ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 24/0232 05.09.95 м.Київ |
Начальникам територіальних
митних управлінь,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-1831 від 24.02.98 )
Щодо порядку прийняття до митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю, митними установами Держмиткому
До відома та використання в роботі надсилаємо копії листів Урядової комісії з експортного контролю за N 77/9-428 від 09.08.95р. і за N 77/7-446 від 18.08.95р.
Начальник відділу експортного контролю | Ю.Гриньов |
ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ КОМІТЕТ
при
КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
09.08.95 | N 77/9-428 |
Голові Державного митного
комітету України
252055 м.Київ
пр.Політехнічний,4-а
Постановою КМ України від 4.03.1993 року за N 159 затверджено перелік видів сировини та матеріалів які підлягають експортному контролю. Ртуть ( у т.ч. "червона ртуть") в указаній постанові не визначена. Але, згідно Декрету КМ України від 26.12.1992 року N 16-92, експорт ртуті (код ТН ЗЕД 28 05) підлягає спецрежиму.
Брухт та відходи нержавіючих та легованих сталей за кодами ТН ЗЕД 72 19, 72 20 підлягають експортному контролю.
Не підлягають експортному контролю брухт та відходи сталей, марки яких зазначені у пункті 5 Протоколу засідання Урядової комісії з експортного контролю від 28 квітня 1995 року N 23.
У списках товарів підлягаючих експортному контролю, які розроблюються згідно рішенню УКЕК, будуть визначені коди ТН ЗЕД лома та відходів спецсталей.
Голова комітету | В.Цимбалюк |
ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ КОМІТЕТ
при
КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
18.08.95 | N 77/7-446 |
Кабінету Міністрів України
Останнім часом значно збільшилась кількість звернень від керівників організацій та підприємств України до Урядової комісії з експортного контролю та Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України з проханням надати роз'яснення щодо порядку митного оформлення товарів, переміщення яких через митний кордон України здійснюється за дозволом Комісії.
З метою подальшого впорядкування та спрощення порядку прийняття до митного оформлення установами Держмиткому товарів, контроль за переміщенням яких здійснюється Урядовою комісією з експортного контролю відповідно з вимогами постанов Кабінету Міністрів України від 4.03.93 р. N 159 та 160 та від 27.07.95 р. N 563 в межах своєї компетенції прийнято відповідне рішення з цього питання (додається).
Просимо Вас дати доручення Держмиткому та іншим міністерствам і відомствам внести відповідні зміни до діючих відомчих документів та керуватися у поточній роботі новим порядком прийняття до митного оформлення товарів, переміщення яких через митний кордон України здійснюється за дозволом Комісії.
Вважаю, що даний порядок повинен бути доведено до суб'єктів підприємницької діяльності засобами масової інформації України.
Голова Комітету | В.І.Цимбалюк |
До п. 1.2 Протоколу N 26
засідання Урядової комісії з експортного
контролю від 28.07.95 р.
Рішення Урядової комісії з експортного контролю Щодо порядку прийняття до митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю, митними установами Держмиткому.
1. Держмиткому, ЕТК до затвердження Кабінетом Міністрів України відповідних нормативних документів про порядок державного контролю в Україні за експортом, імпортом та транзитом товарів, що підлягають експортному контролю, керуватися наступним:
1.1. Прийняття до митного оформлення вибухових речовин, усіх видів зброї (у тому числі спортивної, мисливської, холодної та газової), боєприпасів та запасних частин до неї, військової та спеціальної техніки і запасних частин до них, військового майна та технологій оборонного призначення, а також робіт і послуг, пов'язаних з ними, здійснюється митними установами на підставі дозволу Комісії незалежно від митного режиму.
1.2. Прийняття митними установами до митного оформлення окремих видів виробів, обладнання, сировини, матеріалів, технологій і науково-технічної інформації, що можуть використовуватися для створення усіх видів зброї військової та спеціальної техніки, номенклатура яких визначена у додатку до Постанови Кабінету Міністрів від 4 березня 1993 року N 159, здійснюється:
а) при вивезенні за межі митної території України - на підставі дозволу Комісії або за переліками продукції підприємств оборонної галузі промисловості, розробленими органами державної виконавчої влади на виконання міжурядових угод України з країнами СНД, у встановленому Комісією порядку;
б) при ввезенні на митну територію України - без дозволу Комісії за винятком окремих товарів, діяльність з якими потребує відповідного дозволу (ліцензії) уповноваженого органу державної виконавчої влади згідно з статтею 4 Закону України "Про підприємництво", а саме:
систем і засобів, що забезпечують технічний захист інформації; апаратури (машин) з криптографічними чи криптоаналітичними функціями;
спеціальних пристроїв для зняття інформації з каналів зв'язку і інших технічних засобів негласного отримання інформації;
спеціальних систем і засобів радіозв'язку (у тому числі станцій супутникового зв'язку) ущільнення та комутації, волоконно-оптичної техніки та кабелів зв'язку, радіорозвідки та радіоелектронного заглушення;
засобів охоронної, пожежно-охоронної сигналізації.
Прийняття до митного оформлення вищезазначених груп товарів здійснюється митними установами лише на підставі дозволу Комісії. Дозволи (сертифікати) Державної інспекції електрозв'язку України, Держстандарту, Міністерства внутрішніх справ та інших відомств по цій групі товарів не є підставою для митного оформлення і їх наявність (відсутність) ураховується Комісією при розгляді питання про надання (відмову) дозволу.
в) при транзиті через митну територію України - без дозволу комісії у загальному порядку, визначеному чинним законодавством, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України та іншими міждержавними домовленостями.
Для транзитних вантажів, що прямують у країни, відносно яких введені санкції ООН, подання до митних установ дозволу Комісії на транзит обов'язкове.
1.3. Прийняття до митного оформлення виробів ракетної техніки, а також обладнання, матеріалів і технологій, що використовуються у створенні ракетної збої, здійснюється митними установами:
а) при вивезенні за межі митної території України - на підставі дозволу Комісії незалежно від митного режиму;
б) при ввезенні на митну територію України - без дозволу Комісії, у загальному порядку, встановленому чинним законодавством.
1.4. Прийняття до митного оформлення матеріалів, що розщіплюються та сповільнювачів, номенклатура яких визначена у додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 1993 р. N 159, здійснюється митними установами на підставі дозволу Комісії незалежно від митного режиму.
1.5. Прийняття до митного оформлення товарів, зазначених у пунктах 1.2. та 1.3. при тимчасовому вивезенні за межі митної території України, та товарів, зазначених у п. 1.2 б), при тимчасовому ввезенні в Україну для демонстрації на виставках, ярмарках або у рекламних цілях здійснюється на підставі письмового узгодження Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України при умові незмінності митного режиму. В інших випадках митне оформлення цієї групи товарів здійснюється на підставі дозволу УКЕК.
Голова Експертно-технічного Комітету при Кабінеті Міністрів | В.Цимбалюк |