• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо норм списання паливно-мастильних матеріалів

Державна аудиторська служба України | Лист від 19.09.2017 № 18-16/204
Реквізити
  • Видавник: Державна аудиторська служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.09.2017
  • Номер: 18-16/204
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна аудиторська служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.09.2017
  • Номер: 18-16/204
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.09.2017 N 18-16/204
Щодо норм списання паливно-мастильних матеріалів
Державна аудиторська служба України в межах компетенції розглянула звернення '...' щодо норм списання пально-мастильних матеріалів для машин та обладнання, з інших питань та повідомляє.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" визначені основні завдання органу державного фінансового контролю, а саме: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
З огляду на зазначене, надання роз'яснення з питань, викладених у Вашому зверненні, не належить до повноважень Держаудитслужби.
Водночас зазначаємо, при визначенні вартості експлуатації будівельних машин і механізмів, які застосовуються на будівництві об'єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, витрати ресурсів на 1 маш. год експлуатації для машин та механізмів (газонокосарка, бензопила тощо), визначено частиною II ДСТУ Б Д.2.7. - 1:2012 "Ресурсні кошторисні норми експлуатації будівельних машин та механізмів", прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2012 р. N 668.
Відповідно до загальних положень норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року N 43 (далі - норми), норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті призначені для планування потреби підприємств, організацій та установ (далі - підприємств) в паливно-мастильних матеріалів і контролю за їх витратами, ведення звітності, запровадження режиму економії і раціонального використання нафтопродуктів, а також можуть застосовуватись для розроблення питомих норм витрат палива.
Згідно з підпунктом 2.2.1 пункту 2.2 розділу 2 норм для роботи спеціального обладнання, яке встановлюється на автомобілі, норми витрат палива для якого не увійшли до цього нормативного документа, допускається застосувати технологічні норми, наведені в документації заводу-виробника обладнання, або розрахувати їх з використанням технічних даних, наведених у цій документації. Можливість встановлення тимчасової норми витрати палива розглядає комісія, яка створюється із не менш як трьох спеціалістів підприємства і представника вищої організації, який є куратором з питань енергоспоживання. Результати розгляду оформлюються актом (за формою згідно з додатком Ж).
Слід зазначити, що відповідно до Положення про "Український науково-дослідний інститут продуктивності агропромислового комплексу", затвердженого Міністерством аграрної політики та продовольства України від 16 травня 2012 року наказом N 276 (далі - Інститут), предметом діяльності Інституту є створення та апробація нормативів витрачання паливно-мастильних матеріалів, сировини і матеріалів на підприємствах, установах та організаціях різних сфер господарської діяльності.
'...'
ГоловаЛ. Гаврилова