• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про уточнення планових показників якості видобутого вугілля

Міністерство вугільної промисловості України | Наказ від 18.06.2007 № 212
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.06.2007
  • Номер: 212
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.06.2007
  • Номер: 212
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.06.2007 N 212
Про уточнення планових показників якості видобутого вугілля
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства вугільної промисловості N 487 від 02.11.2007 N 16 від 11.01.2008 )
Визначення очікуваних показників якості вугілля на вугледобувних підприємствах галузі здійснюється на підставі галузевого стандарту СОУ 10.1.00185755.001-2004 "Вугілля буре, кам'яне та антрацит. Методика розрахунку показників якості".
Ця методика враховує додаткове засмічення вугілля в очисних вибоях, які працюють із присічкою бічних порід та без присічки, а також наявність несправжньої покрівлі або несправжнього ґрунту, сумісне транспортування вугілля й породи.
Урахування вищезазначених факторів засмічення вугілля в повному обсязі в планові показники якості видобутого вугілля не сприяє проведенню заходів щодо поліпшення його якості.
З метою уточнення планових показників якості видобутого вугілля
НАКАЗУЮ:
1. Генеральним директорам, директорам самостійних шахт:
1.1. До 25 червня поточного року створити комісії під головуванням технічного директора для розгляду матеріалів на відпрацювання діючих лав та лав, що вводяться, з метою обґрунтування додаткового засмічення вугілля, що видобувається.
1.2. У разі невідповідності потужності пласта та виймальної техніки погодити з інститутом "ДонВУГІ" мінімально необхідні присічки бічних порід.
1.3. Узгодити з виробничим об'єднанням "Укрвуглегеологія" перелік лав, відпрацювання яких здійснюється в зоні несправжньої покрівлі або ґрунту.
1.4. Рекомендувати до 30 червня поточного року внести зміни, які передбачають виконання показників зольності вугілля, що видобувається, до положень про преміювання, розроблених на державних підприємствах та шахтах.
( Пункт 1.5 відмінено на підставі Наказу Міністерства вугільної промисловості N 16 від 11.01.2008 )
1.6. До 25 червня поточного року проаналізувати хід виконання заходів щодо поліпшення якості вугілля, що видобувається, установити причини невиконання, ужити дієві заходи докорінного поліпшення якості вугілля. Звіт про виконання заходів надати Департаменту науково-технічних та виробничих програм до 10 липня поточного року.
2. В.о. директора ДП "ДонВУГІ" (Півень Ю.А.) розглянути матеріали шахт, обґрунтувати та погодити мінімальні технічно-необхідні присічки бічних порід для лав у разі невідповідності потужності пласта й виймальної техніки.
3. Директору виробничого об'єднання "Укрвуглегеологія" (Кущ О.А.) створити комісію з розгляду матеріалів шахт на відпрацювання лав у зонах наявності несправжньої покрівлі чи ґрунту, з метою визначення та обґрунтування потужності несправжньої покрівлі, або ґрунту.
4. Директору ДП "Укрндівуглезбагачення" (Курченко І.П.):
4.1. На підставі наданих погоджень та з урахуванням висновків інституту "ДонВУГІ" та виробничого об'єднання "Укрвуглегеологія" у термін до 30.07.2007 провести повторну експертизу проектів очікуваних показників якості видобутого вугілля на поточний рік.
4.2. Не враховувати засмічення від сумісного транспортування гірничої маси із вскриваючих та підготовчих виробок у розрахунок планових показників якості видобутого вугілля.
4.3. За результатами експертизи надати Департаменту науково-технічних та виробничих програм (Коломієць В.О.) пропозиції щодо коригування показників якості видобутого вугілля, установлених на 2007 рік.
4.4. До 1 грудня поточного року у встановленому порядку розробити зміни та доповнення до галузевого стандарту СОУ 10.1.00185755.001-2004 "Вугілля буре, кам'яне та антрацит. Методика розрахунку показників якості" з урахуванням вимог цього наказу.
5. Департаменту науково-технічних та виробничих програм (Коломієць В.О.):
5.1. Внести на розгляд секції "Науки та перспективного розвитку" науково-технічної ради Мінвуглепрому перелік прохідницьких забоїв, які проводяться з темпами більше 150 метрів на місяць та мають сумісну схему транспортування щодо обґрунтування доцільності урахування засмічення вугілля від цього фактора до планових показників якості вугілля.
5.2. Розглянути пропозиції ДП "Укрндівуглезбагачення" щодо коригування показників якості вугілля, установлених на 2007 рік, та внести відповідні зміни.
6. Департаменту науково-технічних та виробничих програм (Коломієць В.О.), Управлінню енергозабезпечення та машинобудування (Рубель О.В.), "ДонВУГІ" (Півень Ю.А.), "Дондіпровуглемаш" (Косарєв В.В.), "МакНДІ" (Брюханов О.М.) погоджувати вибір обладнання для оснащення лав, придбання якого здійснюється за бюджетні кошти, тільки в разі відповідності його гірничо-геологічним умовам.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Радченка В.В.
Міністр С.Тулуб