МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
14.04.2009 N 245 |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 660 від 06.08.2010 )
Про затвердження інструкцій щодо заповнення тимчасових форм первинної облікової документації і форм звітності з хіміорезистентного туберкульозу, затверджених наказом МОЗ від 31.03.09 N 199
На виконання наказу МОЗ від 31.03.09 N 199 "Про затвердження тимчасових форм первинної облікової документації і форм звітності з хіміорезистентного туберкульозу" з метою удосконалення системи обліку й звітності з хіміорезистентного туберкульозу і приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкції щодо заповнення тимчасових форм первинної облікової документації і форм звітності з хіміорезистентного туберкульозу затверджений наказом МОЗ від 31.03.09 N 199 терміном на 3 роки:
1.1. Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)" (додається).
1.2. Інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в _________ районі ТБ 03-МР ТБ" (додається).
1.3. Інструкцію щодо заповнення форми облікової документації N 137-1/о "Карта моніторингу побічних реакцій" (додається).
1.4. Інструкцію щодо заповнення форми звітності N 4-1 "Звіт про кількість хворих 4 категорії (ТБ 07-МР ТБ)" (квартальна) (додається).
1.5. Інструкцію щодо заповнення форми звітності N 8-4 "Звіт про конверсію мокротиння у хворих на туберкульоз в кінці інтенсивної фази лікування через 6 місяців (ТБ 10-МР ТБ)" (квартальна) (додається).
1.6. Інструкцію щодо заповнення форми звітності N 8-5 "Річний звіт про результати лікування хворих 4 категорії (ТБ 08-МР ТБ) за ___ квартал 20 _____ року" (квартальна) (додається).
2. Голові Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України Черенько С.О. забезпечити доведення цього наказу до відома Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити впровадження інструкцій щодо тимчасових форм первинної облікової документації і форм звітності з хіміорезистентного туберкульозу, затвердженого пунктом 1 цього наказу, в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах, в яких надається медична допомога хворим на хіміорезистентний туберкульоз.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Бідного В.Г.
Міністр | В.М.Князевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)" ( v0199282-09 )
Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)" (далі - Медична карта).
1. Медичну карту заповнює відповідальна особа закладу охорони здоров'я, що здійснює диспансерний нагляд за особами, які хворіють на туберкульоз та зареєстровані у 4 категорії, а саме: Кримського республіканського, обласних, Київського, Севастопольського, інших міських протитуберкульозних диспансерів та відділень (далі - тубдиспансери), лікарень, туб. кабінетів, клінік науково-дослідних інститутів тощо (далі - заклади). Форма заповнюється на підставі рішення ЦЛКК.
2. Медичну карту заповнюють на всіх хворих на туберкульоз 4 категорії відповідного району, а також на іногородніх та хворих без реєстрації тобто без постійного місця проживання, для них повинна мати місце спеціальна помітка на момент узяття особи під диспансерний нагляд.
3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, відповідальні особи якого заповнили звіт, його повна поштова адреса та ідентифікаційний код відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
4. У верхній центральній частині бланка вказується рік, коли було взято на облік особу, яка хвора на туберкульоз, когорта та диспансерна категорія.
5. Після заголовка Медичної карти вказується код області, код району, рік взяття на облік та порядковий номер особи, хворої на туберкульоз (реєстраційний номер хворого).
6. Далі зазначається дата реєстрації у 4 категорії та найменування лікувальної установи, де особа хвора на туберкульоз розпочала лікування.
7. У розділі I зазначається інформація про хворого.
7.1. У пункті 1.1 указуються прізвище, ім'я, по батькові хворого на туберкульоз.
7.2. У пункті 1.2 указується цифровим способом число, місяць та рік народження хворого на туберкульоз, вік хворого, зазначивши кількість повних років.
7.3. У пункті 1.3 зазначається стать хворого на туберкульоз: чоловіча або жіноча.
7.4. У пункті 1.4 указуються повна адреса місця фактичного проживання хворого на туберкульоз. Якщо хворий на туберкульоз не має постійного місця проживання або місця реєстрації (прописки), то вказуються найменування і повна поштова адреса закладу, у якому особа має перебувати під диспансерним наглядом.
7.5. У пункті 1.5 відмічається, де фактично мешкає хворий: у місті (СМТ) чи в селі.
7.6. У пункті 1.6 указується ім'я, адреса і телефон близької для пацієнта особи.
7.7. У пункті 1.7 указується місце роботи або навчання хворого.
8. У розділі II вказується анамнез хвороби (епізоди попереднього лікування). Даний розділ надається у вигляді таблиці.
8.1. У графі 1 вказується порядковий номер.
8.2. У графі 2 цифровим способом вказується дата початку попереднього лікування. Якщо не відома дата, то ставиться рік. Починають з більш раннього періоду лікування.
8.3. У графі 3 вказується попередні режими хіміотерапії (схематично).
8.4. У графі 4 вказується результат попереднього лікування, відповідно до Протоколу надання медичної допомоги хворим на туберкульоз (виліковування, завершене лікування, невдача, перерва).
8.5. У пункті 2.1 вказується галочкою застосування протитуберкульозних препаратів II ряду при попередньому лікуванні (Так/Ні).
8.6. Якщо ТАК, то у пункті 2.2 зазначається абревіатурою протитуберкульозні препарати II ряду, які отримував хворий.
8.7. У пункті 2.3 зазначається реєстраційний номер, який був у хворого при попередньому лікуванні.
8.8. У пункті 2.4 указується цифровим способом дата попередньої реєстрації.
9. У розділі III зазначається тип випадку туберкульозу (реєстраційна група, згідно з попереднім лікуванням).
У пунктах 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6 та 3.7 вказується тип випадку (реєстраційна група, згідно з попереднім лікуванням), а саме: новий випадок, рецидив, лікування після перерви, лікування після невдачі 1-го курсу хіміотерапії, лікування після невдачі повторного курсу хіміотерапії, переведений хворий з іншого закладу тощо, інший.
10. У розділі IV зазначається клінічна форма туберкульозу.
10.1. У пунктах 4.1 та 4.3 зазначається клінічна форма туберкульозу, яка була встановлена хворому. Якщо у хворого є легеневий та позалегеневий туберкульоз, то такий випадок вважається легеневим туберкульозом, але відмічаються пункти 4.1 та 4.3
10.2. У пунктах 4.2 та 4.4 вказується форма та локалізація туберкульозного процесу, зазначивши повний клінічний діагноз туберкульозу відповідно до клінічної класифікації туберкульозу, затвердженої наказом МОЗ України.
11. У розділі V вказуються результати періодичних оглядів ЦЛКК та прийняте рішення.
11.1. Даний розділ надається у вигляді таблиці. У графі 1 цифровим способом вказується дата, коли було проведено огляд хворого на ЦЛКК.
11.2. У графі 2 вказується рішення ЦЛКК.
11.3. У графі 3 цифровим способом вказується дата наступного клінічного огляду хворого.
12. У розділі VI вказуються результати мікроскопічних, культуральних та рентгенівських досліджень. Даний розділ надається у вигляді таблиці.
12.1. У графі 1 зазначається місяць лікування (термін від початку лікування).
12.2. У графах 2, 5, 9 та 20 цифровим способом вказується дата мікроскопічного, культурального, тесту медикаментозної чутливості (далі ТМЧ) та рентгенологічного обстеження.
У графах 2, 5 та 9 цифровим способом вказуються дати збирання зразка мокротиння пацієнтом для обстеження.
12.3. У графах 3 та 6 вказується лабораторний номер зразка бактеріологічного матеріалу (мокротиння та інше), яке було направлене на дослідження.
12.4. У графі 4 вказується ступінь позитивного результату (допустимі значення: [3+], [2+], [1+] або число КСБ в 100 полях зору, якщо [4-9 КСБ]). Якщо аналіз всіх 3 зразків мокротиння дав негативний результат, то в полі "Мазок" вноситься [-]. Дані про результати мікроскопії мазка використовуються з форми первинного обліку N 200-1 "Направлення на мікроскопічне дослідження ТБ 05".
12.5. У графі 7 ступінь позитивного результату посіву, а саме: 0 - дослідження не проводилось, 1+, 2+ або 3+ (дослідження проводилось з відповідним результатом) .
12.6. У графах 10-19 вказується результати ТМЧ. Р - резистентність, Ч - чутливість та П - проростання. Дані про результати посіву та тесту на чутливість використовуються з форми первинного обліку N 200-2 "Направлення на культуральне дослідження ТБ 06".
12.7. У графі 21 вказуються результати рентгенологічного обстеження: 0 - не зроблено, 1 - динаміка позитивна, 2 - динаміка негативна, 3 - без змін, 4 - стабілізація.
13. У розділах VII та IX, які представлені у вигляді таблиць, вказуються режими хіміотерапії в інтенсивній фазі та фазі продовження. Даний розділ надається у вигляді таблиці.
13.1. У графі 1 цифровим способом вказуються дата початку лікування хворого за 4 категорією.
13.2. У графах 2-16 цифровим способом вказуються дози препаратів в мг.
13.3. У графі 17 вказуються причини відмін препаратів, побічна їх дія тощо.
Один рядок використовується для кожної дати зміни препарату/препаратів в режимі хіміотерапії. Якщо доза препарату поступово підвищується на початку лікування (наприклад, етіонамід починали з 250 мг та збільшували дозу на 250 мг кожні 3 дні до досягнення повної дози), ця інформація не заноситься в індивідуальну карту лікування.
14. У розділах VIII та X, які представлені у вигляді таблиць, вказується безпосереднє спостереження за вживанням хворим протитуберкульозних препаратів (ПТП) в інтенсивній фазі та у фазі продовження.
14.1. В графі 1 вказуються прописом місяць, в якому хворий отримує ПТП: січень, лютий, березень тощо.
14.2. В графах з 2 по 32 відмічаються дні прийому добових доз ПТП препаратів. Якщо хворий отримав ПТП під контролем медичного персоналу ставляться ініціали медичної сестри, під наглядом якої хворий отримав ПТП, "+" (плюс) - не контрольований прийом та "-" (мінус) - хворий не приймав препарати.
14.3. В графі 33 вказується запланована кількість доз, які повинен отримати хворий на туберкульоз у відповідному місяці.
14.4. В графі 34 вказується отримана кількість доз, яку хворий на туберкульоз отримав у відповідному місяці.
14.5. В графі 35 вказується вага хворого у кг.
15. У розділі XI відмічаються результати лікування, зазначивши дату закінчення лікування хворого на туберкульоз.
15.1. У пунктах 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5 та 11.6, відмічається результат лікування, з яким хворий на туберкульоз закінчив лікування, а саме: вилікуваний, лікування завершено, помер, невдале лікування, перерване лікування, переведений - зазначивши куди.
15.2. У пункті 11.7 указується цифровим способом (число, місяць та рік) дата визначення результатів лікування хворого, тобто дата засідання центральної лікарсько-консультативної комісії (ЦЛКК).
16. У розділі XII занотовують різні уточнення і непередбачені записи.
17. Медична карта є основним обліковим документом для заповнення форми первинного обліку N 081-3/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в районі ТБ 03-МР ТБ".
18. Медична карта має бути заповнена чітко і розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка заповнила Медичну карту, із зазначенням дати внесення змін.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в __________ районі ТБ 03-МР ТБ" ( v0199282-09 )
Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в ______ районі ТБ 03-МР ТБФ (далі - Журнал реєстрації).
1. Журнал реєстрації заповнюють та його ведуть відповідальні особи закладів системи охорони здоров'я МОЗ України. Журнал реєстрації заповнюють на підставі форми первинної облікової документації N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)" (далі - форма ТБ 01-МР ТБ*).
2. У верхньому лівому куті форми вказуються назва міністерства, органу охорони здоров'я, у сфері управління якого перебуває заклад, відповідальні особи якого заповнили Журнал реєстрації, найменування закладу, його місцезнаходження (повна поштова адреса) та ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
3. Після заголовка зазначається дата початку та закінчення журналу реєстрації випадків туберкульозу.
4. У Журналі реєструються хворі на туберкульоз 4 категорії з відповідного району, а також іногородні хворі та хворі без реєстрації тобто без постійного місця проживання, для них повинна мати місце спеціальна помітка.
5. На звороті титульної сторінки вказані кодові позначення.
5.1. Коди реєстраційних груп.
5.1.1. НВ - Новий випадок.
5.1.2. РТБ - Рецидив туберкульозу.
5.1.3. ЛП - Лікування після перерви.
5.1.4. ЛПН - Лікування після невдачі 1-го курсу хіміотерапії.
5.1.5. ЛППН - Лікування після невдачі повторного курсу хіміотерапії.
5.1.6. П - Переведений.
5.1.7. І - Інші (пацієнти 4 категорії, які не відповідають категоріям наведених вище дефініцій. Ця група включає пацієнтів IV категорії, яких лікували поза ДОТС програмою і результати їх останнього лікування не відомі.)
5.2. Коди позначення клінічної форми захворювання на туберкульоз.
5.2.1. ТБЛ - легеневий туберкульоз.
5.2.2. ПТБ - позалегеневий туберкульоз.
5.3. Коди чутливості або стійкості МБТ до ПТП.
5.3.1. Р - резистентність.
5.3.2. Ч - чутливість.
5.3.3. П - проростання.
5.4. Коди відображення результатів мікроскопії мазка
5.4.1. 1-9 КСБ на 100 полів зору - 0
5.4.2. 10-99 КСБ на 100 полів зору - (+)
5.4.3. 1-10 КСБ в полі зору - (++)
5.4.4. > 10 КСБ в полі зору - (+++)
5.5. Коди відображення результатів культуральних досліджень.
5.5.1. Ріст не визначено - (-)
5.5.2. Менше 10 колоній - 0
5.5.3. 10-100 колоній - (+)
5.5.4. Більше 100 колоній - (++)
5.5.5. Суцільний ріст - (+++)
5.6. Коди позначення результатів лікування хворого на туберкульоз.
5.6.1. В - Вилікування.
5.6.2. ЗЛ - Завершене лікування.
5.6.3. П - Помер.
5.6.4. Н - Невдача.
5.6.5. Пр - Перерва.
5.6.6. Пер - Переведений.
6. У графі 1 форми Журналу реєстрації зазначається порядковий номер.
7. У графі 2 форми - дата реєстрації хворого в журналі.
8. У графі 3 - реєстраційний номер випадку туберкульозу, який складається з коду області, коду району, дві цифри року та порядкового номеру.
9. У графі 4 зазначається прізвище, ім'я та по батькові хворого на туберкульоз.
10. У графі 5 зазначається стать хворого на туберкульоз: Ч - чоловіча, Ж - жіноча.
11. У верхній частині графі 6 зазначається дата народження хворого на туберкульоз, у нижній - кількість його років.
12/01/45
Наприклад: --------------
59
12. У графі 7 вказується місце проживання (повна поштова адреса), а також контактний телефон хворого (за яким його можна буде знайти у разі перерви в лікуванні).
13. У графах 8 зазначається локалізація туберкульозного процесу. ЛТБЛ - Легеневий; ПТБ - Позалегеневий.
14. У графі 9 зазначається реєстраційна група (тип випадку), згідно з кодами зазначеними у пункті 5.1.
15. У графах 10-20 зазначається результати тесту медикаментозної чутливості. Перший результат ТМЧ, за яким пацієнт зарахований у 4 категорію. Коди ТМЧ зазначені у пункті 5.3.
16. У графі 21 зазначаються дата взяття зразка матеріалу для ТМЧ.
17. У графі 22 зазначається препарати II ряду, які вже отримував хворий.
18. У графах 23, 24 зазначаються причини включення у 4 клінічну категорію. Причини реєстрації в 4 категорії включають підтвердження результатами ТМЧ - (графі 23) або ризик МР ТБ (РМР ТБ) - графа 24.
19. У графах 25-95 вказують результати мікроскопічного (М) та культурального дослідження (К) мокротиння протягом лікування. Якщо виконано більше ніж один зразок протягом місяця, вписати позитивний результат останнього дослідження.
20. У верхній частині графи 25 зазначається абревіатурою призначений режим хіміотерапії, у нижній - дата початку лікування.
6KEZOflPas18EZOflPas
Наприклад: ----------------------
26/01/09
21. У графах 26-95 вказують у верхній частині результати мікроскопічного (М) та культурального дослідження (К), у нижній - дата збирання зразка мокротиння пацієнтом. Коди результатів мікроскопії мазка зазначені у пункті 5.4., а коди результатів культуральних досліджень у пункті 5.5.
22. У графі 96 вказують один із результатів лікування хворого на туберкульоз. У верхній частині графи зазначається результат лікування з гідно з кодами зазначеними у пункті 5.6., у нижній - дату закінчення лікування хворого на туберкульоз.
23. У графах 97, 98 та 99 вказуються інформація щодо тестування на ВІЛ.
23.1. У графі 97 зазначається інформація про проведення тесту. Так/Ні/Невідомо.
23.2. У графі 98 цифровим способом зазначається дата тестування на ВІЛ.
23.3. У графі 99 зазначається результат тесту на ВІЛ.
23.4. У графі 100 зазначається інформація про проведення антиретровірусної терапії (АРТ): Так/Ні. Якщо пишеться ТАК, тоді вказується дата початку лікування.
ТАК
Наприклад: -----------
12/01/08
23.7. У графі 101 зазначається інформація про проведення профілактики котримаксозолом: Так/Ні. Якщо пишеться ТАК, тоді вказується дата початку лікування.
ТАК
Наприклад: -----------
12/01/08
24. У графі 102 зазначається спеціальні примітки. Наприклад: попередній районний реєстраційний номер, якщо реєструється хворий на повторне лікування; або роз'яснюються скорочення назви препаратів, які були використані в графі "Чутливість", але не зазначені серед кодових позначень на звороті титульної сторінки Журналу реєстрації.
25. Термін зберігання Журналу реєстрації - 5 років.
---------------
* МР ТБ - мультирезистентний туберкульоз.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми облікової документації N 137-1/о "Карта моніторингу побічних реакцій" ( v0199282-09 )
Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації N 137-1/о "Карта моніторингу побічних реакцій" (далі - Карта).
1. Карту заповнює відповідальна особа закладу системи охорони здоров'я МОЗ України, що здійснює диспансерний нагляд за особами, які хворіють на туберкульоз та зареєстровані у 4 категорії, а саме: Кримського республіканського, обласних, Київського, Севастопольського, інших міських протитуберкульозних диспансерів та відділень (далі - тубдиспансери), лікарень, туб. кабінетів, клінік науково-дослідних інститутів тощо (далі - заклади). Форму заповнюють лікарі, які призначають лікування та ведуть спостереження за хворим.
2. Карту заповнюють на всіх хворих на туберкульоз, які розпочали лікування у 4 категорії.
3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, відповідальні особи якого заповнили звіт, його повна поштова адреса та ідентифікаційний код відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
4. У верхній центральній частині бланка вказується рік коли було взято на облік особу, яка хвора на туберкульоз, когорта та диспансерна категорія.
5. Після заголовка Карти обов'язково має бути вказано код області, код району, рік взяття на облік та порядковий номер особи, хворої на туберкульоз (реєстраційний номер хворого).
6. Далі зазначається дата реєстрації у 4 категорії та найменування лікувальної установи, де особа хвора на туберкульоз розпочала лікування.
7. У пункті 1 вказуються прізвище, ім'я, по батькові хворого на туберкульоз.
8. У пункті 2 вказується прізвище, ім'я, по батькові лікуючого лікаря.
9. У пункті 3 вказується медичний заклад, де хворий розпочав лікування.
10. У пункті 4 відмічаються обов'язкові обстеження хворих, які розпочали лікування протитуберкульозними препаратами II ряду, на початку та протягом лікування.
10.1. У пункті 4.1. вказується дата та результати проведення аудиметрії. Перша дата та результат обстеження на початку лікування, друга - в процесі лікування.
10.2. У пункті 4.2. вказується дата та результати проведення обстеження зору. Перша дата та результат обстеження на початку лікування, друга - в процесі лікування.
10.3. У пунктах 4.3. та 4.4. вказується дата та результати проведення інших обстежень (за необхідністю).
11. У пункті 5 указується клінічні прояви побічних реакцій. Даний пункт надається у вигляді таблиці.
11.1. У графі 1 вказуються галочкою клінічні прояви.
11.2. У графі 2 цифровим способом вказується дата проявів.
12. У пункті 6 вказуються висновки по веденню побічних реакцій.
12.1. У пунктах 6.1. та 6.5. вказується побічні реакції: токсична або алергічна (необхідне підкреслити) та дата проявів побічних реакцій. Також у цих пунктах вказуються протитуберкульозні препарати (ПТП) до яких виникли побічні дії.
12.2. У пунктах 6.2. та 6.6. вказуються вжиті заходи щодо лікування побічних реакцій. У цьому пункті зазначається призначені патогенетичні препарати для зменшення або усунення побічних реакцій.
12.3. У пунктах 6.3. та 6.7. вказуються зміни у режимі лікування МР ТБ та дата внесення змін. Наприклад: вказується заміна препарату, який викликав побічну реакцію, на інший або зменшення дози протитуберкульозних препаратів чи інше.
12.4. У пунктах 6.4. та 6.8. вказуються результати лікування побічних реакцій.
13. У пункті 7 вказуються дані лабораторних досліджень. Даний пункт надається у вигляді таблиці.
13.1. У графі А галочкою відмічаються, які лабораторні дослідження проводились.
13.2. У графі 1 вказуються результати аналізів.
13.3. У графі 2 вказується дата проведення аналізу.
14. Карта є основним обліковим документом у проведені моніторингу побічних реакцій у хворих на туберкульоз, які отримують протитуберкульозні препарати II ряду.
15. Карта має бути заповнена чітко і розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка заповнила Карту, із зазначенням дати внесення змін.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності N 4-1 "Звіт про кількість хворих, які були зареєстровані у 4 категорію (ТБ 07-МР ТБ)" (квартальна) ( v0199282-09 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 4-1 "Звіт про кількість хворих, які були зареєстровані у 4 категорію (ТБ 07-МР ТБ)" (квартальна) (далі - форма ТБ 07-МР ТБ).
1.2. Шифри нозологій у формі форма ТБ 07-МР ТБ* наводяться згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду, прийнятою 43-ю Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 1 січня 1993 року (далі - МКХ-10), відповідно до Статуту Всесвітньої Організації охорони здоров'я, прийнятого Міжнародною конференцією охорони здоров'я 19.06.46, підписаного Українською РСР 03.04.48.
1.3. У звіті відображається інформація про кількість хворих, які зареєстровані в 4 категорії та кількість хворих, які розпочали лікування за режимом за 4 категорією і хворі за випадками МР ТБ, а саме:
- нові випадки;
- рецидиви;
- лікування після перерви;
- лікування після невдачі 1-го курсу хіміотерапії;
- лікування після невдачі повторного курсу хіміотерапії;
- переведений;
- інші.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму ТБ 07-МР ТБ заповнюють на підставі форм первинного обліку N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)", N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в _____ районі ТБ 03-МР ТБ" та N 252-1/о "Лабораторний реєстраційний журнал (бактеріоскопія) ТБ 04/1".
2.2. Звіт за формою ТБ 07-МР ТБ заповнюють відповідальні особи протитуберкульозних диспансерів, лікарень, самостійних поліклінік, що мають тубкабінети незалежно від підпорядкування та форми власності.
2.3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, відповідальні особи якого заповнили звіт, його повна поштова адреса.
2.4. Звіт підписується виконавцем з зазначенням його прізвища, ім'я, по батькові, контактний телефон, а також керівником закладу із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, який завірений печаткою закладу.
2.5. Звіт за формою ТБ 07-МР ТБ здається через квартал від моменту останньої реєстрації хворого у кварталі, у зв'язку з очікуванням результатів культурального дослідження.
3. Заповнення таблиці 1000 "Пацієнти, які зареєстровані у 4 категорії лікування за 4 категорією"
3.1. У рядку 1 по графам 1 і 2 вказується кількість пацієнтів, які були зареєстровані у 4 категорію у звітному кварталі.
3.2. У рядку 2 по графам 1 і 2 вказується кількість пацієнтів, які почали лікування за 4 категорією.
3.3. У графі 1 вказується кількість випадків, у яких підтверджено МР ТБ.
3.4. У графі 2 вказується кількість випадків з підозрою на МР ТБ.
4. Заповнення таблиці 2000 "Підтверджені випадки МР ТБ, які зареєстровані протягом кварталу"
4.1. У графах з 1 по 7 вказується розширений перелік випадків туберкульозу, його рецидивів, випадків повторного лікування та позалегеневого туберкульозу відповідно до рубрик МКХ-10.
4.2. У графах 1-5 вказується кількість випадків туберкульозу легень за реєстраційною групою (нові випадки, рецидиви, лікування після перерви, лікування після невдачі 1-го курсу хіміотерапії, лікування після невдачі повторного курсу хіміотерапії).
4.3. У графі 6 вказується кількість випадків позалегеневого туберкульозу, які підтверджені на МР ТБ.
4.4. У графі 7 вказується кількість інших випадків МР ТБ.
До "Інших" включають раніше лікованих пацієнтів на туберкульоз легень та позалегеневий туберкульоз, у яких невідомі результати лікування при попередньому лікуванні
4.5. У графі 8 вказується загальна кількість хворих з підтвердженими випадками МР ТБ. Дані графи 8 мають збігатися з підсумком граф 1, 2, 3, 4, 5, 6 та 7.
---------------
* МР ТБ - мультирезистентний туберкульоз.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності N 8-4 "Звіт про конверсію мокротиння у хворих на туберкульоз в кінці інтенсивної фази лікування через 6 місяців (ТБ 10-МР ТБ)" (квартальна) ( v0199282-09 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 8-4 "Звіт про конверсію мокротиння у хворих на туберкульоз в кінці інтенсивної фази лікування через 6 місяців (ТБ 10-МР ТБ)" (квартальна) (далі - форма ТБ 10-МР ТБ).
1.2. У звіті відображається інформація щодо негативації мокротиння по результатам мікроскопічного та культурального досліджень у хворих на туберкульоз 4 категорії, наприкінці інтенсивної фази лікування.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму ТБ 10-МР ТБ* заповнюють на підставі форм первинного обліку N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)", N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в ___ районі ТБ 03-МР ТБ" та N 252-1/о "Лабораторний реєстраційний журнал (бактеріоскопія) ТБ 04/1".
2.2. Звіт за формою ТБ 10-МР ТБ заповнюють відповідальні особи протитуберкульозних диспансерів, лікарень, самостійних поліклінік, що мають тубкабінети незалежно від підпорядкування та форми власності.
2.3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, відповідальні особи якого заповнили звіт, його повна поштова адреса.
2.4. Звіт підписується виконавцем з зазначенням його прізвища, ім'я, по батькові, контактний телефон, а також керівником закладу із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, який завірений печаткою закладу.
3. Заповнення таблиці 1000 "Негативація мокротиння у зареєстрованих хворих на туберкульоз легень"
3.1. У рядку 1 за всіма графами зазначаються дані про підтверджені випадки МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі.
3.2. У рядку 2 за всіма графами зазначаються дані про підозри на МР ТБ у звітному кварталі.
3.3. У рядку 3 за всіма графами зазначаються дані про загальну кількість випадків МР ТБ. Дані рядка 3 за усіма графами мають збігатися із сумою даних рядків 1 та 2.
3.4. У графі 1 за всіма рядками зазначаються дані про кількість пацієнтів що розпочали лікування у звітному кварталі.
3.5. У графах з 2 по 10 за всіма рядками зазначаються дані про результати мікроскопічного та культурального дослідження після 6 місяців лікування.
3.6. У графах 2-4 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з негативним мазком.
3.6.1. У графі 2 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з негативним мазком та негативною культурою К (-).
3.6.2. У графі 3 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з негативним мазком та позитивною культурою К (+).
3.6.3. У графі 4 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з негативним мазком та невідомим результатом культурального дослідження.
3.7. У графах 5-7 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з позитивним мазком.
3.7.1. У графі 5 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з позитивним мазком та негативною культурою К (-).
3.7.2. У графі 6 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з позитивним мазком та позитивною культурою К (+).
3.7.3. У графі 7 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з позитивним мазком та невідомим результатом культурального дослідження.
3.8. У графах 8-10 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з невідомим результатом мікроскопії мазка.
3.8.1. У графі 8 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з невідомим результатом мікроскопії мазка та негативною культурою К (-).
3.8.2. У графі 9 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з невідомим результатом мікроскопії мазка та позитивною культурою К (+).
3.8.3. У графі 10 за всіма рядками зазначаються дані про негативацію мокротиння у хворих з невідомим результатом мікроскопії мазка та невідомим результатом культурального дослідження.
3.9. У графах 11-13 за всіма рядками вказується кількість пацієнтів, які припинили лікування.
3.9.1. У графі 11 за всіма рядками вказується кількість пацієнтів, які померли.
3.9.2. У графі 12 за всіма рядками вказується кількість пацієнтів, які перервали лікування.
3.9.3. У графі 13 за всіма рядками вказується кількість пацієнтів, які були переведені.
---------------
* МР ТБ - мультирезистентний туберкульоз.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
14.04.2009 N 245
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності N 8-5 "Звіт про результати лікування хворих 4 категорії, які були зареєстровані 24 та 36 місяців тому (ТБ 08-МР ТБ) за ________ квартал 20 _____ року" (квартальна) ( v0199282-09 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 8-5 "Звіт про результати лікування хворих 4 категорії, які були зареєстровані 24 та 36 місяців тому (ТБ 08-МР ТБ) за __________ квартал 20 _____ року" (квартальна) (далі - форма ТБ 08-МР ТБ).
1.2. У звіті відображається інформація щодо результатів лікування хворих на туберкульоз 4 категорії, які були зареєстровані 24 та 36 місяців тому. Форма ТБ 08-МР ТБ заповнюється тільки для пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ*.
1.3. Цей звіт показує результати лікування за рік, що підтверджено результатами мікроскопічних та культуральних досліджень. Оскільки лікування має тривалий термін, форма 08 заповнюється через 24 і 36 місяців після того, як останній пацієнт розпочав лікування в когорті. Більшість пацієнтів закінчують лікування через 24 місяці і це дозволить оцінити попередні результати за показником виліковування. Оскільки декілька пацієнтів можуть лікуватися довше, ніж 24 місяці, форма заповнюється знову через 36 місяців після того, як останній пацієнт розпочав лікування в когорті. Тільки 36-місячна оцінка результатів лікування є фінальним звітом.
Результати лікування пацієнтів, які були зараховані та потім переведені в звичайний реєстр через те, що діагноз МР ТБ був не підтверджений, аналізуються в тій категорії, в яку він переведений.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму ТБ 08-МР ТБ заповнюють на підставі форм первинного обліку N 081-3/о "Медична карта лікування хворого 4 категорії (ТБ 01-МР ТБ)", N 060-2/о "Журнал реєстрації хворих 4 категорії в _________ районі ТБ 03-МР ТБ".
2.2. Звіт за формою ТБ 08-МР ТБ заповнюють відповідальні особи протитуберкульозних диспансерів, лікарень, самостійних поліклінік, що мають тубкабінети незалежно від підпорядкування та форми власності.
2.3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, відповідальні особи якого заповнили звіт, його повна поштова адреса.
2.4. Звіт підписується виконавцем з зазначенням його прізвища, ім'я, по батькові, контактний телефон, а також керівником закладу із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, який завірений печаткою закладу.
3. Заповнення таблиці 1000 "Результати лікування хворих по результатам мікроскопічного та культурального досліджень, які розпочали лікування за 4 категорією (тільки для пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ)"
3.1. У рядку 1 за всіма графами зазначаються дані по результатам досліджень пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі з позитивними результатами мікроскопічного та культурального досліджень (М+ К+).
3.2. У рядку 2 за всіма графами зазначаються дані по результатам досліджень пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі з негативним результатом мікроскопічного та позитивним результатом культурального досліджень (М- К+).
3.3. У рядку 3 за всіма графами зазначаються дані по результатам досліджень пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі з позитивним результатом мікроскопічного та негативним результатом культурального досліджень (М+ К-).
3.4. У рядку 4 за всіма графами зазначаються дані по результатам досліджень пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі з негативними результатами мікроскопічного та культурального досліджень (М- К-).
3.5. У рядку 5 за всіма графами зазначаються дані по результатам досліджень пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі з невідомими результатами мікроскопічного та культурального досліджень.
3.6. У рядку 6 за всіма графами зазначаються дані про загальну кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі. Дані рядка 6 за усіма графами мають збігатися із сумою даних рядків 1-5.
3.7. У графах 1-8 за всіма рядками зазначаються відомості про результати лікування пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі.
3.7.1. У графі 1 за усіма рядками вказується загальна кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були вилікувані.
3.7.2. У графі 2 за всіма рядками зазначаються відомості про кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які завершили лікування.
3.7.3. У графах 3 та 4 за всіма рядками зазначаються відомості про померлих з будь-якої причини до закінчення основного курсу антимікобактеріальної терапії.
3.7.4. У графі 5 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим.
3.7.5. У графі 6 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які перервали лікування на два і більше місяці.
3.7.6. У графі 7 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які були переведені.
3.7.7. У графі 8 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які продовжують лікування на момент звітності (після 24 місяців лікування).
3.8. У графі 9 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих з підтвердженим діагнозом МР ТБ. Дані графи 9 мають збігатися із сумою даних граф 1-8.
4. Заповнення таблиці 2000 "Результати лікування хворих по випадку, які були зареєстровані в 4 категорії (тільки для пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ)"
4.1. У рядку 1 за всіма графами зазначаються дані по кількості пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ з новим випадком, які були у звітному кварталі.
4.2. У рядку 2 за всіма графами зазначаються дані по кількості пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ рецидивом, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.3. У рядку 3 за всіма графами зазначаються дані по кількості пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ лікування після перерви, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.4. У рядку 4 за всіма графами зазначаються дані по кількості пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ з лікуванням після невдачі 1-го курсу хіміотерапії, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.5. У рядку 5 за всіма графами зазначаються дані по кількості пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ з лікуванням після невдачі повторного курсу хіміотерапії, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.6. У рядку 6 за всіма графами зазначаються дані про кількість пацієнтів з новим випадком позалегеневого ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.7. У рядку 7 за всіма графами зазначаються дані про кількість пацієнтів з іншими випадком МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.8. У рядку 8 за всіма графами зазначаються дані про загальну кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі. Дані рядка 8 за усіма графами мають збігатися із сумою даних рядків 1-7.
4.9. У графах 1-8 за всіма рядками зазначаються відомості про результати лікування пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були зареєстровані у звітному кварталі.
4.10. У графі 1 за усіма рядками вказується загальна кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які були вилікувані.
4.10.1. У графі 2 за всіма рядками зазначаються відомості про кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом МР ТБ, які завершили лікування.
4.10.2. У графах 3 та 4 за всіма рядками зазначаються відомості про померлих з будь-якої причини до закінчення основного курсу антимікобактеріальної терапії.
4.10.3. У графі 5 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим.
4.10.4. У графі 6 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які перервали лікування на два і більше місяці.
4.10.5. У графі 7 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які були переведені.
4.10.6. У графі 8 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які продовжують лікування на момент звітності (після 24 місяців лікування).
4.11. У графі 9 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих з підтвердженим діагнозом МР ТБ. Дані графи 9 мають збігатися із сумою даних граф 1-8.
---------------
* МР ТБ - мультирезистентний туберкульоз.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України | М.В.Голубчиков |