ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
05.09.2008 N 245 |
Про затвердження порядку організації наукових досліджень і прикладних розробок у сфері державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Головного управління державної служби N 61 від 01.03.2010 N 20 від 27.01.2011 )
З метою впорядкування організації наукових досліджень і прикладних розробок у сфері державної служби та її адаптації до стандартів ЄС на виконання абзацу 3 пункту 5 питання 2 Протоколу N 1 засідання колегії Головдержслужби від 28.02.2008 року
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок організації наукових досліджень і прикладних розробок у сфері державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу та додатки до нього (додаються).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Головдержслужби від 04.08.2004 року N 131 "Про затвердження Положення про порядок планування, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням науково-дослідних робіт".
3. Управлінню організаційної роботи, документообігу та контролю ознайомити з цим наказом першого заступника, заступників Начальника Головдержслужби України, директора департаменту персоналу державних органів та місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів Головдержслужби України та директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Начальника Головдержслужби, відповідального за наукові дослідження за розподілом обов'язків.
Начальник Головдержслужби | Т.Мотренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головного управління
державної служби України
05.09.2008 N 245
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок організації наукових досліджень і прикладних розробок у сфері державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок організації наукових досліджень і прикладних розробок у сфері державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу (далі - Положення) розроблено відповідно до вимог Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.91 р., Закону України "Про наукову та науково-технічну експертизу" від 10.02.95 р., Положенням про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921, Типового положення з планування, обліку і калькулювання собівартості науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.96 р. N 830 (далі - Типове положення), та інших нормативно-правових актів України у цій сфері.
( Пункт 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного управління державної служби N 61 від 01.03.2010 )
1.2. Положення спрямоване на реалізацію завдань Головного управління державної служби України (далі - Головдержслужба) у сфері державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу та визначає єдині вимоги і правила щодо формування планів, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням науково-дослідних робіт (далі - НДР).
1.3. Положення визначає порядок формування планів НДР, порядок укладення, здійснення контролю за виконанням, припинення договорів та впровадженням завершених НДР, регулює відносини між Головдержслужбою, її структурними підрозділами, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу (далі - Центр) та фізичними чи юридичними особами, які беруть участь у процедурах закупівель НДР або виконанні НДР.
2. Формування планів НДР
2.1. Пріоритети наукових досліджень у сфері державної служби на наступний рік схвалюються колегією Головдержслужби щорічно до 1 травня поточного року. Пропозиції щодо пріоритетів наукових досліджень розробляються Центром з урахуванням пропозицій Головдержслужби та її структурних підрозділів.
2.2. Формування проекту Плану НДР (Додаток 1) здійснюється Центром на основі пріоритетів наукових досліджень у сфері державної служби, з урахуванням пропозицій Головдержслужби та її структурних підрозділів.
Пропозиції до проекту Плану НДР подаються відповідно до Форми подання пропозицій до проекту Плану НДР (Додаток 2). Пропозиції мають містити матеріали, передбачені пунктом 2.3 цього Положення.
2.3. Критеріями відбору НДР для включення до проекту Плану НДР є:
1) актуальність теми НДР;
2) наявність нормативного акта, який може бути підставою для виконання НДР;
3) відповідність дорученням Начальника Головдержслужби;
4) відповідність пріоритетам наукових досліджень у сфері державної служби України на наступний рік, схваленим колегією Головдержслужби відповідно до чинного законодавства;
5) наявність проекту технічного завдання, яке включає етапи виконання НДР та очікувані результати по кожному етапу, а також обґрунтування пропозиції на проведення розробки та цінову складову;
( Підпункт 5 пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного управління державної служби N 20 від 27.01.2011 )
6) економічна доцільність впровадження результатів НДР.
( Пункт 2.3 доповнено підпунктом 6 згідно з Наказом Головного управління державної служби N 20 від 27.01.2011 )
2.4. Центр розглядає перелік пропозицій до Плану НДР, відбирає найперспективніші та включає їх до проекту Плану НДР на наступний рік. З метою розгляду пропозицій та формування проекту Плану НДР Центр може створювати Наукову раду.
2.5. У місячний термін після надходження з Міністерства фінансів України погодженої з Міністерством економіки України інформації про обсяги асигнувань, передбачених на наступний рік у Державному бюджеті України на виконання НДР, Центр формує та подає на затвердження проект Плану НДР на наступний рік. План НДР затверджується заступником Начальника Головдержслужби, який відповідає за наукові дослідження, за погодженням із Начальником Головдержслужби за поданням директора Центру.
2.6. Пропозиції щодо внесення змін до Плану НДР розробляються Центром. Внесення змін до Плану НДР допускається як виняток, лише в обґрунтованих випадках, відповідно до чинного законодавства. Порядок внесення пропозицій щодо внесення змін до Плану НДР такий же, як і порядок формування проекту Плану НДР.
3. Організація проведення закупівель
3.1. Процедура закупівель НДР здійснюється відповідно до чинного законодавства у сфері державних закупівель на основі Плану НДР.
3.2. Тендерний комітет Центру на своїх засіданнях приймає рішення про застосування процедур закупівлі НДР та визначає фізичних або юридичних осіб, які здійснюють виконання НДР (далі - Виконавці).
4. Порядок укладання договорів про виконання НДР
4.1. Підставою для укладення договору є:
1) набрання чинності закону України про Державний бюджет на відповідний фінансовий рік;
2) наявність відповідної теми НДР у затвердженому Плані НДР.
4.2. Виконання НДР здійснюється згідно з Планом НДР, на підставі договору на виконання НДР між Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу (далі - Замовник) та Виконавцем, укладеного відповідно до законодавства про державні закупівлі.
4.3. Умовою для укладення договору є наявність рішення тендерного комітету про визначення переможця торгів, або наявність відповідного листа-погодження Міністерства економіки України (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника).
4.4. Виконавець надає згідно з формами, визначеними Замовником, договірні документи у такому комплекті:
1) проект договору на виконання НДР (Додаток 3.1);
2) проект технічного завдання на виконання НДР (Додаток 3.2);
3) проект календарного плану виконання НДР за договором (Додаток 3.3);
4) проект протоколу погодження вартості науково-дослідної продукції (Додаток 3.4);
5) проект планової калькуляції кошторисної вартості НДР (Додаток 3.5) з розрахунком витрат за статтями (Додатки 3.6-3.11);
6) пояснювальна записка до калькуляції кошторисної вартості НДР (Додаток 3.12).
4.5. Визначення кошторисної вартості НДР здійснюється з урахуванням обсягу та складності роботи відповідно до чинного законодавства.
4.6. Виконавець разом із Замовником проводить підготовчу роботу з доопрацювання та узгодження проекту договору, яка складається з:
1) доопрацювання та узгодження технічного завдання;
2) узгодження етапів та термінів виконання роботи і уточнення календарного плану виконання робіт за договором;
3) узгодження інших умов виконання роботи.
4.7. Усі документи оформлюються державною мовою, та, за необхідності, іншими мовами. Матеріали в електронному вигляді подаються Виконавцем у форматі rtf.
4.8. Договірні документи підписуються відповідальними особами Виконавця, скріплюються печаткою та подаються в офіційному порядку у двох оригінальних примірниках Замовнику. Договірні документи підписуються з боку Замовника відповідальними особами та скріплюються печаткою.
4.9. Договір укладається у двох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної Сторони. Після реєстрації один примірник договору залишається у Замовника, другий примірник передається Виконавцю.
4.10. Після укладення договору Виконавець зобов'язаний протягом 15 календарних днів надати Замовникові копію реєстраційної картки НДР, належним чином оформленої в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (далі - УкрІНТЕІ).
5. Фінансування науково-дослідних робіт
5.1. Джерелами фінансування НДР є Державний бюджет України.
5.2. Фінансування НДР здійснюється на умовах укладених договорів з урахуванням вимог чинного законодавства.
Фінансування НДР здійснюється, як правило, шляхом поетапної оплати за результатами виконання окремих етапів, що передбачені календарним планом виконання робіт за договором, або одноразової оплати за результатами виконання повного обсягу робіт за договором, а також може здійснюватися шляхом часткової авансової оплати відповідно до чинного законодавства.
5.3. Розрахунки між Замовником та Виконавцем за виконані за договором роботи (етапи) проводяться в межах помісячного плану асигнувань Замовника на підставі акта здачі-приймання науково-дослідної продукції (Додатки 3.19 та 3.20), звітом про виконання кошторису робіт із розшифруванням статей витрат (Додаток 3.21).
5.4. Кошти, виділені з Державного бюджету України на виконання НДР, є цільовими асигнуваннями і не можуть використовуватися з іншою метою.
6. Порядок внесення змін до договорів про виконання НДР
6.1. Договірна ціна виконання НДР та інші умови договору можуть бути переглянуті у зв'язку зі змінами обсягів фінансування з Державного бюджету України, збільшенням або зменшенням потреб Замовника у послугах Виконавця шляхом укладання додаткових угод до договору (Додаток 3.15).
6.2. Усі зміни умов договору, вимог технічного завдання та календарного плану, потреба в яких виникла у процесі роботи, мають оформлятися додатковою угодою з додаванням до неї:
1) змін до технічного завдання,
2) протоколу погодження договірної ціни на продукцію до додаткової угоди, якщо вона змінюється (Додаток 3.16),
3) календарного плану виконання робіт за договором до додаткової угоди (Додаток 3.17),
4) калькуляції кошторисної вартості до додаткової угоди (Додаток 3.19).
Зазначені документи додаються до договору як його невід'ємна частина. Формування, узгодження, затвердження та подання додаткових договірних документів Виконавцем Замовнику здійснюється у тому ж порядку, що й для основних договірних документів.
6.3. Зміни до договору та відповідні додатки до них підписуються відповідальними особами Виконавця, скріплюються печаткою та подаються в офіційному порядку Замовнику у двох оригінальних примірниках, які підписуються з боку Замовника відповідальними особами та скріплюються печаткою.
6.4. Зміни до договору укладаються у двох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної Сторони. Після реєстрації один примірник залишається у Замовника, а другий примірник передається Виконавцю.
7. Порядок припинення виконання незавершених НДР та дії договорів
7.1. Під час виконання НДР можуть виникнути такі обставини:
1) розробка перестала відповідати державним пріоритетам або втратила актуальність;
2) подальше виконання розробки неминуче призведе до отримання негативного результату;
3) організацію-виконавця у встановленому порядку ліквідовано, визнано банкрутом чи стосовно нього порушено справу про банкрутство і подальше виконання НДР стало неможливим;
4) подальше виконання НДР стало неможливим внаслідок зміни істотних обставин, пов'язаних з договірними відносинами, що підтверджується відповідними документами;
( Підпункт 4 пункту 7.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного управління державної служби N 20 від 27.01.2011 )
5) впровадження результатів НДР є економічно недоцільним.
( Пункт 7.1 доповнено підпунктом 5 згідно з Наказом Головного управління державної служби N 20 від 27.01.2011 )
У таких випадках Замовник і Виконавець мають право припинити виконання НДР та дію договору відповідно до умов останнього.
Ініціатива щодо припинення виконання НДР та дії договору може виходити як від Виконавця, так і від Замовника, якщо останній володіє відповідною інформацією.
7.2. При необхідності припинення дії договору Замовник в місячний термін після отримання від Виконавця повідомлення про призупинення робіт за договором створює приймальну комісію з прийняття незавершеної НДР.
7.3. Комісія з приймання незавершеної НДР здійснює свою роботу згідно з вимогами затвердженого державного стандарту та за наявності оформленої в установленому порядку звітної документації до фактично виконаного обсягу робіт та, за необхідності, висновків наукової експертизи.
7.4. Незавершена НДР вважається припиненою від дня затвердження акта її прийняття за станом фактично виконаного обсягу робіт, а дія договору припиняється після виконання Замовником фінансових зобов'язань та затвердження звітних фінансових документів Виконавця. При припиненні дії договору Замовник зобов'язаний оплатити фактично виконану Виконавцем і прийняту Замовником в установленому порядку частину договору. У разі здійснення авансової оплати, невикористана частина коштів повертається Замовникові.
7.5. У випадку припинення НДР, що пройшла державну реєстрацію, Виконавець надсилає до органу державної реєстрації відповідну інформацію із зазначенням реєстраційного номера НДР, яку припиняють.
8. Порядок супроводу та контролю виконання НДР
8.1. Супровід та контроль за виконанням НДР здійснюється Замовником на всіх етапах її виконання.
8.2. Під час супроводу та контролю за виконанням НДР Замовник має право:
1) доводити до Виконавців нормативні документи Головдержслужби та Центру стосовно змін у порядку укладання договорів на виконання НДР, фінансування, супроводу та контролю за виконанням НДР та звітності;
2) вимагати від Виконавців проміжні звіти щодо стану роботи за договором;
3) надавати Виконавцям інформаційні матеріали щодо виконання договору на паперових та електронних носіях.
8.3. Замовник протягом усього часу виконання робіт за договором здійснює контроль за термінами та якістю робіт, їх відповідністю вимогам технічного завдання, переліку обов'язкових етапів робіт, а також за строками подання звітних матеріалів Виконавцем Замовнику.
8.4. Протягом 15 календарних днів після закінчення виконання НДР Виконавець зобов'язаний надати Замовнику копію облікової картки НДР, належним чином оформленої в УкрІНТЕІ.
9. Звітність
9.1. Звітність за укладеними договорами визначається умовами договору відповідно до вимог чинного законодавства.
9.2. За результатами виконання робіт по кожному етапу та НДР у цілому згідно з технічним завданням та календарним планом виконання робіт за договором Виконавець подає Замовнику в офіційному порядку обов'язкові звітні документи:
1) заключний (проміжний) науковий звіт, оформлений згідно із затвердженим державним стандартом;
2) акт здачі-приймання науково-дослідної продукції за етапом та/або за договором;
3) звіт про виконання кошторису роботи (етапу) з розшифруванням статей витрат;
4) копія протоколу Вченої ради Виконавця з висновками про відповідність виконаної роботи технічному завданню (тільки для наукових установ);
5) висновок незалежної експертизи щодо результатів НДР у цілому або окремих етапів.
Окрім того, у відповідних випадках, за результатами виконаних робіт за договором у цілому, додатково можуть вимагатися:
1) продукція згідно з переліком, що додається до договору;
2) спеціальне, стандартне устаткування та матеріали згідно з переліком, що додається до договору, та відповідні товарно-супровідні документи;
3) акт здачі-приймання устаткування та матеріалів;
4) інші документи за рішенням Замовника.
9.3. Звітні матеріали, передбачені договором, із супровідним листом на адресу Замовника подаються Виконавцем у двох примірниках, у офіційному порядку у визначені договором терміни.
9.4. Науковий звіт і науково-дослідна продукція подаються у друкованому та електронному вигляді. Усі документи оформлюються державною мовою та/або іншою мовою, відповідно до умов договору, а в електронному вигляді мають бути подані у форматі rtf. Один примірник наукового звіту після затвердження Замовником передається Виконавцю, другий примірник зберігається у Замовника.
10. Порядок приймання науково-дослідної продукції
10.1. Замовник організовує приймання кожного етапу роботи, передбаченого календарним планом виконання робіт за договором, та роботи в цілому (відповідно до затвердженого державного стандарту).
10.2. Прийняття рішення щодо відповідності звітних матеріалів вимогам даного Положення та оцінювання результатів НДР здійснюється Приймальною комісією Замовника протягом 10 робочих днів з дня подання результатів на розгляд. Склад Приймальної комісії з розгляду результатів виконання НДР у цілому або окремого етапу затверджується Замовником.
10.3. Приймальна комісія розглядає результати НДР із залученням відповідального представника Виконавця. Приймальна комісія заслуховує доповідь представника Виконавця, розглядає висновки незалежної експертизи результатів НДР, розглядає та затверджує надані звітні документи за результатами виконаних НДР.
10.4. Рішення Приймальної комісії приймається з урахуванням висновків незалежної експертизи результатів НДР. Якщо робота здійснюється на виконання державних цільових наукових і науково-технічних програм, проведення незалежної експертизи результатів НДР є обов'язковим. Відповідно до умов договору, Замовник також може вимагати у Виконавця проведення незалежної експертизи результатів окремих етапів НДР.
10.5. Рішення Приймальної комісії приймається шляхом відкритого голосування і оформлюється протоколом із зазначенням відповідності результатів виконаних робіт вимогам технічного завдання, викладенням пропозицій щодо затвердження акта здачі-приймання науково-дослідної продукції.
10.6. Зобов'язання Виконавця щодо НДР вважаються виконаними в день затвердження Замовником акта здачі-приймання науково-дослідної продукції.
11. Використання та впровадження результатів НДР
11.1. Право власності на продукцію створену за договором про НДР належить Замовнику. Використання Виконавцем створеної продукції може здійснюватися лише з письмового дозволу Замовника.
11.2. Замовник контролює впровадження (використання) створеної за договором продукції або, за погодженням з Начальником Головдержслужби, передає контроль впровадження (використання) створеної продукції структурним підрозділам Головдержслужби.
11.3. Заключні та проміжні результати НДР за рішенням колегії Головдержслужби, Начальника Головдержслужби, директора Центру можуть надсилатися до зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, організацій для їх рецензування, підготовки пропозицій щодо використання результатів НДР, доцільності їх продовження. Результати НДР можуть розглядатися на науково-практичних конференціях, семінарах.
11.4. Центр готує узагальнений звіт за результатами виконаних робіт за підсумками року та подає його Начальнику Головдержслужби у першому кварталі року, наступного за звітним.
12. Заключні положення
12.1. Це Положення вводиться в дію наказом Головдержслужби і є обов'язковим для виконання з моменту його підписання.
Додаток 1
до Положення
про порядок організації
наукових досліджень
і прикладних розробок
у сфері державної служби
та її адаптації
до стандартів
Європейського Союзу
ПОГОДЖЕНО: ЗАТВЕРДЖЕНО:
Начальник Головного управління Заступник Начальника Головного
державної служби України управління державної служби
_____________________________ України
"___" ____________ 20__ року ____________________________
"___" ____________ 20__ року
ПЛАН НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
на ____ рік по КПК _______
--------------------------------------------------------------------
| N | Назва |Загальна | у т.ч.| Термін |Очікуваний| Нормативне |
|п/п|науково- |вартість | на |виконання|результат |обґрунтування|
| |дослідної|науково- |____ р.| рр. | | |
| | роботи |дослідної| (тис. | | | |
| | | роботи | грн. | | | |
| | | (тис. | | | | |
| | | грн.) | | | | |
|---+---------+---------+-------+---------+----------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---+---------+---------+-------+---------+----------+-------------|
| | | | | | | |
|-------------+---------+-------+---------+----------+-------------|
| Всього | | | | | |
--------------------------------------------------------------------
Директор Центру адаптації
державної служби
до стандартів Європейського
Союзу _______________________
Додаток 2
до Положення
про порядок організації
наукових досліджень
і прикладних розробок
у сфері державної служби
та її адаптації
до стандартів
Європейського Союзу
ФОРМА
для подання пропозицій до проекту Плану НДР у сфері державної служби та її адаптації до стандартів ЄС
на ____ рік
НАЗВА ПРІОРИТЕТНОГО НАПРЯМУ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
|N| Назва |Тематика НДР | Підстава |Науковий|Організації- | Термін |Розрахункова|Обґрунтування|
| | структурного |відповідно до| для |керівник|співвиконавці|виконання| вартість |актуальності |
| | підрозділу |пріоритетного|проведення| | | | | НДР, |
| |Головдержслужби,| напряму | НДР | | | | | очікувані |
| | органу | | | | | | | результати |
| |державної влади,| | | | | | |та економічна|
| | органу | | | | | | | доцільність |
| | місцевого | | | | | | | їх |
| |самоврядування, | | | | | | |впровадження |
| | юридичної | | | | | | | |
| |особи, прізвище,| | | | | | | |
| | ім'я та по | | | | | | | |
| | батькові | | | | | | | |
| |фізичної особи, | | | | | | | |
| | що подає | | | | | | | |
| | пропозицію | | | | | | | |
|-+----------------+-------------+----------+--------+-------------+---------+------------+-------------|
|1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|-+----------------+-------------+----------+--------+-------------+---------+------------+-------------|
| | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного управління державної служби N 20 від 27.01.2011 )
Додаток 3.1
до Положення
про порядок організації
наукових досліджень
і прикладних розробок
у сфері державної служби
та її адаптації
до стандартів
Європейського Союзу
ДОГОВІР N __________
на виконання науково-дослідних робіт
м. Київ "___" ____________ 200_ року
Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу в особі _____________________________, діючого на підставі Положення про Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, далі - Замовник, та _________________________ в особі _____________, діючого на підставі _____________, далі - Виконавець, далі разом - Сторони, а кожна окремо - Сторона, уклали договір про наступне.
1. Предмет Договору
1.1. Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов'язання з виконання науково-дослідної роботи на тему "______________", а Замовник зобов'язується прийняти виконану роботу та оплатити її.
1.2. Наукові, економічні та інші вимоги до науково-дослідної продукції, яка є результатом виконання предмета цього Договору, викладені у Технічному завданні на науково-дослідну роботу (додаток 1), що є невід'ємною частиною цього Договору.
1.3. Зміст та терміни виконання етапів роботи визначаються Календарним планом виконання науково-дослідної роботи (додаток 2), що є невід'ємною частиною цього Договору.
1.4. Використання результатів науково-дослідної роботи здійснюватиметься Замовником шляхом _____________________________.
1.5. Використання результатів науково-дослідної роботи Виконавцем може провадитись лише за письмовим погодженням Замовника. Використовуючи результати науково-дослідної роботи Виконавець зобов'язаний зазначити, що робота виконувалась за рахунок коштів Державного бюджету України.
2. Ціна Договору та порядок розрахунків
2.1. Ціна Договору, відповідно до Протоколу погодження ціни виконання науково-дослідної роботи (додаток 4), становить ______ (число) __________ (прописом). Операція звільнена від оподаткування відповідно до підпункту 5.1.22 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість".
2.2. Планова калькуляція кошторисної вартості виконання науково-дослідної роботи та розрахунок витрат за статтями наведено у додатках _____ до цього Договору, які є невід'ємною частиною цього Договору.
2.3. Оплата проводиться ____________________________________.
2.4. Джерело фінансування - Державний бюджет України на 200_ рік. Бюджетна програма __________.
2.5. Ціну договору та обсяг виконуваних робіт може бути змінено залежно від реального фінансування видатків з Державного бюджету України.
3. Порядок здавання та приймання робіт
3.1. Перелік наукової та іншої документації, що підлягає оформленню та здаванню Виконавцем Замовнику на окремих етапах виконання та після закінчення виконання робіт, визначаються Технічним завданням, Календарним планом виконання науково-дослідної роботи та ДСТУ 3008-95.
3.2. Передача оформленої у встановленому порядку документації як за окремими етапами Договору так і по роботі в цілому здійснюється за супроводжувальними документами Виконавця.
3.3. По завершенню виконання робіт по етапу Виконавець не пізніше, ніж через 3 робочих дні надає Замовнику акт здавання-приймання виконаних робіт за відповідним етапом робіт, з додатком до нього:
3.3.1. проміжний звіт про виконання відповідного етапу робіт;
3.3.2. звіт про виконання кошторису фактичних витрат за етапом з розписом по статтям витрат та пояснювальною запискою;
3.3.3. затверджені Виконавцем акти на списання придбаних та використаних матеріалів за відповідним етапом робіт.
3.4. По завершенні робіт Виконавець не пізніше, ніж через 5 робочих днів надає Замовнику акт здавання-приймання науково-дослідної роботи, додавши до нього:
3.4.1. акт здавання-приймання науково-дослідної продукції;
3.4.2. науковий звіт;
3.4.3. комплекти науково-дослідної та звітної документації, яка передбачена розділом 6 Технічного завдання, Календарним планом та умовами цього Договору;
3.4.4. витяг з протоколу засідання науково-технічної ради Виконавця з висновком про відповідність виконаної роботи Технічному завданню на науково-дослідну роботу або висновок незалежної наукової експертизи результатів науково-дослідної роботи;
3.4.5. звіт про виконання кошторису фактичних витрат за етапами з розписом по статтям витрат та пояснювальну записку;
3.4.6. затверджені Виконавцем акти на списання придбаних та використаних матеріалів, а також копії договорів та актів про надання послуг співвиконавців;
3.4.7. перелік науково-дослідної продукції, що передається Замовнику за результатами роботи.
3.5. Замовник протягом 5 днів з дня одержання відповідних Актів та документів, зазначених у п.п. 3.3, 3.4 цього Договору, зобов'язаний направити Виконавцеві підписаний Акт або мотивовану відмову від приймання робіт.
3.6. У випадку мотивованої відмови Замовника, Сторонами складається двосторонній акт, в якому обґрунтовуються причини неприйняття робіт та (по можливості) із переліком необхідних доробок та термінів їх виконання.
3.7. Якщо в процесі виконання роботи з'ясується недоцільність подальшого її проведення у відповідності до вимог Технічного завдання та Календарного плану, Виконавець повинен за вимогою Замовника припинити виконання робіт за Договором, повідомивши про це Замовника у триденний термін після припинення роботи.
Після припинення виконання робіт Сторони повинні протягом 3 календарних днів розглянути питання про порядок проведення остаточного розрахунку та оплати Замовником фактично виконаних Виконавцем робіт на момент припинення виконання робіт. Відповідне рішення оформлюється протоколом Сторін.
3.8. У разі дострокового виконання робіт Замовник має право достроково прийняти та оплатити їх за ціною, що вказана в цьому Договорі.
3.9. Приймання та оцінка науково-дослідної роботи здійснюється Приймальною комісією, призначеною наказом Замовника, із залученням відповідального представника Виконавця протягом 5 робочих днів з моменту її надходження до Замовника відповідно до Технічного завдання, Календарного плану на науково-дослідну роботу та умов Договору.
3.10. Робота комісії завершується складанням Протоколу з висновком про відповідність (невідповідність) виконаної роботи Технічному завданню на науково-дослідну роботу та Календарному плану виконання науково-дослідної роботи.
4. Відповідальність Сторін
4.1. У разі порушення строків, визначених у Календарному плані, Виконавець за вимогою Замовника сплачує пеню у розмірі ставки Національного банку України від _________________________ за кожен день прострочення, але не більше 5% суми перерахованих коштів.
4.2. Виконавець несе відповідальність за:
4.2.1 відповідність науково-дослідної продукції в цілому за своїми науковими і технічними параметрами вимогам Технічного завдання на науково-дослідну роботу;
4.2.2 за цільове використання коштів Державного бюджету України та фактичні витрати відповідно до бухгалтерського обліку та законодавства.
4.3. Виконавець не має права змінювати розподіл коштів між статтями витрат Планової калькуляції кошторисної вартості витрат у межах узгодженої планової калькуляції без письмової згоди Замовника.
4.4. У зв'язку з відсутністю або затримкою фінансування з Державного бюджету України можлива зміна за погодженням між Замовником і Виконавцем терміну дії цього Договору. Усі зміни оформляються додатковою угодою до цього Договору, що є його невід'ємною частиною.
4.5. Виконавець зобов'язаний своїми засобами і за свій рахунок у погоджені із Замовником строки ліквідувати зазначені в відповідних Актах недоліки і дефекти, які були допущені з його вини.
4.6. У разі невиконання робіт за цим Договором з вини Виконавця останній повертає Замовнику всі раніше сплачені кошти з виплатою відсотків в розмірі діючої на той час ставки рефінансування НБУ.
4.7. У разі неприйняття Замовником зробленої Виконавцем роботи в цілому через невідповідність її Технічному завданню на науково-дослідну роботу, Виконавцю сплачується тільки вартість робіт, прийнятих Замовником.
4.8. Сплата штрафних санкцій не звільняє Виконавця від виконання умов Договору.
4.9. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань, якщо це невиконання або неналежне виконання викликане обставинами, що не залежать від волі Сторін і знаходяться поза їхньою компетенцією, а саме: воєнними діями, пожежами, стихійними лихами, техногенними аваріями, страйками, прийняття законів або інших нормативно-правових актів, що роблять неможливим виконання умов цього Договору.
4.10. Замовник має право в односторонньому порядку розірвати Договір за умови порушення норм, викладених у п. ____, в порядку визначеному цим Договором (зокрема, п. _______), якщо у зазначені Замовником строки Виконавцем не були ліквідовані недоліки та дефекти, які були допущені з його вини в процесі виконання робіт за даним Договором.
4.11. Замовник не несе відповідальності перед Виконавцем за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань поточного року у разі затримки фінансування з Державного бюджету України.
5. Строк дії Договору
5.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до ______________, а в частині розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань відповідно до умов цього Договору.
6. Інші умови Договору
6.1. Протягом 15 днів з початку виконання роботи Виконавець надає Замовникові копію реєстраційної картки та протягом 15 днів по закінченню роботи - копію облікової картки науково-дослідної роботи, належним чином оформлених в УкрІНТЕІ.
6.2. Усі спірні питання повинні вирішуватися переважно шляхом конструктивних переговорів. У разі неможливості досягнення згоди питання передається на розгляд до господарського суду.
6.3. За згодою сторін зміст пунктів Технічного завдання на науково-дослідну роботу, термін дії Договору або терміни виконання робіт Календарного плану виконання науково-дослідної роботи, а також вартість робіт за Договором (в тому числі при несвоєчасному отриманні Замовником фінансування на реалізацію цієї роботи) можуть бути змінені у процесі виконання роботи, що оформлюється додатковою угодою, що є невід'ємною частиною Договору.
6.4. Зобов'язання Сторін щодо забезпечення охорони прав на створені об'єкти інтелектуальної власності приймаються і виконуються згідно законодавства.
6.5. Об'єктом інтелектуальної власності за Договором є науково-дослідна продукція, виготовлена відповідно до вимог Технічного завдання.
6.6. Цей Договір укладено у двох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної із Сторони.
6.7. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені їх печатками.
6.8. У випадку реорганізації Сторони, правонаступник цієї Сторони несе усі обов'язки і має права по цьому Договору.
6.9. У випадку зміни реквізитів (юридична чи фактична адреса, назва, форма власності), Сторона, у якої відбулася така зміна, повинна повідомити про це іншу Сторону протягом п'яти календарних днів.
6.10. Виконавець є (статус платника податку).
6.11. Замовник є неприбутковою організацією. Ознака неприбутковості 002.
До цього Договору додаються:
1. Технічне завдання на науково-дослідну роботу (додаток 1).
2. Календарний план виконання науково-дослідної роботи (додаток 2).
3. Протокол погодження ціни (додаток 3).
4. Планова калькуляція кошторисної вартості витрат (додаток 4) з додатками.
Всі додатки є невід'ємною частиною цього Договору
7. Реквізити Сторін
ЗАМОВНИК ВИКОНАВЕЦЬ
Посада Посада
___________________ ______________________
"___" ____________ 200_ р. "___" ____________ 200_ р.
М. П. М. П.
Додаток 3.2
до Договору N _________
від "___" __________ 200_ р.
ЗАТВЕРДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
(найменування організації- (найменування організації-
Замовника, Виконавця,
посада: керівник, заступник посада: керівник, заступник
керівника) керівника)
_____________________________ _____________________________
(підпис, прізвище, ім'я, (підпис, прізвище, ім'я,
по батькові) по батькові)
М. П. М. П.
"___" ____________ 200_ р. "___" ____________ 200_ р.
_________________________________________________________________
(вид, назва роботи)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на виконання робіт
Від Замовника Від Виконавця
Посада Науковий керівник
Київ - 200_
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Повна назва роботи.
1.2. Назва Замовника.
1.3. Головний виконавець.
1.4. Співвиконавці.
1.5. Підстава для проведення роботи.
1.6. Планові терміни початку і закінчення робіт.
1.7. Джерело фінансування.
1.8. Порядок оформлення і подання замовнику результатів
робіт.
2. ПРИЗНАЧЕННЯ ТА МЕТА СТВОРЕННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ПРОДУКЦІЇ
3. ОСНОВНІ ВИМОГИ
4. СКЛАД ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ РОБОТИ
------------------------------------------------------------------
|N | Назва роботи | Чим | Строки | Організація- |
| | (етапу) | закінчується | виконання | виконавець |
| | | етап | | |
| | | (звіт, макет, | | |
| | |конструкторська| | |
| | | документація | | |
| | | тощо) | | |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
|1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
| | | | | |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
| | | | | |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
5. СПОСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ
6. ПЕРЕЛІК НАУКОВОЇ ТА ІНШОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ, ЩО НАДАЄТЬСЯ ПІСЛЯ
ЗАКІНЧЕННІ РОБОТИ
7. ПОРЯДОК КОНТРОЛЮ, ПРИЙМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
РОБІТ
Додаток 3.3
до Договору N _________
від "___" __________ 200_ р.
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
виконання науково-дослідної роботи за Договором
на 200__ рік N ______
_________________________________________________
(назва роботи)
------------------------------------------------------------------
|N | Назва роботи | Чим | Строки | Кошторисна |
| | (етапу) | закінчується | виконання |вартість, грн.|
| | | етап (звіт, | | |
| | | макет, | | |
| | |конструкторська| | |
| | | документація | | |
| | | тощо) | | |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
|1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|--+---------------+---------------+--------------+--------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
ЗАМОВНИК ВИКОНАВЕЦЬ
Посада Посада
___________________ ______________________
"___" ____________ 200_ р. "___" ____________ 200_ р.
М. П. М. П.
Додаток 3.4
до Договору N _________
від "___" __________ 200_ р.
ПРОТОКОЛ
погодження ціни виконання науково-дослідної роботи
_________________________________________________________________
(найменування науково-дослідної роботи)
Ми, нижче підписані, від особи Замовника
_________________________________________________________________
(повне найменування організації-Замовника)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
та від особи Виконавця
_______________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(повне найменування організації-Виконавця)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
засвідчуємо, що сторони досягли угоди щодо кошторисної вартості
виконання науково-дослідної роботи в сумі _______________ гривень
(прописом)
_________________________________________.
(число)
Операція звільнена від оподаткування відповідно до