МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 331 від 10.08.2001 |
Про затвердження номенклатури резервів лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного обладнання для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 613 від 09.09.2006 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року N 308 "Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків", з метою покращання матеріально-технічного забезпечення медичних сил і засобів, які забезпечують запобігання та ліквідацію медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити номенклатуру та норми накопичення лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання відомчого та регіонального резервів для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій, а також номенклатуру лікарських засобів і виробів медичного призначення резерву лікувально-профілактичних закладів, що додаються.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров'я Київської міської держадміністрацій:
2.1. Розробити та затвердити план-графік створення регіональних резервів лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуцій відповідно до затверджених цим наказом номенклатури та норм накопичення в обсягах, що забезпечать попередження та ліквідацію медико-санітарних наслідків прогнозованих надзвичайних ситуацій, характерних для регіону (до 1 грудня 2001 р.).
2.2. Передбачити під час формування місцевих бюджетів на 2002 та 2003 роки кошти на накопичення регіональних резервів.
2.3. Створити регіональні резерви лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до затверджених номенклатури і норм накопичення регіонального резерву (до 1 січня 2004 р.).
2.4. Забезпечити в лікувально-профілактичних закладах, ліжковий фонд яких не менше 180 ліжок, створення місцевого резерву лікарських засобів і виробів медичного призначення для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій з розрахунку, який забезпечить надання медичної допомоги постраждалим при розгортанні 10% додаткових ліжок.
2.5. Створення місцевого резерву здійснювати на підставі затвердженої номенклатури лікарських засобів і виробів медичного призначення резерву лікувально-профілактичних закладів, з врахуванням профілю ліжкового фонду, можливого виду надзвичайної ситуації тощо. Мінімальні кошти для накопичення незнижувального місцевого резерву передбачити в розмірі 500 грн. на кожне додаткове ліжко.
2.6. Забезпечити в медичних закладах та інших суб'єктах, що здійснюють взяття, переробку, зберігання, реалізацію донорської крові, її компонентів та препаратів, створення незнижувального резерву діагностичних моноклональних Тест-реагентів анти-A, анти-B, анти-D, а також їх видачу за терміновою заявкою територіального центру екстреної медичної допомоги з оплатою протягом трьох діб.
2.7. Про хід виконання цього наказу інформувати МОЗ України до 1 січня 2004 року щорічно.
3. Центральній базі спецмедпостачання МОЗ України (Козін В.Г.) забезпечити розміщення відомчого резерву лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання для запобігання та ліквідації медичних наслідків надзвичайних ситуацій на центральних складах спецмедпостачання МОЗ України. Зберігання та облік резерву здійснювати згідно з нормативно-правовими актами.
4. Державному підприємству "Укрвакцина" МОЗ України (Бруй Г.Ф.) забезпечити накопичення лікарських засобів (сироваток) відповідно до затвердженої номенклатури відомчого резерву і виділених з держбюджету коштів. Зберігання, освіження, їх видачу здійснювати згідно з нормативно-правовими актами.
5. Центральній санітарно-епідеміологічній станції МОЗ України (Некрасова Л.С.) забезпечити накопичення діагностичних препаратів, засобів індивідуального захисту та дезінфекційних препаратів відповідно до затвердженої номенклатури відомчого резерву і виділених з держбюджету коштів. Зберігання, освіження, та видачу цих препаратів і засобів здійснювати згідно з нормативно-правовими актами.
( Наказ доповнено пунктом 5 згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 613 від 09.09.2006 )
6. Департаменту економіки, фінансів та майнових відносин (Карамушка Л.І.) за поданням Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню та Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду під час формування проекту Державного бюджету України на 2008 рік та надалі щорічно передбачати асигнування на створення та/або поповнення відомчого резерву відповідно до затвердженої номенклатури біопрепаратів, реагентів, витратних матеріалів для здійснення діагностики пташиного грипу, дезінфекційних засобів і обладнання, засобів індивідуального захисту, а також передбачати асигнування для поповнення номенклатури лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання відомчого резерву МОЗ України.
( Наказ доповнено пунктом 6 згідно з Наказом Міністерства охорониздоров'я N 613 від 09.09.2006 )
7. Визнати наказ МОЗ України від 03.04.96 N 68 "Про створення резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій" таким, що втратив чинність.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Картиша А.П.
Перший заступник Міністра | О.О. Бобильова |
Затверджено
Наказ МОЗ України
10.08.2001 N 331
Номенклатура та норми накопичення лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання відомчого резерву МОЗ України для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій