• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення митними органами перевірок правильності оформлення вантажних митних декларацій

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 11.05.2002 № 246 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 11.05.2002
  • Номер: 246
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 11.05.2002
  • Номер: 246
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 246 від 11.05.2002
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 347 від 28.04.2005 )
Про затвердження Порядку проведення митними органами перевірок правильності оформлення вантажних митних декларацій
З метою посилення контролю за дотриманням у митних органах положень законодавства з митної справи при митному оформленні вантажних митних декларацій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення митними органами перевірок правильності оформлення вантажних митних декларацій (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць взяти під особистий контроль дотримання вимог Порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Єгорова О.Б.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України від
11.05.2002 N 246
Порядок проведення митними органами перевірок правильності оформлення вантажних митних декларацій
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає організаційні аспекти проведення митними органами перевірок правильності здійснення митного оформлення вантажних митних декларацій (далі - ВМД) після повного їх митного оформлення відповідно до заявленого митного режиму.
1.2. Метою Порядку є:
здійснення контролю за правильністю застосування положень митного законодавства суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності й посадовими особами митних органів при митному оформленні товарів;
забезпечення справляння в повному обсязі обов'язкових платежів, а також виконання заходів нетарифного регулювання при митному оформленні товарів;
підвищення відповідальності посадових осіб митних органів за неналежне виконання службових обов'язків;
виявлення та попередження зловживань посадових осіб митних органів при митному оформленні товарів;
здійснення в процесі перевірок практичного аналізу нормативно-правової бази з питань митного оформлення товарів і підготовка пропозицій керівництву митних органів щодо усунення причин виявлених недоліків та при потребі - щодо вдосконалення технологічних схем митного контролю й митного оформлення товарів, а також пропозицій Держмитслужбі щодо вдосконалення нормативно-правової бази.
2. Організація перевірок правильності оформлення ВМД
2.1. Для забезпечення ефективної та систематичної роботи з проведення перевірок правильності оформлення ВМД начальник регіональної митниці, митниці (далі - начальник митниці) наказом створює постійно діючу групу (групи) для аналізу результатів митного оформлення (далі - група).
Кількість груп та їх персональний склад визначаються начальником митниці залежно від особливостей структури, штатної чисельності й завантаженості митниці.
2.2. Відповідальним за організацію та результати діяльності групи (груп) наказом митниці призначається заступник (заступники) начальника митниці. Виконання цього завдання вноситься до посадових інструкцій працівників.
Заступник начальника митниці, відповідальний за організацію та результати діяльності групи, повинен:
координувати діяльність групи;
здійснювати організаційні заходи для підготовки графіка перевірок правильності оформлення ВМД у структурних підрозділах митниці (далі - графік перевірок) та подавати його на затвердження начальнику митниці;
контролювати дотримання термінів, визначених графіком перевірок, заслуховувати звіти керівника групи про результати перевірок та подавати на затвердження начальнику митниці план заходів щодо усунення недоліків, виявлених у процесі перевірок;
контролювати стан виконання цих заходів;
періодично доповідати начальнику митниці про результати діяльності групи.
2.3. Група складається з керівника, заступника керівника та членів групи.
До складу групи можуть входити фахівці вантажних (вантажно-пасажирських) відділів, відділів митних платежів, відділів (секторів) тарифів та митної вартості, підрозділів по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, відділів інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики (відділів статистики, контролю та аналізу), підрозділів власної безпеки, юридичних служб регіональних митниць, митниць (далі - митниць).
Керівником групи може бути призначений начальник відділу, митного поста або їх заступники.
Заступником керівника групи може бути призначений заступник начальника відділу, митного поста або головний інспектор.
Членом групи може бути фахівець за посадою не нижче головного інспектора.
2.4. З метою підтримання стабільної роботи підрозділів митниці, працівники яких залучаються до діяльності групи, кількісний склад групи формувати таким чином, щоб забезпечити раціональну черговість участі членів групи в процесі її діяльності відповідно до графіку перевірок.
2.5. Працівників митних постів, розташованих на значній відстані від місцезнаходження митниці, включати до складу групи лише в разі крайньої потреби.
3. Порядок здійснення перевірок правильності митного оформлення ВМД
3.1. Роботу групи організовує керівник групи або заступник керівника групи (у разі відсутності керівника).
3.2. Начальник підрозділу митниці, працівник якого є членом групи, зобов'язаний забезпечити його участь у роботі групи відповідно до графіка перевірок.
3.3. Начальник підрозділу митниці, у якому здійснюється перевірка правильності митного оформлення ВМД, зобов'язаний забезпечити надання членам групи:
реєстру (переліку номерів) ВМД, оформлених за період між черговими перевірками правильності митного оформлення ВМД;
інших необхідних для перевірки документів.
3.4. Керівником групи залежно від кількості оформлених ВМД, якості роботи підрозділу митниці за попередній період тощо визначається кількість ВМД для вибіркової поглибленої перевірки. При цьому також враховуються результати попереднього аналізу електронної бази оформлених ВМД, інформація за результатами селекції митних ризиків, наявна оперативна інформація, інструктивні листи Держмитслужби, відповідні висновки щодо змін у чинному законодавстві, матеріали про випадки порушення митних правил та інша подібна інформація.
Перевірка проводиться за такими напрямами:
правильність заповнення граф ВМД;
наявність та правильність оформлення документів, необхідних для проведення митного оформлення;
відповідність даних, зазначених у ВМД, даним, зазначеним у документах, поданих для митного оформлення.
Керівник групи визначає конкретний перелік граф ВМД та відповідно документів, які перевіряє кожен з членів групи.
В переліки ВМД, що підлягають перевірці, керівник групи повинен обов'язково включати окремо визначені ВМД, оформлені на товари:
з високим рівнем оподаткування;
що оподатковуються за повними ставками ввізного мита;
ставки ввізного мита на які можуть суттєво коливатися залежно від опису товару;
що відповідно до законодавства України обкладаються акцизним збором при ввезенні на митну територію України;
віднесені до 1 - 24 товарних груп за УКТ ЗЕД;
визначені Держмитслужбою згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390 "Про ввезення на митну територію України окремих видів товарів".
3.5. Перевірка групою правильності митного оформлення ВМД у підрозділах митниці, що здійснюють митне оформлення ВМД, проводиться не рідше ніж один раз на місяць; на митних постах, розташованих на значній відстані від місцезнаходження митниці, - не рідше ніж один раз на квартал.
3.6. За результатами роботи групи складається Акт про результати перевірки правильності оформлення вантажних митних декларацій (далі - Акт) за формою, що додається до цього Порядку. Акт і належним чином завірені копії документів, що підтверджують факти виявлення недоліків, подаються керівником групи на розгляд заступнику начальника митниці, відповідальному за організацію та результати діяльності групи. За результатами аналізу даних, наведених в Акті, членами групи встановлюються причини виявлених недоліків та розробляється план заходів щодо їх усунення, який підписується членами групи, заступником начальника митниці, відповідальним за організацію й результати діяльності групи, затверджується начальником митниці та являє собою невід'ємну частину Акта.
Акт і копії документів, що підтверджують факти виявлення недоліків, разом з планом заходів, документами та іншими матеріалами, які підтверджують виконання цих заходів, обліковуються в загальному відділі митниці й зберігаються цим відділом в окремій справі.
3.7. Начальники митниць включають інформацію про стан роботи, проведеної відповідно до цього Порядку, до звітів про результати роботи митниці за перше півріччя поточного року та за рік.
3.8. Матеріали, зазначені в пункті 3.6 цього Порядку, використовуються при здійсненні комплексних перевірок діяльності митниці та інших цільових перевірок.
3.9. Якість і ефективність роботи митниці з виконання вимог цього Порядку враховуються при оцінці результатів роботи керівництва митниці та митниці в цілому.
Начальник Управління
нетарифного регулювання

О.І.Пашинний
Додаток
до Порядку проведення
митними органами перевірок
правильності оформлення
вантажних митних декларацій
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник начальника _______
____________________________
(назва митного органу)
_________ __________________
(підпис, (ініціали,
дата) прізвище)
Акт
про результати перевірки правильності оформлення вантажних митних декларацій
від "___" __________ 200 __ р. N______
Нами, групою в складі ________________________________________
(посади, прізвища, ім'я, по батькові
________________________________________________________________ ,
посадових осіб митного органу; назва митного органу)
здійснено перевірку ВМД: _______________________________________ ,
(номери та дати оформлення ВМД) *
в тому числі поглиблену перевірку ВМД: _________________________ ,
(номери та дати оформлення ВМД)
оформлених _____________________________________________________ ,
(назва підрозділу; назва митного органу)
за період з "___"_________200 р. по "___"___________ 200 р.
У результаті перевірки встановлено __________________________
__________________________________________________________________
(відомості про результати перевірки; при виявленні помилок в
__________________________________________________________________
оформленій ВМД - номер та дата оформлення ВМД, характер помилки,
_________________________________________________________________.
при потребі - з посиланням на номер графи ВМД)
Підписи **: _______ ____________________________________________
(підпис) (посада, прізвище, ім'я, по батькові
члена групи)
Ознайомлений: ________ _________________________________________.
(підпис) (прізвище, ім'я, по батькові начальника
митного підрозділу, у якому здійснювалася
перевірка ВМД)
* Зазначаються відомості про ВМД окремо по кожному митному
режиму. Допускається зазначення відомостей про кількість
перевірених ВМД, оформлених одного календарного дня, за схемою:
"ВМД від _________________ з N ____________ по N __________ ".
(дата оформлення) (номер) (номер)
** Кратність заповнення реквізиту Акта з позначкою (**)
залежить від кількості членів групи (кількість членів групи
повинна бути не менше трьох чоловік).