Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство аграрної політики України | Наказ від 10.09.2002 № 262
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 262 від 10.09.2002
м. Київ
Про поліпшення рівня навчання з питань охорони праці
Аналіз виробничого травматизму із смертельними наслідками показав, що упродовж 8 місяців поточного року сталося 155 випадків із смертельним наслідком, основною причиною яких є незадовільний рівень організаційної роботи по проведенню навчання працюючих з питань охорони праці та відсутність у працівників необхідних знань і навиків щодо здійснення технологічних процесів без травм і аварій.
Керівниками головних управлінь сільського господарства і продовольства державних адміністрацій Дніпропетровської (Любович), Донецької (Лаврик) і Херсонської (Авраменко) областей порушуються вимоги Закону України "Про охорону праці" щодо організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та наказу Міністерства аграрної політики України від 19 березня 2001 року N 72 ( v0072555-01) "Про проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці у керівників і посадових осіб добровільних формувань, підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління міністерства"
Особливе занепокоєння викликає організація виробничої практики студентів. Протягом останніх двох місяців поточного року під час проходження виробничої практики загинули два студенти Уманського агротехнічного коледжу Черкаської області та Новобузького технікуму механізації та електрифікації сільського господарства Миколаївської області, які знаходилися на практиці в СТОВ "Мрія" Дзержинського району Житомирської та СТОВ ім. Чкалова Новобузького району Миколаївської областей.
Керівники і посадові особи господарств, які відповідають за безпечні умови праці під час проходження виробничої практики, за невиконання своїх службових обов'язків притягнуто до адміністративної відповідальності. Органами прокуратури України розглядається питання про притягнення керівників СТОВ "Мрія" Дзержинського району Житомирської та СТОВ ім. Чкалова Новобузького району Миколаївської областей до кримінальної відповідальності.
З метою попередження випадків виробничого травматизму, поліпшення стану організаційної роботи з питань охорони праці щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці
НАКАЗУЮ:
1. Державним департаментам, Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних, управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій, керівникам добровільних формувань, що належать до сфери управління міністерства:
1.1. Проаналізувати стан організаційної роботи щодо забезпечення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, затвердити конкретні заходи по запобіганню випадків виробничого травматизму та створенню необхідних умов праці на виробництві.
1.2. Протягом двох місяців поточного року переглянути навчальні програми і доповнити їх питаннями, що витікають із останніх нормативно-правових актів з питань охорони праці.
1.3. Ввести в практику заслуховування звітів посадових осіб підприємств, де сталися смертельні нещасні випадки та випадки травмування працівників із тяжкими наслідками на відповідних колегіях не пізніше як у місячній термін після їх скоєння. По кожному такому випадку подавати пропозиції щодо притягнення відповідальних осіб до адміністративної та кримінальної відповідальностей відповідно до законодавства.
1.4. Сприяти доукомлектуванню служб охорони праці районних управлінь сільського господарства і продовольства та господарств і організацій відповідно до вимог Закону України "Про охорону праці" та заборонити використання працівників цих служб не за призначенням.
1.5. Постійно надавати методичну і практичну допомогу керівникам підприємств і організацій у:
- поліпшенні рівня навчання і підвищенні кваліфікації працівників та спеціалістів безпечними умовами праці з використанням тренажерів для вироблення у працівників навичок управління складною технікою, уникнення небезпечних ситуацій;
- обладнанні кабінетів (куточків) з охорони праці;
- перегляді посадових інструкцій щодо прав, обов'язків і відповідальності за порушення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.
1.6. Про хід виконання наказу надати інформацію міністерству до 15 грудня 2002 року.
2. Департаменту кадрової політики, аграрної освіти та науки (Бойко) та Відділу охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху (Скафа):
2.1. До 1 грудня 2002 року узгодити програми проведення навчання з питань охорони праці у всіх навчальних закладах, що належать до сфери управління міністерства.
2.2. Здійснити заходи щодо впровадження тренажерів у навчальний процес, які моделюють небезпечні та критичні ситуації, для вироблення у працівників та студентів навичок управління складною технікою, що сприяють уникненню небезпечних ситуацій.
2.3. Організувати виконання вимог Положення про проведення практики студентів в вищих навчальних закладах України, затвердженого наказом Міносвіти України від 8 квітня 1993 року N 93 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 квітня 1993 року за N 35).
2.4. Разом з Департаментом фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб) забезпечити фінансування витрат для поліпшення рівня навчання, підвищення кваліфікації викладачів та придбання тренажерів і навчальних відеофільмів з питань безпеки праці.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
Державний секретар С.Мельник