• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про базову санітарно-епідеміологічну станцію

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 25.11.1997 № 337
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 25.11.1997
  • Номер: 337
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 25.11.1997
  • Номер: 337
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
25.11.1997 N 337
Про затвердження Положення про базову санітарно-епідеміологічну станцію
На виконання наказу МОЗ України від 19.09.96 р. N 291 "Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих закладів освіти III-IV рівня акредитації", з метою підвищення якості підготовки фахівців державної санітарно-епідеміологічної служби, створення належних умов для проходження інтернатури
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про базову санітарно-епідеміологічну станцію.
2. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, об'єктів, що мають особливий режим роботи, головним лікарям Українського центру держсанепіднагляду та санепідстанції лікувально-оздоровчого об'єднання при Кабінеті Міністрів України, ректорам вищих медичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти, що здійснюють підготовку лікарів в інтернатурі, прийняти дане Положення для керівництва та виконання.
Перший заступник Міністра Л.С.Некрасова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
25.11.1997 N 337
ПОЛОЖЕННЯ
про базову санітарно-епідеміологічну станцію
1. Загальні положення
1.1. Базовою санітарно-епідеміологічною станцією (надалі - базова СЕС) є установа системи охорони здоров'я, що використовується вищими медичними закладами освіти, закладами післядипломної освіти (надалі - заклади освіти) як навчальна база кафедр гігієнічних дисциплін та епідеміології (надалі - профільні кафедри).
1.2. Метою базових СЕС є спільна робота профільних кафедр і базових СЕС по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації лікарів медико-профілактичного фаху в умовах практичної діяльності СЕС.
1.3. Статус базової СЕС надається санітарно-епідеміологічним станціям усіх рівнів наказом Міністра охорони здоров'я України за поданням керівників закладу освіти та головного державного санітарного лікаря області (мм. Києва, Севастополя), за погодженням з місцевими органами виконавчої влади, при умові укомплектованості цих СЕС кваліфікованими спеціалістами та наявності матеріальної бази сучасного рівня для проведення навчально-виховної та науково-дослідницької роботи профільними кафедрами закладів освіти.
1.4. Базова СЕС у своїй діяльності керується законами України, іншими актами законодавства, нормативними актами України, Положенням (Статутом) СЕС та цим Положенням.
1.5. Базова СЕС та заклад освіти укладають відповідну угоду, яка встановлює форми взаємовідносин, права, обов'язки та відповідальність сторін.
2. Завдання, права і обов'язки базової СЕС
2.1. Для забезпечення якісного навчання студентів, інтернів та слухачів циклів підвищення кваліфікації можуть залучатись до роботи за сумісництвом лікарі-спеціалісти базової СЕС - на профільних кафедрах закладу освіти, а викладачі цих кафедр - до роботи на базовій СЕС згідно з діючим законодавством.
2.2. Базова СЕС:
2.2.1. Забезпечує профільні кафедри необхідними приміщеннями (згідно угоди).
2.2.2. Надає можливість студентам, інтернам, слухачам циклів підвищення кваліфікації користуватись на практичних заняттях та при обстеженні об'єктів приладами та лабораторним обладнанням базової СЕС.
2.2.3. Дозволяє використовувати у навчально-виховному процесі та науково-дослідницькій роботі документацію (звіти, довідки, плани, лабораторні журнали, акти обстежень тощо).
2.3. Лікарі-спеціалісти базової СЕС мають право:
2.3.1. Користуватися бібліотекою та іншими інформаційними джерелами закладу освіти.
2.3.2. Приймати участь у засіданнях Вченої ради факультету та профільних кафедр закладу освіти, вносити на їх розгляд свої пропозиції з питань удосконалення навчально-виховного процесу.
2.3.3. Виконувати на профільних кафедрах закладу освіти науково-дослідницьку роботу.
3. Права та обов'язки студентів, інтернів і слухачів циклів підвищення кваліфікації
3.1. Під час навчання на базовій СЕС студенти, інтерни та слухачі циклів підвищення кваліфікації зобов'язані виконувати Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти та Правила внутрішнього трудового розпорядку базової СЕС. За узгодженням з профільною кафедрою графік навчання окремих студентів, інтернів та слухачів циклів підвищення кваліфікації може бути змінений з урахуванням особливостей роботи відповідних структурних підрозділів базової СЕС та потреб навчально-виховного процесу.
3.2. Студенти 5-6 курсів та слухачі циклів підвищення кваліфікації беруть участь в обстеженні об'єктів та складанні актів за результатами обстеження.
3.3. В період навчання на базовій СЕС студенти 5-6 курсів, при наявності вакантних місць, можуть зараховуватись у встановленому порядку на посади середнього медичного персоналу.