МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.06.2010 N 303 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном N 51 від 23.03.2012 )
Про Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики України
З метою організації роботи, пов'язаної із запобіганням надзвичайним ситуаціям на підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства промислової політики України, захисту життя і здоров'я громадян, які працюють на підприємствах, та у зв'язку із змінами у штатному розкладі та керівному складі Міністерства,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити склад Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мінпромполітики (далі - Комісія) та Положення про неї, що додаються.
2. Призначити головою Комісії заступника Міністра Немілостівого В.О.
3. Керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства:
3.1. Відкоригувати, доопрацювати (при необхідності - розробити) плани запобіжних заходів з надзвичайних ситуацій та плани дій органів управління та сил цивільної оборони при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.
3.2. Уточнити склад об'єктових комісій з надзвичайних ситуацій (при необхідності - створити) та затвердити Положення про них.
4. Директору Департаменту адміністративно-господарського забезпечення довести даний наказ до структурних підрозділів Міністерства.
5. Начальнику Управління організаційного та інформаційного забезпечення роботи Міністра розмістити даний наказ на сайті Міністерства.
6. Керівникам структурних підрозділів Міністерства довести даний наказ до підпорядкованих підприємств, установ та організацій.
7. Накази Мінпромполітики від 27.04.2006 N 161 "Про Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики" та від 08.02.2008 N 77 "Про внесення змін до наказу Мінпромполітики від 27.04.2006 N 161 "Про Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики" вважати такими, що втратили чинність.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Немілостівого В.О.
Міністр | Д.В.Колєсніков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
21.06.2010 N 303
КОМІСІЯ
з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики України
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
21.06.2010 N 303
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики України
1. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Міністерства промислової політики України (далі - Комісія) є постійним органом управління, який забезпечує виконання підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління Міністерства (далі - підприємства), функцій щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, цим Положенням, іншими актами законодавства та нормативними документами Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
3. Основні завдання Комісії:
3.1. Організація роботи щодо проведення нагляду та здійснення контролю за обстановкою на потенційно-небезпечних об'єктах, які входять до складу підприємств, включаючи прилеглу до них територію.
3.2. Організація та здійснення заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на об'єктах, які входять до складу підприємств.
3.3. Забезпечення участі сил і засобів підпорядкованих підприємствам аварійно-рятувальних формувань у проведенні аварійно (пошуково) - рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення (загрози виникнення) надзвичайних ситуацій.
4. Функціональні обов'язки Комісії.
4.1. У режимі повсякденної діяльності:
4.1.1. Організує роботу структурних підрозділів підприємств або спеціально призначених осіб з питань розроблення та виконання цільових і науково-технічних програм і заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, забезпечення захисту населення, сталого функціонування господарських об'єктів, зменшення можливих матеріальних втрат у разі виникнення надзвичайної ситуації.
4.1.2. Бере участь у розгляді питань щодо створення або припинення діяльності підприємств, що використовують складні та небезпечні технології (хімічні, радіаційні тощо) і подає відповідні пропозиції з цих питань Міністру.
4.1.3. Сприяє розвитку системи цивільного захисту населення, форм контролю за функціонуванням потенційно-небезпечних об'єктів.
4.1.4. Здійснює методичне керівництво і контроль за роботою структурних підрозділів підприємств або спеціально призначених осіб з питань надзвичайних ситуацій підприємств та за їх підготовкою до дій у надзвичайних ситуаціях.
4.1.5. Взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
4.2. У режимі підвищеної готовності:
4.2.1. Вживає заходів до активізації роботи, пов'язаної з веденням спостереження та здійсненням контролю за станом на потенційно-небезпечних об'єктах і прилеглій до них території, прогнозуванням можливості виникнення надзвичайної ситуації та її масштабів.
4.2.2. Організовує розроблення комплексу заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, забезпечення сталого функціонування підприємств, установ та організацій.
4.3. У режимі діяльності у надзвичайній ситуації:
4.3.1. Організовує роботу, пов'язану з локалізацією або ліквідацією надзвичайних ситуацій об'єктового рівня.
4.3.2. Взаємодіє з відповідними територіальними органами управління з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
4.3.3. Визначає межі території, на якій виникла надзвичайна ситуація, та організовує визначення розміру шкоди, заподіяної підприємствам і населенню внаслідок надзвичайної ситуації.
4.3.4. Організовує постійний контроль за станом довкілля на території, що зазнала впливу надзвичайної ситуації, обстановкою на аварійних об'єктах та прилеглій до них території.
4.3.5. Вивчає обставини, що склалися, та готує інформацію до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо вжитих заходів, пов'язаних з реагуванням на надзвичайну ситуацію та причини її виникнення.
4.3.6. Організовує роботи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування об'єктів економіки та об'єктів першочергового життєзабезпечення постраждалого населення.
5. Права Комісії.
5.1. Заслуховувати керівників підприємств та давати їм відповідні доручення.
5.2. Одержувати від підприємств матеріали і документи, необхідні для вирішення питань, які вона розглядає.
5.3. Розглядати матеріали про причини виникнення і наслідки надзвичайних ситуацій та вносити пропозиції щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб, винних у виникненні надзвичайної ситуації.
6. Роботою Комісії керує її голова, а у разі відсутності голови - за його дорученням один із заступників.
Голова Комісії організовує її роботу за допомогою секретаря.
Голова Комісії має право:
- залучати до роботи Комісії керівників (працівників) структурних підрозділів Міністерства, підприємств, а також представників інших органів управління (виконавчої влади) - за їх згодою;
- залучати для ліквідації або запобігання виникненню надзвичайної ситуації будь-які транспортні, рятувальні, відбудовчі, медичні та інші сили і засоби підприємств;
- приймати рішення в межах повноважень Комісії з питань реагування на надзвичайні ситуації;
- вносити пропозиції Міністру, Державній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо заохочення (нагородження) осіб, які внесли значний вклад у розробку та реалізацію заходів запобігання надзвичайним ситуаціям, ліквідації їх наслідків;
- делегувати на період ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій свої повноваження своїм заступникам.
7. Комісія проводить засідання за необхідності, але не менше одного разу на два місяці. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів з числа присутніх її членів і оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем Комісії.
Рішення Комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання підприємствами.
Начальник Відділу мобілізаційної підготовки та цивільної оборони | І.Д.Воловенко |