Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство охорони здоровя України | Наказ від 11.04.2003 № 167
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
11.04.2003 N 167
Про підготовку до оздоровчого сезону влітку 2003 року
На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 27.03.2003 до Постанови Верховної Ради України від 20.03.2003 N 642-IV "Про заходи Кабінету Міністрів України щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2003 року", протокольного рішення за підсумками Міжвідомчої наради з організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2003 року від 25 березня 2003 року, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 14.04.97 N 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської держадміністрацій:
1.1. Спільно з санітарно-епідеміологічною службою провести наради щодо підготовки до оздоровчого сезону, встановити дієвий контроль за виконанням відповідних нормативно-правових актів щодо організаційного і фінансового забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей.
Квітень-травень 2003
1.2. Організувати безкоштовне проведення комплексних оглядів школярів, підготовки рекомендацій щодо оздоровлення та санаторно-курортного лікування.
Протягом року
1.3. Проводити семінари-інструктажі для лікарів та середніх медичних працівників, які працюватимуть в оздоровчих закладах.
Перед початком оздоровчого сезону
1.4. Забезпечити відрядження медичних працівників для роботи у оздоровчих закладах та супроводження дітей до (від) місця відпочинку.
Протягом оздоровчого сезону
1.5. Закріпити за територіальними лікувально-профілактичними закладами дитячі оздоровчі та санаторно-курортні заклади регіонів для надання при показаннях невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги.
Протягом оздоровчого сезону
1.6. Сприяти визначенню обсягів потреб в оздоровленні дітей-інвалідів та формуванню державного замовлення на цей вид діяльності.
Квітень-травень 2003
1.7. Забезпечити безперебійне цілорічне функціонування, заповнення наявних санаторних ліжок та фінансування у повному обсязі планових витрат на діяльність підпорядкованих дитячих санаторно-курортних закладів, збільшення кількості ліжок санаторіїв за рахунок відкриття додаткових сезонних ліжок на період літнього оздоровлення та належне медичне обслуговування хворих.
Протягом року
2. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту, головному лікарю Центральної санітарно-епідеміологічної станції:
2.1 Здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд за підготовкою, відкриттям санаторно-курортних, оздоровчих та туристичних закладів усіх форм власності та організацією відпочинку і оздоровлення дітей згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря України від 07.05.01 N 53 "Про медико-санітарне забезпечення літнього відпочинку та оздоровлення дітей".
Протягом року
2.2. Забезпечити безкоштовне проведення паспортизації закладів відпочинку та оздоровлення і санаторно-курортних закладів для дітей.
Під час підготовки до оздоровчого сезону
3. Начальникам Головного санітарно-епідеміологічного управління Бережнову С.П., управління організації медичної допомоги дітям і матерям Моісеєнко Р.О., відділу санаторно-курортного лікування та реабілітації Дишловому І.М. взяти участь у розробці нормативно-правової бази щодо оздоровлення дітей влітку, реалізації Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N 33 (33-2003-п ).
Протягом року
4. Голові Державного департаменту з питань діяльності курортів Омецинському Б.Ф. підготувати для подання до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо створення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань діяльності курортів відповідно до Закону України "Про курорти".
Квітень 2003 року
5. Начальнику відділу санаторно-курортного лікування та реабілітації Дишловому І.М., Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської держадміністрацій:
5.1. Вживати заходів щодо збереження мережі підпорядкованих дитячих санаторно-курортних закладів. Особливу увагу приділити діяльності Всеукраїнської дитячої оздоровниці - курорту Євпаторія.
Протягом року
5.2. Направляти на санаторно-курортне лікування в першу чергу дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей працівників внутрішніх справ та військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків, дітей загиблих шахтарів, дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей.
Протягом року
5.3. Вирішити питання про відкриття підліткових відділень у підпорядкованих санаторіях відповідно до ст. 1 розділу I Закону України "Про охорону дитинства".
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник Державного секретаря В.В.Загородній