• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про усунення порушень при застосуванні законодавства про адміністративні правопорушення

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ від 09.10.2000 № 250
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.10.2000
  • Номер: 250
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.10.2000
  • Номер: 250
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 250 від 09.10.2000
м.Київ
Про усунення порушень при застосуванні законодавства про адміністративні правопорушення
За результатами перевірки Генеральною прокуратурою України додержання законодавства про адміністративні правопорушення органами і установами державної санепідслужби МОЗ України та згідно з Поданням про усунення порушень при застосуванні законодавства про адміністративні правопорушення від 30.08.2000 N 07/3-50 вих., встановлено, що в організації цієї роботи є суттєві недоліки.
Поширеним є порушення вимог ст.256 КУпАП щодо змісту протоколів про адміністративне правопорушення, відсутність в них даних про роз'яснення правопорушнику прав, передбачених ст.ст.57, 63 Конституції України та ст.268 КУпАП України. В протоколи не вносяться повні реквізити щодо особи правопорушника, місце, час вчинення і суть правопорушення, відсутні підписи правопорушників.
Такі факти встановлені в Золочівській райСЕС Львівської області; Дзержинській, Овруцькій, Баранівській, Лугинській райСЕС Житомирської обл.; Лозівській, Комінтернівській, Київській райСЕС Харківської міської СЕС Харківської обл.; Старобільській, Слав'яносербській райСЕС, Ровенківській та Краснолуцькій міських СЕС Луганської обл.; Жовтневій і Центральній райСЕС м. Одеси; Запорізькій і Мелітопольській міських та інших райСЕС (всього 3) Запорізької обл.
Виявлено багато фактів невідповідності постанов вимогам ст.283 КУпАП (відсутність дати, неповне викладення обставин скоєння правопорушення і даних про особу, щодо якої розглядається справа, підписів посадової особи) у Запорізькій райСЕС (справа Васильєва Є.П.), Бердянській райСЕС (справи Мироненка Г.В., Мкртчяна А.Г.), Орджонікідзевській райСЕС (справи Мельник Т.І., Смоловича А.М.) Запорізької обл.; Жовтневій райСЕС м. Одеси (справа Вакуленко П.Г.); Краснодонській райСЕС (справа Ульченко А.Г.), Марківській райСЕС (справа Михайлової О.Р.) Луганської обл.; Харківській обл. СЕС (справа Шаврова С.Н. Кулікова В.Ю.), Нижньогорській райСЕС АР Крим.
Порушуються вимоги ст.268 КУпАП держсанепідслужбою АР Крим, Житомирської, Луганської, Одеської, Запорізької обл., м. Києва щодо розгляду справ без виклику правопорушників та своєчасного їх повідомлення.
В порушення ст.285 КУпАП, що передбачає вручення або висилку в триденний термін копії постанови особі, щодо якої вона винесена, ці вимоги не виконуються Орджонікідзевською райСЕС Запорізькій обл., СЕС Марківського, Лутугінського, Кремінського та інші райони (всього 8) Луганської обл., а також в АР Крим, Житомирській, Львівській, Харківській обл. та інших областей.
Поширені факти недотримання строків розгляду справ, що визначені ст. 277 КУпАП - у Дарницькій районній СЕС м. Києва, Володимир-Волинській, Радомишельській райСЕС Житомирської обл, Фрунзенській і Лозівській райСЕС Харківської обл., Краснолуцькій СЕС Луганської обл.
Вимоги ст.305 КУпАП щодо здійснення контролю за виконанням постанов про накладення на осіб адміністративних штрафів виконуються неналежна. Значна їх кількість не виконана і, як наслідок, правопорушники уникли відповідальності, а бюджет не отримав значних коштів.
Так, по розглянутих справах у Луганській області головним державним санітарним лікарем Кремінського району у поточному році було накладено штрафів на суму 2030 грн. На час перевірки (липень м-ць) не стягнуто 663 грн., і ця сума відповідно до ст.303 КУпАП не може бути стягнута за давністю виконання. Десять порушників таким чином уникли покарання. У Краснодонській райСЕС своєчасно до примусового виконання не було звернуто 18 постанов, строк виконання їх закінчився. Не своєчасне звернення постанов до виконання виявлено в Краснокутській, Шевченківській, Дзержинській, Орджонікідзевській райСЕС Харківської обл.
У 1999 році не було звернуто до виконання 12 постанов, винесених головним державним санітарним лікарем Стрийської лінійної дільниці. Аналогічні порушення виявлені у Радехівській, Франківській райСЕС Львівської обл.
У зв'язку з порушенням вимог ст.308 КУпАП з вини посадових осіб держсанепідслужби в Одеській обл. за 7 місяців ц.р. із загальної суми штрафів 134179 грн. сплачено лише 71000 грн., у Харківській обл. з 179913 грн. сплачено 61899 грн., АР Крим з 9725 грн. - 1556 грн., у Житомирській обл. з 101708 грн. - 49631 грн., м. Києві з 249409 грн. - 177711 грн., Львівській обл. з 183514 грн. стягнуто 128520 грн.
Ряд постанов Біляївською райСЕС Одеської області були надіслані для примусового виконання не у виконавчу службу управління юстиції, а в державну податкову інспекцію.
Одним із суттєвих недоліків у роботі посадових осіб державної санепідслужби (Харківська райСЕС м. Києва, Краснолуцька, Антрацитівська, Попаснянська райСЕС Луганської обл., Балаклійська райСЕС Харківської обл., СЕС Стрийської лінійної дільниці Львівської обл., Новоград-Волинська райСЕС Житомирська обл, Джанкойська, Красногвардійська райСЕС АР Крим, Н.-Миколаївська, Якимівська, Хортицька райСЕС Запорізької обл.) було визначено свідоме порушення ст.42 КУпАП в частині застосування значно меньших розмірів штрафів, чим передбачено санкціями відповідних статей.
Виявлені факти, коли до правопорушника застосовуються заходи, які санкцією статті не передбачені (Київська райСЕС м. Одеси).
Серйозним організаційним прорахунком у роботі державної санепідслужби було визначено недотримання вимог ст.6, ст.282 КУпАП щодо внесення пропозицій стосовно заходів про усунення причин і умов, що сприяло вчиненню правопорушення, а також відсутність контролю за їх виконанням (Ар Крим, Житомирська, Львівська обл.).
У Малиновській райСЕС м. Одеси, Мелітопольській міській СЕС Запорізької області були розглянуті справи, які відносяться до компетенції Державного комітету стандартизації, метрології і сертифікації України.
Мали місце випадки необгрунтованого притягнення осіб до відповідальності внаслідок невірної кваліфікації їх дій (Бахчисарайська райСЕС АР Крим; Свердловська, Кіровська, Брянська міські СЕС Луганської обл., Московська райСЕС м. Харкова; СЕС на Львівській залізниці, Малиновська райСЕС м. Одеси і Татарбунарська райСЕС Одеської області).
У більшості випадків посадовими особами держсанепідслужби при виявленні правопорушень не були вжиті відповідні заходи. Так, фахівцями епідвідділу Кремінської райСЕС за поточний рік було проведено 174 перевірки, у ході кожної були виявлені правопорушення, але до відповідальності було притягнуто лише 7 осіб. Така ж ситуація в СЕС Новопсковського району м.Антрацит Луганської області. Посадовими особами держсанепідслужби Житомирської обл. у поточному році порушення вимог санітарного законодавства виявлено на 7338 об'єктах, але протоколи про адміністративні правопорушення складені лише у 3187 випадках.
Чисельні порушення санітарного законодавства були виявлені посадовими особами Заводської райСЕС, м.Запоріжжя в їдальні ВАТ "Запоріжсталь" (13.01.2000). Працівниками Перемишлянської райСЕС Львівської обл. у квітні ц.р. були виявлені факти порушень правил зберігання отруйних хімікатів у ПАФ "Нива" та у ТОВ "Свірш". Проте, протоколи на порушників складені не були, жодна особа таким чином не була притягнута до відповідальності. Посадовими особами цих райСЕС аналіз причин порушення Закону та умов, що сприяли скоєнню правопорушення, не проводився, заходи по їх усуненню не приймались.
Не узагальнюється стан дотримання адміністративного законодавства і не вживаються відповідні заходи щодо притягнення громадян до відповідальності Житомирською обласною санепідстанцією. Посадовими особами Львівської, Дрогобицької міської СЕС, Буської, Мостицької, Самбірської, Сколівської та Яворівської райСЕС не проводились заходи по усуненню причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень.
Мали місце випадки, коли зміст надісланих пропозицій не відповідав вимогам Інструкції, затвердженої наказом МОЗ України N 64 від 14.04.95 (СЕС на Львівській залізниці, м.м. Львова, Борислава, Стрия, Трускавця, Городецького, Мостицького районів).
Порушуються строки розгляду скарг громадян у Київському територіальному медичному об'єднанні "Санепідслужба", Личаковській і Жовківській райСЕС Львівської обл., Новопсковській райСЕС Луганської обл.
На виконання подання Генеральної прокуратури України від 30.08.2000 N 07/3-50вих про усунення порушень при застосуванні законодавства про адміністративні правопорушення та з метою підвищення відповідальності головних державних санітарних лікарів АР Крим, областей міст Києва та Севастополя, на залізничному, повітряному, водному транспорті щодо виконання службових обов'язків
НАКАЗУЮ:
1. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, Луганської, Запорізької, Житомирської, Львівської, Одеської, Харківської областей, м. Києва:
1.1. Надати письмові пояснення особисто та від посадових осіб державної санепідслужби зазначених у наказі міст, районів щодо недотримання законодавства про адміністративні правопорушення при здійсненні державного санітарно-епідеміологічного нагляду.
Термін виконання: 20.10.2000 р.
1.2. Вжити термінові заходи по ліквідації виявлених порушень та притягти до відповідальності відповідно до норм трудового законодавства посадових осіб за неналежний контроль, недостатню вимогливість до підлеглих, самоусунення від виконання службових обов'язків. Копії наказів надати до Головного санепідуправління.
Термін виконання: 27.10.2000 р.
2. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті:
2.1. Цей наказ прийняти до виконання.
2.2. Провести заняття з головними державними санітарними лікарями міст, районів, іншими посадовими особами держсанепідслужби на знання КУпАП в частині, що стосується накладення стягнень за порушення санітарного законодавства з прийняттям заліків. Розглянути це питання на колегіях та вжити заходи щодо усунення порушень при застосуванні законодавства про адміністративні правопорушення. Про результати інформувати Головне санепідуправління.
Термін виконання: 15.12.2000 р.
3. Головному лікрю Українського центру державного санітарно-епідеміологічного нагляду (Некрасова Л.С.):
3.1. Передбачати в річних планах основних організаційних та санітарно-протиепідемічних заходів перевірки санепідустанов щодо виконання законодавства про адміністративні правопорушення.
3.2. Наказом по Українському центру держсанепдінагляду зобов'язати фахівців установи проводити при виїздах в області, міста, райони перевірку виконання законодавства про адміністративні правопорушення по розділах діяльності.
3.3. Проводити аналіз, узагальнення матеріалів, підвищити рівень організаційної роботи щодо застосування посадовими особами державної санепідслужби законодавства про адміністративні правопорушення.
4. Начальнику Головного санепідуправління (Бережнов С.П.) проаналізувати матеріали надані головними державними санітарними лікарями АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на залізничному, водному, повітряному транспорті та доповісти на Колегії державної санепідслужби МОЗ України про вжиті заходи по усуненню порушень законодавства.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра,
Головний державний
санітарний лікар України


О.О. Бобильова