
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки
2142 Тунелі та метро
Цей клас включає:
тунелі автомобільних доріг, залізниць та метро
Цей клас включає також:
пристрої для освітлення, сигналізації, забезпечення безпеки
215 Порти, канали, греблі та інші водні споруди
2151 Порти та судноплавні канали
Цей клас включає:
морські та річкові портові споруди (причали, доки, пристані, моли тощо)
судноплавні канали
споруди на річках та каналах (шлюзи, мости-канали, тунелі-канали, обладнання берегів)
Цей клас включає також:
військові порти
водні споруди суднобудівної промисловості (стапелі, камери, басейни тощо)
Цей клас не включає:
будівлі маяків (1241)
дамби та подібні споруди для утримання води (2152)
берегові та прибережні нафтові термінали (2303)
2152 Дамби
Цей клас включає:
дамби та подібні споруди для утримання води, призначені для:
гідроенергетики, зрошення, регулювання водних потоків, захисту
від паводків
Цей клас включає також:
захисні дамби, загати, берегоукріплювальні споруди
Цей клас не включає:
шлюзи (2151)
гідроелектростанції (2302)
2153 Акведуки, зрошувальні та осушувальні споруди
Цей клас включає:
іригаційні канали та інші споруди, з постачання води для культивації землі
акведуки
Цей клас включає також:
дренажні та зливові споруди
Цей клас не включає:
акведуки, що є історичними пам'ятками (1273)
дамби (2152)
водопроводи (2212, 2222)
22 Трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі
221 Магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі
2211 Магістральні нафтопроводи та газопроводи
Цей клас включає:
магістральні надземні, підземні або підводні трубопроводи для транспортування нафтопродуктів та газу
магістральні надземні, підземні або підводні трубопроводи для транспортування хімічних речовин та інших продуктів
Цей клас включає також:
насосні станції
Цей клас не включає:
водопроводи (2212, 2222)
міські газові мережі (2221)
споруди для завантаження та зберігання нафтопродуктів (2303)
2212 Магістральні водопроводи
Цей клас включає:
магістральні надземні, підземні або підводні трубопроводи для транспортування води
Цей клас включає також:
насосні, фільтраційні станції та станції з відведення води
Цей клас не включає:
зрошувальні канали та акведуки (2153)
місцеві трубопроводи для води (2222)
2213 Магістральні телекомунікаційні лінії
Цей клас включає:
магістральні надземні, підземні або підводні телекомунікаційні лінії, релейні системи радіо і телебачення та кабельні мережі, релейні вишки та споруди для радіокомунікацій
Цей клас не включає:
магістральні лінії електропередачі (2214)
міські телекомунікаційні мережі (2224)
2214 Магістральні лінії електропередачі
Цей клас включає:
магістральні електричні лінії (повітряні або підземні) високої напруги або електричні розподільчі лінії середньої напруги
Цей клас включає також:
трансформаторні станції та підстанції, опори
Цей клас не включає:
системи освітлення доріг (2111, 2112)
місцеві електричні розподільчі лінії та допоміжні пристрої (2224)
222 Місцеві трубопроводи та комунікації
2221 Місцеві газорозподільні системи
Цей клас включає:
місцеві надземні та підземні трубопроводи для транспортування газу
2222 Місцеві трубопровідні системи для води та інших продуктів
Цей клас включає:
місцеві трубопроводи для транспортування води, пари або стисненого повітря
Цей клас включає також:
водонапірні башти, колодязі, фонтани
Цей клас не включає:
зрошувальні системи (2153)
водоочисні споруди (2223)
2223 Місцеві каналізаційні системи
Цей клас включає:
водостічні мережі та каналізаційні колектори
Цей клас включає також:
установки для переробки стічних вод
2224 Місцеві електро- та телекомунікаційні системи
Цей клас включає:
місцеві електромережі і телекомунікаційні лінії (повітряні або підземні) та допоміжні споруди (трансформаторні станції і підстанції, телеграфні стовпи тощо)
Цей клас включає також:
місцеві телевізійні кабельні мережі та колективні антени
23 Комплексні промислові споруди
230 Комплексні промислові споруди
Ця група включає:
комплексні промислові споруди (електростанції, збагачувальні фабрики тощо), що не мають характерних ознак будинків
2301 Споруди гірничопромислових та добувних підприємств
Цей клас включає:
установки та споруди для шахт, видобування вуглеводневих покладів, розробки гірських порід, добування, переробки та збагачення рудної сировини, гравійних кар'єрів тощо (наприклад, завантажувальні та розвантажувальні станції, копри шахт тощо)
гіпсові, цементні, цегельні, черепичні заводи тощо
Цей клас не включає:
офісні будівлі (1220)
виробничі будівлі заводів, майстерень з дахом (1251)
2302 Споруди підприємств електроенергетики
Цей клас включає:
гідравлічні або теплові електростанції та установки для виробництва електроенергії, наприклад, електростанції, що працюють на вугіллі, атомні та вітрові електростанції
Цей клас включає також:
підприємства зі збагачення та переробки ядерних матеріалів, печі для спалювання відходів
Цей клас не включає:
дамби (2152)
електролінії, включаючи трансформаторні станції та підстанції (2214)
2303 Споруди підприємств хімічної промисловості
Цей клас включає:
комплекси, що утворюють хімічні, нафтохімічні або нафтопереробні підприємства
Цей клас включає також:
портові термінали для нафтопродуктів
коксохімічні заводи та газопереробні заводи
2304 Споруди підприємств металургійної промисловості, не класифіковані раніше
Цей клас включає:
установки, що утворюють підприємства металургійної
промисловості, такі як доменні печі, прокатні стани, ливарні цехи
тощо
24 Інші інженерні споруди
241 Споруди спортивного та розважального призначення
2411 Стадіони, спортивні поля та майданчики
Цей клас включає:
спортивні майданчики, обладнані для занять спортом на відкритому повітрі, такими як футбол, бейсбол, регбі, водний спорт тощо; треки та поля для автомобільного, велосипедного та кінного спорту
Цей клас не включає:
зали спортивні криті (1265)
ігрові площадки, парки відпочинку та розваг, майданчики для гри в гольф, споруди причалів для водних видів спорту (2412)
2412 Інші споруди спортивного та розважального призначення
Цей клас включає:
парки відпочинку і розваг та інші споруди просто неба, включаючи споруди у горах (лижні траси, підйомники, канатні
дороги тощо), майданчики для гри в гольф, льотні поля, кінні центри споруди причалів для водних видів спорту, споруди, що використовуються головним чином для морехідного спорту та пляжів
Цей клас включає також:
громадські сади і парки, зоологічні та ботанічні сади
Цей клас не включає:
гірські притулки (1212)
станції підвісних та канатних доріг (1241)
будівлі для публічних виступів (1261)
будівлі зоологічних та ботанічних садів (1262)
зали спортивні (1265)
242 Інші інженерні споруди, не класифіковані раніше
2420 Інші інженерні споруди, не класифіковані раніше
Цей клас включає:
військові інженерні споруди, наприклад, форти, блокгаузи, бункери,
стрільбища, військові випробувальні центри тощо
інженерні споруди, не класифіковані раніше, включаючи ділянки для
запуску супутників
Цей клас включає також:
відвали гірничих розробок
полігони складування побутових відходів
Цей клас не включає:
будівлі аеропортів (1241)
казарми (1274)
військові порти (2151)
ДОДАТОК А
(довідковий)
БІБЛІОГРАФІЯ
1. Закон України "Про офіційну статистику" від 16 серпня 2022 року № 2524-IX. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2524-20#Text - Назва з титул. екрана.
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 № 481 "Про затвердження Положення про Державну службу статистики України" [Електронний ресурс] - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/481-2014-п - Назва з титул. екрана.
3. Наказ Державного комітету статистики України від 14.06.2010 № 216 "Про затвердження Принципів діяльності органів державної статистики [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://ukrstat.gov.ua/prc_dk/prc_ddos.htm - Назва з титул. екрана.
4. Наказ Державного комітету статистики України від 29.12.2009 № 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього" [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://dcs-in/publication/content/1871 - Назва з титул. екрана.
5. Статистична класифікація продукції (СКП-2011) [Електронний ресурс] - Режим доступу: http:/www.ukrstat.gov.ua/ klasf/klasif/skp.rar - Назва з титул. екрана.
( Додаток А (довідковий) із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики № 356 від 23.12.2022 - вводяться в дію з 01 січня 2023 року )
( Текст взято з сайту Держстату України http://www.ukrstat.gov.ua )