• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про регулювання грошово-кредитного ринку

Національний банк України  | Постанова від 02.03.2015 № 154
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.03.2015
  • Номер: 154
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.03.2015
  • Номер: 154
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
02.03.2015 N 154
Про регулювання грошово-кредитного ринку
( Постанова втратила чинність з 28.08.2015 згідно з постановою Правління Національного банку України N 557 від 27.08.2015 )
Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників, Правління Національного банку України відзначає суттєве посилення інфляційних ризиків. У січні 2015 року приріст індексу споживчих цін становив 28,5 %.
Наразі валютний ринок України перебуває в стресовому стані, що насамперед пов'язано з негативними очікуваннями на фоні продовження військових дій на сході країни. З початку року знецінення обмінного курсу гривні відносно долара США становило 80 %.
Навіть ураховуючи екстраординарні умови функціонування української економіки, таке знецінення гривні є надмірним і таким, що не відповідає фундаментальним макроекономічним параметрам.
Зазначене потребує вжиття Національним банком України комплексних заходів зі зниження напруги на грошово-кредитному ринку та нівелювання ризиків для цінової стабільності в середньостроковій перспективі.
З урахуванням вищезазначеного, разом з посиленням адміністративних заходів на валютному ринку Національний банк України має намір активно застосовувати процентну політику для стримування девальваційного тиску на гривню.
З огляду на це, Національний банк України підвищує процентні ставки за своїми операціями та готовий здійснювати таке підвищення за необхідності і надалі для підтримання внутрішньої вартості національної грошової одиниці.
Суттєве посилення жорсткості грошово-кредитної політики необхідне для запобігання деструктивним процесам на грошово-кредитному ринку та обмеження розповсюдження їх негативних ефектів на загальноекономічну ситуацію.
За наявності ознак зниження напруги, які, зокрема очікуються після деескалації військового конфлікту на сході країни, отримання коштів від міжнародних фінансових організацій найближчим часом та відповідно зменшення інфляційних ризиків, Національний банк України має намір поступово відходити від жорсткої грошово-кредитної політики.
1. Установити з 04 березня 2015 року облікову ставку в розмірі 30 % річних.
2. Департаменту монетарної політики та економічного аналізу (Ніколайчук С. А.) довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
3. Департаменту відкритих ринків (Чурій О. Є.) оперативно подати на розгляд Голові Національного банку України пропозиції щодо встановлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.
4. Визнати такою, що втратила чинність з 04 березня 2015 року, постанову Правління Національного банку України від 04 лютого 2015 року N 81 "Про регулювання грошово-кредитного ринку".
5. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
ГоловаВ. О. Гонтарева