Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство охорони здоровя України | Наказ, Положення від 31.07.1998 № 232
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 232 від 31.07.98
м.Київ
Про затвердження Положення про Українську лікарню відновного лікування Міністерства охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про Українську лікарню відновного лікування Міністерства охорони здоров'я України (додається).
В.о.Міністра Р.В.БогатирьоваЗатверджено
наказ МОЗ України
31.07.1998 р. N 232
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Українську лікарню відновного лікування Міністерства охорони здоров'я України
Українська лікарня відновного лікування (УЛВЛ) є лікувально-профілактичним закладом, який забезпечує кваліфіковане лікування та реабілітацію хворих та осіб, що зазнали дію іонізуючого випромінювання та інших хворих терапевтичного та неврологічного профілю (дорослих та підлітків) переважно природними факторами у поєднанні з медикаментозною терапією, фізіотерапією, дієтичним харчуванням та іншими методами.
УЛВЛ знаходиться у прямому підпорядкуванні Міністерства охорони здоров'я України і фінансується за рахунок коштів Державного бюджету.
Стаття 1. Назва і місце розташування.
1.1. Повна назва. Українська лікарня відновного лікування Міністерства охорони здоров'я України;
1.2. Скорочена назва: УЛВЛ.
1.3. Місце розташування:
313730, Харківська область, Зміївський район, селище Курортне, тел.(05747)3-38-76, 3-38-75, 3-26-34.
Стаття 2. Юридичний статус.
2.1. УЛВЛ є юридичною особою, має відокремлену частину громадської власності, свій баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, реєстраційний рахунок в Держказначействі, печатку, штамп, бланки з своїм найменуванням.
2.2. Лікарня здійснює будь-які види медичної та господарської діяльності, якщо вони не заборонені законодавством України і відповідають цілям, передбаченим даним Положенням.
2.3. Діяльність, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється УЛВЛ тільки після отримання ліцензії у встановленому Законодавством.
Стаття 3. Основні цілі та напрямки діяльності лікарні.
3.1. Основними цілями лікарні є надання кваліфікованої лікувальної допомоги вищеназваним контингентам хворих.
3.2. Рання та пізня реабілітація хворих, попередження прогресування патологічного процесу, профілактика важких форм хвороб та зниження інвалідизації даного контингенту осіб.
3.3. Обслуговування та лікування хворих з використанням сучасних досягнень медичної науки та техніки.
3.4. Спадкоємність в обслуговуванні та лікуванні хворих між установами, яким надано право направляти хворих на лікування в УЛВЛ.
3.5. Широке використання комплексної терапії з включенням природних факторів, психотерапії, лікувальної фізкультури, масажу та інших методів відновного лікування.
3.6. Експертиза тимчасової непрацездатності, видача листів непрацездатності.
3.7. Аналіз ефективності роботи структурних підрозділів установи та якості наданої лікувально-профілактичної допомоги.
3.8. Підвищення професіональної кваліфікації, теоретичного рівня та проведення систематичної роботи серед персоналу лікарні по підвищенню професійних знань.
3.9. Надання населенню платних медичних послуг.
3.10. Закупівля сільськогосподарської продукції у населення.
Стаття 4. Структура УЛВЛ.
Загальна потужність лікарні - 600 діжок.
4.1. Структурно УЛВЛ поділяється на слідуючі відділення.
4.1.1. Медичне відділення реабілітації для осіб, що зазнали дію іонізуючого випромінювання N 1 (150 ліжок).
4.1.2. Медичне відділення реабілітації для осіб, що зазнали дію іонізуючого випромінювання N 2 (150 ліжок).
4.1.3. Медичне відділення відновного лікування та реабілітації хворих на професійні захворювання (100 ліжок).
4.1.4. Медичне відділення реабілітації та оздоровлення інвалідів дитинства - дітей та підлітків N 1 (100 ліжок).
4.1.5. Медичне відділення реабілітації та оздоровлення дітей та підлітків-сиріт N 2 (100 ліжок).
Стаття 5. Права лікарні.
5.1. Вступати в договірні стосунки з підприємствами та організаціями по проведенню лікування їх робітників, проведення ремонтних робіт, капітального будівництва.
5.2. В галузі праці і заробітної плати в лікарні діють права, регламентовані діючим законодавством про працю та відповідними Постановами Кабінету Міністрів України, Міністерствами праці та соціальної політики України та Наказів Міністерства охорони здоров'я України.
5.3. Головний лікар встановлює оклади медичних, інженерно-технічних робітників, службовців та інших працівників відповідно до діючих нормативно-правових актів.
5.4. Суміщення, сумісництво, доплати за розширення зони обслуговування та інші доплати і надбавки проводяться згідно з діючим законодавством.
5.5. Організовувати транспортні перевезення хворих, які приїздять на лікування, на території України та інших країн, власним або орендованим транспортом.
5.6. Брати участь у міжнародних наукових заходах, а також проводити аналогічні заходи у себе з залученням провідних спеціалістів в галузі профпатології, пульмонології, радіаційного захисту населення та психотерапії.
5.7. Налагоджувати стосунки по обміну досвідом лікувально-діагностичної та наукової праці з аналогічними установами інших країн.
5.8. Проводити закупівлю необхідних продуктів харчування у юридичних та фізичних осіб.
5.9. За згодою з Міністерством охорони здоров'я здавати в оренду вільні приміщення.
Стаття 6. Керівництво та управління лікарнею.
6.1. Лікарню очолює головний лікар. Головний лікар призначається та звільняється з посади Міністром охорони здоров'я.
6.2. Головний лікар організовує всю роботу закладу і несе повну відповідальність за її діяльність. Головний лікар без доручення діє від імені лікарні, представляє її у всіх установах та організаціях; розпоряджається, згідно з законом, майном та коштами лікарні, укладає договори, видає доручення, відкриває реєстраційні рахунки в органах Держказначейства, в банках розрахункові та інші рахунки лікарні. В межах своєї компетенції головний лікар видає накази відповідно до законодавства про працю, приймає та звільняє працівників, вживає заходи заохочення і накладає стягнення на працівників закладу.
6.3. Місця для хворих серед медичних закладів та установ: Харківського, Полтавського, Сумського, Донецького, Луганського, Дніпропетровського, Запорізького, Миколаївського облздоров- відділів, Харківського інституту дітей та підлітків розподіляє тільки Міністерство охорони здоров'я. Наразі незаповнення ліжок головний лікар має право вирішувати це питання самостійно.
6.4. Затверджує посадові інструкції своїх заступників та інших працівників лікарні.
6.5. Відділення, кабінети, лабораторії діють відповідно до галузевих правил, господарські служби та інші структурні підрозділи лікарні діють відповідно до міжгалузевих правил.
6.6. Заступники головного лікаря, головна медсестра, головний бухгалтер, завідуючі відділеннями, старші медсестри несуть повну відповідальність за виконання визначених завдань в лікувальних відділеннях, кабінетах, підрозділах господарської служби.
6.7. Адміністрація лікарні разом з профспілковим комітетом:
6.7.1. Розробляє правила внутрішнього трудового розпорядку відповідно до галузевих правил.
6.7.2. Розробляє положення про матеріальне і моральне стимулювання продуктивної праці працівників лікарні.
6.7.3. Розподіляє житлову площу в будинках, які знаходяться на балансі лікарні.
6.7.4. Регулярно збирає загальні збори трудового колективу, на яких заслуховуються звіти про виконання колективного договору, підсумки виконання планів, питання побутового та соціально-культурного забезпечення працівників лікарні.
6.8. Трудовий колектив на загальних зборах розглядає та затверджує проект колективного договору та правила внутрішнього трудового розпорядку.
Стаття 7. Фінансування лікарні.
7.1. Фінансування лікарні проводиться:
7.1.1. з Державного бюджету через органи Держказначейства.
7.1.2. за рахунок отриманих позабюджетних коштів від медичних платних послуг, оплати житлово-комунальних послуг, оренди майна та інших коштів.
7.2. Штатний розпис розробляється згідно з штатними нормативами для закладів охорони здоров'я та затверджується Міністерством охорони здоров'я.
7.3. Кошторис розробляється згідно з нормами споживання по статтям видатків і затверджується Міністерством охорони здоров'я.
Стаття 8. Звітність і контроль.
8.1. УЛВЛ здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, про що звітує державним органам та МОЗ України, веде статистичну звітність, подає її в установленому обсязі органам державної статистики. Порядок ведення бухгалтерського обліку та статистичної звітності визначається відповідним законодавством.
Стаття 9. Відповідальність закладу.
9.1. За порушення правил здійснення виробничої та медичної діяльності, безпеку виробництва, санітарно-гігієнічних норм, вимог щодо захисту здоров'я працівників, встановлених законодавством, лікарня несе відповідальність, передбачену законодавством України.
В.о.головного лікаря В.Г.Саєнко