МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
18.05.2006 N 296/30 |
Про зміни у складі Координаційної ради з питань Комплексної програми "Цукровий діабет"
( Щодо змін додатково див. Наказ Міністерства охорони здоров'я N 79/9 від 19.02.2007 )
У зв'язку із кадровими змінами в апараті МОЗ України, з метою ефективної дієвої координації виконання заходів Комплексної програми "Цукровий діабет"
НАКАЗУЄМО:
1. Внести зміни до спільного наказу АМН України та МОЗ України від 20.09.2000 р. N 45/222 "Про виконання Комплексної програми "Цукровий діабет".
2. Затвердити:
2.1. Склад Координаційної ради з питань Комплексної програми "Цукровий діабет" (додаток 1).
2.2. Положення про Координаційну раду з питань Комплексної програми "Цукровий діабет" (додаток 2).
Контроль за виконанням наказу залишаємо за собою.
Міністр охорони здоров'я України Президент Академії медичних наук України | Ю.В.Поляченко О.Ф.Возіанов |
Додаток 1
до наказу МОЗ та АМН України
18.05.2006 N 296/30
СКЛАД
Координаційної ради з питань Комплексної програми "Цукровий діабет" ( 545/99 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ та АМН України
18.05.2006 N 296/30
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну раду з питань Комплексної програми "Цукровий діабет"
1. Координаційна рада створюється на базі МОЗ України для координації виконання Комплексної програми "Цукровий діабет". Вона є постійно діючим координаційним органом щодо виконання заходів Комплексної програми "Цукровий діабет", а також координує проведення наукових досліджень у рамках програми.
2. Координаційна рада є консультативно-дорадчим органом МОЗ та АМН України.
3. Основними завданнями Координаційної ради є:
- координація виконання Комплексної програми "Цукровий діабет";
- здійснення аналізу стану надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет;
- внесення пропозицій щодо удосконалення ендокринологічної служби в Україні з метою посилення ефективності профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет.
4. Координаційна рада відповідно до покладених завдань:
- аналізує стан реалізації виконання Комплексної програми "Цукровий діабет" та надає свої пропозиції щодо удосконалення її виконання у рамках програми;
- проводить експертизу розробок наукових колективів, окремих вчених і спеціалістів у галузі створення нових та удосконалення існуючих методів діагностики, лікування та профілактики, а також реабілітації хворих на цукровий діабет і його ускладнень;
- вивчає та аналізує стан забезпечення хворих на цукровий діабет цукрознижувальними препаратами (інсулінами, засобами їх введення, таблетованими препаратами), засобами самоконтролю, лабораторним обладнанням, оснащенням кабінетів;
- сприяє роботі громадських об'єднань хворих на цукровий діабет, спрямованій на соціальний захист хворих;
- вносить пропозиції та сприяє організації роботи щодо масового обстеження населення на своєчасне виявлення цукрового діабету та його ускладнень;
- сприяє організації в лікувально-профілактичних закладах шкіл навчання самоконтролю хворих на цукровий діабет;
- співпраця з міжнародними організаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я та її підрозділами, неурядовими організаціями та об'єднаннями для вирішення питань взаємного інформування з надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет.
5. Координаційна рада має право:
- утворювати в разі потреби тимчасові робочі та експертні групи;
- залучати спеціалістів лікувальних закладів та установ, вчених до розгляду питань з проблем цукрового діабету (за погодженням керівників).
6. Координаційна рада здійснює свою діяльність на громадських засадах. Організаційною формою роботи Координаційної ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці. Рішення Координаційної ради приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні і оформляються протоколом.
7. Координаційну раду очолює Голова, який призначається спільним наказом Міністра охорони здоров'я України та Президентом Академії медичних наук України. Склад Координаційної ради затверджується Міністром охорони здоров'я України та Президентом Академії медичних наук.
8. Голова Координаційної ради організовує діяльність Координаційної ради, спрямовує роботу її членів, представляє Координаційну раду у відносинах з територіальними органами охорони здоров'я обласних, міських та районних держадміністрацій, установами, організаціями.
9. Організаційне, технічне та інше забезпечення діяльності Координаційної ради здійснює МОЗ України та АМН України.
Директор Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню МОЗ України Начальник лікувально-організаційного управління АМН України | Р.О.Моісеєнко В.В.Лазоришинець |