• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку митного оформлення автотранспортних засобів субєктів підприємницької діяльності, що здійснюють міжнародні перевезення

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 15.03.2001 № 202
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 15.03.2001
  • Номер: 202
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 15.03.2001
  • Номер: 202
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
N 202 від 15.03.2001
Про затвердження Порядку митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють міжнародні перевезення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 549 від 03.07.2001 )
У відповідності вимогами статті 37 Митного кодексу України з метою застосування єдиного порядку митного контролю та митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності (які зареєстрували у зоні діяльності Київської регіональної митниці), що здійснюють міжнародні перевезення зовнішньоторговельних вантажів та пасажирів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють міжнародні перевезення (далі - Порядок), який додається.
2. Начальникам оперативних підрозділів забезпечити неухильне виконання положень Порядку та інформувати суб'єктів підприємницької діяльності про його вимоги.
3. Зазначений Порядок ввести в дію з 15 березня 2001 року.
4. Наказ Київської регіональної митниці від 10 квітня 2000 року N 284 вважати таким, що втратив чинність.
5. Начальнику загального відділу забезпечити тиражування наказу і доведення його до оперативних підрозділів митниці.
6. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на заступника начальника Київської регіональної митниці Ольховика О.М.
7. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митниці О.І.Симонов
Затверджено
Наказ КРМ
від 15.03.2001 р.
N 202
Порядок Митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють міжнародні перевезення
1. Загальні положення
1.1. Порядок митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють міжнародні перевезення розроблено на підставі наказу Держмитслужби від 10.11.2000 р. N 637 і листів від 21.12.2000 р. N 10/2-4978-ЕП та від 10.01.2001 р. N 10/2-049-ЕП.
1.2. Порядок митного оформлення автотранспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення регламентує умови переміщення суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти) через митний кордон України порожніх автотранспортних засобів (далі - АТЗ), АТЗ з пасажирами або з товарами.
1.3. Дії цього Порядку поширюються на такі автотранспортні засоби:
- автомобілі,
- автобуси;
- тягачі з причепами та напівпричепами;
- інші засоби, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та зовнішньоторговельних вантажів.
1.4. Суб'єкти, які використовують автотранспортні засоби, за винятком АТЗ, що не мають вантажних відділень (сідельні тягачі, причепи-розпуски, причепи та напівпричепи для перевезень великовагових і негабаритних вантажів та ін.), повинні мати свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення вантажів під митними печатками та пломбами, які видаються митними органами.
1.5. У разі оформлення вантажної митної декларації на товари, які переміщаються автотранспортним засобом, у 9 розділі графи 44 проставляється код документа "0013", номер ВМД на даний автотранспортний засіб і дата оформлення.
Ці відомості також можуть зазначатися в документах, згідно з якими здійснюється контроль за доставкою вантажів у митницю призначення (акцизна, попередня вантажні митні декларації, внутрішній транзитний документ тощо).
1.6. Якщо ВМД на товари, що знаходяться під митним контролем, не оформлюється, то номер і дата ВМД на автотранспортний засіб зазначається в документі, у відповідності з яким здійснюється контроль за доставленням вантажу до митниці призначення.
1.7. Вантажна митна декларація на автотранспортний засіб оформлюється на бланках форми МД-2 на кожний АТЗ окремо. Митні збори за митне оформлення ВМД справляються в порядку, установленому для тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
Після митного оформлення ВМД на АТЗ оперативний відділ КРМ в термін, що не перевищує 4-х годин з моменту оформлення, передає до центральної бази даних Держмитслужби електронним зв'язком (далі - ЦБД ДМСУ) інформацію про оформлення ВМД і ставить її на контроль у відділі.
1.8. У разі виявлення ознак порушення митних правил відповідно до вимог цього Порядку винна особа несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
2. Порядок митного оформлення автотранспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення і перебувають на митній території України у вільному використанні
2.1. З метою багаторазового переміщення через митниці кордону України автотранспортних засобів, що перебувають у вільному використанні на митній території України, суб'єкт, який використовує цей автотранспортний засіб, подає до оперативного підрозділу КРМ за місцем обліку власника (орендаря) або його філії (представництва) вантажну митну декларацію на автотранспортний засіб (далі - ВМД АТЗ) типу 31-АТЗ, заповнену у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. N 574 та наказу Держмитслужби України від 10.11.2000 р. N 637.
Термін дії ВМД АТЗ не може перевищувати 11 місяців з моменту її митного оформлення.
2.2. Вантажним митним деклараціям присвоюються номери, які визначаються відповідними наказами для реєстрації ВМД типу АТЗ.2.
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Київської регіональної митниці N 549 від 03.07.2001 )
2.3. Вантажна митна декларація на АТЗ приймається до митного оформлення згідно з вимогами наказу КРМ віл 19.01.2001 р. N 26 "Про затвердження Технології митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів у оперативних підрозділах Київської регіональної митниці".
2.4. Для митного оформлення ЕМД 31-АТЗ декларантом надаються такі документи:
- лист підприємства на ім'я начальника митниці, в якому зазначається балансова вартість АТЗ. Лист складається у довільній формі і візується керівником та головним бухгалтером даного підприємства. У листі надається зобов'язання про закриття (або продовження терміну дії) ВМД 31-АТЗ у визначений термін і повернення АТЗ на митну територію України;
- технічний паспорт даного АТЗ;
- свідоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками та пломбами, видане на власника АТЗ (крім АТЗ, які не мають вантажних відділень).
До митного контролю пред'являється зазначений у ВМД 31-АТЗ автотранспортний засіб.
2.5. Рішення щодо можливості здійснення митного оформлення ВМД 31-АТЗ приймається старшим групи контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарів, про що здійснюється запис на листі підприємства.
2.6. Огляд АТЗ може бути проведений на території підприємства, - власника (орендаря) даного АТЗ, на підставі письмової заяви підприємства, на якій є резолюція керівництва відділу. Митні збори за виклик інспектора справляються згідно з ставками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.97 р. N 65 "Про ставки митних зборів".
2.7. Після митного оформлення ВМД 31-АТЗ ставиться інспектором оперативного відділу на контроль разом з комплектом документів, у відповідності з якими здійснено митне оформлення у відділі. ВМД зберігаються в окремих теках.
Четвертий примірник ВМД 31-АТЗ видається власнику (орендарю) АТЗ.
2.8. У разі зношення або втрати четвертого примірника ВМД 31-АТЗ суб'єкт підприємницької діяльності звертається до оперативного відділу з письмовою заявою на ім'я керівництва митниці про необхідність отримання копії п'ятого примірника ВМД 31-АТЗ.
Інспектор групи контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарів перевіряє суб'єкта підприємницької діяльності стосовно наявності боргів (в тому числі щодо доставлення товарів до митниць призначення).
За результатами перевірки керівництво відділу приймає рішення про можливість видачі копії п'ятого примірника ВМД 31-АТЗ, яке відображається на заяві суб'єкта.
2.9. У разі прийняття позитивного рішення інспектор відділу видає ксерокопію п'ятого примірника ВМД 31-АТЗ на зворотному боці якого здійснює запис "Видано в зв'язку з стратою (зношенням) четвертого примірника ВМД". Запис завіряється відтиском особистої номерної печатки інспектора та підписом.
2.10. До закінчення дванадцятимісячного терміну з дати митного оформлення ВМД 31-АТЗ власник (орендар) має:
- пред'явити до огляду АТЗ, яким здійснювалось міжнародне перевезення;
- надати нову ВМД 31-АТЗ (у разі продовження терміну використання АТЗ) або ВМД 00-АТЗ (у разі завершення митного режиму тимчасового вивезення АТЗ, тобто АТЗ не буде використовуватись підприємством для здійснення міжнародних перевезень) з необхідним комплектом документів;
- надати четвертий (ксерокопію п'ятого) примірник ВМД 31-АТЗ;
- сплатити митні збори відповідно до чинного законодавства.
2.11. Під час митного оформлення нової ВМД 31- АТЗ на новий термін (або ВМД 00-АТЗ) у графі 40 зазначається номер попередньої ВМД 31-АТЗ. (Оформлена ВМД 31-АТЗ на новий термін (або ВМД 00-АТЗ) є підставою для зняття з контролю попередньої ВМД 31-АТЗ. Після чого протягом 4-х годин попередня ВМД 31-АТЗ знімається з контролю у ЦБД ІАМУ.
Знята з контролю ВМД 31-АТЗ зберігається у справах відділу встановлений термін.
2.12. Оформлення нової ВМД 31-АТЗ здійснюється також у випадках втрати (зношення) четвертого та ксерокопії п'ятого примірників ВМД 31-АТЗ або внесення змін у відомості про АТЗ (закінчення терміну дії свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення вантажів під митними печатками та пломбами, заміни технічних паспортів тощо).
2.13. ВМД типу 00-АТЗ, заповнюється у відповідності з положеннями листа Держмитслужби України від 10.01.2001 р. N 10/2-049-ЕП.
У таких випадках обов'язково пред'являється АТЗ до митного контролю.
Номери для реєстрації ВМД типу 00-АТЗ присвоюються як для зворотного ввезення товарів згідно з ВМД типу ІМ.
2.14. Якщо АТЗ неможливо пред'явити до митного контролю, то суб'єкт підприємницької діяльності повинен надати документи, видані органами ДАІ МВС, про причини неможливості пред'явлення АТЗ митним органам (довідка про технічний стан тощо).
2.15. Дозволяється повернення АТЗ на митну територію України згідно з ВМД 31-АТЗ, термін дії якої закінчився.
3. Автотранспортні засоби, які належать нерезидентам та тимчасово ввезені на митну територію України
3.1. Для багаторазового переміщення через митний кордон України автотранспортних засобів (АТЗ), що перебувають на митній території України у митному режимі тимчасового ввезення згідно з ВМД типу ІМ-31, суб'єктом підприємницької діяльності; який зазначений у ВМД типу ІМ-31 та надав митниці відповідне зобов'язання, надається ВМД 31-АТЗ на кожний транспортний засіб.
3.2. Комплект документів на ВМД 31-АТЗ надаються безпосередньо у відділ КРМ за місцем обліку суб'єкта підприємницької діяльності.
Термін дії ВМД 31-АТЗ обмежується терміном зворотного вивезення. Подальше оформлення ВМД 31-АТЗ та дії суб'єкта і інспекторського складу викладені у п. п. 2.2.2.9. даного Порядку.
3.3. Для оформлення ВМД 31-АТЗ надаються документи, зазначені у п.2.4. даного Порядку, та ксерокопія ВМД типу іМ-31 про тимчасове ввезення заявленого автотранспортного засобу на митну територію України.
3.4. До закінчення терміну тимчасового ввезення АТЗ згідно з ВМД типу ІМ-31, суб'єкт підприємницької діяльності повинен розпорядитися АТЗ у відповідності з вимогами ст.71 Митного кодексу України.
3.5. Продовження строку тимчасового ввезення транспортних засобів проводиться у відповідності з наказом Київської регіональної митниці від 09.06.2000 р. N 446. Лише після офіційного повідомлення Київською регіональною митницею про продовження строку тимчасового ввезення автотранспортного засобу згідно з ВМД типу ІМ-31, оперативний відділ може проводити митне оформлення наданих суб'єктом нових ВМД 31-АТЗ на наступний термін дії ВМД типу ІМ-31.
3.5. Іноземні транспортні засоби, якими через митний кордон України переміщуються товари та пасажири, декларуються без заповнення окремої ВМД.
3.6. Контроль про доставлення вантажів автомобільним транспортом у митниці призначення здійснюється відповідно до:
- Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 р. N 771 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 р. за N 42/3335.
- Порядку заповнення внутрішнього транзитного документу для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.04.2000 р. N 206 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 р. за N 261/4482.
3.7. Іноземні напівпричепи, які є власністю або перебувають у користуванні нерезидента увозяться на митну територію України автомобілями українських суб'єктів без укладання договорів оренди (лізингу) з метою транспортування товарів на термін, потрібний для:
- доставлення товарів, які перебувають під митним контролем, у митниці призначення;
- завантаження товарами, які вивозитимуться з України;
- доставлення товарів у пункт пропуску через митний кордон України - підлягають пропуску через митний кордон у відповідності з іноземними свідоцтвами про допущення до перевезень товарів під митними печатками та пломбами й з обов'язковим використанням книжки МДП.
Відомості про іноземні напівпричіп та вантаж, що є в ноьму, зазначаються в книжці МДП.
Термін перебування таких напівпричепів на митній території України не може перевищувати 30 діб.
4. Заключні положення
Положення інших порядків та Технологій митного оформлення та контролю застосовуються в тих обсягах, які не суперечать даному Порядку митного оформлення автотранспортних засобів суб'єктів ЗЕД, що здійснюють міжнародні перевезення зовнішньоторговельних вантажів та пасажирів.
"Бізнес: законодавство та практика",
N 5, 2001