• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасового порядку митного контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукції

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 22.06.1997 № 283 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 22.06.1997
  • Номер: 283
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 22.06.1997
  • Номер: 283
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 283 від 22.06.97
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 532 від 27.08.98 )
Про затвердження Тимчасового порядку митного контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукції
З метою посилення контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукції, виготовленої з неї,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок митного контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукції, виготовленої з неї (додається).
2. Начальникам прикордонних митниць розпочати роботу з підтвердження фактів вивезення за межі митної території України давальницької сировини та готової продукції за вантажними митними деклараціями, оформленими у внутрішніх митницях, через 15 календарних днів з дати затвердження Тимчасового порядку митного контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукції, виготовленої з неї.
3. Прес-центру (Котов О.І.) забезпечити доведення вимог даного наказу до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України через засоби масової інформації.
4. Вважати таким, що втратив чинність лист Держмиткому від 31.07.96 р. N 11/2-5643 з дати, зазначеної в п.2 цього наказу.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соловкова Ю.П.
Голова Служби Л.Деркач
Додаток
до наказу Держмитслужби України
від 22.06.97 р. N 283
Тимчасовий порядок митного контролю за переміщенням через митний кордон України давальницької сировини та продукції, виготовленої з неї
1. Загальні положення
1.1. Цей Тимчасовий порядок (надалі - Порядок) розроблено відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 32, ст. 255) та статей 24, 69, 71 Митного кодексу України.
Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів ЗЕД незалежно від їх форми власності та організаційної форми при здійсненні ними операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.
1.2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:
"внутрішня митниця" - митниця, в зоні діяльності якої акредитований відправник (одержувач) давальницької сировини (готової продукції), що здійснює митне оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД) на вивезення давальницької сировини та ввезення готової продукції, виготовленої з неї, а також ВМД на вивезення готової продукції, виготовленої з попередньо ввезенної на митну територію України давальницької сировини;
"прикордонна митниця" - митниця, розташована на митному кордоні України, через пункт пропуску в зоні діяльності якої здійснюється переміщення через митний кордон України давальницької сировини (готової продукції).
2. Особливості митного контролю за вивезенням з України давальницької сировини
2.1. При митному оформленні вивезення давальницької сировини інспектор внутрішньої митниці повинен детально проаналізувати контракт на перероблення давальницької сировини в готову продукцію.
Контракт повинен, зокрема, містити такі обов'язкові положення:
- розрахунок виходу готової продукції в результаті перероблення давальницької сировини. При цьому давальницька сировина повинна становити не менше 20 відсотків загальної вартості готової продукції;
- чітке визначення варіанта розрахунку за виготовлення готової продукції (у грошовій формі, шляхом виділення частини давальницької сировини чи готової продукції або з використанням трьох форм одночасно);
- визначення кількості та вартості готової продукції, яка має повернутися на митну територію України.
Лише за наявності у контракті (договорі) зазначеної інформації допускається митне оформлення вивезення давальницької сировини з України.
2.2. Для митного оформлення вивезення давальницької сировини відправник подає внутрішній митниці ВМД на шести основних аркушах. При цьому шостий аркуш повинен бути копією четвертого аркуша ВМД. На зворотному боці першого і четвертого аркушів декларантом робиться запис "оформлено шостий аркуш ВМД", який засвідчується печаткою декларанта.
Після митного оформлення ВМД відправникові видається четвертий та шостий (тобто копія четвертого) аркуші ВМД, які повинні супроводжувати вантаж при перевезенні його до митного кордону України.
П'ятий аркуш ВМД "для декларанта" залишається на контролі у внутрішній митниці.
2.3. При переміщенні давальницької сировини через митний кордон України в пункті пропуску митний підрозділ (митний пост, відділ) залишає четвертий аркуш ВМД у своїх справах, шостий аркуш ВМД (копію четвертого) направляє внутрішній митниці, яка здійснила митне оформлення вивезення давальницької сировини. При цьому на зворотному боці шостого аркуша ВМД робиться запис такого змісту:
"Вантаж переміщено через митний кордон України"
199_ р.
(дата переміщення)
Начальник поста (відділу) (підпис)
(прізвище)
Назва пункту пропуску
Назва прикордонної
митниці
Не пізніше дня, наступного за днем проведення митного оформлення, шостий примірник ВМД надсилається поштою внутрішній митниці. За наявності факсимільного зв'язку між митницями попередньо передається факсограма.
На четвертому аркуші ВМД робиться відмітка про відправлення шостого аркуша ВМД внутрішній митниці. Начальник митного підрозділу в пункті пропуску організовує окремий облік та зберігання ВМД, за якими оформлено вивезення давальницької сировини (готової продукції).
2.4. Внутрішня митниця видає п'ятий аркуш ВМД "для декларанта" відправникові давальницької сировини за умови надходження факсограми (а у випадках відсутності факсимільного зв'язку - поштового примірника ВМД).
Факсограма та одержаний поштовий примірник шостого аркуша ВМД реєструються у внутрішній митниці згідно з установленим порядком, передаються до митного підрозділу, який здійснював митне оформлення вивезення давальницької сировини, та зшиваються безпосередньо з першим аркушем відповідної ВМД.
3. Особливості митного контролю за ввезенням на митну територію України готової продукції, виготовленої з попередньо вивезеної давальницької сировини
Начальник внутрішньої митниці:
- організовує окремий облік та зберігання ВМД на вивезення давальницької сировини та ВМД на ввезення готової продукції, виготовленої з попередньо вивезеної давальницької сировини, у підрозділах митниці, які здійснюють їх митне оформлення. При цьому ВМД на вивезення давальницької сировини зшивається з відповідною (відповідними) ВМД на ввезення готової продукції в одній загальній справі. Схема обліку повинна забезпечувати розмежування операцій з давальницькою сировиною, що зняті з контролю, від таких, що перебувають на контролі;
- встановлює схему митного контролю, яка виключає можливість митного оформлення ввезення на митну територію України готової продукції без попереднього вивезення давальницької сировини.
4. Особливості митного контролю за вивезенням з України готової продукції, виготовленої з попередньо ввезеної (чи закупленої на території України) давальницької сировини
4.1. При митному оформленні ввезення давальницької сировини на митну територію України інспектор внутрішньої митниці діє аналогічно пункту 2.1 цього Порядку.
4.2. Механізм взаємодії внутрішньої та прикордонної митниць при здійсненні митного контролю за вивезенням з України готової продукції аналогічний викладеному у пп.2.2-2.4 цього Порядку.
4.3. Порядок обліку у внутрішній митниці ВМД на ввезення давальницької сировини на митну територію України та вивезення з України готової продукції аналогічний порядку, визначеному у розділі 3 цього Порядку.