• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про оперативний матеріальний резерв ДСНС для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню

Державна служба України з надзвичайних ситуацій | Наказ від 28.04.2017 № 241
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 28.04.2017
  • Номер: 241
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 28.04.2017
  • Номер: 241
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
28.04.2017 № 241
(з основної діяльності)
Про затвердження Положення про оперативний матеріальний резерв ДСНС для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню
Відповідно до вимог статті 98 Кодексу цивільного захисту України, пункту 3 Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 775,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про оперативний матеріальний резерв ДСНС для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МНС від 19.10.2004 № 127 «Про затвердження Положення про оперативний резерв МНС України для оперативного реагування на надзвичайні ситуації та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню».
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Білошицького Р.М.
ГоловаМ. Чечоткін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
28.04.2017 № 241
ПОЛОЖЕННЯ
про оперативний матеріальний резерв ДСНС для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню
І. Загальна частина
1. Це Положення визначає організацію створення, розміщення, зберігання, використання, освіження (поновлення), обліку та інвентаризації оперативного матеріального резерву ДСНС для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню.
2. У цьому Положенні нижченаведені терміни вживаються у такому значенні:
запаси довготермінового зберігання -це запаси матеріальних цінностей з терміном зберігання понад один рік, що призначені для забезпечення робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій залежно від характеру походження надзвичайних ситуацій (техногенного, природного, соціального та інше);
запаси поточного забезпечення -це запаси матеріальних цінностей короткотермінового зберігання (менш ніж один рік), що призначені для забезпечення формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС необхідними матеріальними ресурсами на період робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
оперативний резерв -це заздалегідь накопичені та раціонально розміщені запаси матеріальних цінностей для забезпечення проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт із запобігання і ліквідації наслідківнадзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населеннюформуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС;
освіження (поновлення) -це відпуск матеріальних цінностей з резерву у зв'язку із закінченням встановленого терміну зберігання матеріальних цінностей, а також унаслідок виникнення обставин, які можуть призвести до псування або погіршення якості продукції до закінчення терміну зберігання, за умови наступної поставки і закладення до резерву тієї ж кількості аналогічних матеріальних цінностей.
Інші терміни, що використовуються у Положенні, вживаються у значенні,наведеному в Кодексі цивільного захисту України та Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 775.
ІІ. Номенклатура та обсяги матеріальних цінностей оперативного резерву
1. Номенклатура та обсяги матеріальних цінностей оперативного резерву Державної служби України з надзвичайних ситуацій - визначений перелік матеріальних цінностей, затверджений наказом ДСНС.
2. Номенклатура визначається Департаментом ресурсного забезпечення ДСНС на підставі обґрунтованих пропозицій структурних підрозділів апарату ДСНС та науково-дослідних установ.
3. Номенклатура та обсяги оперативного резерву визначаються з урахуванням прогнозованих для конкретного регіону України видів та рівнів надзвичайних ситуацій, обсягів робіт з ліквідації їх наслідків, розмірів заподіяних збитків та необхідних обсягів забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.
4. Номенклатура складається з розділів:
спеціальне обладнання;
засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт;
засоби телекомунікації та інформатизації;
пожежно-технічне обладнання;
пально-мастильні матеріали;
автомобільне майно;
медичне майно;
речове майно;
шанцевий інструмент;
будівельні матеріали;
засоби обігріву;
інше майно -матеріали та матеріально-технічні засоби, необхідні для проведення невідкладних робіт щодо запобігання і ліквідації (мінімізації) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
ІІІ. Створення оперативного резерву
1. Заходи щодо створення оперативного резерву відповідно до затвердженої номенклатури координуються Департаментом ресурсного забезпечення ДСНС згідно з вимогами наказів ДСНС.
2. Закладання матеріальних цінностей до оперативного резерву здійснюється за рішенням Голови на підставі наказу ДСНС за рахунок коштів державного бюджету.
3. Придбання матеріальних цінностей, що закладаються до оперативного резерву, здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
Матеріальні цінності, що закладаються до оперативного резерву, повинні мати сертифікати відповідності (якості) на весь нормативний строк їх зберігання.
4. Створення, утримання та поповнення оперативного резерву може здійснюватися також за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.
IV. Розміщення та зберігання оперативного резерву
1. Оперативний резерв розміщується з урахуванням його оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуаційзметою своєчасного забезпечення проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт із запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової невідкладної допомоги постраждалому населенню формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.
2. Матеріальні цінності оперативного резерву розміщуються на об'єктах, призначених або пристосованих для їх зберігання. Місця зберігання оперативного резерву визначаються і затверджуються наказом ДСНС.
3. Оперативний резерв зберігається як матеріальні цінності довготермінового зберігання з використанням сучасних методів консервації та оформленням відповідних документів щодо їх обліку та зберігання.
4. Зберігання матеріальних цінностей оперативного резерву здійснюється згідно з номенклатурою, за марками (індексами), сортами, специфікаціями тощо.
Зберіганняоперативного резерву організовується, за можливості, окремо від інших запасів.
У разі зберігання матеріальних цінностей оперативного резерву разом з іншими запасами в одному приміщенні матеріальні цінності оперативного резерву відокремлюються, а у разі розміщення їх на відкритих майданчиках та під навісами - зберігаються у порядку, який забезпечує їх цілісність та збереження.
5. Матеріальні цінності оперативного резерву на базах, складах (сховищах) утримуються на стелажах, у контейнерах, пакетах та в іншій тарі, передбаченій для зберігання і транспортування. Дозволяється зберігання і транспортування запасів в упаковці виробника з обов'язковою перевіркою її технічного (якісного) стану, комплектності й придатності для довготермінового зберігання (крім тих, що знаходяться у герметичній упаковці). На кожний контейнер (пакет) оформлюється опис майна, яке в них зберігається, із зазначенням найменування, кількості та інших облікових даних.
6. Запаси пально-мастильних матеріалів оперативного резервузберігаються на базах, складах (сховищах) у стаціонарних і пересувних резервуарах окремо від запасів поточного забезпечення.
В окремих випадках за рішенням ДСНС запаси оперативного резерву можуть зберігатися в одних резервуарах із запасами пально-мастильних матеріалівпоточного забезпечення відповідно до їх марок.
У випадках зберігання пально-мастильних матеріалів у вигляді талонів або смарт (скретч) карток останні зберігаються у приміщеннях, забезпечених додатковими умовами захисту.
7. Запаси медичного майна закладаються до оперативного резерву в комплектах і зберігаються на загальних підставах у приміщеннях, без особливих умов зберігання та температурних режимів, у пакувальних ящиках, зачинених на замок та опломбованих або скріплених печаткою. Майно, що не входить до комплектів, групується і зберігається в упакованому вигляді.
8. Запаси продовольства за наявності відповідної документації зберігаються на складах (сховищах) або у приміщеннях, з дотриманням умов зберігання, підготовлених до швидкої видачі. Забороняється спільне зберігання запасів продовольства з іншими матеріально-технічними засобами.
9. Важковантажні і великогабаритні вузли та агрегати можуть зберігатися без ящиків, але з дотриманням умов зберігання. Для їх перевезення готується відповідна кількість тари, приладів і кріплення.
10. Відповідальність за збереження оперативного резерву на місцях зберігання несуть зберігачі - керівники підрозділів ДСНС відповідно до наказів ДСНС.
11. Охорона об'єктів зберігання оперативного резерву повинна здійснюватися з використанням технічних засобів охорони та пожежної сигналізації.
V. Використання оперативного резерву
1. Рішення щодо використання оперативного резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій приймається Головою ДСНС.
Організаційно-розпорядчі документи з використання оперативногорезерву готуються Департаментом ресурсного забезпечення ДСНС.
2. Наказ про використання оперативногорезерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій є підставою для відпуску матеріальних цінностей зберігачами.
VI. Освіження (поновлення) оперативного резерву
1. Освіження (поновлення) оперативного резерву здійснюється зберігачами - керівниками підрозділів ДСНС за рішенням Голови на підставі наказу ДСНС за рахунок коштів державного бюджету.
2. Відпуск (реалізація) матеріальних цінностей з оперативного резерву, що підлягають освіженню (поновленню), здійснюється зберігачами згідно з чинним законодавством України. Кошти, отримані внаслідок такої реалізації, спрямовуються на придбання та закладення до оперативного резерву аналогічних матеріальних цінностей.
3. Матеріальні цінності, вилучені з оперативного резерву у порядку освіження (поновлення), можуть також використовуватися для поточних потреб за рішенням Голови на підставі наказу ДСНС.
VII. Облік оперативного резерву
1. Бухгалтерський облік оперативного резерву здійснюється його зберігачами згідно з вимогами законодавства України.
2. Накази, акти та інші документи з питань створення і використання оперативного резерву (крім книг, карток обліку, формулярів та інших аналогічних документів) підшиваються в окрему справу.
3. Усі заходи, пов'язані із плануванням, створенням, розміщенням, використанням за призначенням, закладенням та освіженням (поновленням) матеріальних цінностей оперативного резерву, оформлюються відповідними наказами ДСНС, а із обліком, зберіганням, інвентаризацією, перевіркою стану, підготовкою їх до довготермінового зберігання -організаційно-розпорядчими документами зберігачів оперативного резерву.
Зберігачі оперативного резерву зобов'язані забезпечити розміщення, зберігання, своєчасне освіження (поновлення), а також відпуск матеріальних цінностей із оперативного резерву власними силами. Всі витрати, пов'язані зі зберіганням, перевезенням вантажів, спеціальної тари, упаковки, реалізацією матеріальних цінностей, плануються зберігачами, як витрати з поточного забезпечення.
VIIІ. Інвентаризація оперативного резерву
Керівники підрозділів ДСНС, які є зберігачами оперативного резерву повинні щороку проводити інвентаризацію матеріальних цінностей оперативного резерву, якості, умов зберігання та готовності їх до використання. Інвентаризаційні описи направляти до ДСНС через Департамент ресурсного забезпечення до 15 січня року наступного за звітним.
Директор Департаменту ресурсного забезпеченняО. Нетреба
Джерело інформаціі: http://www.dsns.gov.ua