• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про перерахування профспілкових внесків

Міністерство соціальної політики України | Лист від 04.03.2019 № 224/0/204-19
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.03.2019
  • Номер: 224/0/204-19
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.03.2019
  • Номер: 224/0/204-19
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.03.2019 N 224/0/204-19
Про перерахування профспілкових внесків
Директорат норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України розглянув лист щодо перерахування профспілкових внесків і повідомляє.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (надалі - Закон) членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка використовує найману працю, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі. Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу до профспілки є заява громадянина (працівника), подана в первинну організацію профспілки.
Згідно зі статтею 42 Закону роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов'язаний щомісяця і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування таких коштів. Відповідно до Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою президії Федерації професійних спілок України N П-6-15 21.09.2006 р., безготівкова сплата щомісячних членських профспілкових внесків проводиться за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи на підприємстві, в установі, організації. Ця заява зберігається в бухгалтерії роботодавця (копія заяви - в профкомі) впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в первинній профспілковій організації цього підприємства та впродовж трьох років після вибуття з неї. Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць.
Згідно з пунктом 1.1 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 р. N 5, Інструкція містить основні методологічні положення щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників.
Звільнення працівника не є тотожним поняттям виходу з членства в профспілці, оскільки згідно зі статтею 1 Закону член профспілки - особа, яка входить до складу профспілки, визнає її статут та сплачує членські внески, а згідно з четвертою частиною статті 7 Закону Статутом (положенням) профспілки може бути передбачено членство у профспілці осіб, які звільнилися з роботи чи служби у зв'язку з виходом на пенсію або які тимчасово не працюють, відповідно в місяць звільнення працівник перебуватиме на обліку в первинній профспілковій організації підприємства, і роботодавець, за наявності письмової заяви працівника, зобов'язаний утримати профспілкові внески та перерахувати на рахунок профспілки.
Водночас зазначаємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.
Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної праці
Ю. Кузовой