МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про результати засідання колегії Міненерговугілля України від 17.01.2017
За результатами засідання колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 17.01.2017
НАКАЗУЮ:
1. Узяти до безумовного виконання рішення колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 17.01.2017 (додається)
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ № 1
Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
За результатами обговорення питань порядку денного:
- "Про сучасний стан та подальше функціонування підприємств вугільної галузі";
- "Основні завдання з підготовки нових лав та їх оснащення"
розглянувши показники роботи підприємств вугільної галузі 2016 року та завдання щодо їх роботи у поточному році, колегія відмічає, що негативні тенденції, які існували протягом останніх років, повністю подолати не вдалося, що в результаті призводить до недостатньої ефективності роботи підприємств вугільної галузі.
Виконання планового завдання із видобутку вугілля склало лише 79,6%, підприємствами, підпорядкованими Міненерговугілля, видобуто 5,8 млн тонн вугілля, що на 1,48 млн тонн менше плану та на 957 тис. тонн показника 2015 року.
У 2016 році середньодобове навантаження на очисний вибій склало 356т/добу, що на 41 т/добу менше запланованого, на комплексно-механізований вибій - 475,1 т/добу (-66,2 т/добу до програми).
У 2016 році згідно Програми розвитку гірничих робіт на 2016 рік необхідно було забезпечити введення 24 нових очисних вибоїв, в тому числі 19 КМВ, але через нестачу коштів фактично в роботу введено лише 15 нових лав, з яких лише 12 комплексно механізовані.
Недостатнім у 2016 році залишився обсяг проведення гірничих виробок, а саме: виконання програми з їх проведення склало 80,6 відсотка.
Освоєння капітальних вкладень за цей період склало 64,3% на суму 71,4 млн грн, з яких профінансовано 64,5 млн гривень.
Незважаючи на те, що середня ціна 1 тонни товарної вугільної продукції, виробленої державними підприємствами, порівняно з показниками 2015 року зросла на 152,9 грн, що дозволило отримати понад 480,0 млн грн додаткового фінансового ресурсу, зазначених коштів не вистачило для покриття витрат із собівартості товарної вугільної продукції. Зазначений показник в 2016 році склав 2 194,3 грн., що перевищило фактичну ціну на 1 039,8 гривень (+6,5 % до рівня 2015 року).
З державного бюджету на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції за 2016 рік отримано 1 372,8 млн грн, що на 160,8 млн грн більше показника 2015 року.
Непокриті збитки з урахуванням державної підтримки становлять 2,6 млрд грн, які у порівнянні з відповідним періодом 2015 року знижено на 0,6 млрд гривень.
Заборгованість із заробітної плати станом на 01.01.2017 становить 126,3 млн грн, у тому числі нарахування на заробітну плату - 82,9 млн гривень.
За 12 місяців 2016 року державними вугледобувними підприємствами нараховано 4,9 млрд грн заробітної плати з нарахуваннями на неї, з якої на цей час виплачено 93,3 %, заборгованість із заробітної плати із врахуванням боргів за 2015 рік становить 400,6 млн гривень.
Заборгованість за спожиту електроенергію станом на 01.01.2017 становить 5,3 млрд грн, у тому числі 1,9 млрд грн за 2016 рік, рівень розрахунків за спожиту у 2016 році електроенергію склав 9,5 %. Обсяги споживання первинного палива та енергії на державних вугледобувних підприємствах у минулому році погіршилися: при зниженні обсягів видобутку на 14% енергоспоживання зменшилось лише на 3%, енергоємність видобутку вугілля зросла майже на 11%, а питомі витрати електричної енергії зросли на 15%.
Недостатньо ефективно проводилися роботи із виконання програми реструктуризації підприємств вугільної галузі. Через обмеження бюджетного фінансування не було розпочато підготовку до ліквідації 5 шахт, по яким прийнято рішення Кабінетом Міністрів України щодо їх ліквідації; не завершено в повному обсязі жодного проекту ліквідації, завершено підготовку до ліквідації та передано основні фонди на ліквідацію тільки одного підприємства (ДП "Шахта № 5 "Нововолинська"),
Не повністю виконуються вимоги нормативних документів щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту та колективної безпеки. Незважаючи на те, що у 2016 році витрати за цими напрямами були збільшені на 32 млн грн проти відповідного періоду 2015 року і склали близько 80 млн грн, таке фінансування покрило лише 42% від потреби.
З метою врегулювання кризової ситуації у вугільній сфері, подолання негативних тенденцій щодо падіння вуглевидобутку, покращення економічного стану підприємств та їх фінансової збалансованості, підвищення рівня безпеки праці,
КОЛЕГИ ВИРІШИЛА:
1. Департаменту вугільно-промислового комплексу (Владиченко О.О.), Департаменту бюджетного фінансування та звітності (Пержинська С.Л.), Сектору з питань запобігання корупції (Гекалюку Р.А.) завершити підготовку розпорядчого документу стосовно забезпечення дотримання вимог чинного законодавства під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
термін - 27.01.2017
2. Департаменту економіки та фінансів (Угрюмова С.С.), Департаменту бюджетного фінансування та звітності (Пержинська С.Л.) запровадити щомісячний розгляд фінансових планів вугледобувних підприємств та їх звітів за попередній період.
термін - постійно
3. Заступнику Міністра Корзуну А.В., Департаменту корпоративних та майнових відносин (Кальніченко В.А.) вживати відповідні заходи з прискорення розгляду пакету документів на передачу об'єктів соціальної інфраструктури державної форми власності, що перебувають на балансах вугледобувних підприємств, до комунальної власності органів місцевого самоврядування.
термін — постійно
4. Заступнику Міністра Корзуну А.В., Департаменту вугільно-промислового комплексу (Владиченко О.О.) розробити та затвердити план заходів на 2017 рік з підвищення енергоефективності вугледобувних підприємств, які підпорядковані Міністерству енергетики та вугільної промисловості України та забезпечити контроль за виконанням.
термін - до 31.01.2017
6. Заступнику Міністра Корзуну А.В., Департаменту вугільно-промислового комплексу (Владиченко О.О.) відновити роботу за моніторингом введення в роботу нових очисних вибоїв та контролю якості вугілля.
термін - постійно
7. Заступнику Міністра Корзуну А.В., Департаменту вугільно-промислового комплексу (Владиченко О.О.), ДП "Дирекція по будівництву об'єктів" (Надолинний Р.В.):
проаналізувати структуру капітальних вкладень, освоєних на будівництві шахти № 10 "Нововолинська";
розглянути доцільність зміни генерального підрядника, задіяного на будівництві шахти № 10 "Нововолинська";
підготувати пропозиції щодо скорочення загальношахтних витрат на період утримання шахти в безпечному стані.
термін - 31.01.2017
8. Заступнику Міністра Корзуну А.В., Департаменту вугільно-промислового комплексу (Владиченко О.О.), керівникам державних вугільних підприємств та самостійних шахт:
проаналізувати ефективність утримання підприємств допоміжного призначення та надати пропозиції щодо оптимізації витрат на їх утримання;
проаналізувати технічний стан наявного стаціонарного обладнання та провести інвентаризацію вугледобувного та прохідницького обладнання.
термін - до 01.02.2017
9. Керівникам державних вугільних підприємств та самостійних шахт:
Забезпечити виконання заходів з підвищення енергоефективності вугледобувних підприємств, які підпорядковані Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, на 2017 рік.
термін - згідно плану
Забезпечити виконання Плану основних заходів з підвищення рівня охорони праці на підприємствах Міненерговугілля у 2017 році, затвердженого наказом Міненерговугілля від 03.01.2017 року № 1, особливу увагу приділивши
забезпеченню працівників засобами індивідуального та колективного захисту відповідно до встановлених норм;
забезпеченню надійного рівня промислової безпеки та профілактики аварій і аварійних ситуацій;
вжиттю дієвих заходів зі зниження рівня травматизму та профзахворюваності.
термін - протягом 2017року
Активізувати роботу з дегазації вугільних пластів та супутніх гірничих порід із вжиттям заходів із використання шахтного метану в якості палива.
термін - протягом 2017року
Проаналізувати витрати на утримання об'єктів соціальної інфраструктури, що перебувають на балансах підприємств і їх відокремлених підрозділів, та ефективність їх експлуатації.
термін - протягом 2017року
Вжити заходів з передачі об'єктів соціальної інфраструктури державної форми власності, що перебувають на балансах підприємств, до комунальної власності органів місцевого самоврядування.
Активізувати роботу з органами місцевого самоврядування з передачі об'єктів соціальної інфраструктури.
термін - протягом 2017року
10. Затвердити результати експертної комісії з проведення галузевої експертизи наукових установ вугільної галузі, що належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами.
Голова колегії | І. Насалик |
Секретар колегії | К. Денисенко |
Джерело інформаціі: http://mpe.kmu.gov.ua