МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 185 від 28.08.2000
м.Київ
Про затвердження Положення про Міжвідомчу раду з питань експортного контролю
Для забезпечення прийняття узгоджених рішень з окремих питань здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю та відповідно до пункту 10 "Положення про Державну службу експортного контролю", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 р. N 651,
НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про Міжвідомчу раду з питань експортного контролю (додається).
Міністр В.В.РоговийЗатверджено
Наказом Міністерства економіки
28.08.2000 р. N 185
Положення про Міжвідомчу раду з питань експортного контролю
1. Міжвідомча рада з питань експортного контролю (далі - Міжвідомча рада) є міжвідомчим дорадчим та консультаційним органом при Державній службі експортного контролю (далі - Держекспортконтроль), яку утворено з метою прийняття Держекспортконтролем узгоджених рішень з окремих питань здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (далі - товари).
У своїй роботі Міжвідомча рада керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, рекомендаціями Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України, наказами Мінекономіки, Положенням про Державну службу експортного контролю та цим Положенням.
2. Основними завданнями Міжвідомчої ради є:
розгляд та узгодження пропозицій щодо надання висновків на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та товарів подвійного використання;
вирішення питань у галузі експортного контролю, які
потребують оперативного узгодження на міжвідомчому рівні; розгляд матеріалів заяв на здійснення міжнародних передач комплексів та закінчених зразків озброєння, що підлягають звітності в рамках ООН та міжнародних режимів експортного контролю відповідно до міжнародних зобов'язань України;
розгляд матеріалів заяв щодо здійснення міжнародних передач технологій військового призначення та подвійного використання;
розгляд матеріалів заяв щодо окремих позицій контрактів, згода на виконання яких в цілому була надана Комітетом з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України;
розгляд матеріалів заяв щодо здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання до "проблемних" країн;
розгляд окремих матеріалів заяв за рішенням Голови Держекспортконтролю;
розгляд матеріалів заяв про надання суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю;
попередній розгляд питань, які Держекспортконтроль планує в подальшому винести на розгляд Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України;
розгляд підготовлених матеріалів щодо питань, пов'язаних з участю України в робочих органах міжнародних режимів експортного контролю та узгодження їх результатів засідань. Розгляд проектів директив та планів подальшого вжиття заходів щодо виконання рішень зазначених органів;
інші питання, які за рішенням Голови Держекспортконтролю доцільно розглянути на Міжвідомчій раді.
3. Склад Міжвідомчої ради затверджується Головою Держекспортконтролю.
До складу Міжвідомчої ради входять уповноважені представники (за поданням їх керівників) від МЗС, Міноборони, Держпромполітики, Мінфіну, СБУ, ГУР МО, Апарату РНБО та ДК "Укрспецекспорт".
Головою Міжвідомчої ради є перший заступник Голови Держекспортконтролю.
Представник Мінфіну залучається до роботи Міжвідомчої ради у випадках реалізації товарів військового призначення з військових формувань України для розгляду та погодження питань щодо розміру комісійної винагороди, визначеної в відповідних договорах між уповноваженими організаціями та військовими формуваннями.
4. Пропозиції щодо необхідності розгляду питання на засіданні Міжвідомчої ради надаються першим заступником Голови Держекспортконтролю з урахуванням вимог пункту 2 цього Положення. Рішення щодо винесення питання на розгляд Міжвідомчої ради приймає Голова Держекспортконтролю.
5. Члени Міжвідомчої ради несуть персональну відповідальність за правильне відображення позицій своїх міністерств, інших органів виконавчої влади та установ під час розгляду питань на засіданні цієї ради.
6. Формою роботи Міжвідомчої ради є засідання, які проводяться у разі необхідності оперативного міжвідомчого узгодження питань, але не рідше ніж один раз на два тижні.
7. Для розгляду на засіданні Міжвідомчої ради подається проект протоколу засідання, перелік заяв на одержання дозволів (висновків), а також інші необхідні документи.
8. Держекспортконтроль організовує та забезпечує проведення засідань Міжвідомчої ради шляхом висвітлення необхідних матеріалів на екрані через комп'ютерну мережу або надання членам Міжвідомчої ради цих матеріалів на папері.
9. На засідання Міжвідомчої ради за рішенням Голови Держекспортконтролю можуть бути запрошені представники міністерств та інших органів виконавчої влади, які не є членами Міжвідомчої ради, а також представники суб'єктів підприємницької діяльності з питань, що їх стосуються.
Присутні на засіданні члени Міжвідомчої ради та запрошені, які повинні мати відповідну форму допуску, несуть персональну відповідальність за дотримання правил роботи з таємними документами.
10. За результатами розгляду питань на засіданнях Міжвідомчої ради Держекспортконтроль складає протокол, який підписується всіма присутніми на засіданні членами Міжвідомчої ради, першим заступником Голови Держекспортконтролю та секретарем Міжвідомчої ради.
Член Міжвідомчої ради, який не згоден з запропонованим рішенням, може викласти у письмовій формі окрему думку, що додається до протоколу.
Оформлений та підписаний протокол засідання Міжвідомчої ради розглядається та затверджується Головою Держекспортконтролю.
11. Затверджений протокол засідання Міжвідомчої ради (далі - протокол) зберігається в Держекспортконтролі.
Копія зазначеного вище протоколу надається до СБУ в порядку інформування.
Витяги з цього протоколу надсилаються до причетних органів виконавчої влади та організацій у тижневий термін з дня його затвердження.
12. Організаційно-технічне забезпечення роботи Міжвідомчої ради та контроль за виконанням її рішень покладаються на відділ інформаційно-аналітичного забезпечення та автоматизованих процедур експортного контролю Держекспортконтролю.
Голова Держекспортконтролю О.Легейда