ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 178 від 22.07.96 м.Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Нацбанку N 484 від 15.12.2000 )
Про внесення змін і доповнень до "Правил проведення закритих кредитних аукціонів з продажу кредитів Національним банком України"
У зв'язку з потребою забезпечення повернення кредитів, наданих комерційним банкам, Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Текст заявок на купівлю кредитів на закритому кредитному аукціоні (додатки N 1 і N 2 до "Правил проведення закритих кредитних аукціонів з продажу кредитів Національним банком України", затверджених постановою Правління Національного банку України від 20 травня 1994 року N 97 для комерційних банків, вказаних у другому абзаці пункту 1.5., доповнити реченням такого змісту: "Як забезпечення своєчасного повернення кредиту пропонуємо (вказати конкретно вид забезпечення - поручительство, застава)".
2. Пункт 1.5. "Правил проведення закритих кредитних аукціонів з продажу кредитів Національним банком України" доповнити абзацом другим такого змісту:
"Комерційним банкам, які не дотримувалися строків повернення раніше наданих кредитів, ведуть збиткову діяльність, мають ризиковий кредитний портфель, кредити можуть бути продані тільки за умови укладення відповідних договорів про забезпечення їх повернення."
3. Друге речення пункту 4.1. "Правил проведення закритих кредитних аукціонів з продажу кредитів Національним банком України", затверджених постановою Правління Національного банку України від 20 травня 1994 року N 97, викласти у такій редакції:
"Регіональне управління Національного банку України протягом трьох робочих днів після одержання відповідного повідомлення від Національного банку України про суму куплених комерційним банком кредитів на кредитному аукціоні та перерахування коштів на рахунок N 823 укладає договори з комерційним банком про надання кредитів та перераховує кошти на кореспондентський рахунок банку-покупця. Укладенню договору про надання кредиту для банків, вказаних у другому абзаці пункту 1.5. цих Правил, передує оформлення договору про забезпечення його повернення. Термін користування кредитами, що куплені на кредитному аукціоні Національного банку України, та сплата відсотків за їх користування починаються з дня перерахування коштів на кореспондентський рахунок комерційного банку".
4. Доповнити "Правила проведення закритих кредитних аукціонів з продажу кредитів Національним банком України" додатками N 6 (договір поруки) і N 7 (договір застави).
5. Емісійно-кредитному департаменту (Н.І.Гребеник) повідомити обласні управління Національного банку України та комерційні банки про внесені зміни.
Голова Правління | В.А.Ющенко |
Додаток N 6
Договір поруки N ___
м.______________ "___" _____________ 199__ р.
_____________________________________________________________ _________ (назва поручителя, що іменуються надалі "Поручитель"), в особі ______________________________________________________, який діє на підставі Статуту, з одного боку та банк "________________", що іменується надалі "Кредитор", в особі _________________________ __________________, який діє на підставі Статуту і довіреності від "____" ______________ 199__ р., з другого боку, уклали цей договір про таке:
1. Поручитель зобов'язується перед Кредитором відповідати за виконання зобов'язань щодо повернення кредиту, наданого Кредитором ______________________ (назва Позичальника) ______________________ на __________________________________ (призначення кредиту в сумі) ___________________ карбованців строком до _____________ 199__ р., а також належних процентів за його використання в установлений строк у розмірі ________% річних, передбачених кредитним договором між Кредитором і Позичальником у повному обсязі __________________ карбованців.
2. Поручитель несе солідарну відповідальність з Позичальником перед Кредитором за виконання зобов'язань за кредитним договором, складеним між Кредитором і Позичальником.
3. Відповідальність Поручителя за цим договором обмежується зазначеною сумою кредиту та нарахованими за ним процентами, передбаченими кредитним договором між Кредитором та Позичальником.
4. У разі невиконання Позичальником зобов'язань за кредитним договором, у строк, зазначений у кредитному договорі, Поручитель погашає заборгованість Позичальника за першою вимогою Кредитора протягом 5 днів.
5. При виконанні Поручителем зобов'язань щодо повернення кредиту, нарахованих процентів за користування ним, передбачених кредитним договором, Кредитор зобов'язується переуступити йому свої права вимоги до Позичальника та передати документи, які підтверджують ці права в розмірі виконання Поручителем зобов'язання.
6. Дія цього договору припиняється після погашення Позичальником або Поручителем зазначеного кредиту та процентів за ним.
7. Поручитель не має права без дозволу Кредитора в односторонньому порядку відмовитися від прийнятих на себе зобов'язань за цим договором або змінити його умови.
8. Спори, що випливають з цього договору, вирішуються відповідно до чинного законодавства судом або арбітражним судом за належністю спору або вибором сторін.
9. Цей договір є невід'ємною частиною кредитного договору від "___" _____________ 199__ р. N ____, складений у 2 примірниках, що мають однакову юридичну силу і зберігаються по одному примірнику у Поручителя і Кредитора.
10. Адреси сторін та їх банківські реквізити:
Кредитора: __________________________________________________
__________________________________________________________________
Поручителя: _________________________________________________
__________________________________________________________________
У разі зміни адреси або банківських реквізитів сторони зобов'язуються в триденний строк проінформувати одна одну про їх зміну.
Кредитор: Поручитель:
Керівник: _____________________
______________ Головний бухгалтер: ___________
(підпис)
Примітка: Кредитування Позичальника проводиться після одержання договору поруки.
Додаток N 7
Договір застави N ___
м.______________ "___" _____________ 199__ р.
Банк _________________________________, що надалі іменується "Заставодержатель", в особі ________________________________, який діє на підставі Статуту і довіреності від "___" _________ 199_ р., з одного боку і _________________________________________________, що надалі іменується "Заставодавець", в особі ____________________ _________________________________, який діє на підставі Статуту, з другого боку, уклали цей договір про таке:
1. За кредитним договором N ___ від "___" ___________ 199_ р. Заставодержатель надав ___________________________________________ (назва позичальника) ____________________________________ кредит у сумі ____________________ крб. строком до "__" ___________ 199_ р.
2. Для забезпечення своєчасного виконання кредитного договору Заставодавець здійснив заставу майна Заставодержателю (опис майна і його місцезнаходження) _________________________________________ _________________________________________________________________.
3. Заставлене майно оцінюється в сумі __________ карбованців.
4. Заставлене майно (повністю або частково) залишається в користуванні Заставодавця або передається Заставодержателю (за згодою сторін).
5. Заставодавець зобов'язаний за свій рахунок застрахувати майно на його повну вартість в інтересах Заставодержателя на весь строк дії кредитного договору.
6. Майно, що передано під заставу, є вільним від різних обмежень і належить за правом власності Заставодавцеві. Заставлене майно не може бути предметом повторної застави. Обов'язок щодо дотримання цих вимог лежить на Заставодавцеві до повного погашення кредиту.
7. До повного погашення кредиту Заставодавець не має права без відома Заставодержателя відчужувати заставлене майно або здавати його в оренду.
8. У разі несплати __________________________________________ _____________________________________________ (назва позичальника) __________________ в установлений строк заборгованості за кредитом Заставодержатель звертається до суду з заявою про реалізацію заставленого майна в порядку, передбаченому законодавством або договором.
9. Витрати на укладання цього договору сплачує Заставодавець.
10. Спори, що випливають з цього договору вирішуються відповідно до чинного законодавства України.
11. Договір набуває чинності з дати його підписання сторонами (з моменту його нотаріального посвідчення).
12. Дія цього договору припиняється з виконанням усіх зобов'язань за кредитним договором.
13. Договір складений в _______ примірниках, з яких один залишається у Заставодержателя, а другий видається Заставодавцеві (третій залишається в справах нотаріального органу у разі, якщо договір посвідчується нотаріально).
14. Адреса і банківські реквізити сторін:
Заставодержатель: ___________________________________________
__________________________________________________________________
Заставодавець: ______________________________________________
__________________________________________________________________
Заставодавець: Заставодержатель:
______________ _________________
(підпис) (підпис)
М.П. М.П.
"___" ____________ 199_ р. "___" _________ 199_ р.
Примітка: договір не є типовим.