ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
Про забезпечення підвищеної готовності до реагування на надзвичайні ситуації у період святкування Дня Святої Трійці та Дня Конституції України
З метою підвищення готовності структурних підрозділів апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій, органів і підрозділів ДСНС України до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій та організації заходів щодо забезпечення пожежної і техногенної безпеки у період святкування Дня Святої Трійці та Дня Конституції України
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам структурних підрозділів апарату ДСНС України, головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та місті Київ, підрозділів центрального підпорядкування ДСНС України, навчальних та науково-дослідних установ, підприємств, організацій системи ДСНС України на період 7 - 9 та 28 - 30 червня 2014 року:
1.1. Призначити в органах управління та підрозділах відповідальних посадових осіб з числа керівного складу для вирішення невідкладних завдань у сфері відповідальності ДСНС України.
1.2. Посилити охорону адміністративних будівель і місць дислокації формувань ДСНС України. Перевірити протипожежний стан службових приміщень, робочих кабінетів, сховищ, комор, парків. Забезпечити надійне збереження техніки, майна, засобів та оснащення.
1.3. Заборонити виїзд транспортних засобів, за винятком транспортних засобів чергових підрозділів, підрозділів, залучених до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, і тих, що забезпечують життєдіяльність підрозділів та залучені до здійснення заходів з організації служби у цей період.
1.4. Спланувати та вжити додаткових заходів щодо забезпечення належного рівня дисципліни серед особового складу та працівників, які перебуватимуть на службі у підпорядкованих органах управління і підрозділах.
1.5. У разі ускладнення оперативної обстановки та виникнення надзвичайних ситуацій і подій, що мають резонансний характер, доповідати негайно у встановленому порядку.
2. Начальникам головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та місті Київ:
2.1. Організувати взаємодію з місцевими органами влади, територіальними органами внутрішніх справ, регіональними службами цивільного захисту з питань забезпечення техногенної і пожежної безпеки на об'єктах, задіяних до проведення заходів з відзначення Дня Святої Трійці і Дня Конституції України, та на випадок спільних дій у разі виникнення на них надзвичайних ситуацій і подій.
2.2. Відпрацювати плани і картки пожежогасіння на задіяні до відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України об'єкти, здійснити перевірку джерел протипожежного водопостачання в районах їх розташування. Уточнити з урахуванням місцевих особливостей маршрути висування сил і засобів у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж і подій на зазначених об'єктах.
2.3. Провести розрахунки сил і засобів та визначити резерв для забезпечення оперативного реагування на період 7 - 9 та 28 - 30 червня 2014 року, у тому числі за рахунок формувань центрального підпорядкування. До розрахунків включити пожежно-рятувальні, рятувальні, піротехнічні, водолазно-рятувальні та кінологічні розрахунки, підрозділи РХБЗ, інженерну та спеціальну техніку з екіпажами.
2.4. Організувати чергування у цілодобовому режимі з 09:00 7 червня до 09:00 10 червня та з 09:00 28 червня до 09:00 1 липня 2014 року оперативних груп для організації реагування у разі ускладнення пожежної і техногенної безпеки в зоні відповідальності та виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж і подій.
2.5. Забезпечити посилений моніторинг техногенної та пожежної безпеки на території зон відповідальності. Особливу увагу приділити об'єктам з масовим перебуванням людей, на яких будуть проводитися заходи, пов'язані з відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України.
3. Начальникам головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях та місті Київ, Міжрегіонального центру швидкого реагування, 1 та 2 Спеціальних центрів швидкого реагування, Спеціального авіаційного загону, Навчального центру ОРС ЦЗ, Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт, ДП "Мобільний рятувальний центр", Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону:
3.1. Організувати додаткові заняття з особовим складом щодо вивчення особливостей об'єктів, задіяних до відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України, маршрутів висування до них, порядку дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, подій і заходів безпеки під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
3.2. Перевести з 09:00 7 червня до 09:00 10 червня та з 09:00 28 червня до 09:00 1 липня 2014 року на підвищений режим готовності до дій за призначенням чергові і резервні сили та забезпечити оперативне реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж і подій в зонах відповідальності, особливу увагу приділити організації реагування на об'єктах з масовим перебуванням людей, задіяних до відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України.
3.3. Забезпечити постійну взаємодію з представниками Управління державної охорони України та органів внутрішніх справ в місцях тимчасового та постійного перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.
3.4. Подати до 12:00 6 та 26 червня 2014 року через Департамент реагування на надзвичайні ситуації (факс: 247-31-18, 247-32-98, e-mail: pvh@mns.gov.ua) розрахунки сил і засобів та списки відповідальних осіб від керівного складу на період святкування Дня Святої Трійці та Дня Конституції України.
3.5. Організувати у період 7 - 9 та 28 - 30 червня 2014 року посилений контроль за організацією служби у підпорядкованих підрозділах.
4. Начальникам Міжрегіонального центру швидкого реагування, 1, 2 Спеціальних центрів швидкого реагування, Навчального центру ОРС ЦЗ, Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт, ДП "Мобільний рятувальний центр", Державного воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону визначити резерв сил та засобів Голови ДСНС України на випадок виникнення масштабних надзвичайних ситуацій і пожеж для надання допомоги територіальним органам ДСНС України в їх ліквідації.
5. Начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування, командиру Спеціального авіаційного загону ДСНС України утримувати в постійній готовності до застосування авіаційну техніку для оперативного залучення до реагування на надзвичайні ситуації.
6. Контроль за виконанням територіальними органами ДСНС України заходів щодо забезпечення пожежної і техногенної безпеки на об'єктах, задіяних до відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України, та організації реагування на можливі надзвичайні ситуації, пожежі і події у період 7 - 9 та 28 - 30 червня 2014 року покласти на оперативні групи, утворені відповідно до
наказу ДСНС України від 04.03.2014 № 133. Інструктаж оперативних груп і чергових змін, залучених до несення служби у період 7 - 9 та 28 - 30 червня, провести о 15:00 6 червня 2014 року.
7. Начальнику Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України виділити з 09:00 7 червня до 09:00 10 червня та з 09:00 28 червня до 09:00 1 липня 2014 року автомобіль для транспортного забезпечення оперативної групи ДСНС України. Чергування автомобіля організувати в цілодобовому режимі за місцем дислокації, залучення - за викликом начальника чергової зміни ДСНС України. Забезпечити заправку автомобіля пально-мастильними матеріалами з розрахунку на 800 км пробігу.
8. Директору Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) організувати контроль за станом пожежної і техногенної безпеки на об'єктах, задіяних до відзначення Дня Святої Трійці та Дня Конституції України.
9. Особам, які у святкові та вихідні дні залучаються до чергування у складі оперативних груп, відповідальним по органах управління та підрозділах, за рішенням керівництва надати дні відпочинку відповідно до чинного законодавства.
10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Бойка А.П.
( Додатки 1-4 не наводяться )
( Текст взято з сайту ДСНС України http://www.mns.gov.ua/ )