• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу в I півріччі поточного року і завдання на III квартал 2006 року

Державний комітет України по водному господарству  | Наказ від 31.07.2006 № 157
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по водному господарству
  • Тип: Наказ
  • Дата: 31.07.2006
  • Номер: 157
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по водному господарству
  • Тип: Наказ
  • Дата: 31.07.2006
  • Номер: 157
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ
Н А К А З
31.07.2006 N 157
Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу в I півріччі поточного року і завдання на III квартал 2006 року
Колегія Комітету, розглянувши підсумки роботи галузі у I півріччі та завдання на III квартал 2006 року, відзначила, що Держводгосп, виходячи з положень Послання Президента України до Верховної Ради України та його передвиборчої платформи "Десять кроків назустріч людям", Указу Президента України від 03.03.2006 N 187 "Про заходи щодо розвитку зрошуваного землеробства в Україні" та Постанови Верховної Ради України від 23.02.2006 N 3506-IV "Про Рекомендації парламентських слухань "Актуальні проблеми зрошення, підтоплення та повеней в Україні", пріоритетних завдань, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 N 733 "Про підсумки соціально-економічного розвитку України у I кварталі 2006 року", спрямовував роботу водогосподарсько-меліоративного комплексу на забезпечення потреб населення і галузей економіки України у водних ресурсах та їх раціональне використання, працездатності меліоративних систем, виконання природоохоронних заходів, збереження і ремонт основних фондів, а також вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку.
У I півріччі 2006 року водогосподарські організації в повному обсязі виконали завдання із забезпечення держави водними ресурсами. В умовах формування середнього за об'ємами стоку весняного водопілля в басейнах основних річок водосховища були наповнені до проектних позначок.
Міжвідомчими комісіями в основних басейнах річок країни - Дніпра, Сіверського Дінця, Південного Бугу, Інгульця, Дністра та Росі з урахуванням пропозицій Комітету були встановлені оптимальні режими роботи міжгалузевих водогосподарських систем та здійснювався постійний контроль за їх дотриманням, оперативно вносилися необхідні корективи. За звітний період відбулося 24 засідання Міжвідомчих комісій.
Вчасно і в необхідних обсягах проведені еколого-репродукційні попуски. Розроблено графіки подачі води каналами та водоводами в маловодні регіони країни. Із запланованого на 2006 рік обсягу подачі води - 2,8 куб. км, каналами міжбасейнового перерозподілу вже подано 2,28 куб. км.
Станом на 25 липня 2006 року всі водосховища працюють відповідно до встановлених режимів роботи, згідно з правилами їх експлуатації.
На цей час на більшості річок країни встановився режим літньої межені.
Робота водогосподарських організацій з питань моніторингу вод була спрямована на забезпечення контролю якості води на водних об'єктах держави.
У повному обсязі виконано програму I півріччя з моніторингу поверхневих вод, проведено 65215 вимірювань показників якості води.
В умовах літньої межені водогосподарська ситуація вимагає від фахівців галузі особливої уваги до якості води та санітарного стану у зонах питних водозаборів. Насамперед це стосується дніпровських водосховищ, особливо Київського та Кременчуцького, регіонів басейну Дніпра, водопостачання яких здійснюється з водосховищ, розташованих на його притоках - Росі, Тетереві, Орелі, Інгульці; деяких регіонів басейну Сіверського Дінця, зокрема міста Харків, Придунайських водосховищ.
Антропогенне навантаження на поверхневі води у басейнах річок збільшується, що призводить до погіршення їх якісного стану і вимагає відповідно посиленого контролю за їх станом. З цією метою наказом Комітету затверджено нову програму моніторингу поверхневих вод, в якій збільшено кількість пунктів спостережень на 179 одиниць, всього до 507. В основному до нової програми включено створи на транскордонних річках, джерелах питного водопостачання та в місцях антропогенного впливу на водні об'єкти.
Водоресурсний потенціал України дозволяє забезпечити водою потреби населення та галузей економіки на поточний рік у повному обсязі, згідно з вимогами водокористувачів. За оперативними даними за I півріччя з водних об'єктів України було забрано 7,0 куб. км води, що відповідає показнику за аналогічний період 2005 року.
До Державного бюджету України за спеціальне використання водних ресурсів станом на 1 липня 2006 року надійшло 164,2 млн. гривень (бюджетні річні призначення - 572,1 млн. гривень). Ці надходження на 14,5 млн. гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Протягом I півріччя 2006 року фахівцями водогосподарських організацій здійснено 6790 перевірок дотримання водоохоронного законодавства на землях водного фонду та водокористувачів усіх форм власності. Порівняно з аналогічним періодом 2005 року кількість перевірок зросла на 400.
Продовжується робота по удосконаленню нормативно-правової бази з питань управління водними ресурсами.
Постановами Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 N 130 та від 03.07.2006 N 901 затверджені Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2002 - 2006 роки та прогноз до 2015 року та Комплексна програма захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод на період до 2010 року та прогноз до 2020 року.
Продовжується робота по впровадженню басейнового принципу управління водним господарством. Проведені наради-семінари в Західно-Бузькому та Дніпровському БУВР, готується до проведення така нарада-семінар в Дністровському БУВР.
Комітет зобов'язав басейнові управління водних ресурсів, облводгоспи вважати пріоритетними розробку і впровадження моделі басейнового управління водними ресурсами - створення басейнових рад, укладання угод про співробітництво у галузі використання і охорони водних ресурсів основних басейнів річок.
На сьогодні за замовленням Держводгоспу Українським науково-дослідним інститутом водогосподарсько-екологічних проблем розроблено проект Положення про басейновий принцип управління водними ресурсами. Проект направлено на погодження в усі заінтересовані органи виконавчої влади на погодження та в усі водогосподарські організації для вивчення та відпрацювання остаточної редакції. Разом з тим, зауважень і пропозицій щодо зазначеного проекту від облводгоспів не надходило.
Експлуатаційні водогосподарські організації у першому півріччі поточного року зосередили свою діяльність на виконанні вимог спільного наказу Мінагрополітики та Держводгоспу від 15.11.2005 N 632/309 "Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2006 році" та наказу Комітету від 10.02.2006 N 30 "Про основні напрямки роботи та завдання експлуатаційних водогосподарських організацій у 2006 році". Протягом першого півріччя про виконання цих наказів на засіданнях колегії Держводгоспу звітували керівники Рескомводгоспу, Миколаївського, Херсонського та Закарпатського облводгоспів, управлінь каналів - Головного Каховського магістрального, Північно-Кримського, Інгулецької зрошувальної системи.
Водогосподарськими організаціями в цілому забезпечено своєчасне виконання завдання з підготовки до роботи у поточному році державних магістральних каналів, насосних станцій, трубопроводів, захисних дамб.
За підготовчий період на міжгосподарській державній меліоративній мережі було здійснено очищення каналів від наносів та мулу в обсязі 980,9 тис. куб. м, відремонтовано 5567 гідротехнічних споруд, 5011 насосно-силових агрегатів. Готовність державної зрошувальної мережі дає можливість проводити поливи на площі 1005 тис. га (105% від завдання), або на 50,5 тис. га більше від завдання, доведеного зазначеним вище спільним наказом Мінагрополітики та Держводгоспу. Осушувальні системи підготовлені на площі 2902,1 тис. га (100% від завдання).
Відповідно до регламенту, затвердженого Міжвідомчою комісією при Держводгоспі, протягом квітня - травня здійснено промивку русла річки Інгулець. За час проведення промивки з Карачунівського та Макортівського водосховищ скинуто 60 млн. куб. м води.
Одночасно з підготовкою державних меліоративних фондів до роботи у поточному році експлуатаційними водогосподарськими організаціями проводилася робота щодо підвищення ефективності використання зрошуваних земель та укладення договорів на поливи. 14 квітня під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Ю.Мельника на базі Херсонського облводгоспу, управлінь Головного Каховського та Північно-Кримського каналів було проведено республіканську нараду з питань підвищення ефективності використання зрошуваних земель.
Експлуатаційними підрозділами виконується комплекс заходів з покращання технічного та естетичного стану систем і об'єктів міжгосподарського меліоративного комплексу. Так, за перше півріччя водогосподарськими організаціями виконано роботи з капітального ремонту на суму 2,3 млн. грн., що на 0,5 млн. грн. менше відповідного періоду минулого року, поточного ремонту виконано на суму 9,4 млн. грн. проти 7,8 млн. грн. аналогічного періоду минулого року. При цьому не забезпечили освоєння виділених коштів на капремонт Донецький, Луганський, Миколаївський, Сумський та Харківський облводгоспи, Управління Північно-Кримського каналу, Державний інститут управління і економіки водних ресурсів.
Завдяки стабільному фінансуванню з'явилася можливість здійснити капітальний ремонт таких проблемних та складних об'єктів, як заміна другого затвору головної споруди Північно-Кримського каналу, розпочати роботи зі встановлення протифільтраційного екрана на Станційному водосховищі, розширити обсяги робіт з відновлення методом внутрішньої цементно-піщаної ізоляції сталевих трубопроводів, почалося накопичення аварійного запасу матеріалів - за перше півріччя на ці цілі направлено близько 2,2 млн. гривень.
У першому півріччі поточного року об'єми земляних робіт з очищення міжгосподарської меліоративної мережі виконані в обсязі 797 тис. куб. м проти 846 тис. куб. м у першому півріччі минулого року. У той же час зменшили обсяги очищення Рескомводгосп Автономної Республіки Крим, Вінницький, Волинський, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Луганський, Одеський та Сумський облводгоспи, Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи. Зросли обсяги з ремонту гідротехнічних споруд, їх відремонтовано за I півріччя 2006 року 7,6 тис. одиниць проти 6,6 тисяч у минулому році.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшено обсяги виконаних доглядових робіт.
У цілому експлуатаційні організації своєчасно заповнили зрошувальну державну міжгосподарську меліоративну мережу водою, що дало змогу сільгосптоваровиробникам своєчасно розпочати поливи.
Договори на подачу води для поливу сільгоспкультур укладено на площу 635 тис. га (у 2005 році - 663 тис. га). Погодні умови квітня нинішнього року стримували початок поливів сільгоспкультур. Станом на 1 липня в цілому по Україні було полито 336 тис. гектарів, що становить 82% від обсягів поливів на цю дату у минулому році.
Всього водогосподарськими організаціями за перше півріччя поточного року подано 682 млн. куб. м води, з них на зрошення - 446 млн. куб. метрів.
Активізовано роботу із землевласниками меліорованих земель щодо технічного обслуговування та ремонту внутрішньогосподарських систем. За перше півріччя підрозділами експлуатаційних водогосподарських організацій виконано таких робіт на суму 1,4 млн. грн. проти 0,9 млн. грн. за аналогічний період минулого року.
Організаціями Держводгоспу спільно з органами Мінагрополітики та місцевої влади продовжується робота щодо передачі у комунальну власність внутрішньогосподарських меліоративних систем. Станом на 1 липня органам місцевого самоврядування їх передано на площі 3,5 млн. га (71% від тих, які підлягають передачі). У той же час залишаються незадовільними темпи передачі у Донецькій області, де передано лише 6%, Луганській - 13%, Харківській - 14% та Волинській - 26% від наявних систем.
Гідрогеолого-меліоративними експедиціями та партіями проведені планові роботи з визначення якості поливних вод на передполивний період, у повному обсязі визначено меліоративний стан зрошуваних і осушуваних земель, які задіяні у сільгоспвиробництві. Гідрогеолого-меліоративна обстановка, яка склалася у першому півріччі поточного року на зрошуваних сільгоспугіддях та прилеглих до них територіях, оцінюється як стабільна, а меліоративний стан зрошуваних і осушуваних земель в цілому як сприятливий та задовільний.
На площі 32,3 тис. га зрошуваних земель спостерігаються критичні рівні ґрунтових вод (менше 1,5 м), що складає 1,5% від загальної площі.
У першому півріччі поточного року водогосподарськими організаціями Комітету використано енергоносіїв, вартість яких оплачується за рахунок держбюджету, на суму 53,7 млн. грн., у тому числі електроенергії - 173 млн. кВт.год. на суму 51,5 млн. грн., що становить 90% від обсягу використаної електроенергії у I півріччі 2005 року.
Станом на 1 липня поточного року, через брак коштів, утворилась заборгованість по бюджету за спожиту електроенергію в цілому по Комітету в розмірі 3,3 млн. гривень. Заборгованість по спецфонду за спожиту електроенергію на цю дату склала 4,2 млн. гривень.
У нинішніх умовах все більшого значення набуває робота з економії електроенергії та коштів на її оплату. За 6 місяців поточного року за рахунок використання багатотарифних лічильників електроенергії і оптимізації часу роботи насосних станцій організаціями Комітету було зекономлено 5,2 млн. грн. бюджетних коштів, що на 46% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Завдяки виконанню запланованих організаційно-технічних заходів протягом звітного періоду зекономлено 7,1 млн. кВт.год. електроенергії на суму 2,1 млн. грн., що складає близько 4% від обсягу спожитої електроенергії. Разом з тим, необхідно відмітити досить низький рівень розроблених та затверджених організаціями організаційно-технічних заходів щодо економії енергоресурсів та звітів про їх виконання. В окремих організаціях спостерігається непрофесійний та формальний підхід до цих заходів, особливо це стосується Дністровського БУВР, Управління Північно-Кримського каналу, Закарпатського, Луганського, Львівського та Київського облводгоспів.
Незважаючи на неодноразові попередження, збільшились проти аналогічного періоду минулого року витрати електроенергії на власні потреби у Волинському (110,6%), Львівському (109,6%), Сумському (107,1%) облводгоспах, Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи (117,2%), Дніпровському (137,9%) та Дністровському (129,8%) БУВР.
Важливим чинником для подальшої роботи з енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів є енергоаудит водогосподарських об'єктів. У значній кількості організацій роботі з цього питання не приділяється належна увага. Найгірша ситуація у Дніпровському БУВР, Рескомводгоспі Автономної Республіки Крим, Запорізькому, Луганському та Київському облводгоспах. Як засвідчила перевірка Запорізького, Херсонського та інших облводгоспів, працюючі об'єкти не обладнані засобами компенсації перетоків реактивної енергії, термін окупності яких складає не більше 6 місяців. Разом з тим, через їх відсутність втрачається від 2 до 8% коштів, передбачених на оплату електроенергії.
У першому півріччі 2006 року на 177 діючих вітроенергоустановках Сакської ВЕС загальною потужністю 19,1 МВт вироблено майже 7 млн. кВт.год. електроенергії (на 27% більше, ніж за аналогічний період минулого року) вартістю 2,2 млн. грн., що дозволило зекономити 2,4 тис. тонн умовного палива.
Протягом півріччя особлива увага Комітету приділялась питанням підвищення ефективності використання наявного парку техніки, налагодженню роботи по ремонту і технічному обслуговуванню машин і механізмів, зниженню питомих витрат пально-мастильних матеріалів за рахунок комплексного використання машинно-транспортних агрегатів зі складу технологічних комплектів та засобів малої механізації. У водогосподарських організаціях в складі технологічних комплектів зараз працює 59% автомобілів та 71% меліоративних машин і механізмів до наявних.
Дещо погіршилася порівняно з відповідним періодом минулого року ефективність використання механізмів зі складу технологічних комплектів. При цьому загальний обсяг споживання дизельного пального за цей період зріс на 18% порівняно з минулим роком і склав 1333 тонни. У Дніпропетровському, Закарпатському, Запорізькому, Кіровоградському, Одеському, Сумському, Тернопільському і Хмельницькому облводгоспах використання дизельного пального зросло в 1,5 - 2 рази без відповідного збільшення обсягів оглядових робіт.
Пробіг автотранспорту зі складу технологічних комплектів залишився практично на рівні минулого року і склав 7,9 млн. кілометрів, при цьому витрати бензину склали 924 тонни, або 67% від загальної його витрати. Середній пробіг легкових автомобілів зі складу технологічних комплектів також залишився на рівні минулого року - 8,9 тис. км на один автомобіль. Проте на легкові автомобілі зі складу технологічних комплектів у першому півріччі витрачено понад 230 тонн бензину, або 25% від загальних його витрат на роботу автотранспорту. Значно вищі витрати у Дніпропетровському (53%), Донецькому (52,8%), Житомирському (58,1%), Кіровоградському (49,2%), Тернопільському (54,7%), Хмельницькому (62,3 %) і Черкаському (48,9%) облводгоспах.
За звітний період зросла до 252 одиниць кількість косарок у технологічних комплектах, що на 14 більше, ніж у минулому році. У зв'язку з частковим оновленням парку виробіток на одну косарку порівняно з цим же періодом минулого року зріс з 15,9 га до 18,7 га, або на 17%. У цілому засобами механізації за 6 місяців 2006 року обкошено 6678 га, або 38,6% загальної площі (завдання на 2006 рік - 40%), що в 1,3 раза більше минулорічного. У Вінницькому, Луганському та Рівненському облводгоспах у складі технологічних комплектів немає жодної косарки. За цей же період виробіток на один кущоріз зріс з 2,9 до 4,5 га, а середній змінний виробіток - з 0,11 до 0,17 га, а в Запорізькому, Луганському, Сумському, Черкаському та Чернівецькому облводгоспах - не перевищує 0,1 га.
З метою вирішення завдань, передбачених Галузевою програмою механізації робіт на водогосподарських об'єктах на 2005-2008 роки і на перспективу до 2010 року, щодо закупівлі нової техніки необхідно покращити інформаційне забезпечення водогосподарських організацій через електронну мережу.
За підсумками роботи експертних рад і погодженням з управліннями і самостійними відділами Комітету в березні 2006 року було сформовано план з науки і нової техніки на 2006 рік, затверджений наказом Держводгоспу від 28.03.2006 N 50. До плану включено 65 тем, з них 10 перехідних і 55 нових.
Станом на 1 липня на виконання наукової тематики укладено 54 договори на суму 1103,9 тис. гривень. У I півріччі закінчено розробку та затверджено 8 нормативних документів.
Впровадження передового досвіду у водогосподарських організаціях здійснювалось шляхом проведення короткотермінових шкіл-семінарів. У цілому за I півріччя було проведено 7 короткотермінових шкіл-семінарів.
У I півріччі 2006 року було атестовано 5 вимірювальних лабораторій (Волинська ГГМП, Львівська ГГМЕ, Запорізьке РУВР, Деснянське РУВР, Тернопільський ОВГ).
Підготовлено та проведено 4 засідання Технічної ради Держводгоспу.
Відповідно до наданих повноважень у I півріччі підготовлено та видано 20 ліцензій та 1 копія ліцензії на провадження господарської діяльності з проектування, будівництва нових і реконструкції існуючих меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури. Переоформлено 10 ліцензій.
Згідно з затвердженим Планом виставкової діяльності Держводгоспу України на 2005-2006 роки Держводгосп взяв участь у XVIII Міжнародній агропромисловій виставці-ярмарку "Агро-2006", яка відбулася з 13 по 18 червня у Національному комплексі "Експоцентр України".
Тендерними комітетами водогосподарських організацій проведено 495 процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі за процедурами закупівель: відкриті торги - 73, торги з обмеженою участю - 7, запиту цінових пропозицій - 407, закупівлі в одного виконавця - 8.
За I півріччя державними проектними інститутами виконано проектно-вишукувальних робіт на суму 7125,6 тис. грн., що на 67,5 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року, з них за рахунок коштів державного бюджету - 1470 тис. грн., або 20,6%, і збільшились на 115% порівняно з відповідним періодом минулого року. Станом на 1 липня середньооблікова чисельність працівників державних інститутів становить 652 особи.
Водогосподарські організації продовжували здійснювати заходи щодо скорочення обсягів незавершеного будівництва. Станом на 1 липня залишається на балансі 62 об'єкти вартістю 253,6 млн. гривень. За наказом ФДМУ приватизовано Південний груповий водопровід з обсягом незавершеного будівництва 9,6 млн. гривень.
У I півріччі здійснювалось будівництво Нікопольського, Білоцерківського, Кілійського, Татарбунарського та Іванівського групових водопроводів. Решта коштів направлені на коригування проектно-кошторисної документації по раніше розпочатих будівництвом групових водопроводах. Станом на 1 липня з державного бюджету на будівництво водопроводів профінансовано 4,8 млн. грн., виконано робіт на суму 1,1 млн. гривень.
За рахунок коштів, виділених з державного бюджету на виконання заходів щодо захисту від шкідливої дії, вод у I півріччі побудовано та відновлено 2,34 км захисних протипаводкових дамб, укріплено берегів протяжністю 0,492 км, здійснено регулювання 3,12 км русел річок, побудовано 4 гідротехнічні споруди.
Протягом I півріччя із загального та спеціального фондів державного бюджету на реалізацію бюджетних програм, відповідальним виконавцем яких є Держводгосп, отримано 286,3 млн. грн., що на 90,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
За бюджетною програмою "Експлуатація загальнодержавних та міжгосподарських державних меліоративних систем" з метою погашення боргів за електроенергію з грудня на квітень та липень наближено 5,0 млн. грн. коштів на оплату електроенергії та наближено з грудня на березень та квітень 900 тис. гривень для проведення капітальних ремонтів меліоративних фондів.
У III кварталі потребують вирішення два надзвичайно важливих питання. Це - збільшення лімітів на оплату електроенергії, дефіцит яких за попередніми розрахунками складає близько 30 млн. грн., та питання подальшого наближення асигнувань для виконання будівельних робіт, у першу чергу по сільських групових водопроводах.
Потребують детального аналізу стан виконання результативних показників, доведених розпорядникам коштів листом Держводгоспу від 10.04.2006 N 595/12/11-06, та напрацювання на підставі аналізу заходів, які забезпечать отримання очікуваних від освоєння бюджетних коштів результатів.
Протягом I півріччя велась систематична робота щодо виконання дохідної частини бюджету, зокрема подальшого нарощування обсягів платних послуг. На спеціальні рахунки організацій за цей період надійшло 42,2 млн. грн., що на 10 млн. грн., або майже на третину більше, ніж за I півріччя минулого року.
Обсяги послуг збільшила абсолютна більшість організацій. За рахунок зменшення замовлень на подачу води на зрошення зменшились обсяги послуг водогосподарських організацій Автономної Республіки Крим (4,0 млн. грн. проти 4,6 млн. гривень). Серед облводгоспів найнижчі надходження на рахунки Вінницького та Донецького облводгоспів (відповідно 117 та 189 тис. гривень).
Разом з тим, за 6 місяців організаціями Комітету отримано лише 41% власних надходжень із 104 млн. грн., передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 2006 рік".
Завдання I півріччя щодо мобілізації бюджетних платежів перевиконано як до зведеного, так і до державного бюджетів, внесено відповідно 16,6 млн. грн. (128% до завдання) та 4,5 млн. грн. (125%).
У I півріччі до державного бюджету надійшло 543,7 тис. грн. платежів за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, що перевищує плановий показник на рік. Колегія відзначає роботу у цьому напрямі Донецького облводгоспу, який вже забезпечив надходження у сумі 146 тис. грн., а також Київського, Житомирського, Полтавського і Чернігівського (30,7 тис. грн.) облводгоспів. Разом з тим, слід відзначити незадовільну роботу Черкаського облводгоспу (Пазинич) щодо здійснення контролю за надходженням до державного бюджету плати за оренду водних об'єктів.
Протягом січня - червня на 269,4 тис. грн. скоротилась недоїмка водогосподарських організацій та підприємств з платежів до зведеного бюджету і станом на 1 липня складає 314,4 тис. грн., у тому числі до державного бюджету - відповідно на 152,2 тис. грн. і складає 254,2 тис. гривень.
Найбільша недоїмка значиться за Державним комплектувально-транспортним підприємством (194,8 тис. грн.), яке знаходиться в стадії ліквідації, а серед бюджетних установ недоїмка лишається лише в організаціях, повноваження по управлінню якими покладено Рескомводгосп Автономної Республіки Крим (далі - Рескомводгосп), яка з початку року скорочена удвічі та складає 68,6 тис. гривень. Обов'язковою вимогою до боржників є вирішення питання погашення боргів до кінця поточного року.
Комітетом здійснювався жорсткий контроль за станом розрахунків із заробітної плати та інших соціальних виплат. У цілому по підприємствах та організаціях, які належать до сфери управління Комітету, борги із заробітної плати на загальну суму 36,6 тис. грн. залишаються лише за недіючими державними підприємствами, які знаходяться у стадії ліквідації, а саме: працівникам Добропільського заводу залізобетонних виробів - у сумі 27,9 тис. грн., Державного комплектувально-транспортного підприємства - 3,9 тис. грн. та Очеретянської ПМК-256 - 4,8 тис. гривень. Ведеться робота щодо поетапного погашення боргів.
У I півріччі Комітетом проводилась цілеспрямована робота по запобіганню корупційним та злочинним проявам. На контролі виконання відповідних заходів Комітету, затверджених наказом від 07.04.2006 N 63.
Незважаючи на неодноразові доручення Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів та Держводгоспу щодо недопущення росту та стовідсоткового погашення дебіторської і кредиторської заборгованостей, борги по підсумках першого півріччя продовжують рости.
За даними зведеної фінансової звітності станом на 1 липня дебіторська заборгованість становить 19,8 млн. грн., у тому числі за загальним фондом - 7,1 млн. грн.; кредиторська заборгованість - 24,8 млн. грн., у тому числі за загальним фондом - 12,6 млн. гривень.
Порівняно з початком року дебіторська заборгованість збільшилась на 3,3 млн. грн., у тому числі за загальним фондом - на 1,6 млн. гривень. Значного зменшення дебіторської заборгованості досягнуто у Херсонському (Андрієнко), Рескомводгоспі Автономної Республіки Крим (Асанов), Запорізькому (Шляховчук), Миколаївському (Письменний), Луганському (Махортов), Рівненському (Терещенко) облводгоспах. Однак відмічено ріст дебіторської заборгованості у Одеському (Бузіян), Сумському (Федченко), Київському (Семенченко), Черкаському облводгоспах.
Кредиторська заборгованість порівняно з початком року збільшилась на 18,6 млн. грн., у тому числі за загальним фондом - на 12,1 млн. гривень. Значні суми кредиторської заборгованості зафіксовані по Дніпропетровському (Шевелєв), Миколаївському, Запорізькому, Одеському, Херсонському облводгоспах. Враховуючи те, що у нас значні обсяги саме виробничої діяльності, у середині бюджетного періоду неможливо стовідсотково погасити кредиторську заборгованість. Проте ніхто не звільняє керівників водогосподарських організацій від відповідальності за взяті зобов'язання. Питання розрахункової дисципліни знаходиться на особливому контролі Кабінету Міністрів України.
У бюджетних організаціях Комітету продовжується аудит фінансової та господарської діяльності. За результатами проведених заходів у I півріччі зроблено перші напрацювання щодо проведення аудиту. У цілому серйозних проблем з проведенням аудиту фінансово-господарської діяльності підпорядкованих Держводгоспу установ не виникало. Однак виявлено ряд недоліків та порушень бюджетного законодавства, які будуть розглянуті на спільній нараді-семінарі із запрошенням відповідальних осіб за проведення аудиту від водогосподарських організацій та працівників обласних контрольно-ревізійних органів з усіх областей України.
У звітний період Комітет провів 23 заходи міжнародного характеру, серед яких 2 наради Уповноважених Урядів з питань водного господарства на прикордонних водах, 2 зустрічі заступників Уповноважених, 9 зустрічей робочих груп та експертів. Крім того, представники Комітету взяли участь у IV Всесвітньому водному форумі, який проходив у Мексиці, 6 міжнародних конференціях і семінарах.
У межах прямого науково-технічного та регіонального співробітництва працівники Комітету взяли участь у чотирьох навчальних турах: до Королівства Нідерланди, Австрії, Угорщини, Словаччини, Великої Британії, під час яких вивчали досвід цих країн з питань захисту від шкідливої дії вод, охорони довкілля, відновлення природних водних екосистем та організації відповідних служб.
Також представники Комітету взяли участь у двох засіданнях міжурядових двосторонніх комісій з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, продовжувалась робота у межах діяльності Міжнародної комісії із захисту р. Дунаю, зокрема щодо розробки планів інтегрованого водного менеджменту та планів дій щодо сталого протипаводкового захисту.
За I півріччя у Державному інституті управління та економіки водних ресурсів підвищили кваліфікацію 456 керівників і фахівців галузі (46% від запланованого). На базі галузевих технічних шкіл підготовлено, перепідготовлено і пройшли підвищення кваліфікації 13,3 тис. робітників різних професій, у тому числі для водогосподарських організацій - 11,6 тисяч.
Разом з облводгоспами проведена профорієнтаційна робота серед випускників середніх навчальних закладів, дітей працівників водогосподарських організацій із залученням їх до навчання у Національний університет водного господарства і природокористування (далі - НУВГП). Організовано і проведено прийом документів на пільгове навчання в НУВГП дітей працівників галузі, подані документи розглянуто на комісії Комітету та видано рекомендації щодо вступу на навчання.
Водогосподарськими організаціями незадовільно проводиться робота щодо працевлаштування випускників НУВГП, які навчались за направленнями Комітету. Випускники мало закріплюються на виробництві або зовсім не прибувають в організації, які їх направляли на навчання.
У даний час серед керівників і спеціалістів галузі вищу освіту мають 4843 фахівці (57%), 1282 особи (15%) досягли пенсійного віку.
Тобто потребує поліпшення ситуація, що склалась останнім часом у підборі та розстановці кадрів, працевлаштуванні молодих спеціалістів, особливо тих, які навчались за рекомендаціями Держводгоспу України, формуванні дієвого кадрового резерву.
Протягом I півріччя Комітет здійснював свою роботу відповідно до затвердженого плану роботи з метою забезпечення безумовного виконання актів і доручень Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян, а також рішень Комітету.
З 20 лютого 2006 року в Управлінні контролю та зв'язків з громадськістю впроваджено комп'ютерну програму "Діловодство та контроль виконання документів". Також розглядається можливість впровадження аналогічної системи в організаціях, які належать до сфери управління Комітету.
Протягом I півріччя 2006 року інформація про діяльність Комітету постійно розміщувалася на веб-сайті Держводгоспу і була відкритою для широкого загалу - громадськості та засобів масової інформації. На сайті також розміщувалися анонси подій та заходів на наступний тиждень, інша актуальна інформація.
У кінці травня впроваджено модифікований офіційний веб-сайт Комітету, який передбачає розділи та рубрики, що сприяють врахуванню Держводгоспом громадської думки та прозорості прийняття управлінських рішень. Зокрема, "Сторінка користувача", "Опитування", "Ви запитуєте" тощо.
Окрім того, створено рубрику "Портал галузі", де розміщені посилання на басейнові та обласні управління водного господарства, що дає змогу відвідувачам оперативно отримувати профільну інформацію обласного та регіонального рівнів.
Для безумовного та регулярного висвітлення інформації про діяльність водогосподарсько-меліоративного комплексу та відповідно до доручення Комітету керівників водогосподарських організацій було зобов'язано забезпечити створення власних офіційних веб-сайтів, передбачивши відповідне фінансування для їх функціонування.
Моніторинг наявності веб-сайтів станом на початок травня цього року засвідчив, що більшість водогосподарських організацій, яким було доручено їх створити, завдання виконали. Залишається відкритим це питання для Дніпровського БУВР, Сумського та Київського облводгоспів. Станом на кінець липня від жодної з наведених організацій інформації про виконання не надходило.
Протягом I півріччя органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надавалася постійна практична та методична допомога. З цією метою керівниками Комітету були організовані семінари, "круглі столи", виїзди в регіони, де проводилися зустрічі з керівниками органів виконавчої влади регіонів, на яких обговорювались шляхи подальшої співпраці, а також нагальні проблеми, що потребують вирішення.
Окрім цього, представники водогосподарських організацій на місцях постійно брали участь у засіданнях колегій облдержадміністрацій, сесіях місцевих рад, спільних нарадах та інших заходах.
Відповідно до доручення Президента України Держводгосп продовжив практику проведення виїзних засідань колегій, нарад, семінарів тощо. Так, 11 травня проведено виїзне засідання колегії Держводгоспу України на базі Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів, де розглядалось питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу в першому кварталі 2006 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування його в другому кварталі 2006 року. На засіданні були присутні представники облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та місцевих громадських організацій.
З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу та виконання державних функцій і завдань у III кварталі 2006 року
НАКАЗУЮ:
1. Відзначити, що протягом першого півріччя 2006 року водогосподарськими організаціями була забезпечена підготовка державних міжгосподарських меліоративних систем, захисних споруд до роботи у поточному році, що дало змогу своєчасно здійснити пуск у роботу загальнодержавних і міжгосподарських магістральних каналів, забезпечити захист населених пунктів та територій від підтоплення і затоплення.
2. Голові Рескомводгоспу, керівникам басейнових управлінь водних ресурсів, облводгоспів, управлінь магістральних каналів, управлінь меліоративних систем, гідрогеолого-меліоративних експедицій та партій, дирекцій будівництва, директорам технічних шкіл, інших водогосподарських підприємств, організацій та установ відповідно до компетенції:
2.1. Забезпечити своєчасну розробку та встановлення оптимальних режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем України в умовах літньої межені, здійснюючи постійний контроль за їх дотриманням усіма учасниками водогосподарського комплексу України.
2.2. Забезпечити у третьому та четвертому кварталах згідно з режимом спостережень контроль за якістю води та санітарним станом у зонах питних водозаборів і прибережно-захисних смуг річок та водойм.
2.3. Здійснити аналіз якісного стану водних ресурсів та в разі їх погіршення впровадити заходи щодо їх покращення.
2.4. Продовжити спільно з територіальними органами прокуратури, Мінприроди та Держкомзему перевірки додержання вимог законодавства, реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель, про результати яких інформувати Комітет щоквартально.
2.5. Здійснювати контроль за використанням та охороною орендованих водних об'єктів та дотриманням умов договорів їх оренди орендарями.
2.6. Активно співпрацювати з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, водокористувачами, громадськими організаціями щодо впровадження моделі басейнового управління водними ресурсами, створення басейнових рад, укладання угод про співробітництво у галузі використання і охорони водних ресурсів основних басейнів річок.
2.7. Продовжити співпрацю водогосподарських організацій з громадськими організаціями з питань збереження, охорони та відтворення водних ресурсів з обов'язковим залученням їх представників до засідань міжвідомчих комісій, а також до розгляду проектів природоохоронного спрямування.
2.8. Постійно висвітлювати свою роботу у засобах масової інформації, в тому числі при виявленні грубих порушень чинного законодавства.
2.9. Забезпечити виконання регіональних та інших цільових програм щодо розвитку водного господарства.
2.10. У зоні зрошення: забезпечити організоване завершення поливного сезону поточного року. Враховуючи літні погодні умови та обсяги дотації, призначеної для підтримки виробництва продукції рослинництва, що вирощується на зрошуваних землях, надавати всіляку допомогу і сприяння сільгосптоваровиробникам в організації поливу зернової кукурудзи, сої, овочів, кормових та інших культур, а також провести з ними відповідну роботу щодо розширення площ поливу післяжнивних культур і, особливо, вологозарядкових поливів під урожай майбутнього року. Враховуючи вкрай обмежений ліміт коштів на оплату електроенергії, вжити вичерпних заходів щодо ліквідації боргів за послуги з подачі води на зрошення сільгоспкультур.
2.11. У зоні осушення: вжити заходів щодо утримання у робочому стані регулюючих гідротехнічних споруд на міжгосподарській мережі, а також посилення роботи з власниками осушуваних земель з оплати послуг з регулювання водно-повітряного режиму.
2.12. Організувати проведення у вересні - жовтні поточного року обстеження державних водогосподарських об'єктів з метою визначення їх технічного стану та обсягів ремонтних робіт, які необхідно виконати при підготовці об'єктів до роботи у 2007 році. Розробити проектно-кошторисну документацію на об'єкти, які підлягають ремонту.
2.13. Відповідно до підпункту 1 пункту 3 Постанови Верховної Ради України від 23.02.2006 N 3506-IV "Про Рекомендації парламентських слухань з питання: "Актуальні проблеми зрошення, підтоплення та повеней в Україні" разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними і районними державними адміністраціями, місцевими радами, власниками меліорованих сільгоспугідь активізувати роботу щодо завершення передачі у комунальну власність внутрішньогосподарських меліоративних систем.
2.14. До 10 жовтня виконати та подати до Комітету розрахунки потреби у коштах на утримання державних міжгосподарських фондів на 2007 рік по кодах економічної класифікації. При цьому передбачити першочергове направлення коштів на ремонт і відновлення об'єктів, які будуть задіяні в роботі у 2007 році, автотранспорту та механізмів у технологічних комплектах.
2.15. У другому півріччі вжити заходів щодо максимального нарощування об'ємів очищення відкритої мережі від мулу в обсягах, затверджених наказом Держводгоспу від 10.02.2006 N 30 "Про основні напрямки роботи та завдання експлуатаційних водогосподарських організацій у 2006 році".
2.16. Забезпечити постійний контроль за дотриманням встановлених питомих норм витрат електроенергії на перекачку води та лімітів паливно-енергетичних ресурсів.
2.17. Не допускати зростання витрат електроенергії на власні потреби та попередити начальників Волинського, Львівського, Сумського облводгоспів, Управління каналу Дніпро-Інгулець, Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи, Управління Головного Каховського магістрального каналу, Дніпровського БУВР та Дністровського БУВР про необхідність застосування термінових заходів щодо зменшення витрат електроенергії на власні потреби.
2.18. Розглянути можливість впровадження засобів компенсації реактивної потужності на всіх об'єктах, де на оплату перетоків реактивної енергії витрачається більше 4% коштів від загальної вартості спожитої електроенергії.
2.19. Переглянути перелік основних засобів, які передбачено придбати у 2006 році за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету, з метою придбання роторних косарок.
2.20. Забезпечити введення в III кварталі в дію запланованих потужностей за бюджетними програмами 5001070 "Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь", 5001080 "Комплексний протипаводковий захист в басейні р. Тиса у Закарпатській області", 5001090 "Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням".
2.21. У місячний термін детально проаналізувати стан реалізації у I півріччі результативних показників, передбачених паспортами бюджетних програм, затвердженими спільним наказом Держводгоспу та Мінфіну від 08.02.2006 N 24/126, та намітити конкретні заходи щодо забезпечення їх виконання.
2.22. З метою безумовного виконання завдання щодо мобілізації платежів до бюджетів забезпечити за 9 місяців поточного року надходження до зведеного бюджету 75 % платежів, а до державного - 70% платежів, передбачених річним завданням, доведеним наказом Держводгоспу від 08.02.2006 N 25 (із змінами).
2.23. Протягом місяця проаналізувати стан виконання кошторису, у частині доходів від надання платних послуг, та передбачити вичерпні заходи на III квартал щодо забезпечення виконання взятих на рік зобов'язань з надходжень до спеціального фонду державного бюджету.
2.24. Вжити заходів щодо погашення кредиторської та дебіторської заборгованостей у повному обсязі. Про результати проведеної роботи до 1 вересня поінформувати Фінбухупр (Гапоненко).
2.25. Забезпечувати здійснення фактичних видатків з урахуванням обсягів асигнувань та їх помісячного розподілу. Не допускати включення до кошторисів сум, не підтверджених розрахунками та економічними обґрунтуваннями.
2.26. Взяти під особистий контроль проведення інвентаризацій державного майна та за їх результатами формування, ведення і надання відомостей Фонду державного майна України до Єдиного реєстру об'єктів державної власності.
2.27. У серпні - вересні забезпечити працевлаштування молодих спеціалістів - випускників Національного університету водного господарства та природокористування, рекомендованих на навчання Держводгоспом за направленнями водогосподарських організацій, та повідомити Комітет у п'ятиденний термін з дня укладення з випускником трудового договору.
2.28. З метою закріплення на виробництві молодих спеціалістів створювати необхідні соціально-побутові умови для проживання, роботи та відпочинку. За кожним випускником вищого навчального закладу закріплювати наказом наставника.
2.29. У II півріччі забезпечити підвищення кваліфікації керівників і фахівців галузі у ДІУЕВР та підготовку, перепідготовку робітників на базі галузевих технічних шкіл.
2.30. Працювати над омолодженням трудових колективів, поліпшенням підбору та розстановки кадрів, формуванням дієвого кадрового резерву.
3. Дніпровському БУВР (Сакевич) забезпечити протягом року постійний контроль та аналіз якісного стану води у Київському та Кременчуцькому водосховищах у місцях питних водозаборів, у водосховищах, розташованих на притоках Дніпра - Росі, Тетереві, Орелі, Інгульці, і дотриманням усіма учасниками водогосподарського комплексу рішень Міжвідомчої комісії.
4. Одеському облводгоспу (Бузіян) посилити контроль за дотриманням встановлених режимів роботи та якістю води в Придунайських водосховищах і в разі необхідності провести позачергове засідання Міжвідомчої комісії для розробки конкретних заходів з покращення ситуації.
5. Південно-Бузькому БУВР (Кошовий), Миколаївському облводгоспу (Письменний) забезпечити контроль за дотриманням водного законодавства при будівництві гідротехнічних споруд в басейні річки Південний Буг, звернувши особливу увагу на режим роботи Олександрівського водосховища з безумовним дотриманням санітарно-екологічних витрат води у маловодний період року у зв'язку із запланованим введенням в експлуатацію пускових комплексів Ташлицької ГАЕС.
6. Південно-Бузькому БУВР у місячний термін підготувати та подати Комітету пропозиції щодо приведення до вимог санітарних норм виробничих приміщень басейнової лабораторії (м. Вінниця).
7. Начальнику Черкаського облводгоспу (Пазинич) вжити всіх необхідних заходів щодо здійснення дієвого контролю за надходженням до державного бюджету плати за оренду водних об'єктів.
8. Голові Рескомводгоспу Автономної Республіки Крим (Асанов), начальникам Дніпропетровського (Шевелєв), Запорізького (Шляховчук), Луганського (Махортов), Миколаївського, Одеського, Херсонського (Андрієнко) облводгоспів та Управління Головного Каховського магістрального каналу (Ващенко) вжити заходів щодо мінімізації та погашення заборгованості перед енергопостачальними організаціями за спожиту електроенергію по спеціальному фонду.
9. Голові Рескомводгоспу, начальникам Волинського (Бахмачук), Дніпропетровського, Донецького (Суєтов), Закарпатського (Чіпак), Запорізького, Київського (Семенченко), Луганського, Львівського (Козак), Одеського, Херсонського облводгоспів та Дніпровського БУВР вжити заходів щодо проведення енергетичних обстежень водогосподарських об'єктів відповідно до встановлених завдань.
10. Начальникам Дніпропетровського, Донецького, Житомирського (Невмержицький), Кіровоградського (Топузов), Тернопільського (Наулік), Хмельницького (Багніцький) і Черкаського облводгоспів вжити заходів щодо ефективного використання легкових автомобілів зі складу технологічних комплектів.
11. ДП "Укрводсервіс" (Бойко) забезпечити до 1 жовтня проведення атестації головної організації метрологічної служби відповідно до Правил атестації головної організації метрологічної служби Держводгоспу України, затверджених наказом Держводгоспу від 25.05.2006 N 103.
12. Начальникам Вінницького (Гамлявий), Житомирського, Полтавського (Фомичов), Львівського, Тернопільського, Одеського облводгоспів разом з ДП "Укрводсервіс" забезпечити проведення метрологічного нагляду єдності вимірювань у терміни згідно з затвердженим графіком на 2006 рік.
13. Рескомводгоспу, облводгоспам, БУВР, управлінням каналів, дирекціям будівництва, проектно-вишукувальним інститутам, Кримській гідрогеолого-меліоративній експедиції до 15 вересня 2006 року надати інформацію щодо проведення нарад з інженерно-технічними працівниками за підсумками роботи семінару-наради головних інженерів водогосподарських організацій.
14. Дніпровському БУВР, Сумському (Федченко) та Київському облводгоспам:
14.1. Терміново закінчити створення власних веб-сайтів організацій та звіт про виконану роботу подати Управлінню контролю та зв'язків з громадськістю (Яцюк) до 10 серпня.
14.2. Звернути увагу на невиконання доручень Комітету та вжити відповідних заходів щодо недопущення таких проявів у подальшому.
15. Упрводресурсів (Дезірон) та Відділу моніторингу і водопостачання (Яковенко):
15.1. Разом з басейновими управліннями водних ресурсів та облводгоспами протягом поточного року забезпечити контроль за дотриманням затверджених міжвідомчими комісіями режимів роботи водогосподарських систем у басейнах річок, особливо у басейні Дніпра. При зміні водогосподарської обстановки здійснювати оперативне коригування встановлених режимів.
15.2. Здійснювати контроль за якісним станом водних ресурсів у місцях великих водозаборів.
15.3. У II півріччі посилити контроль за достовірністю обліку водних ресурсів та нарахування збору за спеціальне водокористування.
15.4. Забезпечити до кінця жовтня поточного року підготовку до друку щорічного збірника "Основні показники використання вод в Україні за 2005 рік".
15.5. Постійно аналізувати виконання заходів щодо екологічного оздоровлення поверхневих вод та догляду за ними.
16. Упрводресурсів, Упрексплуатації (Земба), Відділу наукового та інформаційно-технічного забезпечення (Варницький), Відділу кадрового та юридичного забезпечення (Полонський) продовжити співпрацю з комітетами Верховної Ради України щодо узгодження проекту Закону України "Про внесення змін до Водного кодексу України".
17. Упрводресурсів, Упрексплуатації, Упрекономіки (Тимошенко), Фінбухупру (Андрєєв), Відділу наукового та інформаційно-технічного забезпечення, Відділу кадрового та юридичного забезпечення:
17.1. Продовжити роботу по удосконаленню нормативно-правової бази з управління водними ресурсами, зокрема по впровадженню басейнового принципу управління водними ресурсами.
17.2. На прикладі басейну Дністра відпрацювати структуру басейнового управління водними ресурсами та чітко визначити порядок взаємодії облводгоспів та Дністровського БУВР, у частині управління водними ресурсами басейну.
17.3. Співпрацювати з усіма заінтересованими органами виконавчої влади щодо погодження та відпрацювання остаточної редакції проекту Положення про басейновий принцип управління водними ресурсами з метою подачі цього документа Кабінету Міністрів України для розгляду та затвердження.
18. Відділу моніторингу та водопостачання забезпечити контроль за виконанням програми моніторингу вод у повному обсязі.
19. Упрексплуатації:
19.1. У III кварталі поточного року організувати проведення із заступниками начальників облводгоспів з питань експлуатації та головними інженерами МУВГ, УВГ на базі Херсонського облводгоспу наради-семінару з питань удосконалення та підвищення ефективності технічної експлуатації водогосподарських систем.
19.2. У вересні проаналізувати хід виконання наказу комітету від 10.02.2006 N 30 та, при необхідності, внести пропозиції щодо коригування його завдань.
19.3. Разом з Упрекономіки, Фінбухупром та Відділом енергозбереження, механізації та охорони праці (Богдан) у жовтні розглянути пропозиції водогосподарських організацій щодо фінансування експлуатаційних заходів у 2007 році та виходячи з обсягів фінансування, передбачених на ці цілі в державному бюджеті на 2007 рік, підготувати узгоджені пропозиції для Мінфіну.
19.4. Забезпечити контроль та надання практичної допомоги Управлінню Північно-Кримського каналу щодо реалізації протифільтраційних заходів на Станційному водосховищі.
20. Відділу енергозбереження, механізації та охорони праці разом з ДП "Укрводсервіс":
20.1. В місячний термін, з метою забезпечення водогосподарських організацій та дорадчих центрів інформацією про можливі шляхи придбання (виготовлення) нової техніки, вузлів і деталей, проведення централізованого ремонту і відновлення застарілої техніки, утворити на веб-сайтах Держводгоспу та ДП "Укрводсервіс" базу даних (каталоги, цінові пропозиції, реквізити підприємств) машин і обладнання та підприємств і фірм, які їх виготовляють та реалізують.
20.2. До 1 вересня, для вирішення питання оснащення вітчизняної техніки спеціальним обладнанням та механізмами, які можуть використовуватись на водогосподарських об'єктах, опрацювати можливість закупівлі їх у країнах ЕС (як нових, так і тих, що були в користуванні), а також вивчити механізм їх завезення та митного оформлення.
21. Відділу енергозбереження, механізації та охорони праці посилити контроль за дотриманням встановлених питомих норм витрат електроенергії на перекачку води та лімітів паливно-енергетичних ресурсів, економією енергоресурсів та коштів на їх оплату, виконанням запланованих енергозберігаючих заходів та ефективним використання багатотарифних лічильників.
22. З метою ефективного використання бюджетних коштів Відділу наукового та інформаційно-технічного забезпечення разом із структурними підрозділами апарату Комітету в III кварталі внести зміни до плану з науки і нової техніки на 2006 рік.
23. Відділу інвестицій та протипаводкового захисту (Тертичний), Упрводресурсів, Фінбухупру здійснювати координацію виконання бюджетних програм КПКВ 5001070 та КПКВ 5001080.
24. Фінбухупру:
24.1. Продовжити роботу з Мінфіном щодо приведення показників бюджетних розписів програм, виконання яких покладено на Держводгосп, у відповідність до потреб бюджетних організацій, зокрема наближення асигнувань на оплату енергоносіїв та будівництво сільських групових водопроводів.
24.2. Проаналізувати стан виконання завдання з мобілізації податків (обов'язкових платежів) на 2006 рік, доведеного наказом комітету від 08.02.2006 N 25 (із змінами), у розрізі підпорядкованих Комітету підприємств та організацій, та подати матеріали із зазначеного питання на розгляд колегії Комітету у вересні поточного року із конкретними пропозиціями щодо забезпечення виконання річного завдання.
24.3. Спільно з Упрекономіки та Відділом інвестицій та протипаводкового захисту детально проаналізувати стан виконання фінансових планів державних підприємств у I півріччі 2006 року та у термін до 20 серпня подати керівництву Комітету зведену інформацію про досягнуті фінансові показники та пропозиції щодо заходів, яких слід вжити для підвищення ефективності їх роботи.
24.4. З метою забезпечення потреби у 2007 році коштів державного бюджету для виконання державних програм, реалізацію яких покладено на Комітет, забезпечити активну співпрацю з Мінприроди, Мінфіном, Кабінетом Міністрів України та комітетами Верховної Ради України по формуванню бюджету-2007, врахувавши зміни показників програм, інфляційні процеси, а також необхідність ліквідації слабких місць, які виникли у процесі виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", забезпечити виконання роботи по формуванню бюджетного запиту на 2007 рік.
24.5. Забезпечити протягом липня - серпня погодження Мінфіном фінансових планів на 2007 рік державних підприємств, які належать до сфери управління Комітету, та їх подання Мінекономіки.
25. Відділу міжнародного співробітництва (Касьянчук) забезпечити у III кварталі виконання Плану-графіка міжнародних заходів.
26. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Комітету В.Сташук