• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розяснення деяких норм Закону України "Про судоустрій та статус суддів"

Міністерство соціальної політики України | Лист, Витяг від 22.03.2012 № 269/13/84-12
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 22.03.2012
  • Номер: 269/13/84-12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 22.03.2012
  • Номер: 269/13/84-12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
22.03.2012 № 269/13/84-12
Виданню "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо надання роз'яснення деяких норм Закону України "Про судоустрій та статус суддів" і в межах компетенції повідомляє.
Згідно із статтею 147 Конституції України офіційне тлумачення законів України дає Конституційний Суд України.
Статтею 129 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" , яка введена в дію з 1 січня 2012 року, визначено, що суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. Складові "суддівської винагороди" визначені статтею 129 вищеназваного Закону.
У абзаці 6 пункту 1 розділу XII Прикінцевих положень Закону зазначено, що суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2012 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців.
На думку Мінсоцполітики, середній дохід судді повинен розраховуватися виходячи із загальної суми отриманої заробітної плати (посадового окладу, надбавок, доплат, щомісячних премій, суми збереженої заробітної плати, які були передбачені умовами оплати праці суддів), матеріальних допомог та грошового утримання працюючого судді за попередні 12 місяців, поділеної на 12. При цьому будь-які одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, виплати, пов'язані із ювілейними датами (днем народження), вихідна допомога тощо) до розрахунку середнього доходу судді не повинні включатися. Різні одноразові виплати, за рішеннями судів, щодо донарахованих сум оплати праці чи суддівської винагороди можуть бути включені до того періоду, за який вони нараховані, із перерахунком доходу судді.
За період основної відпустки судді виплачується суддівська винагорода у розмірі, передбаченому статтею 129, з урахуванням вимог положення абзацу 6 пункту 1 розділу XII Прикінцеві положення вищенаведеного Закону у розрахунку на кількість робочих днів перебування судді у відпустці протягом відповідного місяця. При цьому розмір суддівської винагороди повинен визначатися у розрахунку на місяць, у якому суддя знаходиться у відпустці, а не на період. В аналогічному порядку повинна виплачуватися суддівська винагорода при додатковій відпустці у розрахунку на кількість робочих днів.
Відповідно до пункту 4 статті 53 вказаного вище Закону судді за їх заявою мають право на відрядження для роботи у Вищій раді юстиції, вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Національній школі суддів України зі збереженням заробітку за основним місцем роботи.
Розмір вихідної допомоги судді при його відставці відповідно до пункту 1 статті 136 Закону становить 10 місячних заробітних плат. Проте варто зазначити, що заробітна плата суддів виплачується у вигляді суддівської винагороди.
Директор департаментуО. Товстенко
ВИДАННЯ "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"
ЛИСТ
Міністерству соціальної
політики України
Щодо виплати суддівської винагороди та обчислення розмірів інших виплат суддям
'...'
Редакція журналу "БАЛАНС-БЮДЖЕТ" просить надати роз'яснення щодо такої ситуації.
Суть питання
Відповідно до ч. 1 ст. 129 Закону від 07.07.2010 р. № 2453-VI "Про судоустрій та статус суддів" (далі - Закон № 2453) суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. Зазначена норма діє з 01.01.2012 р.
Цією ж нормою передбачено складові суддівської винагороди, а саме: посадовий оклад та доплати за: вислугу років; перебування на адміністративній посаді в суді; науковий ступінь; роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.
Одночасно ч. 1 Прикінцевих положень Закону № 2453 установлено, що нарахована з 01.01.2012 р. суддівська винагорода за повний відпрацьований місяць не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців.
Відповідно до ст. 130 згаданого Закону суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів, а також додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів. Проте порядок обчислення суми оплати часу перебування в таких відпустках не зрозумілий.
Крім того, ч. 4 ст. 53 Закону № 2453 передбачає можливість відрядження судді за його заявою для роботи у Вищій раді юстиції, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Національній школі суддів України зі збереженням заробітку за основним місцем роботи.
Вихідна допомога судді у зв'язку із відставкою виплачується в розмірі 10 місячних заробітних плат за останньою посадою (ч. 1 ст. 136 Закону № 2453).
Виходячи із вищевикладеного, просимо надати відповідь на такі запитання:
• як і на підставі яких нормативно-правових актів слід розраховувати середній дохід судді за попередні 12 місяців;
• як обчислювати суму оплати часу перебування у відпустках, передбачених Законом № 2453;
• які виплати мають здійснюватись суддям при їх відрядженні згідно із нормами ст. 53 Закону № 2453 ;
• як обчислюється розмір вихідної допомоги судді при його відставці?
Заздалегідь вдячні за відповідь.
Головний редактор видання
"БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

І. Пивовар
Директор Київського представництва
ВКК "Баланс-Клуб"

Н. Привалова