• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підвищення ефективності використання трудових ресурсів

Міністерство вугільної промисловості України | Наказ від 03.07.2008 № 305
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 03.07.2008
  • Номер: 305
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 03.07.2008
  • Номер: 305
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
03.07.2008 N 305
Про підвищення ефективності використання трудових ресурсів
За 5 місяців 2008 року план продуктивності праці робітників з видобутку вугілля по підприємствах, що входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України та щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами, виконано на 116%, при плані 20,9 т/міс. фактична продуктивність праці збільшена до 24,2 т/міс. Однак, окремі підприємства не досягли запланованої продуктивності праці. Серед них ДП "Красноармійськвугілля" - 99%, ВАТ "Лисичанськвугілля" - 94%, шахта "Південнодонбаська N 1" - 95% запланованої величини.
З початку 2008 року на значній кількості вугледобувних підприємств допущено зниження продуктивності праці порівняно з відповідним періодом попереднього року. Серед них шахта "Південнодонбаська N 1" - на 13,8%, ДП "Луганськвугілля" - на 1,8%, ВАТ "Лисичанськвугілля" - на 3,6%, ДП "Свердловантрацит" - на 6,6%, ДП "Шахтоуправління "Донбас" - на 2,2%.
Крім того, деякі підприємства мають низьку продуктивність праці. Це ДП "Первомайськвугілля" - 7,6 т/міс., ВАТ "Лисичанськвугілля" - 8,7 т/міс., ДП "Орджонікідзевугілля" - 9,1 т/міс.
Це є наслідком того, що керівники державних підприємств з видобування вугілля, шахт, їх структурних підрозділів недостатньо проводять роботу щодо покращення структури чисельності працюючих на шахтах. Тобто, у ряді випадків при незначних обсягах виробництва або їх суттєвому зменшенні необгрунтовано збільшується чисельність робітників на допоміжних процесах, в першу чергу на шахтовій поверхні. При цьому в окремих випадках питома вага робітників шахтової поверхні в загальній чисельності робітників з видобування вугілля досягає 30 - 40%.
Так, на шахті "Лідіївка" ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" питома вага робітників шахтової поверхні у чисельності робітників з видобування вугілля складає 42,3%; на шахті "Центральна" ДП "Красноармійськвугілля" - 41,9%; на шахті ім. Ткачука ДП "Шахтарськантрацит" - 46,4%; на шахті "Ольховатська" ДП "Орджонікідзевугілля" - 37,2%; на шахті "Золоте" ДП "Первомайськвугілля" - 36,5%; на шахті "Хрустальська" ДП "Донбасантрацит" - 33,2%; на шахті ім. 50-річчя Радянської України ДП "Антрацит" - 37,4%.
На окремих шахтах має місце тенденція, коли при значному зменшенні обсягів виробництва чисельність робітників шахтової поверхні залишається практично на тому ж рівні або збільшується.
В ДП "Красноармійськвугілля" на шахті "Центральна" за 4 місяці 2008 р. порівняно з відповідним періодом 2007 р. обсяг виробництва вугілля зменшився майже в 5 разів, середньодобове видобування склало 56 тонн, при цьому чисельність робітників шахтової поверхні (470 чол.) залишилась на тому ж рівні, по шахті ім. Димитрова видобування вугілля зменшилось у 2,8 рази, а чисельність робітників шахтової поверхні - на 2%.
Аналогічна картина має місце на шахті "Курахівська" ДП "Селидіввугілля", на шахті "Краснолуцька" ДП "Донбасантрацит", на шахтах "Відродження" та "Зарічна" ДП "Львіввугілля".
А по деяких шахтах при зниженні обсягів видобування вугілля чисельність робітників шахтової поверхні збільшилася, наприклад, на шахті "Міусинська" ДП "Донбасантрацит" на 12 чол., на шахті "Крепінська" ДП "Антрацит" на 5 чол.
Всі ці порушення призвели до того, що на вищезазначених шахтах і державних підприємствах з видобування вугілля погіршилося співвідношення ГРОЗ і прохідників до інших робітників з видобування вугілля. Якщо в середньому по підприємствах, що входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України та щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами, це співвідношення складає 32,6%, то в ДП "Красноармійськвугілля" воно не перевищує 23,4%, ДП "Донбасантрацит" - 26,1%, ДП "Первомайськвугілля" - 25,9%".
Аналогічна ситуація по чисельності керівників, фахівців і службовців. Середній по шахтах галузі показник відношення робітників на одного керівника, фахівця і службовця дорівнює 6,1, в той же час на шахтах ДП "Орджонікідзевугілля" цей показник складає лише 4,5, ДП "Дзержинськвугілля" - 5,0, ДП "Торезантрацит" і ДП "Первомайськвугілля" - 5,1.
З метою підвищення ефективності використання трудових ресурсів, покращення структури чисельності працюючих на шахтах
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам державних підприємств і відкритих акціонерних товариств з видобування вугілля, директорам самостійних шахт:
1.1. Розробити до 10 липня 2008 року, за безпосередньої участі профспілкових організацій, заходи щодо механізації та автоматизації виробничих процесів, удосконалення схем транспортування вугілля та вентиляції гірничих виробок, об'єднання і ліквідації окремих структурних підрозділів та на цій основі оптимізувати структуру чисельності працівників у відповідності з фактичними обсягами виробництва (зокрема чисельність робітників на допоміжних процесах, у тому числі робітників на поверхні шахт, та керівників, фахівців і службовців) і надати їх Фінансово-економічному департаменту для опрацювання та подальшого подання Міністрові на затвердження.
1.2. Вважати виконання заходів щодо оптимізації структури чисельності працівників у відповідності з фактичними обсягами виробництва особливо важливим виробничим завданням з відповідним преміюванням за їх виконання причетних керівників структурних підрозділів. У разі невиконання доведених завдань із оптимізації структури чисельності працівників винних керівників підрозділів притягати до відповідальності.
1.3. Надавати щомісяця до 5 числа наступного за звітним місяця (починаючи із звіту за липень 2008 року) Фінансово-економічному департаменту інформацію щодо виконання заходів стосовно оптимізації структури чисельності працівників та завдань.
2. Директору Фінансово-економічного департаменту Марушкевич І.М. доповідати щомісяця на апаратній нараді інформацію щодо виконання державними підприємствами завдань із середньомісячної продуктивності праці робітника з видобутку вугілля і оптимізації структури чисельності працівників. У разі невиконання зазначених графіків готувати проекти розпорядчих документів щодо притягнення до відповідальності керівників підприємств, які не виконують затверджені графіки скорочення чисельності працівників.
3. Фінансово-економічному департаменту (Марушкевич І.М.), Донецькому центру організації праці (Гузенко В.М.) з урахуванням наданих підприємствами пропозицій та пункту 1.1 цього наказу внести до 01.08.2008 відповідні зміни до Типових структур управління, штатних розкладів і нормативів чисельності керівників, фахівців і службовців державних підприємств, акціонерних товариств з видобування вугілля.
4. Призупинити дію пунктів 1.2, 1.3.1, 1.3.2 та 10 наказу Мінвуглепрому від 03.04.2008 N 138, із змінами від 17.04.2008 N 167.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Корзуна А.В.
Міністр В.Полтавець