• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію Інструкції про взаємодію з питань боротьби з контрабандою

Державна митна служба України  | Наказ, Інструкція від 12.08.1992 № 163 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 12.08.1992
  • Номер: 163
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 12.08.1992
  • Номер: 163
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 163 від 12.08.92
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 181 від 20.06.95 )
Про введення в дію Інструкції про взаємодію з питань боротьби з контрабандою
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
З метою посилення боротьби з контрабандою і максимального використання можливостей в цій галузі зацікавлених міністерств і відомств України,
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію Інструкцію про взаємодію з питань боротьби з контрабандою, затверджену керівниками МВС, СБ, Держкомкордону і ДМК України, з 12 серпня 1992 року.
2. Управлінню справами ДМКУ (Ящук В.І.) розмножити Інструкцію і направити в митні органи і в оперативні підрозділи ДМКУ до 1 вересня ц.р.
3. Керівникам митних органів і оперативних підрозділів ДМКУ забезпечити суворе дотримання положень Інструкції. По мірі набуття практичного досвіду з цього питання вносити пропозиції в ДМКУ щодо удосконалення міжвідомчої взаємодії в питаннях боротьби з контрабандою.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Державного митного комітету України Мірошниченка Є.А.
Голова Комітету О.М.Коваль
Інструкція
про взаємодію МВС, СБ, ДМК і Держкомкордону України у боротьбі з правопорушеннями у сфері зовнішньоекономічної діяльності, припиненні незаконного вивезення та ввезення наркотичних засобів, сильнодіючих, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, зброї та боєприпасів, культурних та інших цінностей
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція призначена для підвищення ефективності взаємодії МВС, СБ, ДМК і Держкомкордону України у попередженні, розкритті та розслідуванні злочинів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, припиненні незаконного вивезення та ввезення на територію України наркотичних засобів, сильнодіючих, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, зброї та боєприпасів, предметів культурної та історичної спадщини, виявленні та усуненні причин і умов, що сприяють здійсненню таких правопорушень.
1.2. Основними принципами взаємодії є: суворе дотримання законності, відповідальність за збереження службових таємниць, оперативність та комплексне використання сил і засобів, що є в наявності у кожному відомстві.
1.3. МВС, СБ, ДМК і Держкомкордон України у відповідності до своєї компетенції організують роботу по взаємодії на основі діючого законодавства, нормативних актів і даної Інструкції.
2. Головні напрямки взаємодії
2.1. Розробка на основі аналізу оперативної обстановки і проведення спільних заходів по запобіганню, виявленню і розкриттю злочинів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
2.2. Здійснення обміну інформацією про наміри та спроби порушення Державного кордону, провезення через нього зброї, боєприпасів, вибухових, отруйних речовин і наркотиків, а також про джерела придбання і канали незаконного переміщення через кордон валюти, сировинних ресурсів, великих партій промислових виробів, товарів народного споживання, культурних цінностей і крадених автомобілів.
2.3. Виявлення осіб, які займаються переміщенням через кордон предметів контрабанди, порушують порядок проведення зовнішньоекономічних операцій, здійснення спільних заходів щодо документування їх злочинної діяльності.
2.4. Здійснення спільних заходів по локалізації надзвичайних пригод та ситуацій в пунктах пропуску через Державний кордон України та на підступах до них.
2.5. Внесення у відповідні інстанції, міністерства і відомства пропозицій для усунення причин і умов, які сприяють здійсненню контрабанди.
2.6. Узагальнення підсумків, розробка нових форм взаємодії.
3. Основні функції, які здійснюються в ході взаємодії
3.1. МВС України та його підрозділи на місцях.
3.1.1. Проводять у зоні своєї діяльності оперативно-розшукові та інші заходи, що направлені на виявлення фактів підготовки до переміщення через Державний кордон предметів контрабанди, встановлюють осіб, які причетні до цих операцій.
3.1.2. Ведуть облік викрадених культурних цінностей, автотранспортних засобів, а також облік збувачів наркотиків, зброї, предметів культурної та історичної спадщини тощо і в залежності від характеру інформації доводять її до відповідних установ СБ і ДМК, а у відношенні викраденої зброї - командування прикордонних військ.
3.1.3. При отриманні з митниць інформації про виявлення великої кількості товарів, що незаконно вивозяться за кордон, приймають заходи по встановленню місць та обставин їх придбання.
3.1.4. Вживають заходів, у тому числі з використанням оперативних можливостей, до виявлення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), які порушують норми Митного кодексу та інших актів чинного законодавства України. Спільно з митними органами здійснюють взаємопогоджені дії щодо попередження, локалізації та усунення таких порушень.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.1.4 згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.1.5. До створення в митній системі власних кінологічної служби і криміналістичних лабораторій МВС України та його підрозділи на місцях надають допомогу митницям в проведенні термінових досліджень щодо затриманих предметів і речовин, а також у використанні службових собак для пошуку наркотиків при здійсненні митного огляду.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.1.5 згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.1.6. Надають допомогу працівникам Державного комітету по охороні Державного кордону у виявленні, затриманні і видаленні іноземних громадян, які незаконно проникли на територію України.
3.1.7. Забезпечують охорону громадського порядку і безпеку руху автотранспорту на дорогах і в місцях, що прилягають до зон митного контролю та пунктів пропуску через кордон; у разі звернення керівників КПП або митних органів подають допомогу в забезпеченні громадського порядку на території зазначених органів.
3.1.8. Приймають в ІТУ громадян, затриманих митницями і КПП прикордонних військ відповідно до ст.106 КПП України, а також відносно яких застосована міра застереження у вигляді утримання під вартою.
При наявності належно оформлених документів і на підставі чинних норм КПК України адміністрація ІТУ у будь-який час приймає арештованих або затриманих митницями та прикордонними органами осіб.
( Пункт доповнено абзацом згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.1.9. У взаємодії з відповідними підрозділами СБ, ДМК і Держкомкордону України проводять оперативні захади по запобіганню, припиненню контрабанди та інших злочинів.
3.1.10. Інформують відповідні установи Служби безпеки, митного контролю і Комітету по охороні кордону про:
а) осіб, які підозрюються в причетності до здійснення контрабанди, незаконних зовнішньоекономічних операцій та незаконному виїзді за кордон або в'їзді в Україну;
б) появу у незаконному обороті на внутрішньому ринку наркотиків та зброї іноземного виробництва;
в) викрадені культурні цінності з музеїв, місць відправлення релігійного культу і з приватних колекцій з зазначенням місця і часу скоєння злочину, докладним описуванням предметів і доданням фотографій;
г) автомобілі, що знаходяться в розшуку (в тому числі по лінії Інтерполу), з зазначенням марки автомобіля, його кольору, номерів основних вузлів та агрегатів, державного номера та відомості про місце і час викрадення;
д) іноземних громадян (в тому числі таких, які користуються правом дипломатичного імунітету та митними пільгами), громадян України та осіб без громадянства, які мають намір незаконно вивезти за кордон культурні цінності (з зазначенням часу і напрямку вивезення та переліку підготовлених до вивезення предметів), а також які порушили правила перебування на території України і транзитного проїзду через неї;
ж) зміни порядку оформлення і видачі закордонних документів, зразки яких з повними реквізитами своєчасно подаються в КПП прикордонних військ;
( Пункт доповнено підпунктом "ж" згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
з) загострення або можливе загострення криміногенної обстановки у прикордонних областях (районах) або конфліктні ситуації в районі пунктів пропуску.
( Пункт доповнено підпунктом "з" згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.2. СБ України та її підрозділи на місцях.
3.2.1. Сприяють в організації контролю за об'єктами оперативної зацікавленості митних органів та органів внутрішніх справ.
3.2.2. Вживають заходів, у тому числі з використанням оперативних можливостей, до виявлення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), які порушують норми Митного кодексу та інших актів чинного законодавства при переміщенні вантажів через митний кордон України. Спільно з митними органами здійснюють взаємопогоджені дії щодо попередження та усунення таких порушень.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.2.2 згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.2.3. Орієнтують митні установи і органи внутрішніх справ про можливі канали ввезення наркотиків і зброї в Україну, засобах і маршрутах їх перевезення, фактах контрабанди наркотичних засобів, зброї, сировини тощо в інші країни, в тому числі транзитом.
3.2.4. Готують спільно з ДМК України і проводять операції по припиненню широкомасштабної діяльності організованих груп контрабандистів і зарубіжних контрабандних центрів.
3.2.5. Приймають в ІТУ громадян, затриманих митницями і КПП прикордонних військ відповідно до ст.106 КПК України, а також відносно яких застосована міра застереження у вигляді утимання під вартою.
При наявності належно оформлених документів і на підставі чинних норм КПК України адміністрація ІТУ у будь-який час приймає арештованих або затриманих митницями та прикордонними органами осіб.
( Пункт доповнено абзацом згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.2.6. Здійснюють оперативне забезпечення контрольованих поставок наркотичних засобів та психотропних речовин.
3.2.7. У разі необхідності по запиту керівників митних органів виділяють в тимчасове користування технічні засоби (в т.ч. засоби спецзв'язку) для проведення спільних заходів або окремих видів митного контролю.
3.2.8. Інформують відповідні установи митного контролю, Державного комітету по охороні Державного кордону та органи внутрішніх справ про:
а) осіб, які підозрюються у причетності до здійснення контрабанди, незаконних зовнішньоекономічних операцій, фактах їх підготовки і здійснення, а також, які мають намір незаконно виїхати з України чи в'їхати на її територію;
б) появу в незаконному обороті на внутрішньому ринку наркотиків та зброї іноземного виробництва;
в) факти підготовки до незаконного переміщення через Державний кордон наркотичних засобів, сильнодіючих, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, зброї та боєприпасів, валюти, культурних та інших цінностей, а також про нові форми та методи приховування предметів контрабанди;
г) іноземних громадян (в т.ч. таких, які користуються правом дипломатичного імунітету та митними пільгами), громадян України та осіб без громадянства, які мають намір незаконно вивезти за кордон культурні цінності (з зазначенням часу і напрямку вивезення та переліку підготовлених до вивезення предметів);
д) збройні та інші провокації або можливі провокації в районі пунктів пропуску через державний кордон на території України.
( Пункт доповнено підпунктом згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.3. ДМК України і митні установи.
3.3.1. Виявляють шляхи, способи і засоби проникнення на територію України та вивезення за її межі предметів контрабанди, причини та умови, що цьому сприяють.
3.3.2. Допускають під своїм контролем і за домовленістю з відповідними органами іноземних держав або на підставі міжнародних договорів ввезення в Україну, вивезення з України або транзит через її територію наркотичних засобів та психотропних речовин.
3.3.3. Організовують та проводять у взаємодії з відповідними підрозділами СБ і МВС України оперативні заходи по запобіганню та припиненню контрабанди. Виділяють працівникам служби догляду аеропортів технічні засоби контролю для проведення догляду окремих видів багажу та ручної поклажі.
3.3.4. Приймають від КПП прикордонних військ і підрозділів міліції виявлені, затримані або вилучені ними наркотичні засоби, валюту, історичні та культурні цінності, інші предмети, які незаконно переміщувались через кордон, для відповідного митного оформлення.
Вилучені речі, цінності, зброю та інші номерні предмети ставлять на облік в Інформаційному бюро (ІБ) УВС - ГІБ МВС на протязі доби з моменту затримання.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.3.4 згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.3.5. Спільно з КПП періодично контролюють іноземні та національні судна на зовнішньому рейді з метою попередження та припинення контрабандних операцій.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.3.5 згідно з Наказом Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )
3.3.6. Приймаючи участь у міжнародному співробітництві з питань боротьби з контрабандою наркотиків та психотропних речовин, зброї, предметів культурної та історичної спадщини, узагальнюють та розповсюджують міжнародний досвід.
3.3.7. Розробляють і видають документи на автомототранспортні засоби, що ввозяться на територію України з зазначенням дійсних номерів агрегатів, а також номерних знаків "транзит" замість іноземних.
3.3.8. Проводять експрес-аналізи наркотичних засобів.
3.3.9. Інформують відповідні установи Служби безпеки, внутрішніх справ і Комітету по охороні кордону про:
а) факти затримання громадян при спробі незаконного вивезення з України чи ввезення на територію наркотичних засобів, зброї, валюти, автомобілів, предметів культурної та історичної спадщини;
б) суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, щодо яких викрито спробу незаконного вивезення за межі України сировини, матеріальних ресурсів, великих партій промислових товарів та товарів народного вжитку;
в) вилучені під час митного контролю зброю та боєприпаси, вибухові речовини і засоби зв'язку;
г) громадян України, які декілька раз були затримані як порушники митних правил, а також громадян, які виїхали за кордон на автомашинах, а повернулися без них, або на інших автомашинах, куплених за кордоном.
3.4. Держкомкордон та його підрозділи на місцях.
3.4.1. Виявляють канали та способи незаконного переміщення через кордон України, осіб, транспортних засобів, а також зброї, боєприпасів та інших предметів контрабанди.
3.4.2. У разі необхідності виділяють органам митного контролю спеціальні технічні засоби та засоби зв'язку.
3.4.3. Інформують органи внутрішніх справ, СБ та митного контролю про виявлення в пунктах пропуску осіб, які мають намір здійснити незаконні операції по ввезенню чи вивезенню зброї, наркотиків, валюти та інших цінностей.
3.4.4. Надають, у разі необхідності, підтримку органам митного контролю в затриманні осіб, які здійснили контрабанду чи порушення митних правил.
3.4.5. Підтримують режим в пунктах пропуску через Державний кордон України та встановлюють додаткові режимні правила у вищезгаданих пунктах. Організують і здійснюють допуск в пункти пропуску співробітників контролюючих служб, органів СБ і МВС України.
3.4.6. Передають органам митного контролю затримані прикордонними нарядами предмети контрабанди.
3.4.7. Координують проведення спільних заходів у пунктах пропуску.
4.1. Взаємодія МВС, СБ, ДМК і Держкомкордону України організується безпосередньо керівниками відповідних органів на місцях.
Координація взаємодії органів як в центрі, так і на місцях при вирішенні питань організації боротьби із злочинністю в даній сфері покладається на спеціально створені для цього спільні робочі групи, які розробляють сумісні плани взаємодії з урахуванням оперативної обстановки та місцевих умов.
4.2. Взаємодія митниць з підрозділами міліції на кордонах з Республікою Бєларусь і Російською Федерацією здійснюється у відповідності з тимчасовою інструкцією N 3329-5107 від 29.12.1992 р.
4.3. Обмін інформацією в обсязі, передбаченому третім розділом цієї Інструкції, здійснюється у міру її надходження, як правило, у письмовому вигляді, з дотриманням вимог конспірації, що забезпечують захист відомостей, що передаються.
4.4. Спільні наради робочих груп на рівні керівників митниць, місцевих органів СБ, МВС і командування ОКПП-ОПК проводяться не менше одного разу в півріччя, а керівників підрозділів і відповідальних співробітників - одного разу в місяць.
4.5. У випадку грубого порушення положень даної Інструкції тим чи іншим правоохоронним органом зацікавлена сторона інформує про це відповідне міністерство чи відомство, а також своє керівництво.
4.6. Результати взаємодії щорічно аналізуються та узагальнюються робочою групою і висвітлюються в річних звітах. За підсумками узагальнення в разі необхідності вносяться корективи в організацію подальшої спільної діяльності.
( Розділ 4 в редакції Наказу Державного митного комітету N 167 від 09.07.93 )