• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості нейрохірургічної допомоги населенню України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Перелік, Положення від 24.11.1994 № 295
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Перелік, Положення
  • Дата: 24.11.1994
  • Номер: 295
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Перелік, Положення
  • Дата: 24.11.1994
  • Номер: 295
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 295 від 24.11.94
м.Київ
Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості нейрохірургічної допомоги населенню України
В останні роки відбулись певні позитивні зрушення в організації розвиненої мережі нейрохірургічних відділень, адаптованих, в цілому, до потреб охорони здоров'я різних регіонів України. Створені умови для щорічного надання кваліфікованої нейрохірургічної допомоги в стаціонарах України понад 70 тисячам хворим із різними формами нейрохірургічних захворювань і травмами центральної та периферичної нервової системи. Мережа нейрохірургічних установ складається із 69 відділень обласних і великих міських лікарень, а також 12 спеціалізованих клінічних відділень Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова АМН України.
Продовжується організаційне і методичне удосконалення спеціалізованих видів нейрохірургічної допомоги із застосуванням в практичній діяльності лікувальних установ всіх досягнень сучасної нейрохірургії - мікронейрохірургічних, ендоваскулярних, кріохірургічних, лазерних і стереотаксичних втручань. За останні роки створюються нові напрямки в нейрохірургії на межі із суміжними спеціальностями - функціональна і відновлювальна нейрохірургія, нейрореабілітація, нейрореаніматологія.
В той же час проведений аналіз діяльності служби в цілому свідчить, що нейрохірургічна допомога населенню України в сучасних умовах потребує якісного покращання.
Необхідно зважити на повсюдне значне зростання чисельності травматичних уражень нервової черепно-мозкової травми (в Україні протягом року близько 200 тис. постраждалих тільки з черепно-мозковими травмами, в тому числі - до 25 тис. дітей), зросла кількість хворих із нейрохірургічними формами цереброваскулярної патології, а також складними вадами розвитку нервової системи.
Особливої уваги потребує якість надання допомоги постраждалим із черепно-мозковою травмою в сільській місцевості, на яку припадає майже 1/3 загальної кількості хворих із цією формою патології.
Допомога хворим із гострими травматичними ураженнями центральної нервової системи в умовах ЦРЛ надається в багатьох випадках фахівцями, які не мають належної підготовки з питань нейротравматології, або, якщо й проходили тематичне вдосконалення, то з різних причин звільнені, або усуваються від участі в наданні невідкланої допомоги цим категоріями постраждалих і в нагляді за їх станом в післятравматичному періоді хвороби.
В багатьох випадках головні лікарі ЦРЛ і завідуючі травматологічними (хірургічними) відділеннями покладаються переважно на обмежені в останній час можливості виїзної і консультивної допомоги з боку нейрохірургів. Це, в свою чергу, негативно позначається на якості надання ургентної допомоги хворим із травматичними ураженнями нервової системи. З'ясувалось, що кожний десятий хворий із внутрішньочерепною гематомою в більшості ЦРЛ, як правило, оперується нейрохірургом із суттєвим запізненням (в стані клінічної декомпенсації), а у 20 % випадків травм нервової системи виїзди нейрохірургів по санавіації не є обгрунтованими. Не знаходять належного широкого застосування у практичній діяльності ЦРЛ нові медичні технології, зокрема комп'ютерні діагностичні системи, спеціально розраховані на допомогу лікарям загальнохірургічного профілю.
Хворі із ускладненими гострими травмами хребта (щорічно потребують невідкладної допомоги близько 2 тисяч потерпілих) також в багатьох випадках госпіталізуються в хірургічні, травматологічні відділення, оперуються в значній кількості не на відповідному методичному рівні і не в оптимальні терміни після отримання травми.
Потребує якісного покращання надання допомоги дітям з нейрохірургічною патологією. Щороку потребують нейрохірургічних методів діагностики і лікування 20-25 тис. дітей із нейротравмою, 3-6 тис. - з вадами розвитку нервової системи, близько 1 тис. з пухлинами мозку, судинними захворюваннями. Головні складності в наданні нейрохірургічної допомоги дітям пов'язані з відсутністю в дитячих лікарнях цієї спеціалізованої служби і непристосованістю наявних нейрохірургічних відділень щодо обслуговування дитячого контингенту, з недостатньою в цілому підготовкою фахівців з питань дитячої нейрохірургії, а також з невирішеністю питань щодо організації дитячих нейрохірургічних відділень- принаймні в містах з населенням більш ніж один мільйон мешканців.
Потребує уваги якість надання допомоги в нейрохірургічних відділеннях при деяких інших видах нейрохірургічної патології, зокрема - судинних, онкологічних, запальних та інших захворюваннях центральної нервової системи, що гостро ставить питання про ліцензування відділень, атестацію лікарів, передусім головних спеціалістів відділів охорони здоров'я та керівників обласних нейрохірургічних відділень.
Назріла потреба в чіткому уявленні про епідеміологію нейрохірургічних захворювань в різних регіонах України, а також в науковому обгрунтуванні коштовності лікування при різноманітних видах нейрохірургічної патології.
З метою подальшого розвитку і удосконалення нейрохірургічної допомоги населенню України, підвищення ефективності лікування хворих з травмами і захворюваннями головного і спинного мозку та периферичної нервової системи
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити
1.1. Положення про нейрохірургічне відділення лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.
1.2. Тимчасовий перелік обладнання нейрохірургічного відділення на 60 ліжок.
1.3. Штатний розклад нейрохірургічного відділення на 60 ліжок.
1.4. Показання до госпіталізації нейрохірургічних хворих.
1.5. Порядок направлення хворих на консультацію і лікування в обласні нейрохірургічні відділення.
1.6. Перелік медичного обладнання, інструментарію та апаратури, необхідних для надання невідкладної допомоги хворим з нейротравмою в умовах ЦРЛ.
1.7. Загальну характеристику роботи нейрохірургічного відділення за____рік. (додатки 1.1 - 1.7)
2. Пропонувати
2.1 Міністру охорони здоров'я Республіки Крим, завідуючим відділами охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських рад народних депутатів
2.1.1.Щороку заслуховувати звіти головних позаштатних нейрохірургів відділів охорони здоров'я обласних (міських) рад народних депутатів, розглядати пропозиції і приймати погоджені із Головним позаштатним нейрохірургом МОЗ України Педаченком Є.Г. рішення про заходи щодо підвищення якості нейрохірургічної допомоги населенню України.
2.1.2. Спільно з Головним позаштатним нейрохірургом МОЗ України протягом 1994-1995 років завершити роботу по лінцензуванню нейрохірургічних відділень України.
2.1.3. Сприяти удосконаленню допомоги хворим з нейротравмою, організувати цілодобову ургенцію в нейрохірургічних стаціонарах і нейрохірургів по лінії санітарної авіації, затвердити відповідальних за допомогу постраждалим із нейротравмою в лікарнях, де немає нейрохірургічних відділень, запровадити в діяльність установ, які приймають хворих з нейротравмою, медичні діагностичні комп'ютерні системи.
2.1.4. Організувати систематичне планове підвищення кваліфікації фахівців із ЦРЛ, які забезпечують надання допомоги хворим із нейротравмою, на базах обласних нейрохірургічних відділень, клінік, кафедр (курсів) нейрохірургії медичних вузів, на курсах тематичного удоскононалення з нейротравматології в інститутах удосконалення лікарів і на курсах стажування та інформації на базі Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова АМН України.
2.1.5. Спільно з Головним позаштатним дитячим нейрохірургом МОЗ України Орловим Ю.О. протягом 1995 р. визначити головних позаштатних дитячих нейрохірургів обласного рівня.
2.1.6. Спільно з головними позаштатними дитячими нейрохірургами відділів охорони здоров'я областей визначити відповідальних за надання допомоги дітям з нейрохірургічною патологією в обласних, міських дитячих лікарнях, а також в існуючих нейрохірургічних відділеннях обласних (міських) лікарень.
2.1.7. Сприяти організації спеціалізованих дитячих нейрохірургічних відділень на базі існуючих багатопрофільних обласних, міських дитячих лікарень в містах з населенням більш ніж один мільйон мешканців.
2.1.8. Налагодити систематичне підвищення кваліфікації фахівців з обласних та міських дитячих лікарень, які забезпечують надання нейрохірургічної допомоги дітям, на базах обласних нейрохірургічних відділень, клінік, кафедр (курсів) нейрохірургії медичних вузів, на курсах тематичного удосконалення з дитячої нейрохірургії, в інститутах удосконалення лікарів і на курсах стажування і інформації на базі Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова АМН України.
2.2. Директору Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова АМН України Зозулі Ю.П.:
2.2.1. У відповідності із договором між МОЗ і АМН України забезпечити проведення на базі Інституту в повному обсязі консультативно-діагностичних і лікувальних заходів для хворих України з усіма нейрохірургічними формами патології.
2.2.3. Забезпечити проведення погодженого із МОЗ України комплексу організаційно-методичних заходів спрямованих на покращання надання нейрохірургічної допомоги населенню України.
2.2.4. Сприяти створенню оптимальних умов для удосконалення професійної майстерності нейрохірургів України на базі клінік і лабораторій Інституту нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова АМН України.
2.2.5. Залучати керівних спеціалістів Інституту до участі у проведенні атестації нейрохірургів вищої і першої атестаційних категорій в центральній і обласних атестаційних комісіях.
3. Головному позаштатному нейрохірургу МОЗ України професору Педаченку Є.Г.:
3.1. Протягом 1994-1995 р.р. завершити роботу по ліцензуванню нейрохірургічних відділень України.
3.2. Забезпечити необхідні заходи щодо атестації головних обласних нейрохірургів, керівників нейрохірургічних відділень у 1994-1996 р.р.
3.3. Забезпечити методичне керівництво роботою по запровадженню у 1994-1995 р.р. медичних комп'ютерних систем для експрес-діагностики гострої черепно-мозкової травми в діяльність установ, які приймають хворих з нейротравмою.
4. Ректору Київського інституту удосконалення лікарів професору Гиріну В.М.:
4.1 Організувати в 1995-1998 р.р. проведення циклів удосконалення з питань дитячої нейрохірургії для лікарів нейрохірургів.
5. Головному позаштатному дитячому нейрохірургу МОЗ України професору Орлову Ю.О.:
5.1.Забезпечити методичне керівництво роботою по удосконаленню лікувально-профілактичної допомоги дітям з нейрохірургічною патологією.
6. Вважати таким, що втратив чинність Наказ МОЗ УРСР від 15.07.1977 р. N 425 "Про заходи по дальшому поліпшенню нейрохірургічної допомоги населенню УРСР".
7. Вважати такими, що не застосовуються Накази МОЗ СРСР від 12.08.1988 N 579 "Про затвердження кваліфікаційних характеристик лікарів-фахівців" та від 12.08.1988 N 643 "Про подальший розвиток та удосконалення нейрохірургічної допомоги в СРСР".
8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України Пономаренка В.М.
Міністр В.О.Бобров
Додаток 1.1
Затверджено
Наказом МОЗ України
від 24.11.94 N 295
Положення про нейрохірургічне відділення лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я
1. Нейрохірургічне відділення (далі за текстом - відділення) є структурним підрозділом багатопрофільної республіканської, обласної, міської (центральної, районної) лікарні та інших лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я, що мають у своєму складі відділення неврології, рентгенорадіології, реанімації та інтенсивної терапії. Відділення організовується органами охорони здоров'я за підлеглістю і призначається для діагностики, планової та екстреної допомоги хворим з травмами та іншою патологією нервової системи, що потребує нейрохірургічного лікування.
2. Завідуючим відділенням призначається нейрохірург із стажем роботи за фахом не менше 5 років.
3. Штати відділення встановлюються згідно з чинними нормативними документами і з урахуванням обсягу лікувально-діагностичної і консультативної роботи, що проводиться.
4. Відділення обладнується згідно з затвердженим тимчасовим переліком обладнання нейрохірургічного відділення (див. додаток 1.2).
5. Основними завданнями відділення є:
5.1. Обстеження і хірургічне лікування хворих, що потребують нейрохірургічної допомоги;
5.2. Відбір на госпіталізацію хворих, що потребують лікувально-діагностичної нейрохірургічної допомоги;
5.3. Консультативна допомога іншим відділенням лікарні;
5.4. Ведення медичної документації за затвердженими формами і у встановлені терміни;
5.5. Постійне підвищення якості лікувально-діагностичної роботи, спрямоване на зменшення показників летальності та частоти післяопеляційних ускладнень;
5.6. Засвоєння і впровадження в практичну діяльність досягнень сучасної нейрохірургії та суміжних спеціальностей;
5.7. Підвищення кваліфікації персоналу відділення.
6. Відділенням республіканської, обласних лікарень, а також окремих міських лікарень, що виконують функції обласних відділень, доручаються організаційно-методичні функції.
Додаток 1.2.
Затверджено
Наказом МОЗ України
від_________N______
Тимчасовий перелік обладнання нейрохірургічного відділення на 60 ліжок
------------------------------------------------------------------
| | | |
| N | | Кількість |
|п.п.| Найменування предметів і обладнання | предметів |
| | | |
------------------------------------------------------------------
I.Апарати і прилади.
1. Апарат для високочастотної електрохірургії з 2
набором інструментів для коагуляції
2. Апарат штучної вентиляції легенів портативний 2
(комплект)
3. Апарат штучної вентиляції легенів стаціонарний 4
(комплект)
4. Апарат рентгенівський діагностичний пересувний 1
(комплект)
5. Апарат для скелетного витягання 6
6. Апарат Боброва 8
7. Апарат штучного кашлю 4
8. Динамометр ручний плоскопружинний 4
9. Вимірювач артеріального тиску 8
10. Коагулятор високочастотний для мікрохірургії з 4
набором інструментів
11. Лупа бінокулярна з волокнистим освітлювачем 4
ЛБВО
12. Лупа "Солюкс" настільна 3
13. Ларингоскоп універсальний (комплект) 5
14. Мікроскоп операційний 1
15. Негатоскоп з діафрагмуючими шторками 3
16. Відсмоктувач хірургічний 4
17. Офтальмоскоп налобний 2
18. Офтальмометр 2
19. Офтальмоскоп дзеркальний 2
20. Офтамотонометр 2
21. Периметр настільний 1
22. Периметр локалізатор Водовозова 1
23. Ехоенцефалоскоп пересувний 2
24. Електроенцефолограф 1
II. Медичний інструментарій.
1. Тримач бритвених лез (прямий, вигнутий) 10
2. Долото плоске (ширина робочої частини 15, 25, 1
40 мм) (набір)
3. Затискач кровоспиняючий нейрохірургічний, 60
прямий
4. Затискач кровоспиняючий нейрохірургічний, 60
зігнутий
5. Затискач кровоспиняючий очний, типу "Москіт" 6
6. Зонд хірургічний желобчасний (довжина 170 мм) 4
7. Зонд хірургічний гудзиковий, двобічний 4
(довжина 160 мм)
8. Зонд стравоходо-шлунковий полімерний за
одноразового користування потребою
9. Голка для спинномозкової пункції 40
10. Голка для пункції серця (довжина 256 мм, 2
діаметр- 2 мм)
11. Голка трубчата для пневмотораксу 4
12. Голка для переливання крові з флакона 20
13. Голка кістковомозкова з упором (типу Касирсь- 2
кого)
14. Голки ін'єкційні трубчасті з упором (різні) 840
15. Голка-виделка лігатурна 3
16. Голки лігатурні (гостра, тупа NN 1,2,3) за
потребою
17. Голки атравматичні очні (різні) за
потребою
18. Голки для вентрикулярних пункцій, різні 6
(комплект)
19. Голкотримачі титанові з твердим сплавом 10
загальнохірургічні
20. Голкотримач судинний для атравматичних голок 10
21. Канюлі перехідні для ін'єкційних голок скляних 45
шприців
22. Канюлі для пункції шлуночків мозку (комплект) 6
23. Катетери ріжожарингологічні (набір) 30
24. Катетери носоглоточні для відсмоктування слизу 30
для дорослих (набір)
25. Катетери носоглоткові для відсмоктування 15
слизу для дітей (набір)
26. Катетери уретральні гумові (набір) 5
27. Катетери пластмасові одноразового застосування 200
для тривалих внутрішньовенних вливань (N 2)
28. Катетери підключичні одноразового застосування 30
з діаметром 0.6, 1.0, 1.4 мм (набір)
29. Катетери уретральні металеві чоловічі (набір) 4
30. Кюретка нейрохірургічна двобічна (довжина 2
200 мм, ширина 22.2, 18.2, 15.8, 11.8) для
видалення пухлин черепно-мозкових і спинномоз-
кових (набір)
31. Кліпси знімні К-45 (7,5 мм) (комплект) 2
32. Кліпси незнімні К-47 (7 мм) (комплект) 2
33. Кліпсотримачі (набір) 2
34. Коловорот з пластмасовою ручкою і голівкою 4
(комплект)
35. Корнцанг прямий з коробковим замком 10
36. Корнцанг зігнутий з коробковим замком 10
37. Кусачки з прямокутними губками 3
38. Кусачки пістолетні 4
39. Кусачки реберні універсальні з зігнутим ножем 3
40. Кусачки кісткові за Лістоном 2
41. Кусачки з напівкруглими губками, міцні 2
42. Кусачки Дальгрена для дорослих 2
43. Кусачки Дальгрена для дітей 2
44. Кусачки нейрохірургічні зігнуті по площині 3
(довжина 20 мм)
45. Кусачки нейрохірургічні з видовженими ручками 3
46. Кусачки кісткові віконцеподібні для операцій 2
на хребті й міжхребцевих дисках
47. Кусачки для геміламінектомії 2
48. Кусачки для сосцеподібного наростку (за 2
Янсеном) для дорослих
49. Кусачки для сосочкоподібного наростка (за 2
Янсеном) для дітей
50. Кусачки Єгорова-Фрейдіна великі зігнуті під 2
тупим кутом (NN 1, 2, 3) (ширина губок 5, 7,
10 мм) (набір)
51. Кусачки кісткові для операцій на хребті з под- 2
війним вигином
52. Кусачки кісткові для операцій на хребті з ви- 2
довженими ручками типу Янсена
53. Кусачки кісткові для міжхребцевих дисків 2
(довжина 248 мм)
54. Кусачки кісткові типу Лістона прямі 2
(довжина 238 мм)
55. Кусачки нейрохірургічні вигнуті по ребру 2
(довжина 200 мм)
56. Кусачки нейрохірургічні з видовженими ручками 2
(довжина 310 мм) для скусування потиличної
кістки
57. Кусачки з напівкруглими губками, міцні (дов- 2
жина 300 мм) для скусування великих ділянок
черепа, хребта і ребер
58. Гачок для ізоляції нервових стовбурів 4
59. Гачок пластинчастий двобічний великий і парний 2
за Фарабером (довжина 13, 17 мм) (набір)
60. Лопатка Буяльського 3
61. Ложки нейрохірургічні овальні жорсткі (набір 2
NN 1, 2, 3, 4)
62. Ложки нейрохірургічні гострі круглі (набір) 2
63. Ложки нейрохірургічні овальні м'які 2
(набір NN 1, 2, 3, 4, 5)
64. Маска наркозна гумова антистатична 2
65. Мікроголки атравматичні офтальмологічні з 300
синтетичним шовним матеріалом (8/0)
66. Молоточок неврологічний для обстеження рефлек- 4
сів
67. Набір білих і кольорових об'єктів для перимет- 1
рії
68. Набір пробних окулярних лінз, малий 1
69. Набір інструментів для накладання і зняття 2
кліпсів з судин головного мозку (з комплектом
кліпсів)
70. Набір нейрохірургічний спеціальний 4
71. Ножиці для перев'язочного матеріалу прямі 4
(довжина 235 мм)
72. Ножиці для розрізу пов'язок з гудзиком, гори- 5
зонтально вигнуті
73. Набір інструментів для ангіографії 3
74. Ножиці нейрохірургічні з вузькими і закругле- 2
ними лезами, вертикально вигнуті для розтину
мозкових оболонок
75. Ножиці нейрохірургічні гострокінцеві вертика- 2
льно вигнуті
76. Ножиці для мікрохірургії 5
77. Оправа пробна універсальна дитяча 1
78. Оправа пробна універсальна доросла 1
79. Перфоратор нейрохірургічний 2
80. Пила дротяна за
потребою
81. Пінцет очний анатомічний 6
82. Пінцет хірургічний зубцево-лапковий (довжина 6
150 мм)
83. Пінцет хірургічний прямий 6
84. Пінцет нейрохірургічний вигнутий 6
85. Пінцет для твердої мозкової оболонки 4
86. Пінцет анатомічний 10
87. Пінцет хірургічний очний, прямий великий 10
88. Пінцет для хіазмальної ділянки, вигнутий 3
89. Пінцет для утримування пухлин мозку віконце- 2
подібний (великий, середній, малий) (набір) 2
90. Полотна змішані до рамочної пили 50
91. Провідник для дротяних пил 20
92. ранорозширювач з гострими губками 6
93. Ранорозширювач рейковий для операції на хребті 5
94. Ранорозшивач нейрохірургічний, універсальний 6
95. Распатор прямий для загальної хірургії 4
96. Распатор для хребта (довжина 194 мм) 4
97. Распатор вигнутий, малий (довжина 175 мм, 3
ширина 12 мм)
98. Ретрактор автоматичний 4
99. Роторозширювач з кремальєрою, великий 4
100. Ручки до дротяних пил 10
101. Свердло для трепанації черепа Гребенюка-
Таніча 6
102. Скальпель черевцевий, радіусний, середній 6
103. Скоба для скелетного витягування типу ЦІТО 6
104. Фреза кругла порожня (для переднього
корпородезу) 2
105. Фреза для ламінектомії 2
106. Пластини прямі і вигнуті N 1, 2, 3 для фікса- 60
ції хребта
107. Трубка трахеотомічна (титанова, пластмасова) 8
(набір)
108. Трубки інтубаційні з полімерних матеріалів з 8
полімерних матеріалів з манжеткою (комплект)
109. Трубки інтубаційні з полімерних матеріалів 4
без манжетки (комплект)
110. Трубки двопросвітні кремнійорганічні (для про- 20
мивання з аспірацією гнійних порожнин) 20
111. Трубки поліетиленові медичні для катетериза- 10
ції вен, дренування ран (діаметр 0.6; 1.0;
1.4; 2.0; 3.5; 4.0 мм) (комплект)
112. Трійник-насадка до шприца "Рекорд" для безпе- 10
рервної дії, ємкістю 10,0 мм
113. Фрези для трепанації черепа, корончаті 6
114. Шпатель нейрохірургічний однобічний (ширина 16
6, 10, 20, 26 мм)
115. Шпатель нейрохіругічний двобічний (ширина 15
робочої поверхні 8, 15, 20 мм)
116. Шпатель для язика двобічний, прямий 15
117. Шина для фіксації шийних хребців 3
118. Шприц типу "Рекорд" різної ємкості 65
119. Шприц для промивання порожнин зі змішаними 2
насадками (комплект)
120. Шприц інсуліновий (комплект) 4
121. Шприци одноразові за
потребою
122. Щипци-кусачки кісткові шарнірні з подвійною 4
передачею з круглими губками, вигнуті по
площині
123. Щипци-кусачки кісткові з прямими списоподібни- 3
ми губками, міцні
124. Щипци біопсійні 3
125. Щипци для видалення осколків кісток (довжина 2
207 мм)
126. Щипци ложкоподібні для видалення пухлин мозку 2
127. Щипци запобіжні для свердління черепа 2
128. Язикотримач для дорослих і дітей 10
III. Медичні меблі і обладнання.
1. Вага медична зі зростоміром 2
2. Тримач двох тазиків 2
3. Каталки 5
4. Кип'ятильник дезинфекційний електричний 7
5. Коробка стерилізаційна кругла без фільтра 7
6. Крісло скориноларингологічне 1
7. Крісло-коляска для дорослих 3
8. Крісло, що обертається 1
9. Ліжко функціональне 20
10. Матрац пневматичний 5
11. Носилки санітарні 2
12. Підставка під ніжки ліжка 4
13. Підставка для тазів 6
14. Підставка для стерилізаційних коробок 10
15. Підйомник для важких хворих 2
16. Підйомник для перевезення ліжок (комплект) 1
17. Рама повздовжня до ортопедичного ліжка 5
18. Освітлювач медичний шестирефлекторний стаціо- 3
нарний (комплект)
19. Освітлювач медичний однорефлекторний 2
пересувний
20. Сейф захисний стінний 3
21. Верстат для заточки скальпелів з радіусною 1
формою леза
22. Стіл операційний універсальний 2
23. Стіл перев'язочний 2
24. Столик інструментальний 2
25. Столик для медикаментів 4
26. Столик анестезіолога 4
27. Тазик емальований ниркоподібний 20
28. Возик для перевезення хворих із знімною 3
панеллю
30. Возик внутрішньокорпусний універсальний 1
30. Возик комбінований для перевезення брудної і 1
чистої білизни
31. Термометр медичний максимальний 60
32. Тонометр 6
33. Трансформатор для ендоскопів 1
34. Установка для профілактики і лікування 3
пролежнів
35. Фонендоскоп комбінований 4
36. Шафа-вітрина з полицями двосекційна 6
37. Шафа медична односекційна 9
38. Штатив для тривалих вливань 9
39. Штатив для пробірок на 20 гнізд 6
IV. Предмети догляду за хворими.
1. Банка крововідсмоктувальна 20
2. Бритва безпечна 6
3. Грілка гумова 20
4. Милиці дерев'яні розсувні (пара) 5
5. Круг підкладний 30 30
6. Кружка для клізм 5
7. Стрічка вимірювальна 3
8. Сечоприймач сталевий емальований 18
9. Наконечник скляний для клізм 20
10. Наконечник скляний для спринцювання 20
11. Ножиці для нігтів 2
12. Ножиці для стрижки волосся 4
13. Піпетка очна 20
14. Плювальниця кишенькова скляна 10
15. Подушка для кисню гумова тканинна 8
16. Поїльник сталевий емальований 50
17. Міхур гумовий для льоду 15
18. Спринцовка іригаційна гумова 20
19. Посуд зі скломаси для вимірювання кількості 5
сечі
20. Скляночка для прийому ліків 60
21. Судно підкладне 20
22. Термометр для води 5
23. Трубка газовивідна 10
V. Посуд та інші предмети.
1. Банка зі скломаси з притертим корком 6
2. Воронка скляна 9
3. Секундомір 4
4. Склянка для дезинфекції 3
5. Флакон зі скломаси з притертим корком 10
6. Годинник пісковий 2
Додаток 1.3
Затверджено
Наказом МОЗ України
від 24.11.94 N 295
Штатний розклад нейрохірургічного відділення на 60 ліжок
1. Завідуючий відділенням____________________________________1 ст
2. Лікарі-ординатори_________________________________________4 ст
3. Лікар-невропатолог________________________________________1 ст
4. Лікар-окуліст_____________________________________________1 ст
5. Лікар-отоневролог_________________________________________1 ст
6. Лікар-психіатр__________________________________________0,5 ст
7. Методист ЛФК______________________________________________1 ст
8. Рентгенлаборант___________________________________________1 ст
9. Старша медична сестра відділення__________________________1 ст
10. Перев'язочна медична сестра_______________________________2 ст
11. Операційна медична сестра_________________________________2 ст
12. Постові медичні сестри_________________________________16,5 ст
13. Медична сестра по догляду за важкими хворими______________1 ст
14. Сестра-господарка відділення______________________________1 ст
15. Прибиральниця_____________________________________________1 ст
16. Банщиця___________________________________________________1 ст
17. Буфетниця_________________________________________________2 ст
18. Постові молодші медичні сестри_________________________16,5 ст
19. Операційні молодші медичні сестри_________________________2 ст
20. Перев'язочні молодші медичні сестри_______________________2 ст
За наявністю об'єднаного операційного блоку чи відділення ставки операційних медсестер та молодших медсестер вводяться у даний підрозділ. Ставка рентгенлаборанта вводиться в штати відділення рентгенологічної служби.
Пункт 13 вводиться в штатний розклад реанімаційного відділення за наявністю розгорнутого реанімаційного відділення в даній лікарні.
* Для відділень, що здійснюють цілодобову ургентну допомогу, додатково вводиться 5,5 ставок нейрохірурга, 3 ставки операційної медичної сестри.
Додаток 1.4
Затверджено
Наказом МОЗ України
Показання
від_________N______
до госпіталізації нейрохірургічних хворих
Показання до госпіталізації нейрохірургічних хворих
------------------------------------------------------------------
| | |
| Нейрохірургічна патологія | Відділення для госпіталізації |
| | |
|----------------------------------------------------------------|
| |
| 1. Черепно-мозкова травма.* |
| |
|Закрита ізольована черепномоз-| |
|кова травма, незалежно від | |
|ступеня важкості. | |
|Відкрита ізольована проникаю- | |
|ча і непроникаюча черепно-мо- | |
|зкова травма, незалежно від | |
|ступеня важкості. | |
|Наслідки черепно- мозкової | |
|травми (дефекти кісток черепа,| |
|твердої мозкової оболонки і т.| |
|ін), що потребують нейрохірур-| |
|гічного лікування. | Нейрохірургічне відділення |
| | |
|Важка і середнього ступеня | |
|важкості черепно-мозкова тра- | |
|вма, сполучена з травмою м'я- | |
|ких тканин тулуба і кінцівок, | |
|переломами дрібних кісток кін-| Нейрохірургічне відділення (за |
|цівок. | участю травматолога-ортотопеда) |
| | |
|Легка і середнього ступеня ва-| |
|жкості черепно-мозкова травма,| |
|сполучена з травмою опорно-ру-| |
|хового апарату (переломи кіс -| |
|ток таза, стегна, гомілки, | Травматолого-ортопедичне відді- |
|плеча, передпліччя). | лення (за участю нейрохірурга) |
| | |
|Легка і середнього ступеня ва-| |
|жкості черепно-мозкова травма,| |
|сполучена з травмою органів |Хірургічне відділення (за участю |
|черевної та грудної порожнин. |нейрохірурга) |
| | |
|Закрита і відкрита важка чере-| Реанімаційне відділення (за |
|пно-мозкова травма з порушен- | участю нейрохірурга) або палати |
|ням життєво важливих функцій. | реанімації нейрохірургічного |
| | відділення |
| |
| II. Травма хребта і спинного мозку.* |
| |
|Травма хребта без пошкодження | Травматолого- ортопедичне від- |
|спинного мозку. | ділення |
| | |
|Травма хребта з пошкодженням | |
|спинного мозку та корінців кі-| |
|нського хвоста і її наслідки, | |
|що потребують хірургічного лі-| Нейрохірургічне відділення |
|кування. | |
| | |
|Травма хребта і спинного моз- | |
|ку,сполучена з травмою органів|Хірургічне відділення (за участю |
|черевної порожнини. |нейрохірурга) |
| |
| III. Пошкодження периферичних нервів.* |
| |
|Гостра ізольована травма пери-| |
|феричних нервів. | Нейрохірургічне відділення |
| | |
|Травма периферичних нервів і | |
|сплетень, сполучена з травмою | |
|судин, що не потребує терміно-| Нейрохірургічне відділення |
|вого судинного шва. | (за участю судинного хірурга) |
| | |
|Травма периферичних нервів і | |
|сплетень, сполучених з пошкод-|Травматолого-ортопедичне відді- |
|женням кісток і судин кінці- |лення (за участю нейрохірурга і |
|вок. |судинного хірурга) |
| |
| IV. Пухлини ЦНС. |
| |
|Пухлини головного мозку, що | |
|потребують обов'язкового мік- | |
|рохірургічного втручання (пу- | |
|хлини хіазмально-селярної ді- | |
|лянки, серповидного паростка і| |
|палатки мозочка, основи чере- | Спеціалізоване нейрохірургічне |
|па, мостомозочкового кута) | (нейроонкологічне відділення) |
| | |
|Пухлини великих півкуль мозку,| |
|мозочка, пухлини спинного мо- | Нейрохірургічне відділення |
|зку. | |
| | |
| V. Судинні ураження головного і спинного |
| мозку. |
| | |
|Ішемічні і геморагічні інсу- |Неврологічне відділення для хво- |