• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок підготовки проектів нормативно-правових актів та розпорядчих документів Держкомтелерадіо України

Державний комітет телебачення і радіомовлення України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 13.08.2007 № 304
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.08.2007
  • Номер: 304
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.08.2007
  • Номер: 304
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.08.2007 N 304
Про Порядок підготовки проектів нормативно-правових актів та розпорядчих документів Держкомтелерадіо України
З метою вдосконалення діяльності Держкомтелерадіо в частині складання, оформлення, виконання нормативно-правових актів та документів розпорядчого характеру (наказів, розпоряджень), а також приведення їх у відповідність до чинного законодавства України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок підготовки проектів нормативно-правових актів та розпорядчих документів Держкомтелерадіо України (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів забезпечити вивчення Порядку працівниками очолюваних підрозділів та неухильне дотримання його положень.
3. Відповідальність за зміст, оформлення та виконання документів розпорядчого характеру покласти на керівників структурних підрозділів - розробників.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Шапкін С.Б.) забезпечити доведення цього наказу до керівників структурних підрозділів згідно з розрахунком розсилки.
5. Департаменту інформаційної політики (Червак Б.О.) оприлюднити цей наказ на ВЕБ-сторінці Комітету в інформаційній мережі Інтернет.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України від 25.01.2001 р. N 8 "Про порядок складання та оформлення розпорядчих нормативно-правових документів Держкомінформу".
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету Горобцова В.О.
Голова Комітету Е.Прутнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомтелерадіо
України
13.07.2007 N 304
ПОРЯДОК
підготовки проектів нормативно-правових актів та розпорядчих документів Держкомтелерадіо України
1. Загальні положення
1.1. Держкомтелерадіо України у межах своїх повноважень на підставі та на виконання актів законодавства видає накази, розпорядження, організовує та контролює їх виконання.
1.2. Підставами для прийняття нормативно-правових актів та розпорядчих документів в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України є:
Конституція і закони України, постанови Верховної Ради України, акти Президента України та Кабінету Міністрів України, рішення колегії;
провадження виконавчої і розпорядчої діяльності з метою виконання Комітетом покладених на нього завдань і функцій;
потреба у правовому регулюванні діяльності.
2. Вимоги до форми документа
2.1. Всі службові документи розпорядчого характеру повинні оформлятися на відповідних стандартних бланках Держкомтелерадіо для організаційно-розпорядчих документів (додатки 1, 2, 3), мати визначені у додатках 9 та 10 до пункту 4.2.1 Інструкції з діловодства Держкомтелерадіо обов'язкові реквізити і стабільний порядок їх розміщення.
2.2. Як правило, тексти розпорядчих документів складаються з двох частин:
констатуюча (вступ, де зазначені причини видання; доведення, де занотовано головні факти; висновок, де викладено мету видання наказу);
розпорядча позначається грифом "НАКАЗУЮ" і складається з пунктів із зазначенням конкретного завдання, строків його виконання і відповідальних за виконання посадових осіб.
Заголовок до тексту документа повинен містити короткий виклад змісту документа. Він має бути максимально коротким і ємним, точно передавати зміст тексту. Якщо в тексті йдеться про кілька питань, заголовок може бути узагальнений.
2.3. Тексти мають бути підготовлені, як правило, у Microsoft Word з використанням шрифту Times New Roman, розмір 14, таблиці, діаграми тощо - у Microsoft Excel. Відступи від краю аркуша до тексту (поля документів) мають наступні параметри:
3 см - лівий відступ;
2 см - верхній та нижній відступи;
1,5 см - правий відступ.
2.4. Нормативно-правові акти, які потребують державної реєстрації, повинні мати у верхньому правому кутку після номера акта чи грифа "ЗАТВЕРДЖЕНО" вільне місце (6 х 10 см) для запису Мін'юсту про державну реєстрацію.
3. Підготовка та погодження документа
3.1. Підготовка проектів нормативно-правових актів та розпорядчих документів Держкомтелерадіо України покладається на керівників структурних підрозділів, на яких поширюється їх дія.
3.2. У процесі підготовки проект візується виконавцем (зазначається посада, номер службового телефону та розшифрування підпису) і погоджується з начальником відділу (сектору), яким унесено проект, директором департаменту (начальником управління), до складу якого входить відділ (сектор), що вніс проект.
3.3. Якщо посадова особа, підпис якої зазначений на проекті, відсутня, то документ підписує особа, яка виконує її обов'язки, або її заступник. При цьому обов'язково зазначається посада особи, яка підписала документ, і її прізвище (виправлення вносяться чорнилом або машинописним способом, наприклад: "в.о.", "заст."). Не допускається підписання документа з прийменником "за" або поставленням косої риски перед найменуванням посади.
3.4. Після візування керівниками всіх заінтересованих підрозділів проект подається до юридичного управління для здійснення перевірки його відповідності законодавству.
У разі невідповідності проекту законодавству та якщо внесені до нього юридичним управлінням зауваження не враховано, юридичне управління, не візуючи проект, подає Голові Комітету письмовий висновок з пропозиціями щодо законного вирішення відповідного питання для прийняття остаточного рішення.
3.5. У разі, якщо проект зачіпає права, свободи і законні інтереси громадян або має міжвідомчий характер, юридичне управління вносить керівництву Комітету пропозиції щодо подання його до Мін'юсту для державної реєстрації. Накази Держкомтелерадіо України, що підлягають державній реєстрації, реєструються в установленому законодавством порядку із використанням методичних рекомендацій Мін'юсту.
3.6. Після візування проекту начальником юридичного управління, або особою, що його заміщує, проект візується усіма заступниками Голови Комітету, а в разі необхідності - зацікавленими органами державної влади, установами, організаціями і підприємствами (за винятком наказів по особовому складу).
3.7. Завізований проект подається на підпис Голові Комітету. Подання проекту на візування заступникам чи на підпис Голові Комітету без попереднього розгляду юридичним управлінням не допускається.
3.8. Візи погодження проставляються на звороті останньої сторінки першого примірника проекту з повним їх розшифруванням. Крім цього, обов'язково зазначається, яким структурним підрозділом підготовлено проект.
3.9. Додатки до розпорядчих документів підписуються керівником структурного підрозділу, який підготував проект, на лицьовій стороні останнього аркуша додатка.
3.10. Підписаний Головою Комітету або виконуючим його обов'язки проект реєструється загальним відділом і доводиться згідно з розрахунком розсилки, підготовленим безпосереднім виконавцем та підписаним керівником структурного підрозділу, що вніс проект.
3.11. Розпорядчі документи з встановленими термінами виконання ставляться на контроль Відділом контролю.
3.12. Структурний підрозділ, відповідальний за підготовку розпорядчого документу, у разі необхідності, ініціює перед Головою Комітету питання щодо внесення відповідних змін до розпорядчого документа, а за умови втрати його чинності - вносить пропозиції щодо зняття з контролю у встановленому порядку.
4. Підготовка документів з особового складу
4.1. Розпорядчі документи Держкомтелерадіо України по особовому складу готуються підрозділом, відповідальним за кадрову роботу.
4.2. Розпорядчий документ з особового складу - це розпорядчий документ, що регламентує прийняття громадян на роботу, звільнення, переміщення працівників на інші посади, відрядження, надання їм відпустки тощо. Складаються такі документи на підставі заяв громадян, службових записок, протоколів колегіальних органів тощо.
4.3. Накази по особовому складу видаються на стандартних бланках Комітету (додаток 3). У розпорядчій частині пункти мають бути розміщені у такій послідовності: звільнення з займаної посади, переведення, зміна прізвища, призначення на посаду тощо.
4.4. Дозволяється видавати накази як стосовно одного співробітника (індивідуальні), так і про кількох (зведені), незалежно під які управлінські дії вони підпадають.
4.5. При складенні зведених наказів, виконавець зобов'язаний простежити за тим, щоб у документі не містилася інформація з різними термінами зберігання. Накладення дисциплінарних стягнень і оголошення заохочень потрібно оформляти окремими наказами. Кожний пункт наказу має розпочинатися з нового рядка дієсловом, що позначає дію ("призначити", "перевести", "звільнити", "оголосити" тощо) і пишеться великими літерами. Також великими літерами з нового рядка проставляють прізвище, ім'я, по батькові особи і далі наводиться текст пункту. Під кожним пунктом зазначають підставу для його складання.
4.6. Вимоги до тексту наказу з особового складу:
1) у тексті наказу про прийняття на роботу необхідно зазначати: на яку посаду, до якого структурного підрозділу і з якого числа особа оформляється на роботу, вид роботи (постійна - з випробувальним строком, зі стажуванням тощо, тимчасова - на певний період та інше), розмір оплати, особливі умови роботи (з прийняттям матеріальної відповідальності, зі скороченим робочим днем тощо);
2) у тексті наказу про переведення працівника на іншу роботу зазначається посада, структурний підрозділ, до якого особа переводиться, дата і на який термін, причини переведення, умови оплати праці;
3) у наказах про звільнення працівників обов'язково зазначити посаду, структурний підрозділ, дату і мотив звільнення. Останній має бути викладений стисло і чітко відповідно до норми чинного законодавства;
4) у наказах про заохочення зазначається одне із заохочень, що міститься в правилах внутрішнього трудового розпорядку (ст. 143 Кодексу законів про працю України);
5) у наказах про стягнення записуються стягнення, передбачені законодавством про працю: догана, звільнення;
6) у розпорядженнях про надання відпустки слід зазначити її вид (основна, додаткова, ін.), тривалість у календарних днях, дату початку і завершення, період роботи, за який надано відпустку.
4.7. Накази з особового складу візуються безпосереднім виконавцем (особою, якій доручено підготовку проекту наказу), керівниками заінтересованих структурних підрозділів, начальником юридичного управління та заступниками Голови Комітету.
Відповідальність за ознайомлення з наказом усіх заінтересованих осіб покладається на керівника структурного підрозділу, відповідального за кадрову роботу.
4.8. Накази про нагородження відомчими відзнаками Держкомтелерадіо України готуються підрозділом, відповідальним за кадрову роботу, у відповідності з чинним законодавством про відомчі заохочувальні відзнаки та відповідними положеннями про них.
Начальник юридичного управління О.Шатковський
Додаток 1
до Порядку підготовки
нормативно-правових актів
та розпорядчих документів
Держкомтелерадіо України
Державний Герб України
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
"___" __________ 200_ р. м. Київ N _____________
Додаток 2
до Порядку підготовки
нормативно-правових актів
та розпорядчих документів
Держкомтелерадіо України
Державний Герб України
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Державного комітету телебачення
і радіомовлення України
"___" __________ 200_ р. м. Київ N ___________
Додаток 3
до Порядку підготовки
нормативно-правових актів
та розпорядчих документів
Держкомтелерадіо України
Державний Герб України
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
(по особовому складу)
"___" ___________ 200_ р. м. Київ N _________