ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
11.02.2022 N 341/ІПК/99-00-07-05-01-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) про надання індивідуальної податкової консультації, що надійшло з Головного управління ДПС у області та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку 2 групи) та здійснює діяльність у сфері торгівлі.
Відповідно до звернення, Підприємець просить надати роз'яснення щодо правових засад застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО/ПРРО) при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу в період з 2020 року по теперішній час.
Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265). Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповідно до положень пункту 61 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу визначено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року застосування РРО/ПРРО для платника єдиного податку було обов'язковим у разі отримання таким платником доходу, що перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Відповідно до поданої Підприємцем декларації платника єдиного податку за 2021 рік, обсяг задекларованого доходу становить 1 670 000 грн.
А тому, у разі здійснення розрахункових операцій, для Підприємця застосування РРО/ПРРО є обов'язковим і має починатися з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжуватися в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Поряд з цим, відповідно до пункту 11 статті 9 Закону N 265 РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.
Пільга, передбачена пунктом 11 статті 9 Закону N 265, розповсюджується на суб'єктів господарювання, зокрема, які здійснюють продаж страв та безалкогольних напоїв виключно у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.
Надаючи відповідь на питання звернення зазначаємо, що у разі провадження Підприємцем діяльності лише з продажу страв та безалкогольних напоїв виключно у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу, застосування РРО/ПРРО для такого Підприємця не є обов'язковим, у тому числі протягом запитуваного у зверненні періоду.